این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قطاری به طول 150 متر با سرعت 10 متر در ثانیه در چه مدت ازیک پل مستقیم به طول 200 متر کامل عبور میکند

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قطاری به طول 150 متر با سرعت 10 متر در ثانیه در چه مدت ازیک پل مستقیم به طول 200 متر کامل عبور میکند را از این سایت دریافت کنید.

  قطاری از روی پلی به طول  می گذرد. اگر سرعت آن ثابت و برابر  باشد و  طول بکشد تا از پل عبور کند، طول قطار چند متر است؟

  فیزیک دوازدهم متوسطه | حرکت یکنواخت

  نمونه سوال حرکت یکنواخت

  1- قطاری از روی پلی به طول  می گذرد. اگر سرعت آن ثابت و برابر  باشد و  طول بکشد تا از پل عبور کند، طول قطار چند متر است؟

  2- اندازه گیری جرم یک جسم را با یک وسیله ی مدرج به دقت  بار تکرار کرده ایم. داده های آن به ترتیب  است. نتیجه ی این اندازه گیری چه عددی گزارش می شود؟

  3- جسم خنثی A را به جسم خنثی B مالش داده و دو جسم تنها با یک دیگر در تماس بوده اند. کدام یک از حالت های زیر، اصل پایستگی بار الکتریکی را نقض می کند؟

  4- در یک اتم دو بار مثبت ، اندازه ی بار الکتریکی الکترون های آن برابر

  می باشد. تعداد پروتون های این اتم کدام است؟ (اندازه ی بارالکتریکی یک الکترون برابر کولن می باشد.)

  5- یک ساعت دیجیتال، نیمه ی روز را با عدد و ساعت دیجیتال دیگر آن را با عدد  نشان می دهد. دقت اندازه گیری بر حسب ثانیه این دو ساعت به ترتیب از راست به چپ کدام است؟

  6- متحرکی که با سرعت ثابت روی خط راست حرکت می کند در لحظه از مکان و در لحظه  از مکان  عبور می کند. بردار مکان این متحرک از لحظه شروع حرکت، چند ثانیه در خلاف جهت محور است؟

  منبع مطلب : pergas-inst.com

  آپارات

  منبع مطلب : www.aparat.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید