این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قرص یوریناسین 5

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قرص یوریناسین 5 را از این سایت دریافت کنید.

  قرص یوریناسین 5 میلی گرم

  Urinacin 5MG TAB | قرص یوریناسین 5 میلی گرم | داروسازی تدبیر کالای جم

  داروسازی تدبیر کالای جم

  قرص یوریناسین 5 میلی گرم

  داروسازی تدبیر کالای جم قرص یوریناسین 5 میلی گرم Urinacin 5MG TAB

  در کدام داروخانه موجود است؟

  داروسازی تدبیر کالای جم [ ایران ]

  داروهای مجاری ادرای

  داروهای مجاری ادرای

  موارد مصرف

  این دارو در درمان مثانه بیش فعال، تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار کاربرد دارد.

  شبنم آقاسی (1400/1/18)

  سلام من مشکل تکرر ادرار داشتم همرراه با درد و سوزش وقتی هم زود به زود دستشویی میرفتم احساس میکردم مثانم کامل خالی نشده دکترم قبل آزمایش قرص یوریناسین و سفیکسیم رو دادن بعد چک آزمایش که عفونت رویت شده قرص نالیدکس و تولترودین رو نوشتن میخواستم بدونم هر چهار قرص رو مصرف کنمیا نه؟

  لیزا قادری (1399/12/24)

  من مثانم عصبیه خیلی وقتا تکرر ادرار امونمو بریده یه استکان آب میخوردم باید شبا ۱۰ بار م دستشویی میتونم قرص یوریناسین استفاده کنم

  زهرا محمدی (1399/12/12)

  سلام بنده 46 سال سن دارم و نمیتوانم ادرار خود را نگه دارم وزود ب زود دستشویی میروم خیلی سخته برام خواهشن بگید چکار باید کنم

  شاهی (1399/12/9)

  سلام بنده ۳۸ سالمه و موقعی که احساس ادرار میکنم بایستی کمتر از یک دقیقه تخلیه کنم ، واقعا عذاب میکشم گاها تو خیابون تو چند لحظه می بایست ... گاها فرصت باز کردن زیپ شلوارمو ندارم یوریناسین ۵ استفاده میکردم ولی تا میخوام قطع کنم چند روز بعدش دوباره ...

  فاطمه علوی (1399/12/7)

  سلام خسته نباشید..پدرمن 73سالشه تریاک وسیگارمصرف میکنه.زیادهم چای میخوره..بی اختیاری ادراری داره.جوری ک خودشو خیس میکنه..مشکل پرفشاری وقلب هم داره..میتونم ازاین قرص بهشون بدم؟

  فروغ ملک محمد (1399/11/5)

  ببخشید، کسی که در سن ۵۵ سالگی با تجویز پزشک دوره ۳۰ روزه مصرف قرص یوریناسین۵ را تمام کرده و بهبود یافته ولی مشکل کنترل ادارش بعد از مدتی(حدود یک ماه) برگشته، آیا می تونه دوباره از این قرص مصرف کنه؟ اگر می تونه، چند روز استفاده کنه؟

  صالح نیا (1399/10/28)

  سلام . مادر من ۷۵ سال سن دارند با سابقه دیابت نوع دوم و فشار خون بالا . تکرر ادرار و بی اختیاری ادرار دارند. دکتر براشون یوریناسین ۵ تجویز کردند . ایا مصرف این دارو ضرری براشون نداره ؟؟

  فاطمه علی اکبری (1399/10/17)

  با سلام همسرم ۶۷ساله هستن ۱۷ساله جراحی پروستات شدن و از ا‌‌ون به بعد کپسول پرترال۴درصد می خوردن به دلیل عوارضی که داشتن قرصشون عوض شد و مدت۲۰روزی هست که قرص یوریناسین ۵درصد و ترازوسین۲درصد و نورتریپتیلین۱۰ تجویز شده.اکنون همسرم مدام خوابالوده و کسل و بی حال هستن، ممکن هست راهنمایی بفرمایین از عوارض این داروهای تجویز شده هست؟ ممنونم

  محسن (1399/4/23)

  به من یوریناسین 10 دادن به نظر شما این دوز از دارو برای من زیاد نیست؟؟(سن 16 سال جنسیت :پسر) من وقتی ادرار می کنم بعد از ادرار حس ادرار رفع نمیشه و احساس می کنم ادرار باقی مونده ولی سونوگرافی هم انجام دادم باقی مانده ادرار نرمال بود و 5 میلی بود واین دارو برای افراد زیر 18سال مضر نیست؟

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/4/23)

  مضر نیست اول نصف قرص بخورید و در صورت عدم بهبود بیشترش کنید

  مسعود (1399/4/23)

  من با مصرف دارو هایی مثل یوریناسین، تولترودین ویا اکسی بوتینین حس بدی (شبیه انزال به من دست میده) که من مجبور به خود ارضایی هر شب شدم واقعا خیلی ناراحتم از این وضع تو رو خدا بگین چیکار کنم😞😞😢

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/4/23)

  بهتره تحت نظر متخصص ارولوژی باشید و داروهای مصرف کنید

  محمدی (1399/3/2)

  سلام من برای پروستاتم قرص یوریناسین استفاده می کنم ولی دهانم بسیار خشک می شود ضمنا من فشار چشم دارم وقطره میریزم ایا جایگذینی برای این قرص هست ویا ضرری ندارد استفاده کنم

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/3/3)

  بله بهتره مصرف نکنید و برای ادامه درمان مراجعه کنید

  منعمی (1399/2/29)

  سلام خسته نباشید مادر من عمل زانو انجام دادن بعد از عملشون مشکل تکرر ادرار پیدا کردن ودکترشون قرص یوریناسین ۵ میخورند اما بازم تکرر اداررشون و دارند والان قرص و قطع کردند باید چیکار کنند؟

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/2/30)

  بهتره با آزمایش ادرار و سونوگرافی بررسی بشن

  ش شیبانی (1399/2/7)

  با سلام، آیا مصرف یوروناسین بر میل جنسی مردان تاثیر دارد ؟

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/2/8)

  فکر نکنم

  مجتبی مالکی (1399/1/21)

  سلام.مادر من قرص یورناسین ۵ مصرف میکنه الان زده به صرفه زیاد میخاستم ببینم ربطی داره ایا یا نه

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/1/21)

  نه باعث سرفه نمیشه ARF (1399/1/19)

  سلام پدرم من تکرر ادار داشتن دکتر قرص یوریناسین ۵ تجویز کردن الان دوشب هست مثانشون درد داره میخواستم ببینم ایا از این قرص هستش درمان ادامه بدن یا نه

  دکتر محمود صرافیان - متخصص جراحی کلیه، مجرای ادراری و تناسلی(ارولوژی) دارای مدرک دوره تکمیلی ترمیمی بیماریهای مجرای ادرار ،،( تنگی مجرا ) (1399/1/20)

  نه به خاطر قرص نیست ممکنه از عفونت باشه

  امیری (1399/1/9)

  سلام خسته نباشیدمادرم شصت وچهارسال سن داردوالان باختیارس ادرارداردوسابقه فشارخون بالاداردوداروی فلوکستین مصرف میکند داروی هست که ماراازاین عذاب نجات دهد

  دکتر زهرا طاهری - پزشک عمومی. (1399/1/9)

  باسلام..آیابی اختیاری ادرار درایشان،اتفاقِ جدیدی است؟اگر این طور است ایشان حتماباید موردمعاینه ی متخصص داخلیِ مغزواعصاب،قرار بگیرند.امااگر،این موضوع،چیز جدیدی نیست،با مشورت بامتخصص قلب،یاداخلی و براساسِ دلیلِ بی اختیاری،بایدمورد مصرف دارو قرار گیرند.باید ببینیم علت بی اختیاریِ ادرار درایشان چیست.و بر اساس علت،درمان یا دارو پیشنهاد شود.

  منبع مطلب : www.darooyab.ir

  یوریناسین برای چیست؟

  داروی یوریناسین با اسم ژنریک سولیفناسین Solifenacin و نام تجاری Vesicare شناخته می شود.قرص یوریناسین برای چیست؟ با ما در این مقاله همراه باشید

  دکتر محمد جباری ۱۰ تیر ۱۳۹۷

  یوریناسین برای چیست؟

  خانه » یوریناسین برای چیست؟

  قرص یوریناسین برای چیست؟ یوریناسین با اسم ژنریک سولیفناسین Solifenacin و نام تجاری  Vesicare شناخته می شود.این دارو برای کاهش اسپاسم عضلات مثانه و دستگاه ادراری تجویز می گردد و به همین دلیل برای درمان علائم مثانه بیش فعال و تحریک پذیر مانند تکرر ادرار، فوریت در ادرار و بی اختیاری ادراری (قرص بی اختیاری ادرار) استفاده می شود.

  فهرست موضوعات

  در چه مواردی نباید از یوریناسین استفاده کرد؟

  ✔️ در افرادی که مبتلا به بیماری چشمی آب سیاه یا همان گلوکوم هستند.

  ✔️ انسداد دستگاه گوارش (معده یا روده)

  ✔️ در افرادی که احتباس ادراری دارند و قادر به ادرار کردن نیستند.

  ✔️ گلوکوم یا آب سیاه چشم با زاویه باریک که کنترل نشده باشد

  ✔️ اختلال در معده که باعث تاخیر در تخلیه معده می شود

  ✔️ اگر قادر به ادرار کردن نیستید

  ✔️ قبل از استفاده از یوریناسین، اگر دچار گلوکوم، بیماری کبدی، بیماری کلیوی، انسداد معده یا روده یا سابقه سندرم QT طولانی هستید، به پزشک خود اطلاع دهید.

  ✔️ در طی زمانی که از یوریناسین استفاده می کنید، از کاهش آب بدن و بالا رفتن بیش از حد دمای بدن حین ورزش یا قرار گرفتن در هوای گرم اجتناب کنید. یوریناسین می تواند باعث کاهش تعریق شده و به همین دلیل ممکن است فرد را  مستعد ابتلا به سکته قلبی کند.

  ✔️ یوریناسین ممکن است باعث تاری دید شود و توان فکر کردن یا واکنش های شما را مختل کند. لذا اگر رانندگی می کنید، یا کاری انجام می دهید که نیاز به هوشیاری و دیدن با وضوح کامل دارد، بایستی مراقب باشید.

  اگر حین مصرف یوریناسین دچار عوارض جدی زیر شدید، استفاده از دارو را متوقف و با پزشک خود تماس بگیرید:

  پوست گرم و خشک تشنگی شدید

  درد شدید معده یا یبوست

  درد یا سوزش در هنگام ادرار کردن

  احتباس ادراری

  بسیاری از داروهای دیگر وجود دارند که می توانند با یوریناسین واکنش نشان دهند. لذا به دکتر خود در مورد داروهایی که مصرف می کنید، اطلاع دهید. این داروها شامل داروهای بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی است. داروهای جدید را بدون مشورت کردن با پزشک خود شروع نکنید. یک لیست از تمام داروهایی که استفاده می کنید را همراه خود داشته باشید و آن را به هر پزشکی که شما را ویزیت می کند، نشان دهید.

  برای اطمینان از بی خطر بودن یوریناسین برای شما، در صورت ابتلا به هر کدام از موارد زیر به پزشک خود اطلاع دهید:

  ✔️ گلوکوم یا آب سیاه چشم

  ✔️ بیماری کبدی ✔️ بیماری کلیوی

  ✔️ مشکل در تخلیه مثانه (یا جریان ضعیف ادرار)

  ✔️ هضم آهسته

  ✔️ انسداد در معده یا روده

  ✔️ سابقه سندرم QT طولانی

  عوارض یوریناسین برای جنین چیست؟

  ،در مورد آن بایوریناسین برای جنین اطلاعی در دست نیست. لذا در صورتی که باردار هستید یا درحال اقدام کردن برای بارداری می باشید، قبل از تجویز و مصرف قرص پزشک خود مشورت کنید. در مورد عبور یوریناسین از شیر مادر یا ضرر آن برای کودک شیرخوار اطلاعی در دست نیست؛ لذا در طول دوران شیردهی نبایستی از این دارو استفاده شود. مصرف یوریناسین برای افراد کمتر از ۱۸سال توصیه نمی شود.

  طرز مصرف قرص یوریناسین چگونه است؟

  یوریناسین را دقیقا مطابق با توصیه و تجویز پزشک خود مصرف کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا طولانی تر از زمانی که برای شما توصیه شده است، مصرف نکنید. یوریناسین معمولا یک بار در روز با یا بدون غذا مصرف می شود. این دارو را با آب مصرف کنید. از تکه تکه کردن قرص، جویدن یا شکستن آن پرهیز کنید و آن را بصورت قرص کامل مصرف کنید. دارو را در دمای اتاق و دور از گرما و رطوبت، نگهداری کنید.

  اطلاعات دوز مصرفی یوریناسین ۵ و ۱۰

  دوز معمول یوریناسین برای کنترل بی اختیاری ادرار و تکرر ادرار در بزرگسالان ۵ میلی گرم در روز می باشد. این دوز حداکثر تا ۱۰ میلی گرم در روز براساس میزان کاهش علائم و صلاح ید پزشک معالج می تواند افزایش یابد. یوریناسین بصورت قرص و در اشکال ۵ و ۱۰ میلی گرمی می باشد.

  اگر یک نوبت مصرف قرص فراموش شد، چه بایستی کرد؟

  در هر زمانی که در همان روز به یادتان می افتد، دوز فراموش شده را مصرف کنید. دوز بعدی خود را طبق روال قبل در زمان منظم در روزهای بعد استفاده کنید. از استفاده کردن دوز فراموش شده در روز بعد و بصورت دو دوز همزمان با هم پرهیز کنید.

  عوارض جانبی یوریناسین چیست؟

  در صورتی که علائم واکنش آلرژیک به یوریناسین  را پیدا کردید، حتما با اورژانس تماس بگیرید. این علائم شامل کهیر، سخت نفس کشیدن، تورم صورت، لبها، زبان یا گلو می باشد. در صورت بروز موارد زیر مصرف دارو را متوقف و  با پزشک خود تماس بگیرید:

  درد شدید معده، یا یبوست به مدت ۳ روز یا بیشتر

  درد یا سوزش هنگام ادرار کردن

  گیجی، بروز توهمات

  تغییرات دید، درد چشم، یا دیدن هاله در اطراف چراغ

  کم شدن یا قطع کامل ادرار

  نشانه های کم آبی  شامل: احساس تشنگی یا گرمای شدید، عدم ادرار کردن، تعریق شدید یا پوست گرم و خشک

  نشانه های پتاسیم بالا شامل حالت تهوع، ضربان قلب آهسته یا غیرعادی، ضعف، از دست دادن حرکت

  واکنش شدید پوستی شامل تب، گلودرد، تورم در صورت یا زبان، سوزش چشم، درد پوستی و بدنبال آن بثورات پوستی قرمز یا بنفش که به خصوص در صورت یا بخش بالایی تنه ظاهر می شوند و موجب پوسته پوسته شدن و تاول می شوند.

  عوارض شایع یوریناسین شامل موارد زیر است:

  منبع مطلب : www.drjabbari.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید