این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فرودگاه شیراز تلفن

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فرودگاه شیراز تلفن را از این سایت دریافت کنید.

  فرودگاه شیراز ✈️ آدرس و تلفن

  فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز (آدرس، شماره تلفن، شرکت های هواپیمایی داخلی و خارجی، مسیر های پرواز، امکانات و دسترسی به فرودگاه شیراز)

  فرودگاه شیراز

  علاقه مندی اشتراک گذاری

  ADS

  خرید بلیط هواپیما

  خرید بلیط قطار

  خرید بلیط اتوبوس

  رزرو ویلا و اقامتگاه

  توضیحات

  فهرست [مخفی] 1 فرودگاه شیراز

  2 اطلاعات تماس فرودگاه شیراز

  3 شرکت‌های هواپیمایی مستقر در فرودگاه

  4 تاریخچه فرودگاه شیراز

  5 مسیرهای پروازی فرودگاه شیراز

  6 ترمینال‌های فرودگاه شیراز

  7 امکانات و تسهیلات فرودگاه شیراز

  8 پارکینگ فرودگاه بین المللی شیراز

  9 اشیاء گمشده

  10 بانک ها و خودپردازهای موجود در فرودگاه

  11 رستوران ها و بوفه‌های فرودگاه شيراز

  12 ليست کالاها و اشياء ممنوعه

  فرودگاه شیراز

  فرودگاه بین‌المللی شیراز یا فرودگاه شهید دستغیب (IATA: SYZ, ICAO: OISS) (Shiraz International Airport) این فرودگاه چهارمین فرودگاه پر رفت‌ و آمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است.

  اطلاعات تماس فرودگاه شیراز

  آدرس فرودگاه  : استان فارس، شیراز، فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیرازکد پستی : 7158793136مركز تلفن فرودگاه : 37115000-071

  071-37118890 الي 99

  اطلاعات پرواز فرودگاه : 199 (پاسخگويی 24 ساعته)روابط عمومی فرودگاه : 37118020-071پست الکترونیک فرودگاه : syz-info@shiraz.airport.ir

  اطلاعات فرودگاه شیراز

  نام فرودگاه : Shiraz International Airportنوع فرودگاه : عمومی/ نظامیکد یاتا : SYZکد ایکائو : OISSارتفاع از سطح دریا : ۱۵۰۰ متروب سایت رسمی فرودگاه : shiraz.airport.irقطب : هواپیمایی آسمان ، هواپیمایی فلای پرشیا ،هواپیمایی پارس

  شرکت‌های هواپیمایی مستقر در فرودگاه

  دفاتر مرکزی شرکت های هواپیمایی (داخلی و خارجی) مستقر در فرودگاه

  شرکت‌های هواپیمایی داخلی

  تلفن شرکت هواپیمایی ایران ایر مستقر در فرودگاه :  37172140 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی آسمان مستقر در فرودگاه : 37226010 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی ماهان مستقر در فرودگاه : 37202245 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی کیش ایر مستقر در فرودگاه : 37200877 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی ایران ایرتور مستقر در فرودگاه : 37224565 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی تابان مستقر در فرودگاه : 37220609 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی زاگرس مستقر در فرودگاه : 37225012 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی قشم ایر مستقر در فرودگاه : 37238350 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی نفت مستقر در فرودگاه : 37208151 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی فلای پرشیا مستقر در فرودگاه :

  تلفن شرکت هواپیمایی پارس ایر مستقر در فرودگاه :

  شرکت‌های هواپیمایی خارجی

  تلفن شرکت هواپیمایی ترکیش ایر :  37221916 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی قطر ایرویز : 37224575 – 071

  تلفن شرکت هواپیمایی ایر عربیا : 37220601 – 071

  تاریخچه فرودگاه شیراز

  شهر شیراز دارای دو فرودگاه بوده است. یکی از این فرودگاه ها که فرودگاه قدیم نامیده می شده، در نزدیکی صحرای باباخان و در سال 1308 هجری شمسی ساخته شده است. اما کوچک بودن فضا و عدم امکان توسعه آن موجب شد که در جنوب شرقی شیراز و نزدیکی روستای جعفرآباد، فرودگاه وسیعی ساخته شود. فرودگاهی که قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای بزرگ را داشته است. فرودگاه جدید که فرودگاه شیراز نامیده شد، در سال 1340 در زمینی به مساحت 500 هکتار مورد بهره برداری قرار گرفت و از سال 1345 نیز به عنوان یک فرودگاه بین المللی مطرح شد.

  فرودگاه بین المللی شهید دستغیب در شیراز و در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا واقع شده و پس از فرودگاه بین المللی امام خمینی، مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. این فرودگاه چهارمین فرودگاه پر رفت‌ و آمد کشور بعد از فرودگاه مهرآباد، فرودگاه مشهد و فرودگاه امام خمینی است.

  مسیرهای پروازی فرودگاه شیراز

  مسیرهای داخلی شامل تهران، فرودگاه تبریز، مشهد، اهواز، فرودگاه اصفهان، ساری،  فرودگاه نوشهر، آبادان، بوشهر، بندرعباس، کرمان، کرمانشاه، لارستان، فرودگاه لامرد،  فرودگاه کیش، لاوان، قشم، سیری، ماهشهر، خارک، عسلویه و رشت می شود.

  در مسیرهای خارجی نیز به کشورهایی مانند مالزی، سوریه، قطر، امارات متحده عربی(دبی، ابوظبی و شارجه)، امان، کویت، ترکیه، عراق، بحرین، عربستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و گرجستان و به صورت موردی نیز به روسیه، پاکستان، مصر و سودان پرواز دارد.

  ترمینال‌های فرودگاه شیراز

  پروازهای داخلی (ترمینال1)

  ترمینال شماره 1 به پروازهای داخلی اختصاص داشته و در محیطی به مساحت 16 هزار متر مربع بنا شده است. روزانه 120 پرواز داخلی از طریق این پایانه انجام می شود.

  پروازهای خارجی (ترمینال2)

  ترمینال ورودی پروازهای خارجی فرودگاه شیراز همانگونه که از نامش پیداست، به پروازهای خارجی اختصاص دارد. این پایانه شامل بخش های چون سالن عمومی، بخش کنترل گذرنامه، بخش کنترل گمرک، محل دریافت بار، سالن ترانزیت، اطلاعات پرواز، نماز خانه و سرویس بهداشتی می شود.

  منبع مطلب : irannihon.com

  فرودگاه شیراز ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Shiraz airport

  فرودگاه شیراز ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Shiraz airport

  فرودگاه شیراز ( تلفن ، آدرس ، مشخصات ) Shiraz airport فرودگاه شیراز یا فرودگاه ( شهید دستغیب شیراز )

  شير در فارسي اوستايي بمعني شهر است و راز در زبان بمعني اسرار ميباشد.بر حسب اصول دستوري چون دو حرف هم جنس كنار هم واقع شوند يكي حذف ميشود، شيرراز ، شيراز ميگردد بمعني شهر راز.

  شیراز شهر راز است و در بهار و ماه اردیبهشت، به معنای واقعی کلمه بهشتی می‌شود که در هر نفس وجودت از عطر بهارنارنج پر می‌شود

  شیراز شهر شعر است و در هر وجب آن حال و هوای شعرهای حافظ و سعدی پیچیده است.

  این شهر از دیرباز علاقمندان و بازدید کنندگان بیشماری داشته که تردد این بازدیدکنندگان یکی از دلایل تاسیس فرودگاه شیراز بعنوان نخستین فرودگاههای کشور بوده و برگزاری جشن های 2500 ساله و جشن هنر شیراز که از سال 1347 تا 1357 ادامه داشت موجب شد فرودگاه بین المللی شیراز پله های ترقی را سریعتر از فرودگاههای شهرهای دیگر طی نماید و در حال حاضر بعنوان یکی از مجهزترین فرودگاههای ایران محسوب می گردد.

  با بررسي و تحقيقي که در مورد تأسيس اوليه فرودگاه شيراز ( طياره خانه ) و تاريخچه آن بعمل آورده شده مطلب زير عينأ از صفحه 287 کتاب « شيراز در گذشته و حال » نوشته دکتر حسن امداد چاپ آذر ماه 1339 نقل مي گردد .

  شيراز از طريق هوا به تهران و اصفهان و اهواز و آبادان مربوط است. شيراز داراي دو فرودگاه است، يکي فرودگاه قديم که در نزديکي صحراي آقاباباخان در جنوب شهر نزديک جاده شيراز و بوشهر قرار دارد. اين فرودگاه در سال 1308 شمسي ساخته شد و اخيرأ امارت مفصلي براي استراحت مسافرين در آن بنا کرده اند ولي چون اين فرودگاه به اندازه کافي وسعت نداشت و توسعه آن نيز مقدور نبود، اخيرأ فرودگاه وسيعي در دو فرسنگي جنوب شرقي شيراز در نزديکي قريه جعفرآباد ساخته اند که باندآنرا آسفالت کرده و فعلأ پروژه ساختمان عمارت جهت استراحت مسافرين در دست تهيه است.

  در اين فرودگاه انواع هواپيماهاي بزرگ مي توانند بنشينند در صورتيکه در فرودگاه قديم نشستن هواپيماهاي بزرگ به آساني مقدور نبود.

  فرودگاه جديد در سال 1340 به عنوان فرودگاه شيراز در زميني به مساحت حدود 500 هکتار موردبهره برداري قرار گرفت و از سال 1345 به عنوان فرودگاه بين المللي مطرح گرديد.در حال حاضر فرودگاه شيراز به عنوان فرودگاه مرکز استان مجهز به پيشرفته ترين تجهيزات و وسايل کمک ناوبري DVOR/DME و ILS و … بوده و همچنين از پيشرفته ترين رادار موجود جهان به نام MSSRIO برخوردار است.

  اکنون فرودگاه شيراز داراي 13 مسير هوايي (ROUTE ) مي باشد.

  پروازهاي خارجي به کشورهاي سوريه ، قطر، امارات متحده عربي(دوبي – ابوظبي) بحرين، کويت، عربستان سعودي(حج عمره و تمتع ) و بصورت موردي در مسير مصر، سودان، روسيه، ترکيه و … انجام مي شود و در مسير داخلي نيز به شهر هاي تهران، مشهد، اصفهان، اهواز، آبادان، کرمانشاه، بوشهر، لنگه، لار، لامرد، بندرعباس، کيش، قشم، سيري، لاوان و در صورت نياز به ساير فرودگاه هاي داخلي پرواز انجام مي شود

  فرودگاه بین‌المللی شیراز دارای 2 باند پروازی آسفالته، یکی به طول 4272 متر و دیگری به طول 4334 متر است و به دلیل برخورداری از دستگاه‌های کمک ناوبری مدرن و کارآمد از پیشرفته‌ترین فرودگاه‌ها در سطح کشور بوده و پذیرای تمامی تایپ‌های پروازی است. همچنین، به لحاظ دستگاه‌های هواشناسی، ارتباطی و رادیویی نیز از تجهیزات پیشرفته و قابل اطمینان برخوردار است.

  ساختمان فنی و عملیاتی تازه تاسیس فرودگاه شیراز مشتمل بر طبقات اداری، پشتیبانی، فنی و عملیاتی، برج مراقبتی با ارتفاع بالغ بر 45 متر از سطح زمین، تجهیزات اداری و عملیاتی پیشرفته همراه با ساختمان‌های فنی و موتورخانه و سالن آمفی تئاتر و پذیرایی و فضای سبز زیبا است.

  البته فرودگاه شیراز دارای بخش‌های دیگری شامل ترمینال ورود پروازهای خارجی، سالن بارانداز، سالن گمرک با مساحت حدود 750 متر مربع، سالن عمومی برای استقبال‌کنندگان، سالن ترانزیت مرزی، سالن ترانزیت و تشریفات پروازی است.

  بدلیل اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعنوان سومین دانشگاه پزشکی معتبر کشور و دارای اعتبار بین المللی محسوب میگردد و همچنین بدلیل برخورداری شیراز از بیمارستانهای تخصصی معتبر در رشته های پیوند اعضاء ، جراحی چشم و اخیرا با تاسیس یک مرکز سوانح و سوختگی بسیار مدرن در شهرک صدرا ، با درخواست های بسیاری برای انتقال هوایی بیمار به شیراز مواجه هستیم و با توجه به امکانات فوق العاده و مدرن فرودگاه شیراز این امکان وجود دارد تا پروازهای آمبولانس هوایی را در هر ساعت از شبانه روز برای انتقال هوایی بیماران از تمام شهرهای کشور به شیراز انجام دهیم.

  نقشه فرودگاه شیراز

  مشخصات تکمیلی فرودگاه شیراز

  فاصله هوايي تا تهران : 710 کيلومتر معادل 441 مايلفاصله فرودگاه تا مرکز شهر : در حدود 10 کيلومترارتفاع از سطح دريا : 1542 مترنوع فرودگاه : عمومي- بین المللی – مرز هواییکد ياتا : SYZوب سایت : shiraz.airport.irآدرس پستی : شیراز – فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیرازکد پستی :  7158793136پست الکترونیکی :  syz-info@shiraz.airport.ir

  تلفن:

  (071) 37218890 +987137115000

  منبع مطلب : iranairems.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید