این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  قویترین تانک جهان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  قویترین تانک جهان را از این سایت دریافت کنید.

  تی

  تی-۱۴ آرماتا

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  تی-۱۴ آرماتا

  تی-۱۴ آرماتا، رژه پیروزی ۲۰۱۵ مسکو

  نوع تانک اصلی میدان نبرد

  خاستگاه  روسیه تاریخچه خدمت

  استفاده شده توسط روسیه

  تاریخچه تولید طراح روسیه تاریخ طراحی ۲۰۱۲

  سازنده اورال‌واگن‌زواد

  قیمت واحد ۳/۵ میلیون دلار

  تاریخ تولید از ۲۰۱۵ تعداد ساخته شده ۲۱

  ویژگی‌ها (جدیدترین تانک روسیه)

  وزن ۵۰ تن

  طول ۱۰.۸ متر (با لوله توپ)

  عرض ۳٫۵ متر ارتفاع ۳٫۳ متر خدمه ۳ نفر کالیبر ۱۲۵ م م

  Carriage ۴۵ گلوله ۱۲۵م م ۵۰۰۰ فشنگ ۷/۶۲

  برد نهایی ۵۰۰ کیلومتر

  سامانه تغذیه موتور دیزلی

  نشانه روی توپ ۱۲۵ میلی متری

  زره کامپوزیتی و فولاد،زره واکنش انفجاری

  تسلیحات اولیه

  توپ ۱۲۵ م‌م بدون خان 2A82-1M با ۴۵ فشنگ

  تسلیحات ثانویه

  مسلسل ۷٫۶۲م‌م پی‌کاتی‌ام هم‌محور توپ

  مسلسل ضدهوایی ۱۲٫۷م‌م کورد

  موتور اعلام نشده

  موتور ۱۵۰۰-۲۰۰۰ اسب بخاری

  قدرت/وزن ۲۴ اسب بخار به تن

  ظرفیت سوخت ۱۲۷۰ لیتر گازوئیل

  ارتفاع ۳٫۳ متر

  سرعت جاده: ۸۲ کیلومتر خارج جاده، ۹۰ کیلومتر

  تی-۱۴ آرماتا (به روسی: Т-14 «Армата») جدیدترین تانک اصلی میدان نبرد ارتش روسیه است که در سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد. تی-۱۴ در حال حاضر پیشرفته‌ترین تانک در جهان از نظر زرهی-حفاظتی و سیستم کنترل آتش می‌باشد. این تانک بر مبنای بدنه زره‌پوش آرماتا توسعه پیدا کرده‌است. تا کنون حدود ۲۱ دستگاه آرماتا تحویل ارتش روسیه داده شده‌است.

  تی-۱۴ طراحی کاملاً متفاوتی تانک‌های قبلی روسیه و شوروی دارد. اندازه تانک بسیار بزرگتر است و از برجک بدون سرنشین استفاده شده‌است و سه سرنشین تانک در قسمت جلوی بدنه می‌نشینند. به گفته صاحب نظران این تانک می‌تواند قدرت زرهی روسیه را احیا کند و بعد از به‌کار گیری تعداد کافی آن ترس دوران جنگ سرد از تانک‌های روسی را دوباره به‌وجود آورد.

  مشخصات[ویرایش]

  نسل‌های پیشین تانک‌های اتحاد شوروی و روسیه، از کاربری آسان برخوردار بودند اما تی ۱۴ به صورت کاملا متفاوت طراحی شده و با مجموعه‌ای از خصوصیات پیشرفته‌ای که در هیچ جای دیگر دنیا مشابه آن وجود ندارد، مجهز شده‌است. تفاوت این تانک روسی با همۀ تانک‌های دیگر این است که به یک توپ خودکار با لوله‌ای صاف مجهز است که این نوع طراحی باعث می‌شود کابین سرنشین کاملا از مهمات جنگی جدا باشد.

  علاوه بر این، تانک آرماتا از یک سپر سخت و چند لایه برخوردار است که هماهنگ با دفاع پویا و سیستم حفاظ فعال، عمل می‌کند که قادر است اهداف را منهدم کند یا از کار بیندازد. این سیستم همچنین دارای سیستم پارازیت انداز و رادار نوری برای کشف و تعقیب انواع اسلحه است. همچنین این تانک‌های روسی به موشک های هدایت شونده ضد تانک نیز مجهز هستند.

  آرماتا مجهز به سیستم تأثیر بر دستگاه های الکترونیکی در موشک های مهاجم است که همین امر به آن اجازه می‌دهد از اصابت موشک‌های آمریکایی ضدزره TOW-2A در امان باشند و حتی به سرنشینان خود این اجازه را می‌دهد که در حالی که موشک به سوی آن در حال پرواز است؛ تانک را به مکان جدیدی منتقل کنند.

  از سوی دیگر، سیستم انهدام مستقیم که در این تانک روسی قرار دارد به سرنشینان این امکان را می‌دهد که TOW-2A را در حالی که به سوی آن پرواز می‌کند، هدف قرار دهند. همچنین تانک آرماتا مجهز به سیستم دفاع پویاست که تا حد زیادی احتمال شکافته شدن سپر تانک را کاهش می‌دهد و حتی اگر چنین سیستمی در تانک نبود باز هم بعید به نظر می‌رسد که موشک تاو بتواند لایه‌های جلویی تانک را بشکافد.

  البته موشک تاو در صورتی که از بالا به تانک برخورد کند، می‌تواند به آن آسیب برساند؛ ولی سرنشینان آن سالم خواهند ماند و می‌توانند صحنه را به سلامت ترک کنند.[۱]

  این تانک برای جنگ در رویارویی مستقیم با دشمن، حمایت از حمله واحد‌های تفنگدار موتوری، مقابله با نیروی دشمن در محل‌های سرپوشیده و سرباز است.

  این تانک دارای موتوری بسیار قدرتمند بوده و از تحرکی بسیار بالایی برخوردار است طبق اعلام روس‌ها ارماتا دارای یک موتور دیزل ۱۲ سیلندر ChTZ 12Н۳۶۰ (A-85-3A) ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ اسب بخار در عقب بدنه است. با در نظر گرفتن وزنش دارای رانش به وزن ۳۰ اسب بخار بر تن است که بالاترین رقم بین تانک های موجود است. موتور این تانک را می‌تواند برای عملکرد بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ اسب بخار تنظیم کرد که با توجه به وزن ۵۰ تنی این تانک بسیار رقم بالا و مطلوبی است. این تانک در نظر بسیاری از کارشناسان درحال حاضر بهترین تانک موجود در جهان است. آرماتا در حال حاضر از توپ ۱۲۵ م م بهره می‌برد ولی روس‌ها نسخه قدرتمند تری را با کالیبر ۱۵۲ م م هم بر روی این تانک آزمایش نموده‌اند تا در صورت نیاز با یک ارتقا اقدام به نصب توپ قوی تر بر روی این تانک کنند. این تانک نیز از بازگذار اتوماتیک و خشاب گلوله برخوردار است ولی نوع خشاب گلوله‌ها با سیستم چرخ و فلکی تانک‌های پیشین تفاوت‌هایی دارد در سیستم جدید، خشاب دایره‌ای شکل مهمات در پشت سر خدمه قرار دارد و سر گلوله‌ها به طرف بالا قرار گرفته‌اند و در این نسخه پوکه و مهمات سرهم است در حالی که در توپ ۱۲۵ م م ۲ ای ۴۶ مهمات از خرج پرتاب جدا بوده.

  در صورت نفوذ مهمات و انفجار مهمات درون آرماتا با در نظر گرفتن قرار گرفتن سر مهمات به طرف بالا، به طرف بالا شلیک شده و تنها باعث کنده شدن برجکی می‌شود که خدمه‌ای درون ان نیست و از طرفی خدمه درون کپسول زرهی خود ایمنی لازم را دارند، سامانه گلوله گذاری می‌تواند بین ۱۰ تا ۱۲ گلوله در دقیقه لود کند و برد موثر آن ۸۰۰۰ متر است.

  نکته قابل ذکر اینکه توپ توان پرتاب موشک ضد تانک ۳UBK21 Sprinter را دارد که برای این تانک طراحی شده و دارای سرعت بیش از ۲ ماخ و برد بیش از ۶۵۰۰ متر است و در ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ م م زره کامپوزیت نفوذ می‌کند و از قرار معلوم این موشک نیز دارای سامانه هدایت لیزری است. تانک دارای سه خدمه است که درون بدنه در یک کپسول زرهی محافظت شده قرار دارند تا در صورت انفجار مهمات درون تانک اسیب نبینند. هر سه خدمه در کنار هم قرار گرفته‌اند که ترتیب انهابه این شکل است که راننده در سمت چپ، توپچی در وسط و فرمانده در سمت راست که راننده و فرمانده هر کدام دارای یک دریچه در بالای سر خود برای بیرون آمدن از ان هستند. همچنین هر سه دارای تعدادی پیرسکوپ در بالای سر خود برای دید رو به بیرون (دید رو به جلو) هستند.[۲]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان شایدبرای همه شما  این سئوال پیش بیاید که بهترین تانک  های جهان چه تانک های هستند.در لیست زیر به ده تانک برتر جهان پرداخته شده است که از دید گاه سایت نظامی  military-today رده بندی شده است. بسیاری از این تانک ها هرگز میدان نبرد را به خود ندیده اند و …

  برترین هاتانک

  ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان ده تانک برتر جهان

  ده تانک برتر جهان

  شایدبرای همه شما  این سئوال پیش بیاید که بهترین تانک  های جهان چه تانک های هستند.در لیست زیر به ده تانک برتر جهان پرداخته شده است که از دید گاه سایت نظامی  military-today رده بندی شده است. بسیاری از این تانک ها هرگز میدان نبرد را به خود ندیده اند و تنها از نظر فاکتور های چون سلاح، زره، قدرت تحرک و سامانه های اتش رده بندی شده اند. شایان به ذکر است در این لیست  تانک های  اورده شده که مراحل تکامل را گذرانده و همکنون در  خط تولید و در خدمت هستند. ولی قبل از اغاز بررسی این ده تانک به موارد زیر توجه کنید

  مهمات خرج گود: به مهمات  گفته میشود که بر اثر  انفجار مواد منفجره درون کلاهک و تبدیل کردن یک تکه فلز مخروطی  شکل  در درون کلاهک  به مواد مذاب  و پرتاب کردن   ان بر اثر فشار موج انفجار به طرف زره تانک گفته میشود. در این روش مواد مذاب با سرعت صوت به زره برخورد کرده ،ان را  سوراخ و وارد تانک میشوند(اگر اینقدر  قدرت نفوذ داشته باشند که بتوانند تمام زره تانک را بشکافد )این نوع مهمات بر روی تمامی موشک ها  ضد تانک و راکتها استفاده میشود اگرچه برخی گلوله های توپ نیز  دارای  چنین  کلاهکی هستند

  مهمات انرژی جنبشی :مهماتی دارت شکل بدون مواد منفجره از جنس فلز سخت مانند  فولاد ، تنگستن و یا و اورانیوم  که با سرعت بیش از سه و یا چهار برابر سرعت  صوت و یا بیشتر شلیک شده به بدنه تانک برخورد کرده  و در درون زره تانک نفوذ میکند

  در طول مقاله وقتی گفته میشود یک تانک زرهش توان مقابله با  کلاهک خرج  گودی با توان نفوذ مثلا 1000 م م  و یا زره تانک توان مقابله  با مهمات انرژ ی جنبشی با توان نفوذ 600 م م را دارد  یعنی شما برای نابود این تانک نیاز به خرج گودی  با توان نفوذ  در بیش از 1000 م م و مهمات انرژی جنبشی با توان بیش از 600 م م زره را دارید

  سامانه دید حرارتی پانورماتیک: سامانه ای اپتیک برای فرمانده با توان چرخش مستقل از برجک با توان پوشش ۳۶۰ درجه

  شماره 1

  لئوپارد 2 ای 7 ساخت المان

  لئوپارد 2 ای 7 المانی  که در واقع نسخه ارتقا یافته لوپارد  2 ای 6 است شامل  زره و الکترونیک  ارتقا یافته است .این بسته ارتقا در سال 2010 برای لئوپارد ای6برای ارتقا  در جنگ شهری پیشنهاد شد و در سال 2014 اولین دسته این مدل تحویل ارتش المان شد. اولین نسخه  های لئوپار 2 در سال 1979 وارد خدمت شد  و از یک موتور 1000 اسب  بخاری و توپ 120 م م استاندارد ناتو بهره می برد.

  نسخه لئوپارد 2 ای 7 که در جایگاه برتری تانک ام بی تی جهان قرار دارد دارای یک زره منفعل  با پوشش 360 درجه برای مقابله با کلاهک های خرج گود مانند موشک ها و راکت های ضد تانک است. از روبروی  برجک  در بخش های مختلف  زره  دارای  مقاومت  1200 تا 2100  م م در برابر خرج گود است (برای  نمونه موشک کورنت روسی تنها  نفوذ 1300 م م دارد) و 760  تا 1200   م م در برابر مهمات  انرژی جنبشی شلیک شونده از تانک را دارد  که عملا در این بخشی از زره هیچ مهماتی توان نفوذ ندارد. زره مژولار بوده و به راحتی طی چند دقیقه  تعویض می شود .این نسخه دارای  موتور 1500 اسب بخاری مشابه نسخه ای 6 است و همچنین از توپ لوله بلند ال 55  دوباره مشابه نسخه قبلی استفاده میکند. لئوپارد ای 7 دارای  یک مسلسل کنترل شونده از درون  تانک به کمک سامانه دید پانورماتیک فررمانده است  که برای نبرد شهری طراحی شده.تانک دارای دوربین دید حرارتی  جلو و عقب برای راننده است  و فرمانده و توپچی  نیز دارای  سامانه دید حرارتی جدیدی هستند . دارای  42  گلوله 120 م م  است و از یک تیغه بلدیزر برای باز کردن راه بهره میبرد

  لئوپارد 2 ای 7 شماره 2

  بلک پانتر کا 2 ساخته کره جنوبی

  بلک پانتر در  دهه گذشته در کره جنوبی تنها با کمک فناوری های بومی  توسعه یافت و در سال 2014 وارد خدمت شد.بلک پانتر  دارای  هر دو نوع زره کامپوزین ماجولار برای مقابله با مهمات انرژی  جنبشی و همچنین   زره واکنش  دهند برای مقابله با حملات موشکی و راکتی است  و از توپ ال 55 المانی  مشابه نسخه نصب شده روی تانک لئوپارد ای 6 و ای 7 بهره می برد.سامانه اتش بومی تانک اجازه  اتش موثر  تا برد ده کیلومتری را میدهد  و سامانه اتش اجازه اتش خودکار به هدف بدون دخالت انسان  را میدهد(در  واقع تنها روی مانیتور توپ چی هدف را برای  سامانه اتش مشخص کرده ما بقی کار خودش انجام میشود)

  دارای  دوربین دید حرارتی  پانورماتیک برای فرمانده  است و از سامانه ناوبری  جی پی اس  بهره برده است. تانک دارای  موتور 1500 اسب بخاری دیزل است ولی کره در حال  توسعه یک نسخه توربین گازی نیز می  باشد. تانک از سامانه های چون یک هشدار دهنده  رادار برای نزدیک شدن موشک  استفاده  میکند زیرا تانک دارای  سامانه دفاعی فعال برای نابودی موشک  ها و راکت های شلیک شونده به طرف خود در اسمان است(البته در نسخه تولیدی به دلیل هزینه بالا این سیستم حذف شد) ، هشدار  دهنده لیزری ، سامانه جنگ الکترونیک بهره میبرد  و دارای سامانه اختلال گر فروسرخ  برای اینجاد اختلال بر روی موشک  های ضد تانک هدایت نیم خودکار است . همچنین فرمانده توپچی و راننده دارای  نمایشگر های رنگی برای دیدن سامانه های اتش  و وضعیت تانک  است. این تانک مجهز به یک مهمات  لوله پرتاب  هوشمند با برد 8 کیلومتر است که بعد از شلیک  در اسمان با کاونده فروسرخ و رادار خود به دنبال هدف گشته و بعد از کشف هدف از بالا به ان حمله میکند

  بلک پانتر شمار 3

  ام1 ای2 اس ایی پی ابرامز ساخت امریکا

  تانک ابرامز که اولین بار در سال 1979 با توپ 105 م  وارد خدمت شد و در سال 1984 به توپ 120 م م ال 44 مجهز شد یکی از پر افتخار ترین تانک ها جهان است که شهرت بسیار  در صدمه پذیری  کم در برابر مهمات های ضد تانک دارد اگرچه بمب های کنار جاده ای تعدادی  را در عراق  از بین  برد. تانک در نسخه ” اس  ایی پی  دارای  توپ 120 م م و موتور 1500 اسب بخاره است ولی تلاش شده تا برای نبرد شهری ارتقاء یابد .  این نمونه برای افزایش کارایی  در مناطق نبرد بسته توسعه یافت که شامل  یک دوربین دید  حرارتی نسل دوم ارتقا یافته برای فرمانده،  مسافت یاب لیزری جدید ،نقشه دیجیتال  بر روی نمایشگر  فرمانده، سامانه کنترل اتش   ارتقا یافته با نرم افزار جدید که برد اتش را تا ۴۰۰۰ متر افزایش داده است.همچنین زره در جلوی تانک و جلوی  برجک برای  ایجاد حفاظت   بیشتر در برابر مهمات خرج گود ارتقا یافته . این نسخه از روبروی دارای  میزان مقاومت 960 م م در برابر مهمات انرژی جنبشی و 1620 م م در برابر مهمات خرج گود است. دارای  یک مسلسل کنترل شونده از درون برجک برای  فرمانده با کمک سامانه دید حرارتی پانورماتیک ان است و یک پکیچ  قدرت توان تعویض موتور تانک را در عرض 30 دقیقه میدهد. همچنین میتوان این نسخه را در دو طرف برجک و بدنه به زره واکنش دهنده تجهیز کرد  .۲۴۰  عراده  نو ساز   جدید از  این مدل ساخته شد و  ۳۰۰ عراده ام۱ ای ۲  و ۴۰۰ عراده ام۱ ای۱ به این نسخه  ارتقا  یافته اند.

  منبع مطلب : jangaavaran.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید