این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قمری به میلادی

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قمری به میلادی را از این سایت دریافت کنید.

  تبدیل تاریخ شمسی میلادی قمری

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی ، میلادی به شمسی ، تبدیل تاریخ تولد به میلادی ، مبدل تاریخ و تبدیل تقویم به شمسی و میلادی و قمری

  باحساب تاریخ امروز تقویم ایران محاسبه سن ساعت جهانی تبدیل

  تبدیل تاریخ شمسی میلادی قمری

  در تبدیل تاریخ سایت باحساب ، امکان تبدیل تاریخ شمسی به میلادی به قمری و به یکدیگر بصورت آنلاین و دقیق وجود دارد. پس از وارد کردن سال و ماه و روز، نتیجه تبدیل برمبنای تقویم شمسی میلادی قمری به همراه فاصله زمانی تا تاریخ امروز محاسبه میگردد.

  مبدل تاریخ آنلاین شامل موارد زیر میباشد:

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و قمریتبدیل تاریخ میلادی به شمسی و قمریتبدیل تاریخ قمری به شمسی و میلادی

  برای تبدیل تاریخ تولد به میلادی ، ابتدا باید تبدیل شمسی به میلادی انتخاب گردد و سپس با وارد نمودن تاریخ تولد و اجرای تبدیل ، اطلاعات دقیق تاریخ تولد به میلادی و شمسی و قمری و همچنین فاصله زمانی از تولد تا امروز نمایش داده میشود.

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و تاریخ میلادی به شمسی

  هر سال عادی تقویم میلادی و تقویم شمسی ۳۶۵ روز و سالهای کبیسه ۳۶۶ روز دارد. اولین روز تقویم شمسی ، جمعه ۱ فروردین سال ۱ و معادل ۲۲ مارچ (March) سال ۶۲۲ میلادی (Gregorian) میباشد. بنابراین فاصله زمانی ابتدای تقویم میلادی و ابتدای تقویم شمسی برابر با ۲۲۶۸۹۵ روز و معادل ۶۲۲ سال و ۲ ماه میلادی و ۲۲ روز خواهد بود.

  كبیسه های تقویم هجری شمسی با فاصله چهار سال و گاهی پنج سال میباشند. سالهای کبیسه شمسی ازطریق محاسبه لحظه تحویل سال و مقایسه آن با لحظه ظهر حقیقی برای نصف النهار رسمی ایران (طول جغرافیایی ۵۲/۵ درجه شرقی) تعیین میگردند.

  سالهای کبیسه تقویم میلادی به روش زیر تعیین میشوند:

  هر سال میلادی که بر عدد ۴۰۰ بخشپذیر باشد کبیسه است

  هر سال میلادی که بر عدد ۴ بخشپذیر باشد و بر عدد ۱۰۰ بخشپذیر نباشد، کبیسه است

  با توجه به اعداد فوق و موقعیت سالهای کبیسه، تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و همچنین تبدیل تاریخ میلادی به شمسی قابل محاسبه خواهد بود.

  ماههای تقویم شمسی و میلادی

  در ادامه نام ماههای میلادی و شمسی ، تعداد روزهای ماه و تبدیل آنها به یکدیگر قابل مشاهده است.

  نام و ترتیب ماههای میلادی

  ترتیب نام فرانسوی نام انگلیسی تعداد روز ۱ ژانویه January (جَنیوئری) ۳۱ ۲ فوریه

  February (فِبریوئری)

  ۲۸ یا ۲۹ ۳ مارس March (مارچ) ۳۱ ۴ آوریل April (اِیپریل) ۳۰ ۵ مه May (مِی) ۳۱ ۶ ژوئن June (جون) ۳۰ ۷ ژوئیه July (جولای) ۳۱ ۸ اوت August (آگِست) ۳۱ ۹ سپتامبر

  September (سِپتِمبِر)

  ۳۰ ۱۰ اکتبر October (آکتوبِر) ۳۱ ۱۱ نوامبر November (نُوِمبِر) ۳۰ ۱۲ دسامبر December (دیسِمبِر) ۳۱

  تبدیل ماه شمسی به میلادی

  معادل به میلادی ماه شمسی (۱۴۰۱) 21 Mar - 20 Apr فروردین 21 Apr - 21 May اردیبهشت 22 May - 21 Jun خرداد 22 Jun - 22 Jul تیر 23 Jul - 22 Aug مرداد 23 Aug - 22 Sep شهریور 23 Sep - 22 Oct مهر 23 Oct - 21 Nov آبان 22 Nov - 21 Dec آذر 22 Dec - 20 Jan دی 21 Jan - 19 Feb بهمن 20 Feb - 20 Mar اسفند

  تبدیل ماه میلادی به شمسی

  معادل به شمسی ماه میلادی (2022) ۱۱ دی تا ۱۱ بهمن January (جَنیوئری) ۱۲ بهمن تا ۹ اسفند

  February (فِبریوئری)

  ۱۰ اسفند تا ۱۱ فروردین

  March (مارچ)

  ۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت

  April (اِیپریل)

  ۱۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد

  May (مِی) ۱۱ خرداد تا ۹ تیر June (جون) ۱۰ تیر تا ۹ مرداد July (جولای)

  ۱۰ مرداد تا ۹ شهریور

  August (آگِست) ۱۰ شهریور تا ۸ مهر

  September (سِپتِمبِر)

  ۹ مهر تا ۹ آبان October (آکتوبِر) ۱۰ آبان تا ۹ آذر November (نُوِمبِر) ۱۰ آذر تا ۱۰ دی December (دیسِمبِر)

  تبدیل سال شمسی به میلادی

  تبدیل سال شمسی به میلادی در سالهای عادی (غیر کبیسه)، از تاریخ ۱ فروردین تا ۱۰ دی مطابق رابطه زیر محاسبه میشود:

  ۶۲۱ + سال شمسی = سال میلادی

  و چنانچه تاریخ شمسی ، ۱۱ دی تا ۲۹ اسفند باشد، سال میلادی به شکل زیر خواهد بود:

  ۶۲۲ + سال شمسی = سال میلادی

  تبدیل سال میلادی به شمسی

  در سالهای عادی میلادی و شمسی ، اگر تاریخ میلادی از ۲۰ مارچ (March) تا ۳۱ دسامبر (December) باشد، تبدیل سال میلادی به شمسی مطابق روش زیر محاسبه میشود:

  ۶۲۱ - سال میلادی = سال شمسی

  و چنانچه تاریخ میلادی از ۱ ژانویه (January) تا ۱۹ مارچ (March) باشد، برای تبدیل میلادی به شمسی خواهیم داشت:

  ۶۲۲ - سال میلادی = سال شمسی

  تبدیل تاریخ قمری به شمسی و میلادی

  طول یک سال قمری ۳۵۴ یا ۳۵۵ روز است و مبدا تقویم هجری قمری جمعه اول محرم سال ۱ و برابر ۱۹ جولای (July) سال ۶۲۲ میلادی (Gregorian) و معادل ۲۷ تیر سال ۱ شمسی میباشد. بنابراین فاصله زمانی بین ابتدای تقویم میلادی و آغاز تقویم قمری برابر ۲۲۷۰۱۴ روز خواهد بود.

  سالهای قمری کبیسه با فاصله ۲ یا ۳ سال قراردارند و هر دوره ۳۰ ساله قمری، ۱۱ سال کبیسه دارد که برای تعیین آنها روشهای مختلفی مانند روش حسابی (قراردادی)، بیرشک، حبش مروزی و ... وجود دارد.

  ماههای تقویم قمری به ترتیب عبارتند از محرم، صفر، ربیع الاول، ربیع الثانی، جمادی الاول، جمادی الثانی، رجب، شعبان، رمضان، شوال، ذی القعده، ذی الحجه.

  هر ماه قمری ۲۹ یا ۳۰ روز دارد که در تقویم قمری هلالی ایران، تعیین روز اول ماههای قمری و سالهای کبیسه بستگی به موقعیت و زمان طلوع ماه و غروب خورشید دارد و هر ساله توسط دانشگاه تهران اعلام میگردد.

  براساس تقویم قمری قراردادی، ماههای فرد ۳۰ روز و ماههای زوج ۲۹ روز دارند و اگر سال قمری کبیسه باشد ماه دوازدهم (ذی الحجه) ۳۰ روز خواهد داشت.

  در مبدل تاریخ باحساب، از سال ۱۳۰۶ تا سال ۱۴۰۱ شمسی ، تاریخ قمری دقیقا منطبق بر تقویم قمری هلالی تعیین شده توسط دانشگاه تهران میباشد و تبدیل تاریخ قمری سایر سالها براساس تقویم قمری قراردادی اعلام میگردد.

  منبع مطلب : www.bahesab.ir

  تبدیل تاریخ

  در این بخش می توانید تبدیل تاریخ را برای تاریخ تولد، گذرنامه و قراردادهای بین المللی به سریع ترین حالت ممکن انجام دهید.

  تبدیل تاریخ

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و بالعکس

  تورهای ویژه تور ترکیه تور استانبول تور آنتالیا تور کوش آداسی تور مارماریس تور بدروم تور آلانیا تور ازمیر

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

  شاید بارها به تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و یا میلادی به شمسی را برای کارهایی همچون تبدیل تاریخ تولد و سن، گذرنامه، تبدیل تاریخ قراردادهای بین المللی و ... نیاز داشته اید.از طرفی باتوجه به اینکه در بسیاری از نقاط دنیا از تقویم میلادی استفاده می شود لذا کشورهایی که از این گاهشمار استفاده نمی کنند لازم است تا با استفاده از روش هایی، تبدیل تاریخ به میلادی را انجام دهند.

  تبدیل تاریخ

  در این بخش از وبسایت مهرپرواز این فرصت مخصوصا برای افرادی که برای سفر خود نیازمند به تبدیل تاریخ هستند فراهم شده است تا با راحتترین و سریع ترین حالت ممکن تبدیل تاریخ میلادی (مسیحی) به شمسی و همچنین شمسی به میلادی را انجام دهند. لذا می توانید تنها با کلیک ساده بر روی یکی از دو گزینه شمسی و یا میلادی و انتخاب تاریخ و ماه موردنظر خود در قسمت پایانی جدول، نتیجه را در برنامه تبدیل تاریخ خورشیدی به میلادی وبسایت مهرپرواز مشاهده نمایید.

  تاریخ شمسی به میلادی

  اگر علاقه مند هستید تا تاریخ مورد نظرتان را از طریق محاسبات ریاضی بدست آورید می توانید از روش زیر استفاده نمایید. سال میلادی = سال شمسی + ۶۲۲ یا ۶۲۱ بدین صورت که اگر تاریخ مدنظراز اول فروردین تا ۱۰ دی بود، عدد ۶۲۱ را به سال شمسی اضافه می کنید. اگر از ۱۱ دی تا آخر سال بود، عدد ۶۲۲ را اضافه می کنید. و اگر سال مورد نظر شما کبیسه بود روز ۱۰ دی به ۱۱ ام و ۱۱ دی به ۱۲ ام تغییر پیدا می کند.

  تبدیل تاریخ شمسی به میلادی گذرنامه

  یکی از بخش های مهم در فرم تمدید و صدور گذرنامه، تبدیل تاریخ تولد به میلادی می باشد و به همین جهت در راستای تسهیل کارتان جدول مبدل تاریخ را برای تبدیل تولد شمسی به میلادی را برایتان ایجاد کردیم.

  فرمول تبدیل تاریخ میلادی به شمسی 

  چنانچه روز مورد نظر بین اول ژانویه تا 21 مارس باشد عدد 622 .واگر عدد مطلوب بین 22 مارس تا آخر دسامبرباشد عدد 621 را از سال میلادی کسر می کنیم. به عنوان مثال 26 ژانویه 1978 مصادف است با: 1356=621-1978

  محاسبه سن به میلادی

  برای محاسبه سن به میلادی می توانید با مشخص کردن تاریخ مورد نظر به شمسی و قراردادن تیک بر روی گزینه میلادی در برنامه تبدیل تاریخ وبسایت مهرپرواز سن خود را به میلادی بدست آورید. به عنوان مثال شخصی که در تاریخ 17 اردیبهشت 1376 به دنیا آمده است با وارد کردن آن طبق مراحل گفته شده تاریخ 7 می 1997 را از جدول مشاهده می کند. همچنین جهت پر کردن فرم صدور پاسپورت که نیازمند وارد کردن اطلاعات از جمله تاریخ تولد به میلادی هستید.

  تبدیل تاریخ ایران به ترکیه

  در ترکیه نیز از ژانویه 1926 از تقویم میلادی استفاده می شود و احتیاجی برای تبدیل تاریخ میلادی به ترکی نیست و به همین جهت برای تبدیل تاریخ ترکیه به ایران و ایران به ترکیه میبایست از جدول تبدیل تاریخ هجری شمسی به میلادی وبسایت مهرپرواز استفاده کرد.

  نام ماه های سال در ترکیه 

  Ocak January Şubat February Şubat March Nisan April Mayıs May Haziran June Temmuz July Ağustos August Eylül September Ekim October Kasım November Aralık December

  آیا میدانید؟

  آیا میدانید آخرین کشوری که تقویم میلادی را به عنوان گاهشمار رسمی خود انتخاب کرد کشور یونان بوده است؟ آیا میدانید تنها ایران، افغانستان، اتیوپی و نپال از تقویم میلادی استفاده نمی کنند؟ آیا میدانید حدود 400 سال قبل یعنی در سال 1582 میلادی درست شده است و از آن زمان اول ژانویه به عنوان سال نو میلادی شناخته می شود. و بیشتر کشورهای غربی کره زمین، تصمیم گرفتند تا سال نو خود را در روز 1 ژانویه جشن بگیرند.

  منبع مطلب : www.mehrparvaz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید