این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مبل رو با چی تمیز کنم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مبل رو با چی تمیز کنم را از این سایت دریافت کنید.

  تمیز کردن مبل پارچه ای با 5 ترفند ساده و کاربردی

  ترفندهای تمیز کردن مبل پارچه اي با شامپو فرش، سرکه، جوش شیرین، آب اکسیژنه و... به منظور تميز كردن مبل مخمل، ساتن و استیل، در ادامه مطلب توضیح داده شده است. طرز شستن مبل با شامپو فرش را در این پست بیاموزید.

  تمیز کردن مبل پارچه ای با شامپو فرش و چند ترفند دیگر

  ثبت درخواست "مبل شویی"

  دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین

  تمیز کردن مبل پارچه اي، یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر خانم خانه داری است؛ برای کاهش هزینه ها، میتوان بجای سپردن مبلمان به کارخانه‌ها و خشکشویی‌ها، تمیز کردن مبل را در منزل با یک شوینده و تمیز کننده مناسب مبل پارچه ای انجام داد.

  ما در این مقاله سعی داریم شما را با مراحل تمیز کردن مبل و چند ترفند ساده و کاربردی از قبیل: تميز كردن مبل پارچه اي با شامپو فرش، تمیز کردن مبل با جوش شیرین، شستن مبل پارچه‌ای با سرکه، تمیز کردن مبل با آب اکسیژنه و ... آشنا کنیم.

  طرز شستن مبل با شامپو فرش و هر شوینده دیگر که مناسب جنس پارچه مبلمان شما باشد، اصول و قوائدی دارد که با مطالعه این متن، بهتر با آن آشنا خواهید شد.

  از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

  برای تميز كردن مبل چه کار کنیم؟

  پاک کردن مبلمان پارچه ای کار آسان اما حساسی است. خیلی اوقات پیش می آید که با دیدن لکه های زیاد و کثیفی روی مبل، سریعاً به سراغ پارچه تنظیف و مواد شوینده می رویم و سعی می کنیم لکه ها را پاک کنیم. اما نتیجه ناامیدکننده و بسیار بد است؛ نه تنها لکه ها پاک نمی شوند بلکه جای مواد شوینده هم روی پارچه مبل باقی می ماند و لکه ها بزرگتر می شوند.

  نکته اینست که باید ضمن به کار بردن شوینده مناسب مبلمان پارچه اي، مراحل قبل از استفاده از تمیز کننده مبل را حتماً انجام دهید. این مراحل، که در بخش بعدی توضیح داده شده اند، بسیار ساده هستند و از تثبیت لکه ها جلوگیری می کنند. همچنین لازمست بعد از طی گام به گام تمیز کردن مبل، نکات مهمی در ارتباط با خشک کردن مبل و استفاده از براق کننده رعایت کنید که در بخش انتهایی به آن ها اشاره کرده ایم.

  چگونه مبل را تمیز کنیم؟

  چگونه مبل را تمیز کنیم؟ مراحل تمیز کردن مبل پارچه‌‌ ای

  در این قسمت به صورت گام به گام مراحل تمیز کردن مبل پارچه ای برای شما شرح داده‌ایم، تا به راحتی بتوانید پارچه مبل خانه یا محل کار خود را تمیز نمایید. تمیز کردن مبل، کار چندان سخت و پیچیده‌ای نیست؛ بلکه صرفا با دانستن چند نکته اصلی می‌توانید آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

  1- مرحله اول: جارو و برس کشیدن

  مرحله اول تمیز کردن مبل پارچه‌اي با استفاده از لکه بر مبل، شامپو فرش، بخارشوی و جاروبرقی و یا برس‌های غلتکی است. برای تمیز کردن مبل پارچه‌ای، ابتدا باید همه کوسن‌ها و قطعات جدا شدنی را بردارید تا بتوانید هر چیزی را که بین مبل‌ها افتاده تمیز کنید. خودکارها، سکه‌ها، دستگاه‌های کنترل از راه دور، چیزی نیست که شما نتوانید بین مبل‌ها پیدا کنید! حالا جاروبرقی را راه بیندازید تا گرد و غبار و آشغال‌های ریز سطحی روی مبل را پاک کنید.

  برای تميز كردن مبل پارچه اي، در شرایط ایده‌آل که می‌خواهید سنگ تمام بگذارید، با یک برس نرم روی آن بکشید تا سطح مبل تمیز‌تر شود. در حین تمیز کردن مبل، برای جمع کردن موها، جارو برقی‌ها معمولا قطعات مخصوصی دارند و در غیر این صورت، از برس‌های غلتکی براي تميز كردن مبل استفاده کنید.

  2- مرحله دوم: توجه به راهنمای شستشوی مبل

  دومین مرحله تمیز کردن مبل پارچه‌اي توجه به دفترچه راهنمای مبلمان است. بسیاری از سازندگان مبل یک برچسب یا دفترچه راهنما همراه با مبل عرضه می‌کنند و روش تمیز کردن مبل پارچه اي با شامپو فرش و یا روش‌های دیگر را در آن توضیح می‌دهند.

  این دستورالعمل‌ها را کامل بخوانید؛ چون توصیه‌های خوبی در مورد بهترین مواد شوینده مبل برای پارچه مبلمان شما و روش استفاده آن، توضیح داده شده است. مثلا طرز شستن مبل با شامپو فرش، سرکه یا آب اکسیژنه نیز ممکن است در متن آمده باشد. معمولا در برچسب‌ها یا دفترچه‌های راهنما علائمی وجود دارد که بد نیست براي تميز كردن مبل آن‌ها را بدانید. این علائم و مفاهیم آن‌ها در جدول زیر منعکس شده است:

  راهنمای شستن مبل‌های پارچه‌ای

  علامت مفهوم علامت راهنما جهت تمیز کردن مبل پارچه ای

  W این علامت یعنی شما می‌توانید براي تميز كردن مبل پارچه ای خود از شوینده‌هایی که در آب حل می‌شوند، مانند شامپو استفاده کنید.S این علامت نشان می‌دهد که بهترين روش تميز كردن مبل پارچه اي استفاده از شوینده‌های غیر آبی و شستشو به صورت خشک است.SW یعنی شما می‌توانید تميز كردن مبل پارچه ای را به هر دو روش گفته شده (WوS)، بشویید.X این علامت یعنی این که پارچه مبل شما اصولا نباید شسته شود و فقط می‌توانید آن را با جاروبرقی یا برس تمیز کنید.

  3- مرحله سوم: لکه زدایی

  سومین اقدامی که برای تمیز کردن مبل پارچه اي باید انجام داد، تمیز کردن لکه‌ها است. اگر مشکل فقط لکه‌ها هستند، لازم نیست کل مبل پارچه ای را بشویید. کافی است فقط لکه‌ها را از بین بیرید. در مواردی هم که لازم است کل مبل تمیز شود، بهتر است اول لکه زدایی شود.

  برای تمیز کردن مبل پارچه ای بهتر است لکه زدایی قبل از شستشو انجام شود. لکه زدایی از مهم‌ترین مراحل تمیز کردن مبل است؛ زیرا لکه‌ها با فرآیند معمولی شستشو، به خوبی تمیز نخواهند شد و نیاز به صرف تلاش بیشتری در قیاس با تمیز کردن مبل در نواحی دیگر دارند.

  4- مرحله چهارم: پاک کردن کل مبل

  چهارمین مرحله برای تمیز کردن مبل پارچه ای، شستن مبلمان است. برای تمیز کردن مبل، اگر رویه مبل شما جدا می‌شود، می‌توانید آن را جدا کنید و در ماشین لباسشویی یا خشکشویی بشویید. اگر رویه‌های مبل جدا نمی‌شوند، به نکات زیر برای شستشو و خشکشویی مبل در منزل توجه کنید:

  هنگام استفاده از شوینده (یا حتی تميز كردن مبل پارچه اي با شامپو فرش و سرکه)‌، در‌ها و پنجره‌ها را باز کنید، و در صورت امکان تهویه را روشن نمایید.

  منبع مطلب : khedmatazma.com

  تمیز کردن مبل پارچه ای با چند ترفند کاربردی

  پاکیزگی مبلمان منزل یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به طور مرتب انجام شود. در این مطلب به تمیز کردن مبل پارچه ای به شیوه صحیح می پردازیم.

  تمیز کردن مبل پارچه ای با چند ترفند کاربردی

  بهاره رضاجو به‌روزرسانی: اسفند 1399 ۶ دقیقه

  خانه داری

  ۲اشتراک‌گذاری

  تمیز کردن مبلمان منزل یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید به‌طور مرتب انجام شود. مبل‌ها تأثیر زیادی در آراستگی منزل دارند. ذرات گردوغبار، خرده‌های نان و خوراکی‌هایی که لابه‌لای شیارهای مبل جمع شده‌اند، لکه‌های نوشیدنی و سایر آلودگی‌ها سبب می‌شوند مبل‌ نامرتب و کثیف به نظر برسد. بسیاری از افراد نظافت مبل و خصوصا تمیز کردن مبل پارچه ای را یکی از مشکل‌ترین بخش‌های نظافت منزل می‌دانند. البته واقعا هم تمیز کردن مبل پارچه ای کار ساده‌ای نیست! اگر این کار را به‌طور صحیح انجام ندهید، علاوه بر کثیف‌تر کردن آن، ممکن است به پارچه‌ی مبل آسیب برسانید. بااین‌حال، دستورالعمل‌هایی برای تمیز کردن مبل پارچه ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند بدون نگرانی و با خیال راحت به نظافت مبل‌ها بپردازید. بنابراین قبل از آنکه یک پارچه و کمی شوینده بردارید و به جان مبل‌هایتان بیفتید، توصیه می‌کنیم این مطلب را تا انتها بخوانید.

  راهنمای مطالعه نمایش

  حتما بخوانید:

  جرم گیری دندان در خانه با ۱۷ روش آسان و اقتصادی

  نحوه پاک کردن لکه ها از روی لباس؛ از بین بردن ۱۲ لکه‌ای که سرسختانه چسبیده‌اند

  کارهایی که قبل از استفاده از هرگونه شوینده، باید انجام بدهید

  ۱. نظافت سطحی مبل

  روی سطح مبل را جارو کنید تا سطح مبل از هرگونه گردوغبار و خرده‌ریزها تمیز شود.

  تمام شیارهای مبل را با قطعه‌ی باریک و بلند جاروبرقی تمیز کنید.

  بالشتک‌ها را بردارید و زیر آنها را جارو کنید.

  ۲. استفاده از برس برای زدودن گردوخاک

  حال باید گردوغباری را که به سطح مبل چسبیده و با جارو برطرف نشده است، تمیز کنید. برای این کار، از یک برس سفت و محکم استفاده کنید و آن را محکم روی سطح مبل بکشید. مراقب باشید برس را آن‌قدر محکم نکشید که پارچه‌ی مبل خراب شود.

  ۳. استفاده از غلتک برای زدودن موها و کرک‌ها

  کرک‌ها و موها به‌طور کامل با جارو برطرف نمی‌شوند. برخی جاروبرقی‌ها برای این کار قطعات مخصوصی دارند؛ بااین‌حال بهتر است از غلتک مخصوص این کار استفاده کنید تا اطمینان حاصل شود که همه‌ی موها و کرک‌ها جمع شده‌اند. سرتاسر مبل را با این روش تمیز کنید.

  ۴. تمیز کردن بخش‌های غیر پارچه‌ای مبل

  در هنگام تمیز کردن مبل پارچه ای باید حواس‌تان باشد که تمام سطوح غیر پارچه‌ای مانند قطعات و دسته‌های چوبی مبل نیز تمیز شوند. اگر برای این کار از اسپری پاک‌کننده استفاده می‌کنید، آن را مستقیما روی محل موردنظر اسپری نکنید، زیرا ممکن است کمی از آن روی پارچه‌ی مبل اسپری شود و مواد شیمیایی آن سبب تغییر رنگ پارچه شود. به‌جای آن، پاک‌کننده را روی حوله‌ی کاغذی اسپری کنید و محل موردنظر را تمیز کنید.

  ۵. توجه به جنس پارچه‌ی مبل

  مبل‌های پارچه‌ای معمولا برچسب‌هایی دارند که روی آنها جنس پارچه‌ی مبل و نوع مواد شوینده‌ای که می‌توانید از آنها برای تمیز کردن مبل استفاده کنید، نوشته شده است. در غیر این صورت، هنگام خرید مبل، درباره‌ی جنس پارچه و نحوه‌ی تمیز کردن آن از فروشنده سؤال کنید. علائم اختصاری روی برچسب مبل پارچه ای معمولا به شرح زیر است:

  W: یعنی می‌توانید از شوینده‌های مایع همراه با بخارشو استفاده کنید.

  WS: یعنی هم می‌توانید از شوینده‌های مایع همراه با بخارشو استفاده کنید و هم از شوینده‌های خشک.

  S: یعنی فقط از شوینده‌های خشک استفاده کنید.

  O: یعنی از مواد ارگانیک ساخته شده است و فقط باید از آب سرد برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

  X: یعنی نمی‌توانید از شوینده استفاده کنید. مبل فقط باید با جارو یا برس تمیز شود، مگر آنکه از شامپوهای ویژه‌ی این کار استفاده کنید.

  تمیز کردن مبل پارچه ای با شوینده‌های مایع همراه با بخارشو

  اگر روی مبلمان لکه‌های چربی یا روغن هست، قبل از استفاده از شوینده و بخارشو ابتدا باید آنها را از بین ببرید. چون معمولا این لکه‌ها به‌سادگی تمیز نمی‌شوند و کار را سخت‌تر می‌کنند. برای تمیز کردن این لکه‌ها از پاک‌کننده‌‌ی مخصوص استفاده کنید. البته شاید پیدا کردن این پاک‌کننده کمی سخت باشد، اما در برخی از فروشگاه‌های حضوری یا فروشگاه‌های آنلاین می‌توان آن را پیدا کرد. پس از زدودن لکه‌های چربی و روغن، می‌توانید از شامپو یا شوینده استفاده کنید.

  لینک خرید شوینده مخصوص مبل

  ۱. آزمایش کردن شوینده

  ابتدا باید شوینده یا شامپوی مدنظرتان را در محلی از مبل که قابل مشاهده نیست، آزمایش کنید. برای این کار، مقدار کمی از شوینده یا شامپو را روی پارچه‌ی تمیزی بریزید و گوشه‌ای از مبل را با آن تمیز کنید. پس از ۱۰ دقیقه آن را بررسی کنید. آیا رنگ پارچه‌ی مبل تغییر کرده است؟ یک حوله‌ی کاغذی روی آن قسمت بگذارید و فشارش بدهید. اگر رنگ پارچه‌ی مبل به حوله‌ی کاغذی نشت نمی‌کند، استفاده از این شوینده مشکلی ندارد.

  ۲. تهیه‌ی مخلوط شوینده و آب

  شوینده‌ی موردنظر را همراه با مقدار مساوی آب، در ظرفی بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. مثلا یک پیمانه آب را با یک پیمانه شوینده یا شامپو مخلوط کنید.

  ۳. آماده کردن بخارشو

  مخزن را در محفظه‌ی مخصوص قرار بدهید و کلاهکی که مایع را نگه می‌دارد، باز کنید.

  مخلوط آب و شوینده را درون مخزن بریزید و درب آن را ببندید.

  شیلنگ را متصل کنید.

  سر بخارشو را به انتهای شیلنگ متصل کنید.

  ۴. توزیع شوینده روی سطح مبل

  سر بخارشو را روی سطح مبل قرار بدهید، دکمه‌ی آن را فشار بدهید و نگه‌دارید تا مخلوط را روی مبل پخش کند. همچنان که دکمه را نگه‌داشته‌اید، سر بخارشو را در سرتاسر مبل حرکت بدهید. این کار را به‌آرامی انجام بدهید تا مخلوط آب و شوینده به‌طور یکنواخت روی سطح مبل توزیع شود.

  ۵. جمع کردن شوینده‌ی اضافی

  دکمه را رها کنید و به‌آرامی بخارشو را روی مبل حرکت بدهید تا شوینده‌ی اضافی از سطح مبل جمع شود. در صورت لزوم، باز هم این کار را تکرار کنید. پس از اتمام کار، تمام شوینده‌ی اضافی باید از سطح مبل تمیز شده باشد. اگر کمی از شوینده روی پارچه‌ی مبل باقی بماند، ممکن است سبب تغییر رنگ دائمی آن شود و به ظاهر مبل آسیب برساند.

  منبع مطلب : www.chetor.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید