این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عکس ازادی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عکس ازادی را از این سایت دریافت کنید.

  متن و جملات آزادی + عکس نوشته های زیبا با موضوع آزادی

  در این بخش روزانه متن های زیبا در مورد آزادی و عکس نوشته های زیبا با موضوع آزادی را گردآوری کرده ایم و امیدواریم از این جملات متفاوت لذت ببرید. سخنان

  متن و جملات آزادی + عکس نوشته های زیبا با موضوع آزادی

  در این بخش روزانه متن های زیبا در مورد آزادی و عکس نوشته های زیبا با موضوع آزادی را گردآوری کرده ایم و امیدواریم از این جملات متفاوت لذت ببرید. سخنان ارزشمند زیادی در مورد آزادی نوشته شده است و شما می توانید این سخنان ناب را در شبکه های اجتماعی برای دوستان خود بفرستید.

  متن زیبا در مورد آزادی

  در این قسمت روزانه سری جدید متن در مورد آزادی را مشاهده می کنید که هر کدام از این متن ها سخنان ارزشمند در مورد آزادی هستند و شما می توانید این متن ها را در شبکه های اجتماعی استفاده کنید و برای دوستان بفرستید.

  کسی که آزادی می جوید زندانی برای اندیشه های دیگر نمی گسترد .

  حکیم ارد بزرگ ***

  آزادی تعارف نیست آزادی نیاز زندگی است .

  بانو ورتا ***

  درخت آزادی را باید گاه‌گاه با خون میهن‌پرستان و ستمکاران آبیاری کرد

  توماس جفرسون ***

  جائی‌که مردم از دولتشان بترسند، ظلم حاکم است؛ جائی‌که دولت از مردم بترسد، آزادی وجود دارد

  توماس جفرسون ***

  تمام مردم آزادی را دوست می‌دارند ولی مهارت عجیبی در معدوم کردن آن به کار می‌برند

  ولتر ***

  تجارت آزاد یک قانون اساسی نیست بلکه یک راه نجات موقت است

  بنیامین دیسرائیلی ***

  رود مهر در این سرزمین جاریست … آزادی و آزادگی خواست همیشگی ایرانیان بوده است .

  حکیم ارد بزرگ ***

  برای آن‌که بتوان خوب نوشت، باید در یک کشور آزاد زندگی کرد

  ولتر

  آزادی باجی به مردم نیست ! چرا که مال و داشته آنهاست.

  حکیم ارد بزرگ

  جمله های کوتاه آزادی

  استقلال مثل یک شراب مست کننده است. و اگر آن را در جوانی بنوشید، می‌تواند همان تأثیر را روی مغز بگذارد. مهم نیست که مزۀ آن همیشه دوست‌داشتنی نیست. مهم این است که اعتیادآور است و هرچه بیشتر از آن بنوشید، بیشتر به آن رغبت پیدا می‌کنید. (مایا آنجلو، شاعر، بازیگر و فعال حقوق مدنی سیاهپوست امریکایی)

  ***

  اگر ملتی چیزی را بر آزادی ترجیح دهند، همه چیز را از دست خواهند داد.

  سامرست موآم

  جملات زیبا در مورد آزادی 

  آزادی از جمله تجملاتی است كه هركسی توان كسب آن را ندارد

  (كارل ماركس) ***

  کسانی که حاضر نیستند برای آزادی بهایی بپردازند، لیاقت آزادی را ندارند.

  جرج واشنگتن

  سخن بزرگان در مورد آزادی

  کسانی که استقلال ما را به دست آوردند، به آزادی به عنوان یک هدف و یک وسیله نگاه کردند؛ چرا که آنها اعتقاد داشتند آزادی راز سعادت، و شجاعت راز آزادی است. (لوئیس دی. براندیس، قاضی امریکایی)

  ***

  بهترین نشانه ترقی یک ملت، آزادی گفتار است.

  عبدالرحمن فرامرزی

  متن زیبا و جالب در مورد آزادی 

  آزادی اندیشه و قلم و زبان و مجامع و شغل و منزل و غیره موجب آبادی و عمران ممالك است

  (علی‌اكبر دهخدا) ***

  زندگی یعنی جوراب بافی به قصد هم نوعی. اما در کنارش افکار آزاد است و همه ی شاهزاده های جادو شده می توانند بروند و در پارک های خودشان قدم بزنند. همزمان میل عاج بافتنی از قسمت انتهایی دوباره و دوباره فرو می رود … فاصله …. و دیگر هیچ …

  فرناندو پسوآ

  متن زیبای دکتر شریعتی در مورد آزادی

  “…تو نمي‌داني که براي يک زنداني که حق ملاقات ندارد، احساس اينکه خويشاوندش به ديدار او آمده و مدتها است خانه را رها کرده و بيرون حصار، بي‌ثمر چشم به برجهاي سياه و باروهاي بلند و خشن اين حصار دوخته و در انتظار ديدن او که هرگز دري را برويش نخواهند گشود نشسته است چه رنج طاقت‌فرسايي است…”

  ***

  مرده می تواند بدریخت باشد، اما نیرومندتر است، چرا که مرگ، او را آزاد کرده است.

  فرناندو پسوآ

  جملات دلنشین در مورد آزادی 

  آزادی برای بسیاری از مردم سرمایه دكان است و برای یك تن از هزاران، سرمایه جان

  (سعید نفیسی) ***

  در جهان دیوان سالارانه ی کارمند، اثری از ابتکار، نوآوری و آزادی عمل در میان نیست، تنها چیزی که وجود دارد دستورها و مقررات است و این همانا دنیای فرمانبرداری است.

  میلان کوندرا

  جملات زیبا در مورد آزادی 

  آزادی عبارت است از دست‌زدن به‌هركاری كه به‌وسیله قوانین موضوعهٔ حكومتی كه تفكیك قوا در آن به‌حقیقت پیوسته است،منع نشده باشد. حكومتی كه در آن قانون را هیئت مقننه تدوین، قوه مجریه بصورت مجزا اجرا و قوه قضاییهٔ مستقلی آن را قضاوت می‌كند

  (شارل دو منتسكیو) ***

  آزادی، یک حق غیر قابل تصرف بشری نیست، بلکه یک پیروزی مورد پسند است که باید هر روز این پیروزی و فتح از نو آغاز گردد.

  آندره موروا

  جملات کوتاه در مورد آزادی 

  آزادی یعنی گشت و گذاردر دنیای هستی با آنچه كه خداوند متعال امر فرموده

  (امیر قاسمی) ***

  به زودی روزگار انتقاد و عیب جویی به پایان می رسد و به وسیله پیشرفت تمدن، آزادی اندیشه به تمام معنی در جهان حکمفرما می شود و همه کس می تواند به دلخواه خود راجع به فلسفه وجود بیاندیشد.

  یوهان ولفگانگ فون گوته

  سخنان بزرگان در مورد آزادی 

  باید آزادی را موقتاً از دست داد تا بتوان برای همیشه آن را حفظ نمود

  (شارل دو منتسكیو) ***

  باید خویشتن را بیازماییم تا دریابیم مهیای استقلال و فرماندهی هستیم یا خیر و این کار را باید به هنگام انجام دهیم.

  فریدریش نیچه

  متن کوتاه و زیبا در مورد آزادی 

  برای آن‌كه بتوان خوب نوشت، باید در یك كشور آزاد زندگی كرد

  (ولتر) ***

  هنگامی که دیگر خاطره ای از قهرمانان و شهیدان نماند، و هنگامی که حیات و جان های کردان و زنان یکسره از سرزمین رانده شوند، آنگاه آزادی یا اندیشه ی آزادی از آنجا رانده خواهد شد، و پیمان شکنان اقتدار مطلق خواهند یافت.

  والت ویتمن

  متن زیبا و جالب در مورد آزادی 

  آنان كه آزادی را فداى امنیت مى‌كنند، نه شایستگى آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را

  (بنیامین فرانكلین) ***

  انسان آزاده می تواند خوب یا بد باشد، اما انسان غیر آزاده ننگ طبیعت است و کوچکترین آرامش، خواه آسمانی یا زمینی، وجود ندارد.

  فریدریش نیچه

  سخنان ناب در مورد آزادی 

  منبع مطلب : roozaneh.net

  برج آزادی تهران

  میدان آزادی از جاهای دیدنی تهران، بزرگ‌ ترین میدان تهران و از آثار ملی ایران است و قبل از انقلاب آن را میدان شهیاد می‌نامیدند.

  برج آزادی

  4.2 آثار ملی ایران

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، تهران، میدان آزادی

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۳ تا ۴ ساعت

  مسیر یابی

  برج آزادی اولین نماد تهران است که سال‌ها پیش از برج میلاد ساخته شد و همچنان بسیاری آن را نماد اصلی پایتخت ایران می‌دانند. این بنای زیبا که از شاهکارهای معماری معاصر ایران به شمار می‌رود، در فاصله سال‌های ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۰ توسط حسین امانت برای یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ساخته شد.

  برج آزادی تلفیقی از معماری هخامنشی، ساسانی و اسلامی است؛ به‌طوری که قوس بیضی‌شکل برج نمادی از طاق کسری است و کاشی‌کاری فیروزه‌ای‌ از دوره صفوی و شیارهای بالای برج از بادگیرهای یزد اقتباس شده‌اند که در کنار نمادهای معماری مدرن و ساختار بتنی، جذابیتی دوچندان به برج آزادی بخشیده‌اند. با کجارو همراه شوید تا اطلاعات بیشتری درباره این برج زیبا به دست آورید.

  هرآنچه باید درباره برج آزادی بدانید:

  معرفی برج آزادی برج آزادی کجاست؟ تاریخچه برج آزادی معماری برج آزادی پلان برج آزادی داخل برج آزادی

  بخش های مختلف برج آزادی

  میدان آزادی

  بازدید مجازی از برج آزادی

  جاذبه های دیدنی اطراف برج آزادی

  معرفی برج آزادی

  برج آزادی به مناسبت یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ساخته شد که به نام برج شهیاد آریامهر معروف بود و پس از انقلاب اسلامی به برج آزادی تغییر نام یافت. معماری شگفت‌انگیز این اثر باعث شده است که یکی از مهمترین جاهای دیدنی تهران به شمار آید. برج آزادی در سال ۱۳۵۳ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. جالب است بدانید که در فاصله سال‌های ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۷ تصویر برج روی اسکناس‌های ۲۰۰ ریالی ایران چاپ می‌شد.

  محوطه زیرین برج به نگارخانه، سالن دانستنی‌ها، سالن ایران‌شناسی، موزه، کتابخانه و... اختصاص دارد. با توجه به تعداد زیاد سالن‌ها و موزه‌های طبقه زیرین برج می‌توان به این نتیجه رسید که کلیه فضاهای موجود طوری طراحی شده‌اند که بیشتر جنبه نمایشگاهی داشته باشند.

  برج آزادی کجاست؟

  برج آزادی در وسط میدان آزادی شهر تهران است. میدان آزادی از غرب به بزرگراه شهید لشگری، از شرق به خیابان آزادی، از جنوب به بزرگراه سعیدی و از شمال به بزرگراه جناح محدود می‌شود.

  منبع عکس: آژانس عکس تهران (عکاس: شایان محرابی)

  برج آزادی در نزدیکی یکی از مبادی ورودی و خروجی تهران قرار گرفته است که همه روزه مسافرت‌های درون‌شهری و برون‌شهری بسیاری از طریق آن صورت می‌گیرد. ضلع شمال‌غربی این میدان به ترمینال‌های مسافربری، ایستگاه‌های تاکسی، مینی‌بوس و اتوبوس اختصاص دارد، در ضلع شمال شرقی ساختمان‌هایی با کاربری‌های اداری و تجاری و کیوسک‌های روزنامه فروشی، بلیط‌فروشی و غیره دیده می‌شود، در ضلع جنوب شرقی آن پارک المهدی و در ضلع جنوب غربی سازمان ملی نقشه‌برداری و محدوده فرودگاه مهرآباد قرار دارد.

  منبع عکس: آژانس عکس تهران (عکاس: شایان محرابی)اتوبوس: تقریبا از تمام نقاط شهر تهران و شهرهای حومه (مثل کرج، رباط کریم و اسلامشهر) به میدان و ترمینال آزادی تاکسی و اتوبوس تردد می‌کند. همچنین از ترمینال آزادی، اتوبوس‌های بین شهری به شهرهای شمالی و غربی کشور می‌روند. بی‌آرتی‌های پایانه آزادی هم به‌سمت تهرانپارس، ترمینال خاوران و دانشگاه علوم و تحقیقات حرکت می‌کنند که دسترسی به میدان آزادی را تسهیل کرده‌اند.مترو: اگر قصد رفتن به ترمینال آزادی با مترو را دارید می‌توانید با استفاده از خط چهار مترو (خط ارم سبز-شهیدکلاهدوز) در ایستگاه میدان آزادی پیاده شوید.ماشین شخصی: بسته به اینکه در کدام منطقه از تهران هستید، می‌توانید از طریق بزرگراه آیت الله سعیدی (ضلع جنوبی)، بزرگراه محمدعلی جناح (ضلع شمالی)، بزرگراه لشگری (جاده مخصوص) و خیابان آزادی (ضلع شرقی) خود را به برج آزادی برسانید.ساعت بازدید برج آزادی: همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۶. برج آزادی در روزهای شنبه و ایام شهادت تعطیل است.بلیط ورودی برج آزادی: بسته به موارد بازدید، قیمت بلیط ورودی ۱۰، ۲۰ و ۲۵ هزار تومان است که اگر بخواهید از همه قسمت‌های برج دیدن کنید، باید ۲۵ هزار تومان بپردازید.تلفن برج آزادی: ۰۲۱-۶۶۰۲۳۹۵۱-۴آدرس برج آزادی: تهران، میدان آزادی، برج آزادی (نمایش روی نقشه)وب‌سایت برج آزادی: azadi-tower.com

  تاریخچه برج آزادی

  حکومت پهلوی از سال ۱۳۳۹ تصمیم گرفت بنای یادبودی در مدخل غربی تهران (سه راه مهرآباد) بسازد. در ابتدا قرار بود بنایی به‌شکل طاق نصرت ساخته شود؛ اما با تخصیص اعتبارات اعلام شد که طرح طاق نصرت عظمت کافی را ندارد. تا اینکه در شهریور سال ۱۳۴۵ طی فراخوانی در روزنامه‌ها، از معماران دعوت شد تا طرح‌های خود را ارسال کنند. سرانجام از بین معماران ایرانی، طرح حسین امانت از دانشگاه تهران برنده شد. او که در آن زمان یک دانشجوی ۲۴ ساله بود، مامور ساخت میدانی در پایتخت شد که نمادی برای ایران مدرن باشد و علاوه بر تاثیر بصری، پیشینه تاریخی، فرهنگی و هنری این مرزوبوم را نیز نشان دهد.

  ساخت برج آزادی از سال ۱۳۴۸ تا ۱۳۵۰ طول کشید

  کار ساخت برج آزادی در ۱۱ آبان ۱۳۴۸ آغاز شد که ۲۸ ماه طول کشید تا اینکه در ۲۴ مهرماه ۱۳۵۰ با حضور ۳۰۰۰ مهمان داخلی و خارجی افتتاح شد. در روز افتتاحیه، برای نخستین بار از منشور کوروش رونمایی شد تا این منشور ۲۵۰۰ ساله پیوندی میان تاریخ باستان ایران و وضعیت رو به توسعه آن زمان کشور باشد. این برج که از تلفیق طاق‌های معماری قبل و بعد از اسلام بود، با گذر زمان به نماد شهر تبدیل شد.

  پس از افتتاح برج آزادی، مسئولیت نگهداری آن به وزارت فرهنگ و هنر واگذار شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز همین روند ادامه یافت و به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رسید. در حال حاضر، مسئولیت اداره برج را بنیاد رودکی بر عهده دارد.

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید