این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  غیر فعال کردن سرویس volte

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  غیر فعال کردن سرویس volte را از این سایت دریافت کنید.

  VoLTE چیست؟ + فعال سازی و غیر فعال سازی VoLTE در اندروید و آیفون

  VoLTE مخفف Voice over LTE به معنای «انتقال صدا بر بستر ال‌تی‌ای» می باشد. همین عبارت کوتاه، تا حدود زیادی ماهیت این فناوری را توضیح می‌دهد. زمانی که چشم ما به عنوان «فناوری 4G» یا LTE می‌خورد، عمدتا یاد مواردی مثل اینترنت موبایل و سرعت بالای آن می‌افتیم. ولی باید بگوییم این فناوری، قابلیت‌های جذاب دیگری را هم نیزامکان‌پذیر می‌کند که یکی از آن‌ها، مکالمه VoLTE است.

  خانه ← مجله آموزشی ← آموزش ← VoLTE چیست؟ جدیدترین مقالات ←

  VoLTE چیست؟

  تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398

  تاریخ بازنویسی : 26 تیر 1401

  VoLTE مخفف Voice over LTE به معنای «انتقال صدا بر بستر ال‌تی‌ای» می باشد. همین عبارت کوتاه، تا حدود زیادی ماهیت این فناوری را توضیح می‌دهد. زمانی که چشم ما به عنوان «فناوری 4G» یا LTE می‌خورد، عمدتا یاد مواردی مثل اینترنت موبایل و سرعت بالای آن می‌افتیم. ولی باید بگوییم این فناوری، قابلیت‌های جذاب دیگری را هم نیزامکان‌پذیر می‌کند که یکی از آن‌ها، مکالمه VoLTE است.

  VoLTE چیست؟

  VoLTE مخفف عبارت Voice over LTE یعنی صدا بر بستر LTE است. همان‌طور که از نامش پیداست، این فناوری امکان برقراری تماس صوتی از طریق شبکه‌های مدرن LTE را فراهم می‌کند. با این امکان، کیفیت ارتباطات و تماس‌های صوتی بیشتر و واضح‌تری نسبت به شبکه‌های قدیمی GSM یا CDMA در اختیار داریم.

  همچنین با استفاده از آن می‌توان به‌طور هم‌زمان از تماس و داده استفاده کرد. درحالی‌که در شبکه‌های قدیمی این امکان وجود نداشت و اگر موقع اتصال به داده تلفنتان زنگ می‌خورد، داده شما به 3G یا H+ تغییر پیدا می‌کرد. پیش‌ازاین از شبکه LET فقط برای اینترنت استفاده می‌شد؛ اما درحال‌حاضر می‌توان از آن حتی برای بهبود تماس‌های صوتی هم استفاده کرد. به‌همین‌خاطر بسیاری از شبکه‌های مخابراتی به این فناوری جدید روی آورده‌اند.

  مزایای تماس VoLTE چیست؟

  VoLTE تا سه برابر ظرفیت داده و صوت بیشتری نسبت به اتصال 3G UMTS و شش برابر بیشتر از 2G GSM داشته و مزایای زیر را به همراه دارد:

  کیفیت بالاتر صدا در تماس

  شاید مهم‌ترین مزیت VoLTE کیفیت بالاتر تماس باشد. اگر تاکنون با واتس‌اپ یا نرم‌افزارهای مشابه تماس صوتی برقرار کرده باشید متوجه خواهید شد که کیفیت تماس نسبت به تماس موبایلی بالاتر بوده و تن صدا نیز به تن صدای واقعی اشخاص نزدیک‌تر است. دلیل این کیفیت بالاتر ظرفیت بیشتر VoLTE نسبت به 3G و 2G است.

  بهبود پوشش و اتصال

  سرعت اتصال تماس‌ها در VoLTE تا دوبرابر سریع‌تر از 3G و 2G است و از آن‌جا که کماکان می‌توانید از فناوری‌های قدیمی‌تر استفاده کنید می‌توان گفت با فراگیر شدن VoLTE پوشش بهبود خواهد یافت و در مناطقی که تنها سیگنال 4G وجود دارد کماکان می‌توانید تماس برقرار کنید.

  شاید بگویید بعید است جایی سیگنال 4G داشته باشید اما سیگنال 2G‌ و 3G در دسترس نباشد. این گفته تا حدی به خاطر جدیدتر بودن فناوری 4G درست است اما خوب است بدانید برخی فرکانس‌های 4G مانند طیف ۸۰۰ مگاهرتزی بُرد بسیار بیشتری نسبت به 2G و 3G داشته و همچنین نفوذ این فرکانس در ساختمان‌های تودرتو و برای عبور از موانع نیز بیشتر است.

  دوام شارژ بهتر

  با سوییچ از 4G به 2G‌ و یا 3G برای برقراری تماس و سپس بازگشت به 4G پس از اتمام تماس گوشی شما مصرف انرژی قابل توجهی خواهد داشت. با VoLTE دیگر گوشی نیازی به این‌کار نداشته و تمام کارها بر بستر 4G انجام خواهد شد.

  بدون هزینه بیشتر

  از آن‌جا که تماس HD و باکیفیت بالاتر نیازمند پهنای باند و داده‌های بیشتری است شاید فرض کنید مکالمه با VoLTE هزینه بیشتری دارد اما خوشبختانه این‌طور نیست. شبکه‌ها آن‌قدر هوشمند هستند که داده‌های صوتی را از داده‌های دیگر تشخیص داده و هزینه اضافه‌ای را برای شما منظور نکنند.

   نحوه استفاده از سرویس VoLTE:

  گوشی از سرویس VoLTE پشتیبانی کند.

  سیم‌کارت ۴G یا NFC ایرانسل باشد.

  آخرین نسخه سیستم‌عامل روی گوشی نصب شده باشد.

  در قسمت تنظیمات (Settings) گوشی خود، گزینه VoLTE توسط کاربر فعال شود.

  وقتی کاربر در مناطق تحت پوشش شبکه ۴G باشد، آیکون VoLTE در بالای صفحه گوشی نمایان داده می‌شود که نشان می‌دهد می‌توانید از این سرویس استفاده کنید.

  آموزش فعال کردن VoLTE در اندروید

  بعد از فعال کردن VoLTE در اپراتور همراه اول و ایرانسل نیاز است که در گوشی نیز این گزینه آن را فعال کنید.

  ابتدا به تنظیمات اندروید یا Settings مراجعه کنید.

  سپس به بخش اتصالات یا Connections بروید.

  بر روی گزینه Mobile networks ضربه بزنید.

  گزینه Enhanced 4G LTE Mode را فعال کنید.

  چگونه VoLTE را در گوشی های آیفون فعال کنیم؟

  از آیفون 6 و جدیدتر امکان فعال کردن VoLTE در گوشی ‌های اپل وجود دارد.

  برای فعال کردن این قابلیت در سیستم عامل iOS مراحل زیر را طی کنید:

  به تنظیمات یا Settings مراجعه کنید.

  در تنظیمات آیفون به بخش Cellular مراجعه کنید.

  سپس وارد بخش Cellular Data Options شوید.

  گزینه Enable LTE را انتخاب کرده و حالت آن را روی Voice & Data قرار دهید.

  خاموش کردن VoLTE در اندروید

  برای خاموش کردن VoLTE باید گوشی شما قابلیت موردنظر را فعال کرده باشد. شما می‌توانید با جستجوی نماد VoLTE در نوار اعلان‌ها یا در بخش شبکه‌های تماس، این مورد را بررسی کنید. هم اکنون باید وارد تنظیمات شوید و از بخش اتصالات (Connections)، گزینه شبکه‌های موبایل (Mobile Networks) را انتخاب کنید. در ادامه کار روی سیم کارت اصلی ضربه بزنید.

  کلید جابه‌جایی VoLTE را پیدا کرده و آن را خاموش کنید. هم اکنون شما موفق شده‌اید خاموش کردن VoLTE را در اندروید انجام دهید و اگر مراحل را به صورت معکوس انجام دهید، مجددا قابلیت VoLTE را روشن خواهید کرد.

  خاموش کردن VoLTE در iOS

  کاربران گوشی‌های آیفون می‌توانند تنظیمات موردنظر را در بخش Cellular Data مشاهده کنند. در حقیقت شما باید از تنظیمات (Settings) وارد بخش Cellular شو.ید و در ادامه گزینه Cellular Data Options را انتخاب کنید و روی Enable LTE ضربه بزنید. به جای این روش می‌توانید از بخش تنظیمات وارد Mobile Data شوید و روی Enable LTE ضربه بزنید.

  کاربران سیستم عامل iOS سه روش مختلف برای انجام کار دارند که شامل موارد زیر می‌شود:

  خاموش کردن (Off)؛ شبکه LTE را خاموش می‌کند.

  صدا و دیتا (Voice & Data)؛ به تماس‌های صوتی و استفاده از داده‌های تلفن همراه از طریق LTE اجازه خواهد داد.

  فقط دیتا (Data Only)؛ در این حالت امکان استفاده از داده‌های تلفن همراه از طریق LTE فراهم می‌شود، اما شما نمی‌توانید از آن برای تماس‌های صوتی استفاده کنید.

  منبع مطلب : www.parsertebatco.com

  VoLTE چیست و چگونه می توان آن را خاموش کرد؟

  خبر و ترفند روز - ترجیح می دهید از VoLTE برای برقراری تماس تلفنی استفاده نکنید؟ در اینجا نحوه خاموش کردن آن آمده است. VoLTE مخفف Voice Over LTE است که LTE به معنای تکامل طولانی مدت است. همانطور که از نام آن پیداست، VoLTE یک تماس صوتی است که از طریق شبکه 4G LTE انجام می شود. این به

  تکنولوژی

  VoLTE چیست و چگونه می توان آن را خاموش کرد؟

  ارشیا یوسفی ادیب ۵ شهریور, ۱۴۰۱ 1 دقیقه زمان مطالعه

  ترجیح می دهید از VoLTE برای برقراری تماس تلفنی استفاده نکنید؟ در اینجا نحوه خاموش کردن آن آمده است.

  VoLTE مخفف Voice Over LTE است که LTE به معنای تکامل طولانی مدت است. همانطور که از نام آن پیداست، VoLTE یک تماس صوتی است که از طریق شبکه 4G LTE انجام می شود. این به شما امکان می دهد از طریق شبکه LTE خود به جای شبکه “استاندارد” تماس برقرار کنید.

  VoLTE تماس های صوتی شما را با کیفیت بالا واضح تر می کند. همچنین به شما امکان می دهد از داده های اینترنت خود برای برقراری تماس به غیر از دانلود یا مرور وب استفاده کنید.

  5 مزایای استفاده از VoLTE

  اکنون اکثر گوشی های هوشمند از VoLTE پشتیبانی می کنند و تقریباً تمام اپراتورهای شبکه از VoLTE در سراسر جهان پشتیبانی می کنند. اگر تلفن شما از VoLTE پشتیبانی نمی کند، می توانید گوشی هوشمند خود را تغییر دهید یا منتظر بروزرسانی نرم افزاری باشید که ممکن است این ویژگی را به همراه داشته باشد. علاوه بر این، اگر تلفن هوشمند شما از آن پشتیبانی نمی کند، ممکن است متوجه شوید که نمی توانید از داده و صدا به طور همزمان استفاده کنید. در اینجا نحوه کمک VoLTE آمده است.

  هنگام برقراری تماس VoLTE، می توانید از داده های خود برای تماس و مرور همزمان استفاده کنید. VoLTE به عنوان یکی از بهترین ویژگی ها برای بهبود تماس های صوتی در سراسر جهان تبدیل شده است. VoLTE دارای مزایای متعددی است. در اینجا برخی از مزایای اصلی آن آورده شده است.

  1. کیفیت تماس با کیفیت بالا

  مهمترین مزیت 4G VoLTE بهبود کیفیت تماس است. در تماس های صوتی می توانید به وضوح با کاربران ارتباط برقرار کنید.

  در حالی که کیفیت تماس نسل‌های قبلی شبکه مانند 2G و 3G با کیفیت بالا نبود، 4G VoLTE سه برابر کیفیت تماس بهتر از 3G و تا شش برابر کیفیت تماس 2G ارائه می‌دهد.

  2. عمر باتری خوب

  ممکن است متوجه شده باشید که بدون VoLTE، هر زمان که تماس برقرار می‌کنید، شبکه 4G شما به 3G تغییر می‌کند و باعث می‌شود تلفن هوشمند بیش از حد معمول باتری مصرف کند. با VoLTE، تلفن شما به 3G تغییر نمی کند، حتی اگر در حال مکالمه باشید، که باعث صرفه جویی در مصرف باتری می شود.

  3. پوشش بیشتر و اتصال بهتر

  اگر بدانید تماس‌های VoLTE می‌توانند تا دو برابر سریع‌تر از سیگنال‌های 2G یا 3G متصل شوند، شگفت‌زده خواهید شد. به علاوه، 4G در حال حاضر به طور گسترده در سراسر جهان در دسترس است.

  4G روی طیف 800 مگاهرتز کار می کند که از طیف 2G یا 3G دسترسی بیشتری دارد. این طیف حتی می‌تواند به اجسام عظیم نفوذ کند، کاری که نسل‌های قبلی برای انجام آن تلاش کردند.

  بنابراین، حتی اگر در زیرزمین یا در طبقه بالا باشید، اتصال شبکه خواهید داشت. بنابراین، حتی اگر VoLTE برای ارائه پوشش بهتر و اتصال بهتر به این طیف وابسته است، شبکه موجود گسترده تر و سازگارتر است.

  4. چند وظیفه ای

  بدون VoLTE، شبکه 4G شما در تماس هایی که شما را از استفاده از اینترنت سریع در حین تماس محدود می کند به 3G تبدیل می شود. با 4G VoLTE، این اتفاق نمی افتد.

  شبکه 4G شما ثابت می ماند و به شما امکان می دهد از داده های خود در بین تماس ها استفاده کنید. می‌توانید در طول تماس‌های VoLTE، وب را مرور کنید، رسانه‌ها را دانلود کنید، و موارد دیگر.

  5. تماس های ویدیویی از طریق VoLTE

  حتی می‌توانید با VoLTE با مصرف بسیار کمی داده تماس‌های ویدیویی برقرار کنید. معمولاً برای تماس های ویدیویی باید برنامه های شخص ثالث مانند Skype، Google Meet، Zoom و غیره را دانلود کنید.

  اما با 4G VoLTE، نیازی به نصب برنامه دیگری ندارید. تلفن‌های سازگار با 4G VoLTE از تماس‌های ویدیویی در سیستم تماس خود پشتیبانی می‌کنند. علاوه بر این، 4G VoLTE باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری در تماس‌های ویدیویی می‌شود. با این حال، اگر می‌خواهید با دوستان یا همکاران خود چت ویدیویی داشته باشید، در اینجا برخی از بهترین برنامه‌های چت ویدیویی گروهی رایگان وجود دارد که می‌توانید استفاده کنید.

  محدودیت های خدمات VoLTE

  1. محدودیت تماس HD

  در حالی که تماس‌های VoLTE تماس‌هایی با کیفیت بالاتر ارائه می‌کنند، این ویژگی محدود به تماس‌هایی است که فقط بین دو گوشی دارای VoLTE انجام می‌شود. اگر یک گوشی VoLTE فعال باشد و دیگری فعال نباشد، آنگاه تماس با کیفیت استاندارد خواهد بود و نه HD.

  2. به اینترنت نیاز دارد

  تماس‌های VoLTE برای کار به اتصال داده یا سیگنال 4G نیاز دارند. در غیر این صورت، نمی توانید تماس های HD برقرار کنید یا از اینترنت استفاده کنید.

  3. پشتیبانی گوشی مورد نیاز است

  برای فعال کردن خدمات VoLTE، دستگاه شما باید سازگار باشد. بسیاری از کاربران خدمات VoLTE را در تلفن هوشمند خود فعال نمی کنند. در حالی که برخی از گوشی های هوشمند این سرویس را با به روز رسانی دریافت می کنند، بسیاری از مدل های قدیمی با VoLTE ناسازگار هستند.

  چگونه VoLTE را در تلفن هوشمند خود روشن یا خاموش کنیم

  فعال و غیرفعال کردن VoLTE در تلفن هوشمند شما یک فرآیند ساده است و به چیزی بیش از گوشی هوشمند شما نیاز ندارد. تنها شرط این است که تلفن شما باید از 4G VoLTE پشتیبانی کند. شرکت‌های مخابراتی و تلفن‌های هوشمند گاهی اوقات تماس‌های VoLTE را تماس‌های HD می‌نامند. بنابراین، اگر تلفن شما گزینه تماس HD دارد، باید آن را در نظر داشته باشید.

  نماد VoLTE1 در تلفن هوشمند شما به این معنی است که تماس VoLTE (صدا از طریق LTE) برای سیم 1 فعال است. در همین حال، VoLTE2 نشان می دهد که همان عملکرد برای سیم 2 در دستگاه شما فعال است. در اینجا نحوه خاموش کردن تماس‌های VoLTE در تلفن هوشمند آورده شده است.

  نحوه خاموش کردن VoLTE در اندروید

  برای خاموش کردن VoLTE، تلفن شما باید VoLTE را فعال کرده باشد. می‌توانید با جستجوی نماد VoLTE در نوار اعلان بالا همراه با شبکه‌های تماس، آن را بررسی کنید.

  اکنون به تنظیمات بروید و Connection > Mobile Networks را جستجو کنید (این ممکن است بسته به گوشی هوشمند شما متفاوت باشد). روی سیم کارت اصلی خود ضربه بزنید. دکمه جابجایی VoLTE را پیدا کنید و آن را خاموش کنید. الان غیرفعال شده برای فعال کردن مجدد آن، می توانید مراحل را به صورت معکوس دنبال کنید.

  منبع مطلب : www.makeuseof.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 8 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید