این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  فعال کردن سهام عدالت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  فعال کردن سهام عدالت را از این سایت دریافت کنید.

  آزادسازی سهام عدالت

  در این مقاله به توضیحاتی در خصوص روش های استفاده از سهام عدالت ، چگونگی و نحوه آزاد سازی این سهام پرداخته شده است .

  آزادسازی سهام عدالت

  از سال 99 امکان آزاد سازی سهام عدالت برای دارندگان این سهام فراهم گردید. با فراهم شدن امکان آزاد سازی سهام عدالت دو روش مستقیم و غیر مستقیم پیش روی سهامداران قرار گرفت. در روش مستقیم سهامداران پس از آزادسازی سهام عدالت در سامانه samanese.ir خود ، امکان نقل و انتقال و انجام معامله بر روی این سهام را در بورس پیدا نمودند.

  در راستای خصوصی سازی شرکت های دولتی و کمک به اقشار کم درآمد جامعه در زمان دولت نهم طرح واگذاری سهام عدالت اجرایی شد. در این طرح یک سبد سهام متشکل از سهام 60 شرکت دولتی به اقشار کم درآمد جامعه تعلق گرفت و در سال 1396 اولین سود این سهام به حساب سهامداران واریز شد.

  تا سال 98 امکان آزاد سازی یا خرید و فروش این سهام عدالت وجود نداشت اما از سال 99 با موافقت رهبری این امکان برای سهامداران فراهم گردید. در حال حاضر دیگر امکان واگذاری سهام عدالت وجود ندارد اما با آزاد سازی سهام ها امکان خرید و فروش سهام های عدالت در بورس فراهم شده و علاقه مندان از این طریق می توانند سهام عدالت را از فروشندگان خریداری کنند. در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص چگونگی نحوه آزادسازی سهام عدالت می پردازیم.

  روش های آزاد سازی سهام عدالت

  همانطور که بیان شد با فراهم آمدن امکان آزاد سازی سهام عدالت، دو امکان و انتخاب برای سهامداران در نظر گرفته شد. اولین روش و امکان آن بود که سهامداران روش غیر مستقیم برای مدیریت سهام عدالت خود را انتخاب و سهامشان را آزاد ننمایند. در این روش که روش غیر مستقیم نامیده می شود شرکت های سرمایه گذاری استانی سود سهام سهامداران را در فواصل مشخص به حسابشان واریز می نمایند. کسانی که به استفاده از این روش تمایل داشتند لازم نبود کاری انجام دهند چرا که این روش به صورت پیش فرض برای تمام سهامداران در نظر گرفته شده بود.

  دومین روشی که پیش روی سهامداران قرار داشت روش مستقیم و در اصطلاح آزاد سازی سهام بود. در این روش مالکیت و مدیریت سهام مستقیما در اختیار صاحب سهام قرار می گیرد و این اشخاص امکان نقل و انتقال سهام خود را پیدا می کنند. برای انتخاب این روش باید از طریق مراجعه به سامانه سهام عدالت اقداماتی انجام داده می شد که در راهنمای تصویری به طور کامل توضیحات آن آورده شده است.

  حتما بخوانید: پیگیری سهام های قدیمی

  نحوه آزادسازی سهام عدالت

  سهامدارانی که تمایل به استفاده از روش مستقیم و آزاد سازی سهام خود بودند می بایست مراحل زیر را دنبال می کردند. در صورت انتخاب روش غیرمستقیم امکان بازگشت به روش مستقیم برای سرمایه گذاران وجود نداشت.

  افراد می بایست سامانه سهام عدالت به آدرس samanese.ir را در مرورگر اینترنتی جستجو و سپس وارد صفحه شخصی خود شده و پس از ورود به صفحه ، از بین گزینه های داشبورد اطلاعات ، گزینه انتخاب طرح آزاد سازی سهام عدالت را انتخاب می نمودند.

  در صفحه ای که برای سهامداران نمایش داده شده مطالب را مطالعه نموده و پس از آن در صورت تمایل گزینه ادامه را انتخاب می نمودند.

  در این مرحله توضیحاتی در مورد آزاد سازی سهام و نحوه آزاد سازی برای افراد نمایش داده که پس از مطالعه کامل و دقیق آن ها ابتدا گزینه ( مطالب فوق را مطالعه نموده ... ) را تیک دار نموده و سپس ثبت روش مستقیم را فعال می نمودند.

  در این بخش سامانه از سهامداران می خواست شماره تلفن همراه خود را تایید نمایند تا پیامک تایید برای آن ها ارسال شود. در صورتی که شماره تلفن همراه صحیح بود گزینه تایید و ادامه را فعال و در غیر این صورت شماره جدید را در کادر خالی وارد می نمودند.

  در مرحله آخر آزاد سازی سهام عدالت افراد کد تایید 6 رقمی را که به تلفن همراه ارسال شده بود را در کادر خالی وارد نموده و گزینه ثبت نهایی را فعال می نمودند. با انجام تمام این مراحل سهامداران روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب می نمودند.

  جهت ورود مستقیم به سایت samanese.ir کلیک کنید.

  پس از آزاد سازی سهام ، سهامداران برای آنکه بتوانند به خرید و فروش سهام عدالت خود مبادرت کنند باید ابتدا چند اقدام انجام دهند. اولین اقدام برای فعالیت در زمینه بورس ، ثبت نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی می باشد. می توانند علاوه بر ثبت نام در سامانه سجام ، کد بورسی خود را نیز دریافت نمایند.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  سهام عدالت

  فروش سهام عدالت از طریق کارگزاری مفید قابل انجام است. قبل از فروش بایستی اقدام به آزادسازی سهام عدالت خود کنید که در ادامه می‌توانید با نحوه آزادسازی و فروش آن آشنا شوید.

  چطور از مزایای سهام عدالت بهره‌مند شویم؟

  آزادسازی و فروش سهام عدالت

  آزادسازی و فروش سهام عدالت آزادسازی سهام عدالت چه معنایی دارد؟

  اواسط دهه ۱۳۸۰ دولت سهام خود را در ۴۹ شرکت بین مردم تقسیم کرد که با این کار بیش از ۴۹ میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند. آزادسازی سهام عدالت به این معناست که سهام‌داران مالکیت سهام خود را بر عهده بگیرند.

  مسئولیت سهام عدالت طی چند سال گذشته به عهده سازمان خصوصی‌سازی بوده، اما از این پس اگر سهام‌داران در سامانه سهام عدالت روش «سهامداری مستقیم» را انتخاب کرده باشند، می‌توانند خودشان مدیریت سهام خود را بر عهده بگیرند.

  برای آزادسازی و فروش سهام عدالت چه اقداماتی باید انجام گیرد؟

  در حال حاضر سهام عدالت به مرحله آزادسازی رسیده و به‌زودی دارندگان این سهام می‌توانند از سود و منافع فروش آن بهره‌مند شوند. بدین منظور بعد از آزادسازی سهام عدالت و انتخاب روش سهامداری مستقیم، متقاضیان فروش می‌توانند از طریق «سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید» نسبت به فروش دارایی خود اقدام نمایند.

  به این منظور مراحل زیر به ترتیب باید توسط کاربر انجام پذیرد:

  گام۱

  در مرحله اول دارندگان سهام عدالت بایستی نسبت به انتخاب «روش سهامداری مستقیم» در سامانه سهام عدالت اقدام نمایند. به این منظور با کلیک روی لینک زیر، در سامانه سهام عدالت پس از وارد کردن اطلاعات و ورود به پنل خود، «روش سهامداری مستقیم» را انتخاب نمایند.

  سامانه آزادسازی سهام عدالت

  سوالات متداول

  چه کسانی می‌توانند سهام عدالت خود را به فروش برسانند؟

  اگر موبایل ثبت شده به نام خودمان نبود چه کنیم؟

  چگونه سهام عدالت خود را در سامانه سهام عدالت مفید بفروشم؟

  چقدر از سهام عدالت را می‌توان فروخت؟

  پس از ثبت سفارش فروش سهام عدالت چه اتفاقی می‌افتد؟

  وجه حاصل از فروش سهام عدالت چه زمانی به حساب من واریز می‌شود؟

  وجه حاصل از فروش ۶۰ درصد از سهام عدالت به چه میزان است؟

  روش سهامداری مستقیم در سهام عدالت به چه معناست؟

  روش سهامداری غیرمستقیم در سهام عدالت به چه معناست؟

  سهام عدالت را کجا بفروشیم؟

  ارزش سهام عدالت چقدر است؟

  چرا سهام عدالت به پرتفوی من در کارگزاری اضافه نمی‌شود؟

  کدام اقشار جامعه جزو واجدین شرایط دریافت سهام عدالت بوده‌اند؟

  مشاوره رایگان سرمایه‌گذاری

  افتتاح حساب

  مرکز تماس و پشتیبانی

  ۲۴ ساعت،۷ روز هفته ۸۷۰۰ -۰۲۱ 8700@emofid.com

  منبع مطلب : www.emofid.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید