این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مدل مو دخترانه با چهل گیس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مدل مو دخترانه با چهل گیس را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی مدل مو با چهل گیس

  بافت های آفریقایی به نام چهل گیس نیز نامیده می شوند. کش های مورد استفاده برای این نوع بافت نیز چهل گیس نام گرفته است. بسیاری از خانم ها و کودکان برای پیرایش موهای خود در مجالس مهم و دورهمی ها مدل بافت های آفریقایی با کش های رنگی را انتخاب می کنند.

  معرفی مدل مو با چهل گیس

  پنجشنبه, 21 بهمن, 1400 - 16:04

  بافت های آفریقایی به نام چهل گیس نیز نامیده می شوند. کش های مورد استفاده برای این نوع بافت نیز چهل گیس نام گرفته است. بسیاری از خانم ها و کودکان برای پیرایش موهای خود در مجالس مهم و دورهمی ها مدل بافت های آفریقایی با کش های رنگی را انتخاب می کنند.

  متن خبر

  چهل گیس چیست؟

  معنای لغوی چهل گیس یعنی چهل موی بافته و تزیین شده. به عبارت دیگر این کلمه کنایه از زیبایی یک زن به اندازه چهل زن بالغ و پخته نیز می باشد. چهل گیس یکی از جدیدترین انواع کش مو است. این نوع کش مو کوچکتر و ریز تر از سایر مدل های کش مو می باشد و معمولا برای بستن بافت های ریز از آنها استفاده می شود. این نوع کش مو از قدیم در آرایش و پیرایش مو رایج بوده اما امروزه به لطف گسترش دنیای مجازی در دنیای مد و فشن ترند و بسیار پرطرفدار شده است.

  نمونه های مختلفی از این نوع کش مو در ایران و دنیا تولید می شود. اما بسیاری از آنها بی کیفیت بوده و تنها برای یکبار قابلیت استفاده دارند. پس از یکبار استفاده پاره می شوند و مقاومتی در برابر کشش ندارند. بنابراین هنگام خرید کش های معروف به چهل گیس به کیفیت کش و دوام آنها در برابر کشش دقت کنید.

  این کش ها در رنگ ها و بسته بندی های مختلف طراحی و تولید می شوند. کش های رنگی اغلب برای بافت های فانتزی و کودکانه استفاده می شود. کش های مشکی، قهوه ای تیره و روشن نیز برای بافت موهای بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد.

  چهل گیس مشکی

  کیفیت کش های مشکی که اغلب در بافت موهای بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم می باشد. این کش ها حتی پس از یکبار استفاده، قابلیت کشسانی مناسبی داشته و می توان برای بار دوم نیز آنها را به کار برد. در نتیجه بسیار مقرون به صرفه هستند و با یکبار خرید از کش های با کیفیت می توانید چندین دفعه از آنها استفاده کنید.

  کیف کش مو

  مدل های جدید کش های چهل گیس در بسته بندی های کیف مانندی به بازار عرضه شده اند. این کیف ها به صورت جداگانه نیز در فروشگاه های معتبر با قیمت های مناسب قابل تهیه می باشند. گرچه این کیف ها ظاهری کودکانه و کارتونی دارند اما از آنجایی که اغلب خانم ها مشکل گم کردن اشیای ریز خود را دارند می توانند از این کیف های کوچک و بامزه برای نگهداری کش، جابجایی اکسسوری های کوچک استفاده کنند.

  مراحل و روش های بستن مو با چهل گیس:

  به دلیل اینکه بسیاری از هنرمندان و سلبریتی های معروف در دنیا از مدل موهای بافته شده با چهل گیس استفاده می کنند، دختر خانم های جوان نیز دوست دارند راه و روش آنها را دنبال کنند. به همین دلیل از آرایشگر خود می خواهند تا موهایشان را بافت بزنند. بافت موها به وسیله های کش های چهل گیس کاری بسیار حرفه ای است و آموزش، تجربه و مهارت زیادی لازم دارد. بنابراین به هیچ وجه اقدام به تمرین بافت ریز بر روی موهای خود نکنید چرا که احتمال گره خوردن موها، کشیده شدن تار موها و در نهایت ریزش موها بسیار زیاد است. موهای خود را به یک آرایشگر ماهر و قابل اعتماد بسپارید تا مدل دلخواه شما را بر روی موهایتان شما اجرا کند. برای این مدل بافت نیاز است موها نسبتا بلند باشند تا بافت زیبایی ایجاد شود.

  روش های بستن مو با چهل گیس دارای 7 مرحله است:

  تقسیم بندی مو: موها را باید به صورت اصولی و منظم به چهار قسمت تقسیم کرد. ابتدا با باز کردن فرق وسط، موها به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. سپس هر سمت را به صورت افقی در امتداد گوش ها جدا می کنیم. با این کار کل مو را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده اید.جداسازی مو به صورت مربع: در این مدل بافت لازم است تا مربع های 1 در 1 سانتی متر را از کف سر جدا کنید. با این روش ضخامت بافت ها برابر خواهد شد. همچنین تعداد این مربع ها باید در هر دو سمت سر یکسان و متقارن باشند.شیوه صحیح اولین گره: اولین گره در بافت ها باید درست و تمیز باشد. برای این کار ابتدا موی جدا شده را به واکس یا ژل مو آغشته می کنیم. پس از اینکه موها انسجام کافی پیدا کرد، آرایشگر شروع به بافت موها می کند.بافت ساده: تکنیک بافت مورد استفاده در بافت چهل گیس، سه تایی است. بافت سه تایی یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین انواع بافت مو می باشد. اما اگر با ظرافت و دقت بالایی انجام نشود، جلوه زیبایی نخواهد داشت.شیوه اضافه کردن موی مصنوعی: زمانی که تار موها کوتاه باشند، موی مصنوعی به بافت اضافه می شود. برای این کار پس از اولین بافت سه تایی، موی مصنوعی به گره مخصوص به موهای طبیعی مشتری افزوده می شود. موهای مصنوعی در رنگ ها و کیفیت های مختلف وجود دارند که با توجه به سلیقه مشتری و رنگ موی او، یکی از آنها انتخاب می شود.اضافه کردن مهره یا سایر تزیینات مو: از آنجایی که بافت چهل گیس علاوه بر جنبه مرتب کردن موها، زیباتر شدن آنها را نیز به دنبال دارد. برای بیشتر کردن زیبایی این نوع بافت از انواع مهره ها و تزیینات مو استفاده می شود. این مهره ها به هنگام بافت یا پس از بافت به موها وصل می شود.استفاده اصولی از کش چهل گیس: کش های مورد استفاده برای این نوع بافت باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند سنگینی موها را تحمل کند.معرفی مدل مو با چهل گیس:

  بافت چهل گیس یا همان بافت های آفریقایی نه تنها در بین دختر خانم ها و بزرگسالان بلکه در میان کودکان نیز طرفداران زیادی دارد. گرچه مدل اصلی و اولیه بافت های آفریقایی به این صورت می باشد که همه موها به قسمت های مساوی تقسیم شده و بافت ساده سه تایی زده می شود. اما امروزه بافت آفریقایی تنها محدود به این مدل نمی شود و هزاران مدل متنوع و جذاب توسط آرایشگران با استعداد طراحی و اجرا شده است.

  در ابتدا به معرفی مدل مو با چهل گیس می پردازیم که اغلب مناسب دختران کم سن و سال می باشد.

  مدل دم اسبی : برای درست کردن این مدل باید موها را به سه قسمت تقسیم کرد. از امتداد گوش ها تا پیشانی را جدا می کنیم. سپس موهای جدا شده را نیز به کمک فرق وسط به دو قسمت تقسیم کرده و با گیره های جدا کننده می بندیم. موهای باقی مانده در پشت سر را نیز به کمک یک کش سر می بندیم تا مزاحم بافت نباشند. موهای قسمت جلوی سر را باید به کمک کش های چهل گیس به 12 قسمت مستطیلی شکل تقسیم کرد.

  منبع مطلب : www.soligol.com

  آموزش گام به گام ۲ مدل مو با کش چهل گیس زیبا و آسان

  با کش چهل گیس میتوانید انواع مدل موهای زیبا را برای خود و فرزندتان درست کنید. در ادامه با آموزش ۲ مدل مو با کش چهل گیس با ما همراه باشید.

  نوشته شده توسط الهام علیزاده در تاریخ 13 مرداد 1400

  آموزش گام به گام ۲ مدل مو با کش چهل گیس زیبا و آسان

  ارسال به دیگران:

  صفحه اصلی > بافت و شینیون > آموزش گام به گام ۲ مدل مو با کش چهل گیس زیبا و آسان

  فهرست مقاله

  آموزش مدل مو با کش چهل گیس

  این روزها روش های مختلفی برای مدل دادن به موها وجود دارد، مانند انواع شینیون ساده، روش های مختلف بافت مو مانند بافت با مو اضافه، مدل های مختلف کوتاهی مانند مدل موی چتری و روش های بسیار دیگر. اما علاوه بر این ها، ابزارهای مختلفی نیز وجود دارد که می توانید از آن ها برای بستن مو و تزئین آن استفاده کنید، مانند انواع کش مو، سنجاق سر، و تل. ما در این مقاله روش ۲ مدل مو با کش چهل گیس را به شما آموزش می دهیم.

  کش چهل گیس در واقع همان کش های پلاستیکی رنگی و کوچکی هستند که برای بافت بافت چهل گیس استفاده می شدند. اما در حال حاضر استفاده از آن ها گسترش یافته و شما می توانید مدل موهای بسیار متنوعی را با این کش ها درست کنید. در ادامه با آموزش ۲ مدل مو بوسیله این کش ها با ما همراه باشید.

  آموزش مدل مو با کش چهل گیس

  ۱. مدل موی دم اسبی

  ویدئو شماره ۱- مدل مو دم اسبی با کش چهل گیس

  در این روش، هم مدل جلوی مو با کش چهل گیس بسته می شود و هم پشت مو. مرحله اول با تقسیم بندی موها شروع می شود. ابتدا موها را از وسط به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنید و هر دو طرف را با گیره ببندید. سپس پشت موها را با کش به صورت دم اسبی ببندید.

  ویدئو شماره ۲- مدل مو دم اسبی با کش چهل گیس

  جلوی مو را به ۶ دسته مساوی تقسیم کنید و هر دسته را به کش چهل گیس ببندید. سپس هر دو دسته را به هم گره بزنید و دوباره با کش ببندید. اکنون کش موهای پشت سر را که در مرحله قبل بسته بودید باز کنید و موهای جلوی سر را به عقب شانه کنید.

  ویدئو شماره ۳- مدل مو دم اسبی با کش چهل گیس

  تمام موها را در دست خود جمع کنید و مانند قبل به صورت دم اسبی ببندید. سپس دنباله موها را به ۴ کش چهل گیس به ۵ قسمت مساوی تقسیم کنید. موهای هر قسمت را با دست باز کنید تا حالت پف به خود بگیرد. و تمام! مدل موی زیبا و ساده ما در کوتاه ترین زمان ممکن آماده شد.

  ۲. مدل موی دوطرفه

  ویدئو شماره ۱- مدل موی دوطرفه با کش چهل گیس

  این مدل مو ۲۰۲۱ هم برای بزرگسالان و هم برای دختربچه هایی که موی بلند دارند، کاربرد دارد. برای شروع، ابتدا موها را از وسط به دو بخش تقسیم کنید. بخش سمت چپ را با کش ببندید و کار خود را با موهای سمت راست شروع کنید.

  ابتدا یک دسته کوچک از جلوی مو را جدا کنید و آن را با کش چهل گیس محکم ببندید. سپس، دسته دیگر را جدا کنید، آن را با دسته قبل مخلوط کنید و دوباره با کش ببندید. فاصله بین کش قبلی و کش جدید را با انتهای دسته شانه و انگشتان خود باز کنید تا حالت برآمده پیدا کند.

  ویدئو شماره ۲- مدل مو دو طرفه با کش چهل گیس

  ادامه موها را نیز به همین صورت ببندید تا به گردن خود برسید. مابقی موها را نیز مانند روش قبل که در بالا توضیح دادیم، با کش به چند قسمت مساوی تقسیم کنید. موهای بین کش ها را با دست باز کنید تا حالت مورد نظر را به خود بگیرد.

  مدل های بسیار متنوع دیگری را نیز می توانید با این کش های رنگارنگ جادویی ایجاد کنید و از آن لذت ببرید. کافی است کمی خلاقیت داشته باشید، مدل های مختلف را با هم ترکیب کنید و با آن ها بازی کنید تا مدل مورد نظر خود را خلق کنید.

  الهام علیزاده

  آیا از این مدل موها خوشتان آمده است؟ دوست دارید کدام یک را در خانه امتحان کنید؟ نظر و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

  منبع: thetrendspotter

  منبع مطلب : rosesorkh.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید