این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قانون جدید سربازی 1402

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قانون جدید سربازی 1402 را از این سایت دریافت کنید.

  مدت خدمت سربازی + قانون جدید 1402

  طبق قانون مدت خدمت سربازی، افرادی که بلافاصله بعد ازدبیرستان یا از دانشگاه سربازی خود را مشخص کنند می‌توانند از کشور خارج شوند..

  مدت خدمت سربازی + قانون جدید 1402 | ایران تحصیل

  دسته بندی خدمات سامانه ها دیدگاه ها ۲

  سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 909 9075307

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

  خدمت سربازی مهمترین بخش زندگی پسران در ایران است که بعد از سن ۱۸ سالگی تمام، باید به خدمت سربازی بروند و یا ادامه تحصیل دهند و یا برای معافیت اقدام کنند و وضعیت خدمت سربازی خود را تعیین تکلیف کنند. در سالهای اخیر درباره خدمت سربازی اقدامات مهم زیادی صورت گرفته‌است که مهمترین این اقدامات کاهش مدت خدمت سربازی، با توجه به عوامل آب‌و‌هوا، مناطق عملیاتی، بومی و غیربومی بودن است.

  طول دوره سربازی، از جمله سوالات مهم برای مشمولین سربازی است که طی چند سال اخیر تغییرات زیادی روی آن صورت گرفته و شایعات زیادی درباره آن وجود دارد. مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲، با سال گذشته تفاوت خاصی ندارد و فقط تسهیلاتی که شامل حال مشمولین می‌شود تغییر یافته‌است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با آخرین تغییرات مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ آشنا کنیم.

  فهرست محتوا [نمایش]

  مدت خدمت سربازی بر اساس مناطق

  طبق قانون جدید مجلس برای مدت خدمت سربازی، امسال هم مدت خدمت سربازی  بین ۱۷ تا ۲۴ ماه است.

  نوع مناطق مدت خدمت سربازی

  افراد بومی در مناطق عادی ۲۴ ماه

  افراد غیر بومی در مناطق عادی ۲۱ ماه

  افراد بومی‌ مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا ۲۱ ماه

  مشمولین غیر بومی مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا ۱۸ ماه

  مشمولین بومی و غیربومی در مناطق عملیاتی مرزی ۱۷ ماه

  البته قابل ذکر است که سربازانی که در مناطق عملیاتی و یا مرزی یا بد آب و هوا خدمت سربازی خود را می‌گذرانند نسبت به سربازانی که در مناطق عادی خدمت می‌کنند حقوق بیشتری هم می‌گیرند.

  برای اطلاع از پروژه کسری خدمت سربازی  روی لینک مربوطه کلیک کنید.

  مدت خدمت سربازی متأهلین در سال 1402

  سربازانی که در حین دوره خدمت سربازی و یا قبل از آن ازدواج کرده‌باشند، طبق اعلام سازمان نظام وظیفه تسهیلات مختلفی مثل کسری خدمت شامل حال آنها می‌شود. طبق اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی، مدت خدمت سربازی افراد متأهل با سایر افراد تفاوتی ندارد و این خبر مبنی بر کاهش مدت خدمت سربازی متأهلین صحت ندارد.

  سربازان متأهل در طول خدمت از حقوق بیشتری نسبت به سایر سربازان دریافت می‌کنند و محل خدمت آنها نیز در نزدیکترین مکان به محل زندگی همسر آنها خواهد بود. علاوه بر این، مشمولین متأهل کسری های خدمت مختلفی دریافت می‌کنند؛ که این کسری خدمت شرایطی دارد که در زیر مطرح می‌کنیم:

  سازمان نظام وظیفه به ازای هر فرزند، سه ماه از سربازی مشمول را کم می‌کند و این قانون شامل مشمولین غایب نیز می‌شود.

  کسری خدمت فقط شامل سربازان متأهلی می‌شود که دارای فرزند هستند.

  سربازان متأهل می‌توانند ۳۰ روز به مرخصی بروند.

  بر اساس قانون سربازان متأهل حداقل سه روز در هفته می‌توانند مرخصی بگیرند.

  تمامی سربازان متأهل در شهر سکونت همسر خود خدمت سربازی خود را می‌گذرانند.

  اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای که از طرف نیروهای مسلح برگزار می‌شود، ویژه سربازان متأهل است.

  برای اطلاع از پیگیری درخواست انتقالی سربازی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

  قانون جدید خدمت سربازی

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح اصلاح قانون خدمت سربازی عموماً رویکرد مجلس کاهش مدت خدمت سربازی مشمولین غایب است. البته هنوز این طرح  در کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و باید ببینیم که در صحن مجلس و با حضور ستاد کل نیروهای مسلح تأئید می‌شود یا خیر.

  سید علی آقازاده، رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف مشمولین خدمت سربازی غایب، گفت: بر اساس قانون، محدودیت‌هایی برای مشمولین غایب از جمله ممنوعیت استخدام در سازمان‌های دولتی، ممنوعیت ادامه تحصیل، ممنوعیت در گرفتن گواهینامه رانندگی اعمال شده‌است.

  او درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون خدمت سربازی در مجلس، اظهار داشت: اگر طرح مشمولین غایب سربازی که متأهل و دارای فرزند هستند به تصویب برسد، مشمولان سربازی متأهل و دارای فرزند که 8 سال از غیبت آنها گذشته‌باشد، اولویت این است که سربازی بروند و در غیر این صورت، بنا به تشخیص ستاد کل نیروهای مسلح تخفیفاتی از جمله معافیت و یا کاهش مدت خدمت سربازی برای آنها در نظر گرفته‌می‌شود.

  رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید تمام مشمولین غایب سربازی تعیین تکلیف شوند، البته همه مشمولین باید به سربازی بروند و کسانی که به خدمت سربازی نروند و غیبت کنند، مجرم هستند.

  آقازاده در پاسخ به این خبر که اصلاحاتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شده‌‌‌است که منجر به افزایش سختگیری نسبت به مشمولین غایب می‌شود، مانند اینکه مشمولین غایب نمی‌توانند حساب بانکی داشته‌باشند گفت: قطعاً این موارد اصلاح می‌شود و ممکن است این موضوع از طرح اصلاح قانون خدمت سربازی حذف شود.

  کسری دوره خدمت سربازی

  شرایط کسری دوره خدمت سربازی مانند سالهای گذشته است که شامل موارد مختلفی می‌شود که هر فرد به نوع شرایط خود می‌تواند از آنها بهره‌مند شود. در زیر انواع مختلف کسری مدت خدمت سربازی و نحوه محاسبه آن را گردآوری کرده‌ایم:

  انواع کسر خدمت سربازی مدت کسری خدمت سربازی

  کسر خدمت نخبگان پروژه های تحقیقاتی این قشر از مشمولین توسط هیئت داوران بررسی و ارزیابی می‌شود و در صورت تأئید، فرد مشمول شامل امتیازاتی مانند کسری خدمت سربازی می شود و یا پس از طی دوره آموزش، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.

  کسر خدمت فرزند  به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت دریافت می‌کنند.

  کسر خدمت ایثارگران  به ازای هر درصد جانبازی یا هر ماه اسارت و  رزمندگی در جبهه ۱۲ روز کسری خدمت شامل حال وی می‌شود.

  کسر خدمت مناطق عملیاتی، محروم و بد آب‌و‌هوا  سربازان غیر بومی مناطق امنیتی و مرزی با احتساب قوانین کسری خدمت، ۱۷ ماه خدمت خواهند کرد. همچنین سربازان غیر بومی در مناطق محروم و بد آب و هوا با در نظر گرفتن ضوابط کسری خدمت سربازی، ۱۸ ماه خدمت خواهند کرد.

  منبع مطلب : irantahsil.org

  قانون خرید خدمت سربازی سال 1402

  قانون خرید خدمت سربازی سازمان وظیفه عمومی به این افراد تا پایان سال 1399 فرصت داد تا نسبت به چرداخت اقساط خود اقدام کنند.

  پارسین مشاوره ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ ۹:۴۰ ق.ظ

  قانون جدید خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

  قانون خرید خدمت سربازی از ابتدای خرداد ماه سال ۱۳۹۵ توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و قرار بود این قانون تنها در مدت ۴۵ روز اجرا شود اما تا سال ۹۷ طول کشید. علت طولانی شدن این قانون، جبران کسری بودجه ای بود که نیروهای مسلح با آن روبه رو بوده اند.

  بر اساس این طرح افرادی که بیش از ۸ سال غیبت داشته اند، می توانستند با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ مبلغی را به عنوان جریمه غیبت خود پرداخت کنند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کرده باشند.

  کارت پایان خدمتی که به این افراد اعطاء می شد بر روی آن عنوان«معافیت جریمه مشمولان غایب» درج شده است.

  در حال حاضر، بر اساس آمار اعلامی بیش از سه میلیون نفر مشمول غایب از سربازی وجود دارد که بیش از ۸ سال غیبت دارند و شرایط خرید خدمت سربازی را دارند. این افراد منتظر اجرای دوباره قانون خرید خدمت سربازی هستند.

  طرح های نمایندگان مجلس برای احیای دوباره خرید خدمت سربازی

  خبر جدید: یکی از عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:

  با توجه به اینکه مشمولان غایب بسیاری در سنین بالایی وجود دارد که متاهل هستند و شرایط زندگی اجازه رفتن به سربازی را به آنها نمی دهد. همین مشمولان به دلیل طی نکردن دوران سربازی از یکسری خدمات اجتماعی و اقتصادی محروم هستندکه به نظر من در بودجه سال ۱۴۰۲ باید به وضعیت این افراد رسیدگی شود.

  بنابراین خرید خدمت سربازی با شرایط منطقی و کارشناسی شده باعث می شود که یکی از مشکلات افراد مشمول غایب بر طرف شود.

  طرح اول، کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، قانون خرید خدمت سربازی را در سال ۱۴۰۰  دوباره مطرح کرد و خواستار سازماندهی و تعیین تکلیف مشمولان غایب شدند. نظر اکثریت نمایندگان مجلس به تمدید طرح خرید خدمت در سال ۱۴۰۰ بود. حتی به امضاء ۴۶ نفر از نمایندگان رسید.

  در این طرح پیشنهادی مانند قانون خرید خدمت سربازی گذشته، مشمولان بایستی بیش از ۸ سال غیبت داشته باشند. نمایندگان مجلس حتی مبالغی را به عنوان جریمه مشمولان غایب مشخص کرده بودند.

  اما رئیس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد: اجرا شدن دوباره طرح خرید خدمت در جامعه را رد کرد و آن را خلاف عدالت دانست و گفت: اجرای چنین طرح های در جامعه آثار و تبعات منفی دارد. ما به سرباز احتیاج داریم. هدف از اجرای طرح خرید خدمت سربازی، کاهش تعداد غایبان بود. ولی متاسفانه تعداد غایبان در چند سال گذشته مضاعف شد و تعداد مشمولان غایب بیشتر از حد انتظار افزایش یافت.

  طرح دوم نمایندگان با عنوانی جدید

  طرح  جدید دیگری که در مجلس توسط نمایندگان، پیشنهاد داده شد،“طرح اخذ مالیات از مشمولین غایب» بود. در این طرح هر مشمول غایبی که بیش از ۲۸ سال سن داشته باشد تا سن ۵۰ سالگی، ۵۰ درصد بیشتر از مشمولانی که سربازی رفته اند مالیات پرداخت کنند. افرادی که دوره سربازی را نگذرانند، می توانند از خدمات اجتماعی که مرتبط  با کارت پایان خدمت است بهره مند شوند.

  بر طبق قوانین خدمت وظیفه عمومی، سن مشمولیت از ۱۸ سالگی تمام تا ۵۰ سالگی می باشد. به همین خاطر در این طرح تا سن ۵۰ سالگی، افراد مشمول به حساب می آیند.

  این طرح به این صورت است که مشمولان غایب، ۵۰ درصد بیشتر از سایر افراد که سربازی رفته اند برای خدماتی مانند سند زدن، مسافرت خارجی، اخذ گواهینامه و خدمات دیگر مالیات پرداخت کنند. به طور مثال، اگر برای مسافرت به خارج کشور ۱۰ میلیون تومان وثیقه نیاز باشد. این افراد بایستی ۱۵ میلیون تومان وثیقه نزد نظام وظیفه امانت بگذارند.

  این مالیاتی که مشمولان غایب بخاطر نداشتن کارت پایان خدمت بایستی بپردازند تحت عنوان «مالیات امنیت» در این طرح از آن نام برده شده.

  رئیس اداره سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره این طرح خاطر نشان کرد: طرح های دیگری علاوه بر این طرح در مجلس مطرح شده و در حال بررسی هستند. طرحی که تحت عنوان« اخذ مالیات از مشمولین غایب» نام برده شده نه تنها صحت ندارد بلکه اصلاً اولویت ستاد کل نیروی مسلح نیست.

  آیا طرح خرید خدمت در سال ۱۴۰۲ اجرا می شود

  طرح خرید خدمت سربازی، تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۷ در جریان بوده و تنها افرادی که مبالغ اقساط خود را نپرداخته اند یک فرصت دوباره به این افراد داده شد که تا پایان سال ۱۳۹۹ مبلغ جریمه خود را تسویه کنند. قانون خرید خدمت سربازی، برای سال ۱۴۰۰ اجرا نشد.

  برای بدست آوردن کارت پایان خدمت راه های مختلفی وجود دارد. برخی افراد دفترچه خدمت را پست می کنند و به سربازی می روند و بعضی ها به دنبال روش های مختلف معافیت هستند تا از سربازی معاف شوند. یکی از محبوب ترین راهها، که افراد مشمول غایب و سربازان فراری از خدمت، به دنبال آن هستند خرید خدمت سربازی است.

  قوانین نظام وظیفه هر سال دستخوش تغییراتی می شود. هر مشمولی قبل از هر اقدامی بایستی از تمامی موارد آن اطلاع کسب کند. همان طور که در بالا ذکر شد تا به حال از دو قانون در مورد خرید خدمت سربازی در جامعه مطرح شده که مجلس آنها را تصویب کرد و ستاد کل نیروهای مسلح آنها را نپذیرفته است. در حال حاضر طرح های دیگری در مورد خرید خدمت سربازی برای مشمولین غایب در مجلس در حال بررسی است. پیشنهاد می کنیم جهت کسب آگاهی از آخرین خبر مربوط به خرید خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز پارسین مشاوره تماس بگیرید و برای معافیت از سربازی خود اقدام کنید.

  بیشتر بخوانید: مراحل گرفتن معافیت کفالت مادر در سال ۱۴۰۲

  شرایط قانون خرید خدمت سربازی

  قانون خرید خدمت سربازی یا «طرح جریمه مشمولان غایب »از خرداد ماه سال ۱۳۹۵ شروع شد و تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۷ طول کشید. این قانون شامل افرادی می شد که بیش از ۸ سال غیبت از سربازی داشتند و با پرداخت جریمه غیبت خود می توانستند از سربازی معاف شوند و کارت پایان خدمت خود را دریافت کنند.

  منبع مطلب : parsinmoshavereh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید