این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قبرستان عزیز کوما

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قبرستان عزیز کوما را از این سایت دریافت کنید.

  10 قبرستان عجیب در جهان که خون را در رگ های شما منجمد می کنند!

  10 قبرستان عجیب در جهان به انتخاب اکثر مردم وجود دارد که دیدنشان خون را ر رگ های شما منجمد می سازد! این قبرستان ها در سرتاسر جهان هستند.

  ۱۰ قبرستان عجیب در جهان که خون را در رگ های شما منجمد می کنند!

  1398-07-15

  قبرستان های عجیب و غریب در سرتاسر جهان

  اگر به شیوه ی خاکسپاری و قبرستان های کشورهای جهان دقت کنیم شاید بتوانیم نیمی از راه شناخت درباره‌ی آنان را بپیماییم. گویی با مطالعه ی برخی از واقعیت ها درباره ی قبرستان ها برای ما می تواند حکم پیمودن یک شبه‌ی ره صد ساله در شناختن اقوام مختلف باشد. زندگی پس از مرگ و اعتقادات ملل مختلف باعث به وجود آمد عجایب خاص و مختلفی در جهان می شود. یکی از این آثار عجیب که در نتیجه‌ی خاکسپاری و اعتقادات ملل مختلف به وجود آمده است، قبرستان های عجیب و غریب در سراسر جهان است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق هم ۱۰ قبرستان عجیب در جهان را به اتفاق هم بررسی نماییم.

  ۱۰- دره ی پادشاهان، مصر | The Valley of the Kings

  مطالب مرتبط:فقط یک قدم بردارید تا به قله ی این کوه عجیب برسید!عجیب ترین سوانح هوایی که باور کردنشان سخت است!

  دره ی پادشاهان (The Valley of the Kings) در قاهره، پایتخت کشور مصر جایگاه ابدی توتانخامون، فرعون معروف است. این قبرستان داستانی مرموز در خود دارد. شاید باورتان نشود اما کسانی که به این مقبره وارد شدند، بعد از مدتی به شیوه ای بسیار عجیب مردند. تعدادی از دانشمندانی که این موضوع را مورد بررسی قرار داده اند بر این باورند که، مرگ این افراد ناشی از خاک و جو مسموم داخل مقبره ی این فرعون بوده است اما در این میان هستند افرادی که همچنان معتقدند این مرگ ها به دلیل نفرین فرعون بوده است و این افراد آرامش فرعون را در دنیای مردگان به هم زده اند!

  ۹- قبرستان گلادیاتور، ترکیه | Gladiator Graveyard

  قبرستان گلادیاتور (Gladiator Graveyard) در استان ازمیر کشور ترکیه قرار گرفته است و در خود  جسد ۶۷ نفر که همگی زیر سی سال سن داشته ‌اند را جای داده است. این افراد همگی گلادیاتورهایی بودند که در این مکان پا به میدان جنگ گذاشته و پهلوانانه جنگیده بوده اند. علت نام گذاری این قبرستان به نام گلادیاتور در ترکیه ی کنونی به این دلیل است که این گلادیاتورها در واقع مردان جنگجو و یا سربازانی بوده اند که به بردگی گرفته شده و در میدان هایی موسوم به اسپارتا در برابر حریف های انسانی و یا حیوانات درنده مبارزه می کردند و اکثر آنان همانند این گلادیاتورها جان خود را در این میادین از دست می دادند.

  ۸- قبرستان های گیت، انگلیس | Highgate

  قبرستان های گیت (Highgate) در لندن، پایتخت کشور انگلیس یکی از قبرستان های است که متعلق به دروان ملکه ویکتوریا بوده است. این قبرستان مساحتی در حدود  ۱۵۰ هزار مترمربع از جنگلی در اطراف شهر لندن دربرمی‌ گیرد. گفته می شود که برام استوکر، نویسنده ی دراکولا برای نوشتن داستان این خون آشام از فضای سنگین و عجیب قبرستان های گیت در لندن الهام گرفته است. هنگامی که وارد این قبرستان می شوید می توانید علاقه ی بی حد وحصر سبک طراحی و ساخت و ساز در دوره ی ویکتوریایی به شیوه ی معماری در مصر باستان را در این قبرستان به وضوح مشاهده نمایید. در این قبرستان همانند مصریان باستان و نزدیکی اعتقادات دوره ی ویکتوریایی به دنیای پس از مرگ و مردگان همانند آن چیزی که مصریان باستان معتقد بودند، ۲ ستون هرمی سنگی به نام گذر مصری در این قبرستان وجود دارد.

  ۷- گورستان زیر زمینی پاریس | Catacombs of Paris

  گورستان زیرزمینی پاریس یا کاتاکومب پاریس (Catacombs of Paris) را حتما می شناسید! این قبرستان در واقع سردابه ‌ای در شهر پاریس، پایتخت فرانسه است که محلی برای نگهداری بقایای جمجمه ای حدود ۶ میلیون نفر است. این سردابه به خاطر سبک چینش عجیب و غریب استخوان‌ها معروف شده است. البته داستان‌های فراوانی از وقوع اتفاقات ماوراءالطبیعه ی مختلف تا مواجهه با ارواح در این سرداب  هر چند وقت یک بار به گوش می ‌رسد.

  ۶- قبرستان اُکونواین، ژاپن | Okuno-in

  اُکونو این (Okuno-in) نام یک روستا در کشور ژاپن است که قبرستانی عجیب و غریب با داستان و روایاتی عجیب تر دارد. می گویند که مؤسس مکتب ژاپنی شینگن، کوبو دائیشی که در این مکان دفن شده است روزی دوباره همراه پیروان و یارانش دوباره متولد خواهند شد. اما ترسناکی این قبرستان فقط به همین جا محدود نمی گردد. در این قبرستان خانواده هایی که فرزندان مرده‌ شان را در این قبرستان دفن می نمایند، برای سوگواری در این مکان، برای یادبود فرزند خود، مجسمه ای از این راهب را  با پیشبند و کلاه نوزادی را بر سر قبرها می‌گذارند. تصور کنید چه صحنه ی عجیب و غریب و حتی شاید ترسناکی است!

  ۵- قبرستان مری، رومانی | The Merry Graveyard

  قبرستان مری (The Merry Graveyard) که در رومانی قرار دارد، توسط یک نجار ساخته شد. این نجار عجیب و غریب در سال ۱۹۳۰ میلادی تصمیم گرفت تا تصویری از مرگ افراد مرده را بر روی چوب حک کند تا نشان دهد آن‌ها چگونه مرده ‌اند. وی سپس یک شعر کوتاه درباره دفن فرد فوت شده بر روی سنگ قبر آنان می‌نوشت. می گویند که هر شخصی که وارد این قبرستان می گردد، به نحوی بیشتر از حد طبیعی دچار ناراحتی می گردد.

  ۴- کَپِلا دوزوسوس، پرتغال | Capela dos Ossos

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  ماجرای مقبره‌ای مرموز در ترکیه

  وجود قبری مرموز در یکی از خیابان‌های ترکیه، توجه رسانه‌های این کشور را به خود جلب کرده است.

  مجله پرسون / اخبار داغ فضای مجازی

  سه شنبه 5 مرداد 1400 - 13:01

  ماجرای مقبره‌ای مرموز در ترکیه

  وجود قبری مرموز در یکی از خیابان‌های ترکیه، توجه رسانه‌های این کشور را به خود جلب کرده است.

  به گزارش پرسون، شاید ما تا کنون در مناطقی که زندگی می‌کنیم و یا رفت و آمد داشته ایم، چیز‌های عجیب و غیر معمول فراوانی را در وسط خیابان‌ها دیده باشیم؛ اما شاید آخرین چیزی که انتظارش را داشته باشیم، وجود یک مقبره در وسط یک خیابان است.

  خیابان «Yeni Mahalle Hamzaoğlu» یکی از خیابان‌هایی است که از منطقه نسبت جدید در شهر «سیواس» در مرکز ترکیه عبور می‌کند. اما نکته خاصی در این خیابان وجود دارد؛ چرا که مقبره‌ای در وسط این خیابان وجود دارد که رانندگان مراقب هستند تا سمت آن نروند.این قبر ازسالیان پیش در این منطقه وجود داشته؛ اما به تازگی و پس از آنکه تصاویرگرفته شده از آن با کوادکوپتر‌ها در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، توجه رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرد.

  صاحب این قبر مرموز کیست؟

  با وجود آنکه بر روی این قبر نام «گریبان شهید بابا» (Gariban Şehit Baba) نقش بسته، اما در واقع کسی نمی‌داند به واقع این قبر متعلق به کیست. در زمانی که شهرک شرکیشلا (Şarkışla) در حال ساخت بود، مالکیت برخی خانه‌ها مصادره شد و احتمال داده می‌شود در اصل، این قبر در باغچه یکی از خانه‌هایی که شهرداری این منطقه سال‌ها پیش توقیف کرده بود، پیدا شده است.این قبر سپس با وجود تخریب خانه ها، در میانه خیابان رها شد. اما اینکه چرا با وجود تخریب خانه ها، این قبر به آن دست نخورده شد، معمایی است که ظاهرا کسی علت آن را نمی‌داند.

  بیشتر بخوانید:

  توصیه‌های رئیس پلیس راه کرمان به زائران سردار دلها

  ادعای اسرائیل؛ تلاش ایران برای هدف قرار دادن اسرائیلی‌ها در ترکیه

  «احمد هارک» رئیس محله کندمیر «Kandemir» به روزنامه هابر تورک گفت داستان‌های شایع در خصوص این قبر مرموز سبب شد تا کارگران بجای انتقال جسد مدفون شده، این قبر را به حال خود رها کنند.گفته شده فرد دفن شده در خواب آخرین مالک خانه‌ای که قبر در آن قرار داشت، آمده و به او گفته بود که این قبر روزگاری، «قربانگاهی مقدس» بوده است.

  همین اتفاق گفته می‌شود برای صاحبان پیشین این خانه رخ داده بود و برای همین، هیچ کس به این قبر جرئت نکرد تا دست بزند؛ حتی کسانی که در حال ساخت این خیابان بودند. ساکنان محلی بر این باورند که یک شهید و یا یک عالمی در اینجا دفن شده است و به همین خاطر، برخی از افراد به زیارت آن رفته و گل می‌برند.حقیقت آن است که با وجود آنکه این قبر در این محل واقع شده، اما برای کسی نیز مزاحمت ایجاد نکرده و با وجود شگفت بودن مکان آن، اما ساکنان آنجا با آن به شیوه ای طبیعی برخورد می‌کنند.

  327047 برچسب‌ها: ترکیه رسانه خیابان شهید مقبره

  مطالب مرتبط

  پرسون در گفتگو با کارشناسان بررسی کرد؛

  ‎بستن مرزها مانعی برای ارتباط ملت ها نیست/ دیوارکشی کلید حل مشکلات...

  علی عقیلی

  برگزاری دعای عرفه در قبرستان قدیمی هرهر یزد

  ازدواج مرد جوان با عروس مرده داخل قبر

  ماجرای جالب قبر سیب‌زمینی در یک گورستان

  رخدادهای ترسناک جهان / از بلعیده شدن توسط قبر تا خونریزی دیوار +تصاویر

  ارسال نظر

  منبع مطلب : purson.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  3

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید