این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فرصت وکالتی کردن حساب

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فرصت وکالتی کردن حساب را از این سایت دریافت کنید.

  آخرین مهلت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو / اعلام شرایط ثبت نام خودرو

  تسنیم نوشت:بزرگترین طرح فروش خودرو شامل سه مرحله است که در مرحله نخست از ۲۰ اسفند تا ۲۳ اسفند، مهلت افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که متقاضیان باید مبلغ یکصد میلیون تومان را در آن داشته باشند.

  ۱۰۲ نفر

  ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷

  آخرین مهلت افتتاح حساب وکالتی برای متقاضیان خرید خودرو / اعلام شرایط ثبت نام خودرو

  تسنیم نوشت:بزرگترین طرح فروش خودرو شامل سه مرحله است که در مرحله نخست از ۲۰ اسفند تا ۲۳ اسفند، مهلت افتتاح حساب وکالتی به نام سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است که متقاضیان باید مبلغ یکصد میلیون تومان را در آن داشته باشند.

  متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها از سوی بانک ارسال می‌شود از جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی(لیست انتظار) اقدام کنند.

  متقاضیان واجد شرایط که اطلاعات آنها ازسوی بانک ارسال می شود از جمعه ۱۴۰۱/۱۲/۲۶ تا یکشنبه ۱۴۰۱/۱۲/۲۸ نسبت به ثبت نام اولیه به منظور تشکیل لیست نوبت دهی(لیست انتظار) برای خودروی مدنظر، در سامانه https://www.esalecar.ir اقدام کنند.

  اسامی بانک‌هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند تا این لحظه عبارتند از رسالت، آینده، اقتصاد نوین، ایران‌زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهرایران، کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت اما این فهرست در حال تکمیل است و لیست نهایی در سامانه ذکر شده اعلام خواهد شد.

  پس از ۲۳ اسفند، و پالایش داده‌ها که معمولاً یک تا دو روز زمانبر است از ۲۶ اسفند تا ۲۸ اسفند متقاضیان واقعی که احراز شرایط شده‌اند می‌توانند برای ثبت‌نام خودروهای مورد نظرشان اقدام کنند.

  در فروردین ۱۴۰۲ مرحله دوم اتفاق می‌افتد که بر اساس آن و برنامه‌ریزی‌های تولید خودروسازان، خودروی شخص متقاضی در زمان‌بندی مشخص به نام شخص متقاضی، زمان تحویل خودرو برایش مشخص می‌شود.

  مرحله سوم تکمیل وجه است که بر اساس قیمت روز شورای رقابت تعیین می‌شود و قیمت‌های امروز ملاک تحویل خودرو نخواهد بود. متقاضیان می‌توانند از ۲۰ اسفند برای ثبت‌نام به سامانه esalecar.ir مراجعه کنند.

  خریداران خودرو توجه داشته باشند قیمت روز خودرو در زمان تحویل، قیمت روز اعلامی مطابق دستورالعمل شورای رقابت خواهد بود و کسانی که صرفاً با هدف کسب درآمد قصد ثبت‌نام دارند باید خطر بالای این کار را در نظر بگیرند.

  در شیوه فعلی به همه متقاضیان واجد شرایط خودرو تعلق خواهد گرفت و فقط نوبت تحویل خودرو و یا اولویت آن‌ها مشخص خواهد شد.

  افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، طی مدت اعلام‌شده در اطلاعیه این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور خودرویی خریداری کرده باشند از لیست حذف خواهند شد.

  پس از این مرحله چنانچه زمان تحویل خودروی شخص بیشتر از ۳ ماه باشد می‌تواند نسبت به رفع انسداد (با حفظ نوبت) اقدام کند و سپس براساس فراخوان خودروساز منطبق با لیست انتظار هرمحصول در خصوص قطعی کردن ثبت‌نام اقدام کند.

  باید دقت کرد که برای این طرح فروش لازم است وکالتی کردن حساب شخصی به‌نفع سازمان حمایت و مسدود نمودن ۱۰۰ میلیون تومان وجه اعتبار تا زمان اعلام نتایج نوبت‌دهی انجام شود، پس از آن یا متقاضی با زمان نوبت اعلامی موافق است که نسبت به قطعی کردن ثبت‌نام و پرداخت وجه خودرو بر اساس فراخوان طرح فروش خودروساز اقدام می‌کند و یا آنکه انصراف خود را از قرارگیری در لیست انصراف اعلام می‌کند.

  امکان ثبت‌نام صرفاً در یک خودرو وجود دارد و ثبت‌نام از کسانی که پیش از این در لیست نوبت‌دهی خودروهای وارداتی ثبت‌نام کرده‌اند، وجود ندارد، ثبت‌نام وی ملغی می‌گردد.

  ثبت‌نام مرحله اول در لیست نوبت‌دهی هیچ‌گونه حقی را برای متقاضی برای دریافت خودرو ایجاد نمی‌کند و تعهد خودروساز صرفاً براساس قطعی کردن ثبت‌نام توسط خودروساز در مرحله سوم اجرای طرح، شکل می‌گیرد.

  علاوه بر دارا بودن حساب شخص وکالتی با وجه اعتبار لازم باید کلیه شرایط طرف تقاضا، توسط متقاضیان رعایت شده و چنانچه در هرمرحله تا قطعی کردن ثبت‌نام توسط خودروساز، مشخص شود که متقاضی حائز شرایط ثبت‌نام نبوده، ثبت‌نام وی ملغی می‌شود.

  شرایط عمومی ثبت‌نام خودرو به‌شرح زیر است:

  ـ دارا بودن گواهینامه رانندگی برای متقاضیان خرید خودرو الزامی است.

  ـ متقاضیانی که طی ۴۸ ماه گذشته خرید خودرو از شرکت‌های خودروسازی یا بورس کالا داشته‌اند، امکان ثبت‌نام و خرید خودروی وارداتی ندارند.

  ـ متقاضیانی که دارای پلاک انتظامی فعال هستند امکان ثبت‌نام و خرید خودرو ندارند، البته تا زمان تحویل خودرو، شرط نداشتن پلاک انتظامی فعال، بررسی می‌شود.

  ـ انتقال امتیاز و حقوق ناشی از خرید خودرو به اشخاص (حتی به‌صورت وکالتی) و نیز فروش حواله خودرو به‌صورت وکالتی ممنوع است.

  ـ امکان صلح خودروی خریداری‌شده به غیر وجود ندارد.

  ـ شرکت‌های خودروسازی موظف‌اند روش‌های بازدارنده برای جلوگیری از انتقال سند حداقل به‌مدت یک سال، از جمله رهن گرفتن سند خودرو را اتخاذ و اجرا کنند.

  ـ امکان ثبت‌نام و خرید خودرو برای اشخاص حقوقی وجود ندارد.

  ـ در صورت بروز هرگونه تأخیر احتمالی در تحویل خودرو برابر ضوابط مندرج در قرارداد، خسارت جبران تأخیر در تحویل مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ابلاغیه‌های مرتبط که متعاقباً از طریق بخشنامه‌های فروش اطلاع‌رسانی می‌گردد پرداخت خواهد شد.

  بیشتر بخوانید:خبر جدید سخنگوی وزارت صنعت برای بازار خودرو/ اسامی متقاضیان خودروهای وارداتی منتشر شد

  35217 کد خبر 1743026

  برچسب‌ها

  خودروسازان بازار خودرو وزارت صمت مطالب مرتبط

  انتقاد شدید مرکز پژوهش‌های مجلس/ سیاست های ارزی دولت، دلار را به «قیمت غیرقابل باور» رسانده

  چه خبر از میزان افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان ؟

  دلایل حذف برخی متقاضیان خودروهای وارداتی

  تخلف ایران خودرو از دستور رئیس جمهور/ تخصیص خودرو بدون قرعه کشی

  بررسی حداقل دستمزد؛حرف ها سر بخور و نمیر است

  میزان: صدور حکم «اعدام شش عامل شهادت مردم در خوزستان» / گروهک تروریستی «حرکه‌النضال» در ایران «منهدم» شد

  کنایه سنگین مجری صدا و سیما به «ناپاسخگویی ارزی» وزیر اقتصاد

  استیضاح دوم فاطمی امین در دستور کار مجلس/ عملکرد وزیر صمت به جای بهتر کردن اوضاع، وضعیت را بدتر می‌کند

  خودروی ایرانی در آستانه صادرات به بلاروس

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  نحوه افتتاح حساب وکالتی (بورس کالا، ایران خودرو، سایپا)

  حساب وکالتی چیست، نحوه افتتاح حساب وکالتی آنلاین، شرایط دریافت حساب وکالتی در بورس کالا، نحوه ثبت نام حساب وکالتی سایپا و حساب وکالتی ایران خودرو

  نحوه افتتاح حساب وکالتی (بورس کالا، ایران خودرو، سایپا)

  27 اسفند 1401 - 14:07

  برخی بانک‌ها در فرآیند انصراف مشتریان همکاری نمی‌کنند

  اسفند 1401: پس از انتشار لیست نوبت‌ افراد متقاضی خودروهای وارداتی، افراد ثبت‌نام‌کننده از نوبت خود مطلع شدند و پس از اعلام نتایج، گزینه انصراف هم فعال شده تا چنانچه فردی تمایل به ادامه مسیر خرید خودروی وارداتی نداشته باشد، بتواند انصراف داده و 500 میلیون تومان بلوکه شده در حساب وکالتی خود را آزاد کند.

  وزارت صمت در این باره تاکید کرده که بانک‌ها بایستی در این زمینه اقدام و وجه افراد را آزاد و قابل برداشت کنند. امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، در صفحه شخصی خود از همکاری نکردن بانک‌ها خبر داده و چنین نوشته است:

  «چنانچه متقاضیان خودروهای وارداتی، انصراف خود را (در سامانه) ثبت کنند، باید بلافاصله 500 میلیون تومان در حساب وکالتی آن‌ها توسط بانک آزاد شود. وزارت صمت روز سه‌شنبه مکاتبات لازم را با بانک‌ها انجام داده است اما شکایاتی به وزارت صمت رسید که بانک‌ها همکاری لازم را نمی‌کنند. این اشکال باید برطرف شود‌.»

  ثبت نام طرح عرضه یکپارچه و فروش ایران خودرو با یک حساب

  اسفند 1401: امید قالیباف، سخنگوی وزرات صمت، درباره حساب وکالتی و ثبت‌نام در طرح فروش فوق‌العاده توضیح داد متقاضیان خرید خودرو که قصد ثبت‌نام در طرح یکپارچه عرضه خودرو‌ داخلی و  همچنین فروش فوق‌العاده ایران خودرو را دارند، می‌توانند یک حساب وکالتی داشته باشند و ضرورتی نیست  که دو حساب افتتاح کنند.‌ اما در میزان موجودی این حساب تغییراتی ایجاد می‌شود. درواقع متقاضی خرید باید برای انتخاب دو خودرو در حساب وکالتی موجودی داشته باشد.  به عنوان مثال اگر خریدار برای خرید خودرو از ایران خودرو حساب وکالتی دارد و براساس نوع خودرو مبلغ 130 میلیون تومان  واریز  کرده و قصد ثبت‌نام در طرح یکپارچه  عرضه خودروهای داخلی را نیز دارد، باید مبلغ 100 میلیون تومان دیگر در این حساب واریز کند و در مجموع مبلغ 230 میلیون تومان در حساب خود پول داشته باشد.

  وی تاکید کرد اگر متقاضی می‌خواهد در طرح ایران خودرو و طرح یکپارچه شرکت کند، باید به اندازه مبالغ هر 2 طرح در حساب موجودی داشته باشد.

  افزایش بانک های عامل ایران خودرو

  اسفند 1401: شرکت ایران خودرو، طی اطلاعیه‌ای که در تاریخ 17 اسفندماه منتشر کرده، خبر داده است که تعداد بانک‌های عامل جهت افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو، از 8 بانک به 18 بانک، افزایش یافته است. در جدول زیر، فهرست این بانک‌ها را مشاهده می‌کنید:

  لیست بانک های عامل جهت افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو

  امکان افتتاح حساب وکالتی در 26 بانک

  اسفند 1401: آقای ضیغمی، مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، ضمن اشاره به استقبال بانک‌ها از پروژه حساب وکالتی، علی‌الخصوص برای ثبت نام خودرو وارداتی و واریز 500 میلیون تومان، می‌گوید با توجه به اینکه از بانک‌ها خواسته شد تا این مبلغ در حساب کوتاه‌مدت بلوکه شود و سود به ثبت‌نام کنندگان اختصاص داده شود، برخی بانک‌ها در این زمینه همکاری لازم را نکردند. البته مشتریان می‌توانند در صورتی که از بانک خود رضایت نداشته باشند، پول خود را به بانک دیگری انتقال دهند. این موضوع نکته مهمی است و فضای رقابتی میان این 26 بانک (شامل 22 بانک و 4 موسسه اعتباری ) که تاکنون در این طرح شرکت کرده‌اند، وجود دارد.

  مدیر طرح واردات خودرو وزارت صمت، گفت وجهی توسط دولت دریافت نمی‌شود و عملا این 500 میلیون تومان مطابق اعلام شورای رقابت مبنی بر دریافت حداقل 50 درصد هزینه خودرو ثبت‌نامی است که میانگین و متوسط رو به پایین قیمت خودروهاست.

  خودروهایی که عرضه می‌شوند، در بازه‌های مختلف قیمتی هستند که در حال حاضر مبلغ علی‌الحساب آن‌ها تا حد زیادی مشخص است. باید توجه داشت که در دوره‌های قبلی فروش خودروهای وارداتی، خودروها بر اساس قیمتی که واردکننده بر اساس شرایط خود، تعیین می‌کرد و با احتساب سود خود، عرضه می‌کرد.

  ارائه خدمت حساب وکالتی بانک پارسیان

  اسفند 1401: امکان ارائه خدمت حساب‌های وکالتی بانک پارسیان به شرکت‌های ایران‌خودرو و سایپا فراهم شد.

  افتتاح حساب وکالتی بانک پارسیان

  بنابراین از این‌ پس دارندگان حساب نزد بانک پارسیان می‌توانند برای ثبت‌نام در طرح‌های فروش محصولات گروه خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا، ازجمله فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش عادی نسبت به معرفی حساب وکالتی خود نزد بانک پارسیان اقدام کنند.

  مشتریان محترم می‌توانند با مراجعه به آدرس vekalati.parsian-bank.ir در خصوص وکالتی نمودن حساب خود به‌صورت غیرحضوری، به نفع این دو شرکت خودروساز اقدام نمایند. راهنمای ثبت حساب وکالتی به‌منظور ثبت‌نام خودرو در شرکت‌های خودروسازی از طریق لینک parsian-bank.ir/hesab-e-vekalati نیز برای مشتریان فراهم‌ شده است.

  بانک های جدید برای حساب وکالتی سایپا

  اسفند 1401: براساس جدیدترین اطلاعیه سایپا که در تاریخ 27 بهمن‌ماه منتشر شده، علاوه بر بانک‌های تجارت، ملی و ملت، بتازگی امکان افتتاح حساب وکالتی بصورت اینترنتی، در 6 بانک عامل جدید برای متقاضیان ثبت نام در طرح‌های فروش سایپا، فراهم شده است که اسامی آنها عبارتند از:

  بانک صادرات بانک اقتصاد نوین بانک پارسیان بانک رفاه بانک پاسارگاد

  بانک قرض الحسنه مهر ایران

  همچنین می‌توانید در انتهای این مقاله، آدرس اینترنتی و لینک سامانه‌های بانکی را مشاهده کنید.

  مخالفت کمیسیون مجلس با حساب وکالتی

  بهمن 1401: درحالیکه کمتر از دو هفته، از اجرایی‌شدن قانون جدید حساب وکالتی برای ثبت نام کنندگان خودرو نمی‌گذرد، سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس از این اقدام وزارت صمت انتقاد کرده است.

  منبع مطلب : bama.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید