این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  متن سخنرانی مدیر در بازگشایی مدرسه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  متن سخنرانی مدیر در بازگشایی مدرسه را از این سایت دریافت کنید.

  خطایی رخ داده

  وب سایت مورد نظر در دسترس نیست

  منبع مطلب : www.president.ir

  سخنرانی در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96

  38255 خبر سخنرانی‌های رئیس جمهور

  شنبه 3 مهر 1395

  سخنرانی در مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 96-1395

  5 1

  منابع انسانی، بزرگترین سرمایه کشور/ دانش اموزان، آینده سازان کشور/ هماهنگی خانواده، مدرسه، جاعه و دولت برای ساختن آینده کشور/ باید‌ها و نباید‌ها محیط مدرسه / خشونت، مشکل بزرگ منطقه و جهان/ اشکال و انواع خشونت/ سوال مهر امسال/ شناخت ریشه‌های خشونت و چگونگی مبارزه با آن / درخواست رئس جمهور از دانش اموزان / طرح سوال/ تمرین کار تیمی از دبستان/ امید کشور به نوجوانان و جوانان/ درخواست از معلمان برای برگرداندن امید و نشاط به محیط مدرسه و نیز اموزشی اعتدال و میانه روی/ اقدامات دولت برای رفاه معلمان در سایه اجرای برجام / برخی دستاورد‌های برجام

  بسم الله الرحمن الرحیم

  الحمدلله رب العالمین و الصلاة والسلام علی رسول الله و آله و صحبه

  اوائل مهرماه گرچه از لحاظ طبیعت پاییز طبیعت است، اما از لحاظ علم و دانش، بهار دانش و اندیشه است و به همین دلیل روز بسیار مهمی برای سراسر کشور، دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، استادان، خانواده‌ها و همة آنهایی است که در پی آینده و توسعة کشور هستند. بی تردید بزرگ‌ترین سرمایه‌ای که خداند به ما عنایت کرده، منابع انسانی و پرورش نوجوانان و جوانان عزیز کشور ماست. مدرسه بزرگ‌ترین منبعی است که می‌تواند عالی‌ترین سرمایه را برای کشور ما تربیت کند.

  شما دانش آموزان عزیز باید به فکر آیندة کشور، آیندة خانواده و آیندة خودتان باشید و بی‌تردید آیندة کشور توسط علم و دانش و کار و کوشش و مهارت شما ساخته می‌شود. شما هستید که در آیندة نزدیک مدیران این جامعه و کشور هستید، کارآفرینان این کشور خواهید شد و کشور به دست شما در مسیر تعالی و پیشرفت قرار می‌گیرد.

  محیط مدرسه که باید محیط تعلیم و تربیت باشد، باید در کنار تلاش خانواده، جامعه و دولت بتواند به اهداف خود دست یابد؛ نه مدرسه، نه جامعه، نه دولت و نه خانواده به تنهایی نمی‌تواند، اما این چهار تا در کنار هم اگر دست به دست هم بدهند، آیندة کشور به بهترین شکل ساخته خواهد شد.

  برای اینکه محیط مدرسه، محیط علم، دانش و پیشرفت باشد، باید اخلاق در مدرسه ما حاکم شود و میانه‌روی، اعتدال و تدبیر در مدارس و مراکز آموزشی ما حاکم شود. نباید مدرسه محیط اوهام و خرافات باشد. نباید مدرسه محیط خشونت باشد. باید کلاس درس، کلاس احترام باشد. کودکان، نوجوانان و جوانان ما باید از روز اول زندگی در خانه و خانواده و سپس در مدرسه و بعد در جامعه شاهد احترام به شخصیت خود باشند.

  امروز مشکل بزرگ در منطقة ما و جهان خشونت است. شما امروز در محیط امنی درس و کلاس خود را آغاز می‌کنید؛ اما در همسایگی ما عراق، سوریه، یمن و کشورهایی که در منطقه ما هستند، مدارس آنها ویران شده است، دوستان دانش‌آموز آنها به خاک و خون کشیده شده‌اند و معلمین آنها فرصت تعلیم را از دست داده‌اند.

  ما امروز باید به این فکر باشیم که خشونت تا چه اندازه می‌تواند محیط اجتماعی، جوانان، نوجوانان و آیندة کشورها را تهدید کند. خشونت تنها جنگ و ترور نیست؛ بی احترامی به همدیگر، نبود اخلاق برادری، خواهری و دوستانه هم نوعی خشونت است. محروم کردن نوجوان از تحصیل و مدرسه هم خشونت است. وادار کردن کودکان و نوجوانان به کار پر زحمت هم خشونت است. رفتار خارج از چارچوب اخلاق دینی و اسلامی در داخل خانه نسبت به کودکان و نوجوانان هم خشونت است.

  مهم این است که ببینیم خشونت و بی‌اخلاقی از کجا آغاز می‌شود؟ چگونه عده‌ای خشونت را می‌آموزند؟ برای اینکه بتوانیم با خشونت مبارزه و ایستادگی کنیم باید چه کنیم؟ چه راهی وجود دارد که کشور، جامعه، منطقه و جهان ما از خشونت آسوده شود؟ پیامبر ما پیامبر رحمت است. چگونه می‌توانیم از رحمت اسلامی و رحمت نبوی به خوبی استفاده کنیم؟ بنابراین سؤال مهر امسال ما این چنین خواهد بود:

  خشونت از کجا نشئت گرفته است؟ چگونه عده‌ای خشونت را می-آموزند؟ در برابر خشونت چگونه باید ایستادگی کرد؟ چگونه می‌توانیم کشور و جامعه‌ای داشته باشیم که دارای رحمت اسلامی و نبوی باشد. و چگونه می‌توانیم جوامع منطقه و جهان را از خشونت برهانیم؟

  دانش آموزان عزیز! درخواست من از شما این است که محیط کلاس شما محیط سؤال باشد. هرگز از سؤال کردن نه شرمنده شوید و نه بهراسید. آنچه ما را به پیشرفت می‌رساند سؤال درست و دریافت پاسخ صحیح است و معلمان عزیز در سراسر کشور اجازه دهید در محیط کلاس دانش آموزان بپرسند و سؤال کنند. آزادی را به خوبی احساس کنند. محیط کلاس آنها محیط مهربانی باشد، رفتار دانش آموزان با یکدیگر و معلمین و مدیران با دانش آموزان، رفتار رحمت و محبت باشد.

  در محیط کلاس کاری کنید که کار تیمی از آغاز دبستان شروع شود. کلاس‌ها را به تیم‌های مختلف تقسیم کنید. آنها را وادار به رقابت کنید. علم و دانش و یادگیری در سایة رقابت تیم‌های کلاسی امکان‌پذیر است. کلاسی را با کلاس دیگر به رقابت وا دارید. بخشی از کلاس را با بخش دیگر. ما می‌توانیم با بیان مطالب و رقابت علمی، آینده بهتری را برای کشورمان پیش بینی کنیم.

  امروز امید کشور ما به شما نوجوانان و جوانان است. امید را از کلاس آغاز کنیم. اولین درس معلمین عزیز ما به دانش‌آموزان، درس امید باشد. مدارس ما باید مدارس سرزنده باشد و نه خدای ناکرده دل مرده. مدارس ما باید محیطی باشد که همة دانش‌آموزان احساس کنند که مدرسه پناهگاه است و نه گریزگاه. بنابراین تلاش، کوشش، امید، تدبیر و اعتدال خودمان را از مدرسه آغاز کنیم.

  از همة معلمین عزیز در سراسر کشور می‌خواهم که در دولت یازدهم در کلاس‌های درس، امید را به دانش‌آموزان و نشاط را به مدرسه برگردانید، اعتدال و میانه‌روی را بیاموزیم، بدانیم افراط و تفریط تخریب کننده زندگی امروز و فردای ما خواهد بود و بدانیم تدبیر و عقلانیت ما را به آیندة روشن می‌رساند و خرافات باعث انحطاط جامعه خواهد شد.

  ان‌شاءالله آغاز تحصیلی امسال برای همة دانش‌آموزان، همه خانواده‌ها، همه معلمان و مدیران مبارک باشد. دولت همة تلاش خود را در حد امکان برای رفاه معلمین عزیز انجام خواهد داد.

  اگر دولت در سالی که پیش روی ماست و نیمی از این سال گذشته است توانسته است اقداماتی را برای رفاه معلمین انجام دهد، در سایة آن بود که توانست برجام را اجرا و عملیاتی کند.

  امروز منابع مالی ما بخشی در سایة برجام است که شرایط مناسب کسب و کار و کسب منابع مالی برای دولت فراهم شده است. آنها که می‌گویند ما آثار برجام را نمی‌بینیم باید بدانند که بخش بزرگی از بودجه دولت و منابع دولت در سال جاری در سایه اجرای برجام است.

  منبع مطلب : www.css.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید