این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عکس کبک کوهی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عکس کبک کوهی را از این سایت دریافت کنید.

  آَشنایی کامل با کبک کوهی + [ قیمت، تغذیه، آشیانه و لانه کبک کوهی ]

  در این مطلب از سایت قفس بلدرچین به طور کامل درباره کبک کوهی و تمامی نکاتی که لازم است درباره آن بدانید صحبت خواهیم کرد.

  کبک کوهی یک نوع پرنده است و همانطور که احتمالا از اسم آن نیز متوجه شده‌اید، نوع آن برای کوه است و با کبک اهل تفاوت‌هایی دارد. اما به صورت کلی زیستگاه طبیعی کبک در کوه‌ها، صخره و دامنه‌ها است و بنابراین کبک‌ها علاقه‌ای به بلندی و ارتفاع دارند. یکی از ویژگی‌های کبک، علاقه آن به دوستی با انسان است؛ ولی متاسفانه برخی از شکارچیان از این موضوع سواستفاده می‌کنند و با شکار بدون برنامه و بیش از حد خود باعث آسیب به جمعیت و زیستگاه کبک‌ها شده‌اند. اگر درباره کبک سوالات زیادی دارید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن بدست آورید، ادامه متن را بخوانید.

  قیمت کبک کوهی چقدر است

  قیمت کبک با توجه به موارد مختلفی تعیین می‌شود، که در ادامه تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

  سن پرنده و نر و ماده بودن

  وزن و اندازه بدن و میزان سلامت کبک

  از چه تغذیه‌ای برای رشد آن‌ها استفاده شده است

  قابلیت تخم‌گذاری داشتن

  آوازخوان بودن یا نبودن پرنده

  آشیانه و لانه

  لانه و آشیانه کبک مانند کاسه‌ بوده و از برگ و علف ساخته شده است. این لانه ظاهری بسیار ساده دارد و همچنین در ساختمان آن، هیچ ماده و وسیله اضافی برای محکم کردن آشیانه وجود ندارد. کبک‌های نر برای ساخت لانه به کمک کبک‌های ماده می‌آیند و در این هنگام بهداشت برای پرنده‌ها اهمیت دارد؛ زیرا مراحل تخم‌گذاری شروع شده است. فصل ساخت لانه برای کبک‌ها با توجه به ارتفاعی که در آن زندگی می‌کنند، متفاوت است؛ اما به صورت کلی می‌توان حوالی اردیبهشت یا تیر را برای زمان آشیانه‌سازی مشخص کرد.

  به آواز کبک کوهی گوش کنید

  می‌توان گفت که صدا در همه گونه‌های پرندگان نقش اساسی و مهمی دارد. پرندگان و از جمله کبک کوهی برای پیدا کردن جفت دلخواه، اطلاع دادن اتفاق‌های خطرناک به دیگر کبک‌های گروه، پیدا کردن گروه خود، کمک خواستن از کبک‌های دیگر و… از صدا و آواز خود استفاده می‌کنند. در نتیجه می‌توان گفت که کبک‌ها به وسیله آواز و صدای جیغ‌مانندی که دارند، می‌توانند معنا و مفهوم بسیار مهمی را به یکدیگر منتقل کنند و حتی باعث جلوگیری از به خطر افتادن جان کبک‌های دیگر شوند.

  کبک کوهی

  بیشتر بخوانید: همه چیز درباره نژادهای کبک

  جوجه کبک کوهی

  تخم‌های کبک‌های کوهی به جوجه تبدیل می‌شود؛ زیرا این کبک‌ها هنوز غریزه و سلامت طبیعی را برای این کار دارند. با توجه به شرایط محیطی که کبک در آن زندگی می‌کند، ممکن است فواصل مختلفی برای تولید مثل داشته باشد؛ اما به صورت کلی این پرنده یک بار در سال تولیدمثل انجام می‌دهد. زمانی که جوجه کبک‌ها از تخم بیرون می‌آیند، هوش و توانایی بالایی دارند و به همین دلیل می‌توانند بعد از چند هفته می‌توانند پرواز کنند.

  جوجه‌های کبک به جوجه‌های زودرس معروف هستند؛ یعنی جوجه‌هایی که بعد از تولد و خروج از تخم، به طور کامل از کرک پوشیده شده‌اند و می‌توانند بعد از مدتی حرکت یا پرواز کنند و حتی بدوند و برای تهیه غذا از آشیانه خارج شوند. گاهی نیز برخی از جوجه‌ها خیلی سریع و بلافاصله بعد از تولد، لانه را ترک می‌کنند و به دنبال غذا می‌روند، که این جوجه‌های کبک از نوع لانه گریز هستند.

  غذای کبک کوهی چیست

  غذای کبک‌های کوهی به دو گروه گیاهی و جانوری تبدیل می‌شود:

  غذای جانوری: مانند حشرات و موجودات زنده مشابه

  غذای گیاهی: مانند دانه‌های علف و خود آن، برگ گیاهان سبز، میوه‌ها، بوته‌ها، حبوبات و هر نوع غذای مشابهی که در آن فصل تنوع و فراوانی خوبی داشته باشد.

  توضیحی درباره تفاوت کبک کوهی و پرورشی

  با یک نگاه کلی به کبک پرورشی و کوهی، می‌توان گفت که در ظاهر و ریخت‌شناسی آن تفاوتی وجود ندارد؛ اما کمی دقت متوجه آشفتگی و نامنظمی پرها و همچنین بلند بودن نوک در کبک پرورشی و داشتن ظاهری مرتب و آراسته در کبک‌های کوهی می‌شویم. از دیگر تفاوت‌های کبک‌ها نیز می‌توان به غریزه فرار آن‌ها اشاره کرد که این موضوع نیز در همه پرندگان به طور یکسان وجود ندارد. کبک‌ها به طور ذاتی عاشق پرواز و ارتفاعات هستند و به همین دلیل اگر کبک‌های کوهی را رها کنید، به سرعت پرواز می‌کنند؛ اما کبک‌های پرورشی سرعت کمتری در این زمینه دارند و خود را بیشتر به محیط زندگی عادت داده‌اند.

  درباره کبک کوهی ماده چه می‌دانید

  کبک ماده به همراه کبک نر شروع به ساختن لانه و آشیانه می‌کنند و سپس کبک ماده با توجه به شرایط مختلف، در هر بار تخم‌گذاری حدود ۷ تا ۲۱ تخم می‌گذارد و سپس به طور متوسط باید ۲۴ روز بر روی آن‌ها بخوابد. سیستم زندگی کبک‌ها تک همسری است؛ اما وظیفه نشستن بر روی تخم‌ها و گاهی نگهداری از جوجه‌های کبک تا زمانی که بتوانند به طور کامل مستقل شوند و پرواز کنند، به عهده کبک‌های ماده است.

  درباره کبک کوهی نر چه می‌دانید

  کبک‌های نر برای اینکه تمایل خود را به کبک‌های ماده نشان دهند، سرشان را کج کرده و یا بال‌هایشان را باز می‌کنند و اینگونه بال‌هایشان را به نمایش می‌گذارند و جفت‌گیری صورت می‌گیرد. همچنین از دیگر وظایف کبک‌های کوهی نر، محافظت از کبک‌های ماده در مقابل خشک‌سالی و نبودن غذا است. بعد از خروج جوجه‌ها و تا زمان پرورش آن‌ها، معمولا کبک‌های نر در کنار خانواده هستند؛ اما گاهی نیز مشاهده می‌شود که بعد از ماده تخم‌گذاری می‌کند، کبک نر آن‌ها را ترک کرده و به گروه کبک‌های کوهی نر دیگر می‌پیوندد.

  کبک کوهی

  بیشتر بخوانید: درباره کبک و پرورش کبک بیشتر بدانیم

  سخن پایانی درباره کبک کوهی

  در این متن به طور کامل با کبک کوهی آشنا شدید و اطلاعاتی درباره زندگی و تولد این پرنده بدست آوردید. همچنین می‌توانید تفاوت بین پرنده پرورشی و نوع اصلی و وحشی کبک را تشخیص دهید؛ البته در این مورد گاهی تشخیص قطعی سخت می‌شود و نیاز است که برای اطمینان بیشتر آزمایش نیز صورت بگیرد. اگر بخواهیم ظاهر کبک‌های کوهی را توصیف کنیم، باید گفت که کبک‌ها جثه و بدن نسبتا بزرگی دارند و رنگ آن‌ها قهوه‌ای و در برخی دیگر طوسی است، همچنین نوک کبک‌های کوهی کوتاه و پاهای قرمزی دارند و به ارتفاعات و کوه علاقه دارند.

  حضور و وجود کبک‌های کوهی برای جلوگیری از حمله آفات و آسیب به مزارع ضروری است؛ بنابراین برای حفظ زیبایی و سلامت طبیعت، این پرندگان را شکار نکنید.

  منبع مطلب : xn----1mcvig7fguu35d8x.com

  0 تا 100 شناخت کبک کوهی + [ بررسی تمامی نکات کبک کوهی ]

  در این مطلب از سایت پراور صنعت به طور کامل با کبک کوهی (Quebec Mountain)، تغذیه، محیط زندگی، کبک کوهی نر و ماده آشنا می شوید.

  کبک کوهی و بررسی تمام جوانب آن

  کبک نژاد های مختلف دارد که یکی از این نژادها کبک کوهی (Quebec Mountain) است. همانطور که از نام این پرنده پیداست در مناطق طبیعی مانند کوه ها و صخره ها به زندگی می پردازد. این پرنده علاقه بسیار زیادی به کوهستان و مناطق بلند دارد. در این مطلب از سایت پرآور صنعت با ما همراه باشید تا شما را  با این پرنده بی نظیر آشنا کنیم. اگه دوست دارید با مشخصات ظاهری کبک کوهی، جوجه کبک کوهی، نحوه تغذیه آن، کبک کوهی ماده و نر بیشتر بدانید توصیه می‌کنیم تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. مطالعه این مطلب به ۷ دقیقه زمان نیاز دارد.

  محیط زندگی کبک کوهی

  همانطور که در ابتدای مطلب نیز به آن اشاره شد، کبک کوهی دوست دارد در ارتفاعات و کوهها زندگی کند. این پرنده به وسیله علوفه و برگ های اطراف زندگی لانه مورد نظر خود را می سازند. طرح معماری آشیانه کبک کوهی به شکل یک گنبد گود یا کاسه است. لانه با همکاری جنس ماده و نر ساخته می شود. اما نکته‌ای که لانه های این نژاد کبک باید داشته باشد، ساخت آنها در ارتفاعات بسیار بلند برای در امان ماندن از دست شکارچیان و حیوانات وحشی است. برای پرورش این پرنده معمولا از قفس کبک استفاده می کنند و با استفاده از قفس محیط زندگی کبک را فراهم می سازند.

  محیط زندگی کبک کوهی

  بیشتر بخوانید: بهترین نژاد کبک برای پرورش + [ عوامل مهم پرورش ]

  لانه کبک کوهی

  کبک کوهی معمولاً با استفاده از خار و خاشاک اطراف خود برای خود لانه می سازد این لانه باید در مکانی امن بر روی زمین و یا روی درخت و یا صخره باشد در بسیاری از مواقع با چشم می توانید لانه کبک کوهی را به خوبی شناسایی کنید، بلکه باید با نشانه هایی که این پرنده برای خود و لانه خود می گذارد، آن را شناسایی نمایید.

  لانه کبک کوهی

  غذای کبک کوهی

  کبک کوهی به دلیل زیستگاه هایی که در آن زندگی می کند می تواند از حشرات و موجودات زنده، علوفه، گیاهان سبز، حبوبات و انواع میوه ها به عنوان تغذیه خود استفاده نمایید. کبک های کوهی معمولاً برای تهیه تغذیه به دردسر زیادی نمی افتد و در نزدیک ترین زمان می‌توانند از موجودات و گیاهان اطراف خود غذای خود مورد نیاز را به دست آورند. غذای کبک کوهی یکی از نیازهای ضروریه زندگی انی پرنده است. غذای کبک کوهی با میزان رششد آن رابطه مستقیم دارد.

  غذای کبک کوهی

  جوجه کبک کوهی

  با اتمام لانه سازی در اواخر ماه تیر کبک ماده شروع به تخمگذاری می کند، بعد از تخمک گذاری روی آنها می خوابد و از آنها مراقبت می کند تا جوجه کبک کوهی به دنیا بیاید. نکته جالب درباره جوجه کبک کوهی زودرس بودن آن است. جوجه ها در مدت کمی بعد از به دنیا آمده‌اند می‌توانند برای خود آشیانه بسازند، غذا تهیه کنند و حتی به پرواز بپردازند. جوجه های کبک کوهی بعد از مدتی لانه خود را ترک می کنند و به صورت انفرادی به زندگی می پردازند.

  جوجه کبک کوهی

  قیمت کبک کوهی

  از جمله عواملی که می تواند بر قیمت کبک کوهی تاثیرگذار باشد، می توان به نر و ماده بودن کبک کوهی، وزن، میزان سلامتی، میزان تخمگذاری و آوازخوان بودن یا نبودن آن اشاره کرد. هر یکی از این عوامل به تنهایی می تواند قیمت کبک کوهی را بالا و پایین ببرد. در هنگام خرید این نژاد است، حتماً به عوامل گفته شده و سالم بودن آن توجه ویژه‌ای داشته باشد.

  خرید کبک کوهی

  اگر می خواهید کبک کوهی را خریداری کنید، می توانید از طریق سایت های آگهی دهنده مانند دیوار و شیپور اقدام کنید. توجه داشته باشید یکی از مهمترین ارکانی که در هنگام خرید کبک کوهی باید به آن توجه داشته باشید، شکل ظاهری آن است. زیرا کبک کوهی و کبک پرورشی از لحاظ ظاهری تفاوت چندانی ندارند، اما از لحاظ خاصیت غذایی بسیار با هم متفاوت هستند. توصیه می کنیم برای خرید کبک کوهی از افراد زبده و با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید.

  خرید کبک کوهی

  کبک کوهی ماده

  کبک کوهی ماده در ساختن لانه کبک کوهی نر کمک می‌کند.  این کبک معمولا در سال ۲۱ تخم تولید می کند و از آنها برای تبدیل شدن به جوجه مراقبت می نمایند. کبک کوهی ماده تا زمانی وظیفه نگهداری جوجه ها را به عهده می گیرد که بتوانند پرواز و مستقل زندگی کردن را یاد بگیرند. نکته جالب درباره کبک کوهی ماده انفرادی زندگی کردن آن بعد از جفت گیری است.

  کبک کوهی ماده

  کبک کوهی نر

  یکی از کارهای بسیار مهم کبک کوهی نر محافظت از کبک های ماده در زمان خشکسالی و کمبود غذا است. کبک نر بعد از  تخمک گذاری و جفت گیری کبک ماده را رها می‌ کند و به سایر کبک های کوهی نر می پیوندد.

  نحوه جفت گیری کبک کوهی

  کبک های کوهی نر که تمایل به جفتگیری دارند، بال های خود را باز می کنند و با استفاده از سر و نمایش بال ها سعی می کنند و رضایت جنس مقابل جنس ماده را جلب نمایند. بعد از کسب رضایت جنس ماده به آشیانه و یا مکانی امن می روند و جفت گیری خود را انجام می دهد.

  منبع مطلب : paravarsanat.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید