این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  عیدی 1401 کارمندان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  عیدی 1401 کارمندان را از این سایت دریافت کنید.

  مبلغ عیدی سال ۱۴۰۱ کارمندان و کارگران چقدر خواهد بود؟

  مبلغ عیدی همیشه در پایان سال و در روزهای پایانی اسفند اعلام می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا تخمین‌ها و نحوه محاسبه عیدی 1401 را عنوان کنیم.

  کارجویانقانون کار

  مبلغ عیدی سال ۱۴۰۱ کارمندان و کارگران چقدر خواهد بود؟

  آخرین به‌روزرسانی آذر ۰۱ زمان مطالعه: 5 دقیقه

  مبلغ عیدی یکی از مبالغی است که کارفرما و شرکت‌ها باید آن را به کارمندان و کارگران پرداخت کنند و این مبلغ جدا از حقوق و دستمزد ماهانه است. مبلغ عیدی همیشه در ماه‌های پایان سال اعلام می‌شود، در این مقاله قصد داریم تا زودتر از زمان اعلام درباره مبلغ عیدی ۱۴۰۱ صحبت کنیم و رقم آن را با توجه به معادله محاسبه عیدی اعلام کنیم، تا در زمان مقرر از طرف هیأت دولت و مجلس رقم آن اعلام و تصویب شود.

  فهرست مطالب

  از آنجایی که میزان حداقل عیدی برابر با دو برابر حداقل دستمزد و حداکثر رقم عیدی نیز برابر با سه برابر حداقل دستمزد خواهد بود، میزان عیدی ۱۴۰۱ برای کارمندان و کارگران با توجه به ارقام مطرح شده در مورد حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ به شرح زیر خواهد بود:

  ابزار رایگان و آنلاین ساخت رزومه

  همین حالا می‌توانید به صورت رایگان و آنلاین یک رزومه حرفه‌ای و دو زبانه بسازید و فایل آن را دریافت کنید.

  ساخت رزومه

  مبلغ عیدی کارگران و کارمندان با پایه حقوق ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان با کسر مالیات برابر با ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

  مبلغ عیدی کارگران و کارمندان با پایه حقوق ۴ میلیون تومان برابر با ۷ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود.

  این مطلب عیدی سال گذشته (۱۴۰۱) میباشد، برای مشاهده عیدی سال ۱۴۰۲ اینجا را کلیک کنید.

  نکته‌ای که درباره عیدی ۱۴۰۱ باید عنوان کنیم این است که، میزان عیدی ۱۴۰۱ بر اساس پایه حقوق ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود.

  نحوه محاسبه عیدی سال ۱۴۰۱

  نحوه محاسبه میزان عیدی کارمندان همیشه فرمول‌هایی ثابت داشته است و این فرمول‌ها معمولا برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند. البته که برای افراد دارای کمتر از یک سال سابقه کار نیز فرمولی برای محاسبه عیدی مشخص شده است که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

  مبلغ عیدی باید حتما در پایان سال به کارمندان داده شود و این وظیفه کارفرمایان است که این کار را انجام دهند. هر کارفرما طبق قوانین، باید حداقل دو برابر پایه حقوق و حداکثر سه برابر پایه حقوق به کارمندان خود عیدی سالانه بدهد. این دو برابر و سه برابر میزان حقوق است که حداقل و حداکثر عیدی کارمندان را تعیین می‌کند.

  در این مقاله و در ادامه نحوه محاسبه کلی میزان عیدی کارگران و کارمندان را مشاهده خواهید کرد که در واقع به شما کمک می‌کند تا قبل از اعلام رسمی از مراجع مربوطه، بتوانید میزان عیدی را محاسبه کنید. همچنین میتوانید برای محاسبه عیدی از ماشین حساب عیدی ایران سلری نیز استفاده کنید. 

  محاسبه آنلاین عیدی ۱۴۰۱

  حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  بیشتر شرکت‌ها از این فرمول‌هایی که در ادامه آنها را عنوان خواهیم کرد، برای مشخص کردن میزان عیدی کارمندان خود استفاده می‌کنند، اما ممکن است در برخی مواقع کارفرمایی بیشتر از این میزان به کارمندان خود عیدی دهد و این کاملا بستگی به خواست او دارد.

  طبق تصمیم و نظر شورای عالی کار، تمام شرکت‌هایی که زیر نظر قانون وزارت کار فعالیت می‌کنند باید به کارمندان خود به ازای یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد (حداقل عیدی) و ۹۰ روز آخرین دستمزد (حداکثر عیدی)، عیدی پرداخت کنند. به این معنا که میزان پرداختی عیدی کارمندان نباید از ۶۰ روز دستمزد کمتر و از ۹۰ روز دستمزد بیشتر باشد.

  برای محاسبه حداقل میزان عیدی در سال ۱۴۰۱ باید میزان دستمزد روزانه خود را در ۶۰ ضرب کنید. فرمول این محاسبه به صورت زیر می‌باشد:

  حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ = ۶۰ x حداقل دستمزد روزانه

  اگر عدد ۸۸,۵۱۶ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ است را در ۶۰ ضرب کنیم، حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ به دست خواهد آمد:

  میزان عیدی ۱۴۰۱ بر اساس پایه حقوق ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود.

  همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداقل عیدی سال ۱۴۰۱ طبق فرمول‌هایی که از قبل ارائه شده است، ۵ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۹۶۰ تومان خواهد بود.

  حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  حداکثر میزان عیدی نباید از معادل ۹۰ روز حداقل دستمزد روزانه همان سال بیشتر شود. برای محاسبه حداکثر میزان عیدی در سال ۱۴۰۱ باید میزان حداقل دستمزد روزانه خود را در ۹۰ ضرب کنید. فرمول آن به صورت زیر می‌باشد:

  اطلاعیه کارفرمایان

  در کمپین جذب استعدادها، رزومه‌های دریافتی را غربال کرده و بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

  مشاوره رایگان

  حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ = ۹۰ x حداقل دستمزد روزانه

  اگر عدد ۸۸,۵۱۶ تومان که مبلغ دستمزد روزانه در سال ۱۴۰۰ است را در معادله زیر قرار دهیم، به مبلغ سقف عیدی سال ۱۴۰۱ خواهیم رسید:

  @=img=@#=img=#

  میزان عیدی ۱۴۰۱ بر اساس پایه حقوق ۱۴۰۰ محاسبه می‌شود.

  همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، حداکثر عیدی سال ۱۴۰۱ طبق همین فرمول، مبلغ ۷ میلیون ۹۶۶ هزار و ۴۴۰ تومان خواهد بود.

  برای محاسبه خودکار عیدی نیز میتوانید از ماشین حساب عیدی ایران سلری نیز استفاده کنید.

  روش محاسبه عیدی برای سابقه کار کمتر از یک سال

  دو فرمولی که اعلام کردیم برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان کارکرد آنها در شرکت‌ها حداقل یک سال باشد. اما، هستند افرادی که سابقه کار آنها در شرکت‌ها به یک سال نمی‌رسد؛ برای این افراد روش محاسبه فرق می‌کند و فرمول آن به شکل زیر است:

  مبلغ نهایی عیدی حقوق ماهیانه ضرب در تعداد ماه نتیجه تقسیم بر ۱۲

  به عنوان مثال: عیدی برای کارگری با ۷ ماه کار ۳۵۰۰۰۰۰ * ۷ / ۱۲ = ۲,۰۴۱,۶۶۶

  به عنوان مثال: عیدی برای کارگری با ۷ ماه کار ۴۵۰۰۰۰۰ * ۷ / ۱۲ = ۲,۶۲۵,۰۰۰

  عیدی شما در پایان سال ۱۴۰۱ چقدر خواهد بود؟

  مبلغ عیدی نیز مانند حقوق و دستمزد به صورت مستقیم تحت تأثیر میزان تورم و اوضاع اقتصادی است و ممکن است در زمان تصویب رقم نهایی، این موارد در عدد آن لحاظ شود. به هر حال تا زمان اعلام رسمی مبلغ عیدی چیزی نمانده است و می‌توانید تا آن زمان از این فرمول‌ها استفاده کنید.

  منبع مطلب : www.irantalent.com

  عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  - عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

  عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟ عیدی سال 1401

  پیش بینی در مورد عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱: فعلا یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان

  شناسنامه قانون- در بخشنامه بودجه شرکت‌ها در مورد پیش بینی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱، اعلام شده است که مبلغ پاداش پایان سال در بودجه پیشنهادی یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان علی‌الحساب پیش بینی می‌شود و مبلغ قطعی آن به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  ابلاغ بخشنامه بودجه ۱۴۰۱، شرکت‌های دولتی، بانکها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به روال چند سال اخیر، قبل از ابلاغ بخشنامه کل بودجه سال آینده صورت گرفته است و هر چند پیش‌بینی‌ها اولیه بوده و در نهایت در بخشنامه کل و لایحه بودجه اعداد و ارقام کلان مشخص خواهد شد، ولی نمایی کلی از برنامه مالی دولت را نشان می‌دهد.

  در بخشنامه بودجه شرکت‌ها در مورد پیش بینی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱، اعلام شده است که مبلغ پاداش پایان سال در بودجه پیشنهادی یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومان علی‌الحساب پیش بینی می‌شود و مبلغ قطعی آن به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

  این پیش بینی برای عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ نیست و فعلا در بخشنامه بودجه شرکت‌ها آمده ولی در نهایت رقم عیدی کارکنان هر دو بخش متفاوت نخواهد بود.

  بر اساس جزء (۷) سرفصل “بودجه جاری” بخشنامه یاد شده اینگونه آورده شده است:

  «۷) مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) در بودجه پیشنهادی معادل ۱۶.۵۰۰.۰۰۰ ریال به طور علی‌الحساب پیش‌بینی می‌شود. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.»

  بیشتر ببینید: بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۱ شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت

  رقم یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی عیدی کارمندان در سال ۱۴۰۱ نهایی نیست

  رقم یک میلیون و ۶۵۰ هزار تومانی عیدی سال آینده نیز نهایی نیست و با تغییرات ضریب حقوق دستخوش افزایش خواهد شد، این در حالی است که در بودجه سال گذشته عیدی کارکنان یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شد، ولی در نهایت با توجه به تغییرات ضریب، هیات دولت در پایان سال میزان عیدی را یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین کرد.

  در بودجه ۱۴۰۰ نیز میزان عیدی کارکنان در پایان سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برآورد شده بود که ممکن است با تغییرات اعمال شده در هیات دولت رقمی بالاتر مصوب شود.

  مطالب مرتبط:

  – تصویبنامه درخصوص پاداش آخر سال (عیدی) کارمندان در سال ۱۳۹۹

  خواندن این مطالب هم پیشنهاد می‌شود:

  دستورالعمل ساماندهی حقوق و مزایای مدیران عامل و اعضای هیات مدیره یا هیات عامل (سال ۱۴۰۱)

  دستورالعمل بندهای دوقلو موضوع: تبصره بند ۵ مصوبه افزایش حقوق ۱۴۰۱ کارکنان دولت

  اصلاح دوم مصوبه افزایش ضریب حقوق سال ۱۴۰۱ کارکنان و بازنشستگان دولت

  تصویبنامه در خصوص تعیین ضریب افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان دولت در سال ۱۴۰۱

  جدول حداقل حقوق و دستمزد 1401

  عیدی عیدی 1401 عیدی کارکنان دولت

  منبع مطلب : shenasname.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید