این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مدت سربازی در سال 1402

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مدت سربازی در سال 1402 را از این سایت دریافت کنید.

  گروه رسانه‌ای صبح‌ساحل

  گروه رسانه‌ای صبح‌ساحل

  احتمال کاهش مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

  اجتماعی

  ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۵

  هم‌رسانی

  رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: درحال بررسی برای کاهش مدت خدمت سربازی از سال آینده هستیم.

  به گزارش صبح ساحل، سرلشکر باقری در حاشیه برنامه مرکز آموزش ۰۱ نیروی زمینی ارتش درباره حقوق سال آینده سربازان هم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی تصمیم بهتری نسبت به سال گذشته گرفته و حقوق سربازان را ارتقای بهتری داده است.

  وی همچنین گفت: در حال بررسی هستیم که بتوانیم در سال آینده مقداری از طول خدمت سربازان را کاهش دهیم.

  منبع مطلب : www.sobhesahel.com

  مدت خدمت سربازی + قانون جدید 1402

  طبق قانون مدت خدمت سربازی، افرادی که بلافاصله بعد ازدبیرستان یا از دانشگاه سربازی خود را مشخص کنند می‌توانند از کشور خارج شوند..

  مدت خدمت سربازی + قانون جدید 1402 | ایران تحصیل

  دسته بندی خدمات سامانه ها دیدگاه ها ۲

  سوالی دارید ؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با برترین مشاوران از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 909 9075307

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و استفاده از کد تخفیف کلیک کنید

  خدمت سربازی مهمترین بخش زندگی پسران در ایران است که بعد از سن ۱۸ سالگی تمام، باید به خدمت سربازی بروند و یا ادامه تحصیل دهند و یا برای معافیت اقدام کنند و وضعیت خدمت سربازی خود را تعیین تکلیف کنند. در سالهای اخیر درباره خدمت سربازی اقدامات مهم زیادی صورت گرفته‌است که مهمترین این اقدامات کاهش مدت خدمت سربازی، با توجه به عوامل آب‌و‌هوا، مناطق عملیاتی، بومی و غیربومی بودن است.

  طول دوره سربازی، از جمله سوالات مهم برای مشمولین سربازی است که طی چند سال اخیر تغییرات زیادی روی آن صورت گرفته و شایعات زیادی درباره آن وجود دارد. مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲، با سال گذشته تفاوت خاصی ندارد و فقط تسهیلاتی که شامل حال مشمولین می‌شود تغییر یافته‌است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با آخرین تغییرات مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲ آشنا کنیم.

  فهرست محتوا [نمایش]

  مدت خدمت سربازی بر اساس مناطق

  طبق قانون جدید مجلس برای مدت خدمت سربازی، امسال هم مدت خدمت سربازی  بین ۱۷ تا ۲۴ ماه است.

  نوع مناطق مدت خدمت سربازی

  افراد بومی در مناطق عادی ۲۴ ماه

  افراد غیر بومی در مناطق عادی ۲۱ ماه

  افراد بومی‌ مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا ۲۱ ماه

  مشمولین غیر بومی مناطق عملیاتی یا بد آب‌و‌هوا ۱۸ ماه

  مشمولین بومی و غیربومی در مناطق عملیاتی مرزی ۱۷ ماه

  البته قابل ذکر است که سربازانی که در مناطق عملیاتی و یا مرزی یا بد آب و هوا خدمت سربازی خود را می‌گذرانند نسبت به سربازانی که در مناطق عادی خدمت می‌کنند حقوق بیشتری هم می‌گیرند.

  برای اطلاع از پروژه کسری خدمت سربازی  روی لینک مربوطه کلیک کنید.

  مدت خدمت سربازی متأهلین در سال 1402

  سربازانی که در حین دوره خدمت سربازی و یا قبل از آن ازدواج کرده‌باشند، طبق اعلام سازمان نظام وظیفه تسهیلات مختلفی مثل کسری خدمت شامل حال آنها می‌شود. طبق اعلام سازمان نظام وظیفه عمومی، مدت خدمت سربازی افراد متأهل با سایر افراد تفاوتی ندارد و این خبر مبنی بر کاهش مدت خدمت سربازی متأهلین صحت ندارد.

  سربازان متأهل در طول خدمت از حقوق بیشتری نسبت به سایر سربازان دریافت می‌کنند و محل خدمت آنها نیز در نزدیکترین مکان به محل زندگی همسر آنها خواهد بود. علاوه بر این، مشمولین متأهل کسری های خدمت مختلفی دریافت می‌کنند؛ که این کسری خدمت شرایطی دارد که در زیر مطرح می‌کنیم:

  سازمان نظام وظیفه به ازای هر فرزند، سه ماه از سربازی مشمول را کم می‌کند و این قانون شامل مشمولین غایب نیز می‌شود.

  کسری خدمت فقط شامل سربازان متأهلی می‌شود که دارای فرزند هستند.

  سربازان متأهل می‌توانند ۳۰ روز به مرخصی بروند.

  بر اساس قانون سربازان متأهل حداقل سه روز در هفته می‌توانند مرخصی بگیرند.

  تمامی سربازان متأهل در شهر سکونت همسر خود خدمت سربازی خود را می‌گذرانند.

  اولویت آموزش فنی و حرفه‌ای که از طرف نیروهای مسلح برگزار می‌شود، ویژه سربازان متأهل است.

  برای اطلاع از پیگیری درخواست انتقالی سربازی روی لینک مربوطه کلیک کنید.

  قانون جدید خدمت سربازی

  نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح اصلاح قانون خدمت سربازی عموماً رویکرد مجلس کاهش مدت خدمت سربازی مشمولین غایب است. البته هنوز این طرح  در کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و باید ببینیم که در صحن مجلس و با حضور ستاد کل نیروهای مسلح تأئید می‌شود یا خیر.

  سید علی آقازاده، رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره آخرین وضعیت تعیین تکلیف مشمولین خدمت سربازی غایب، گفت: بر اساس قانون، محدودیت‌هایی برای مشمولین غایب از جمله ممنوعیت استخدام در سازمان‌های دولتی، ممنوعیت ادامه تحصیل، ممنوعیت در گرفتن گواهینامه رانندگی اعمال شده‌است.

  او درباره آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون خدمت سربازی در مجلس، اظهار داشت: اگر طرح مشمولین غایب سربازی که متأهل و دارای فرزند هستند به تصویب برسد، مشمولان سربازی متأهل و دارای فرزند که 8 سال از غیبت آنها گذشته‌باشد، اولویت این است که سربازی بروند و در غیر این صورت، بنا به تشخیص ستاد کل نیروهای مسلح تخفیفاتی از جمله معافیت و یا کاهش مدت خدمت سربازی برای آنها در نظر گرفته‌می‌شود.

  رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید تمام مشمولین غایب سربازی تعیین تکلیف شوند، البته همه مشمولین باید به سربازی بروند و کسانی که به خدمت سربازی نروند و غیبت کنند، مجرم هستند.

  آقازاده در پاسخ به این خبر که اصلاحاتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح مطرح شده‌‌‌است که منجر به افزایش سختگیری نسبت به مشمولین غایب می‌شود، مانند اینکه مشمولین غایب نمی‌توانند حساب بانکی داشته‌باشند گفت: قطعاً این موارد اصلاح می‌شود و ممکن است این موضوع از طرح اصلاح قانون خدمت سربازی حذف شود.

  کسری دوره خدمت سربازی

  شرایط کسری دوره خدمت سربازی مانند سالهای گذشته است که شامل موارد مختلفی می‌شود که هر فرد به نوع شرایط خود می‌تواند از آنها بهره‌مند شود. در زیر انواع مختلف کسری مدت خدمت سربازی و نحوه محاسبه آن را گردآوری کرده‌ایم:

  انواع کسر خدمت سربازی مدت کسری خدمت سربازی

  کسر خدمت نخبگان پروژه های تحقیقاتی این قشر از مشمولین توسط هیئت داوران بررسی و ارزیابی می‌شود و در صورت تأئید، فرد مشمول شامل امتیازاتی مانند کسری خدمت سربازی می شود و یا پس از طی دوره آموزش، کارت پایان خدمت خود را دریافت می‌کند.

  کسر خدمت فرزند  به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت دریافت می‌کنند.

  کسر خدمت ایثارگران  به ازای هر درصد جانبازی یا هر ماه اسارت و  رزمندگی در جبهه ۱۲ روز کسری خدمت شامل حال وی می‌شود.

  کسر خدمت مناطق عملیاتی، محروم و بد آب‌و‌هوا  سربازان غیر بومی مناطق امنیتی و مرزی با احتساب قوانین کسری خدمت، ۱۷ ماه خدمت خواهند کرد. همچنین سربازان غیر بومی در مناطق محروم و بد آب و هوا با در نظر گرفتن ضوابط کسری خدمت سربازی، ۱۸ ماه خدمت خواهند کرد.

  منبع مطلب : irantahsil.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید