این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مراقبت از ماهی قرمز

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مراقبت از ماهی قرمز را از این سایت دریافت کنید.

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی با این مقوله، این مطلب را بخوانید.

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  آخرین بروزرسانی ۱ دی ۱۴۰۰ ۰ زمان مطالعه ۷ دقیقه

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید به‌مدت طولانی باید با یک سری اصول آشنا باشید. دیدن یک ماهی قرمز کوچک که مدام در آب شنا می‌کند و با بازوبسته‌کردن دهانش گویی در حال آوازخواندن است، بسیار هیجان‌انگیز و شادی‌آور خواهد بود. حیف است این ماهی‌های زیبا که نشاط را به خانه شما هدیه می‌کنند، طول عمر کوتاهی داشته باشند و خیلی زود از پیش شما بروند.

  شما با دانستن چند نکته اصولی درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید می‌توانید کیفیت زندگی او را افزایش دهید و خودتان هم از داشتن یک حیوان خانگی بی‌آزار لذت ببرید. مراقبت از ماهی قرمز در منزل چندان کار پیچیده‌ای نیست؛ اما بهتر است بدانید که برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال‌تر باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی بیشتر با این مقوله، مطلب زیر را بخوانید.

  اصول نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  @=img=@#=img=#

  تنگ جای مناسبی برای مراقبت از ماهی قرمز نیست

  اجازه دهید همین ابتدای کار با معرفی مهم‌ترین اصل مراقبت از ماهی قرمز، چهارچوب ذهنی شما را در این باره کمی بشکنیم. برای نگهداری از ماهی قرمزتان باید یک مخزن بزرگ در نظر بگیرید، نه یک تنگ کوچک که ماهی‌تان حتی به‌زحمت می‌تواند کمی در آن بچرخد.

  برای نگهداری از ماهی قرمز زمانی که قرار است به مدت طولانی‌تری زنده بماند باید بدانید که بسته به نژاد آن ممکن است در سن بلوغ حتی به ۳۰ سانتی‌متر هم برسد. استفاده از یک مخزن بزرگ در شروع کار چند ویژگی مثبت دارد. اول این که باعث می‌شود مجبور نباشید مدام با بزرگ‌شدن ماهی خود، مخزن آن را عوض کنید.

  از طرف دیگر همان‌طور که احتمالا خودتان هم شاهدش بوده اید، می‌دانید که اصلا مهم نیست چقدر به ماهی قرمز غذا می‌دهید؛ در هر صورت شکم ماهی‌تان بدون ایجاد هر گونه وقفه‌ای مدام کار می‌کند. مدفوع ماهی قرمز از طریق فرایندهای میکروبی تجزیه می‌شود و اکسیژن را مصرف می‌کند که باعث تولید محصولات سمی مثل آمونیاک خواهد شد.

  استفاده از یک مخزن بزرگ برای نگهداری از ماهی قرمز کمک می‌کند شما بتوانید یک سیستم تصفیه آب مناسب در آن نصب کنید. اگر فضای زیادی در خانه ندارید و همچنان مصر هستید که با نگهداری از ماهی قرمز شب عید کمی سرگرم شوید، می‌توانید به دنبال انواعی از ماهی‌های قرمز بگردید که به مرور زمان خیلی بزرگ نمی‌شوند. همچنین در نظر داشته باشید که هرچه تعداد ماهی‌هایتان بیشتر باشد باید مخزن هم بزرگ‌تر باشد.

  برای مراقبت از ماهی قرمز، حواستان به تغذیه آن باشد

  ماهی قرمز همه‌چیزخوار است و تقریبا هر چیزی را که به سمت او پرتاب کنید، ممکن است آن را بخورد؛ ماهی قرمز یک موجود شکمو به معنای واقعی کلمه ا‌ست! اما این بدان معنی نخواهد بود که شما نسبت به تغذیه او بی‌تفاوت عمل کنید و هر چه را که دم دستتان آمد، برای او بریزید. لطفا خیلی خوشحال نباشید که برای نگهداری از ماهی قرمز شب عیدتان هزینه زیادی نمی‌کنید!

  همچنین در نظر داشته باشید که نباید به او غذای زیادی دهید. ماهی قرمز سیری‌ناپذیر است و ظاهرا دست رد به سینه هیچ غذایی نمی‌زند؛ بنابراین این شما هستید که باید با کنترل میزان غذای ماهی قرمز، از آسیب‌دیدن او جلوگیری و از آن مهم‌تر از ایجاد فضولات اضافه در محیط پیشگیری کنید.

  در جهت مراقبت از ماهی قرمز چه‌بسا به بخاری احتیاج داشته باشید

  فقط این شما نیستید که استرس می‌گیرید. این ماهی‌های کوچک جذاب هم ممکن است از استرس رنج ببرند. در نگهداری از ماهی قرمز باید بدانید که تحمل تغییرات شدید دمای روزانه خیلی برای آن‌ها آسان نیست. دمای محیط زندگی او نباید به‌صورت سینوسی تغییر کند. استفاده از یک بخاری، دما را ثابت نگه می‌دارد و از تغییراتی که ممکن است به ماهی شما استرس دهد جلوگیری می‌کند.

  بعضی از انواع ماهی‌ قرمز از محیط گرم رنج می‌برند. احتمالا برای نگهداری از ماهی قرمزی که با دمای زیاد مشکل دارد نیازی به بخاری نداشته باشید، اما در صورتی که  دمای خانه شما در تمام طول سال ثابت باشد. لطفا ماهی‌تان را این‌قدر حرص ندهید و دمای ثابتی برای او مهیا کنید!

  به یک برنامه مشخص برای تعویض آب نیاز دارد

  @=img=@#=img=#

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید باید به‌طور منظم آب محیط ماهی را عوض کنید. به نحوه شنا‌کردن ماهی خود، ظاهر آن و محلی که بیشترین وقت خود را می‌گذراند توجه داشته باشید. در هنگام نگهداری از ماهی قرمز اگر متوجه تغییر رفتار او شدید، آب آن را تعویض کنید. از ماهی‌های خود غافل نشوید.

  تماشاکردن آن‌ها کاری بسیار لذت‌بخش است. این لذت را از خودتان دریغ نکنید. با چک‌کردن هر روز آن‌ها متوجه بعضی از تغییراتی خواهید شد که خیلی سریع رخ می‌دهند.

  برای مراقبت از ماهی قرمز باید رفتار خوبی با آن داشته باشید

  ماهی قرمز رفتاری دوستانه و اجتماعی دارد و تهاجمی عمل نمی‌کند. اما اگر در نگهداری از ماهی قرمز شرایطی مثل کم‌غذایی، استرس یا دیگر شرایط سخت وجود داشته باشد، اوضاع ممکن است تغییر کند. این شرایط اگر برای انسان هم به وجود بیاید تغییر رفتار خواهد داد و چه‌بسا دست به قتل بزند. این که فقط یک ماهی قرمز کوچک است!

  برای مراقبت از ماهی قرمز و جلوگیری از خودکشی آن‌ها از درپوش استفاده کنید

  مثل این که نگهداری از ماهی قرمز دارد به جاهای باریک کشیده می‌شود! بعضی از ماهی‌های قرمز می توانند سریع شنا کنند و از مخزن خود خارج شوند. برای جلوگیری از خودکشی ماهی‌تان در زمان‌هایی که در کنارشان نیستید، یک درپوش برای محیط زندگی آن‌ها تعبیه کنید.

  از فیلتر بهره ببرید

  نگهداری از ماهی قرمز یعنی حضور مواد زائد، این‌جا، آن‌جا، همه‌جا! از آن جایی که این ماهی به‌صورت مداوم مواد زائد تولید می‌کند، استفاده از سیستم فیلتراسیون ضروری‌ست. ماهی قرمز برای سالم‌ماندن به آب بسیار تمیز و فیلترشده نیاز دارد.

  خیال نکنید با استفاده از فیلتر از عوض‌کردن آب خلاص می‌شوید. ماهی شما آن‌قدر ضایعات تولید خواهد کرد که روی شما را کم کند. بنابراین به خاطر داشته باشید که برای نگهداری از ماهی قرمز باید حتی با وجود فیلتر، در تعویض آب کوشا باشید و پشت گوش نیندازید.

  منبع مطلب : snapp.market

  روش نگهداري از ماهي قرمز خانگي

  اسرار خانه داري مهارت هاي زندگي شستشو ماهي قرمز كوچك يا همان ماهي طلايي از معمول ترين ماهي هايي است كه در منزل مي توان از آنها نگهداري...

  روش نگهداري از ماهي قرمز خانگي

  مجموعه: مهارتهای زندگی

  ماهي قرمز كوچك يا همان ماهي طلايي از معمول ترين ماهي هايي است كه در منزل مي توان از آنها نگهداري كرد. اين حيوان كوچك خانگي كه بسيار جذاب و دوست داشتني است، در صورت مراقب مناسب مي تواند تا چند سال در كنار ما در منزل زندگي كند. اما متاسفانه به خاطر قيمت ارزان آن، اغلب توجه لازم به آن نمي شود و در شرايط نامناسب نگهداري مي گردد، لذا بيش از چند ماه عمر نمي كند.

  بايد دانست كه قيمت ارزان اين ماهي هاي زيبا نبايد با ارازن بودن جان اين موجودات زيبا اشتباه گرفته شود. لذا لازم است براي فراهم آوردن شرايط مناسب زندگي آنها، مواردي را رعايت كنيم.

  ظرف نگهداري

  اولين موضوعي كه مي تواند به عنوان يك عامل مهم در عمر بيشتر ماهي موثر باشد، محل زندگي آن است.

  ظروفي كه در آنها ماهي فروخته مي شود، اغلب كوچك است و نبايد اشتباه كرد و ماهي ها را در همان ظروف كوچك نگاه داشت. ماهي ها به اكسيژن موجود در آب احتياج دارند و اين اكسيژن از طريق سطح هوايي كه با آب در تماس است وارد آب مي شود. هر چه سطح مقطع بالاي تنگ كوچك تر باشد، اكسيژن كمتري مي تواند وارد آب شود. پس سعي كنيد تا آنجا كه ممكن است از ظروف كوچك براي نگهداري ماهي ها استفاده نكنيد.

   بیشتر بخوانید: نکاتی برای خرید ماهی قرمز عید نوروزآب

  از آنجايي كه ماهي در تمام طول عمر خود در آب مي باشد، لذا لازم است آبي كه براي زندگي آن انتخاب مي كنيم داراي شرايط مناسب زندگي باشد. معمولا استفاده از آب شهري مشكل خاصي براي ماهي هاي قرمز ايجاد نمي كند. اما قبل از كنار گذاشتن آب براي ظرف ماهي، بگذاريد يك دقيقه آب از شير برود. اين كار باعث مي شود برخي مواد شيميايي كه احتمالا در لوله رسوب كرده اند بيرون بروند. براي اطمينان از خارج شدن موادي مانند كلر، بايد قبل از عوض كردن آب ماهي ها، بگذاريد كه آب به مدت يك شبانه روز در ظرف بماند و بعد ماهي را داخل آن بيندازيد. همچنين اين عمل باعث مي شود كه آب دماي محيط را گرفته و تغيير آن براي ماهي ها خطري در بر نداشته باشد.

  هرگز نبايد اجازه دهيد كه آب ظرف ماهي ها كثيف شود، اين كار مي تواند باعث بيماري، كوتاهي عمر و در نهايت مرگ آنها شود. شما بايد در طول هفته يك يا دو بار آب ظرف ماهي ها را عوض كنيد.

  براي تعويض آب تنگ ماهي، هرگز آب را يك دفعه عوض نكنيد، بلكه با آرامش كامل، نيمي از آب ظرف را خالي كرده و سپس كم كم آب خالي شده از ظرف را با آبي كه از يك روز قبل نگه داشته ايد(براي خارج كردن كلر آب) جايگزين كنيد. در هر صورت بايد سعي كنيد كه كمترين استرس را به ماهي هاي كوچك منتقل كنيد.

  غذاي ماهي

  ماهي هاي قرمز كوچك، حيوانات بسيار سخت جاني هستند و هر چيزي را مي خورند. لذا به راحتي مي توانيد در شرايطي كه غذاي مناسب در دسترس نداريد از خرده هاي نان، شيريني و ... به مقدار كم به عنوان غذا به آنها بدهيد. اما اگر در نگهداري آنها مبتدي هستيد به شما پيشنهاد مي شود از غذاهاي آماده آنها كه ارزان قيمت هم مي باشد تهيه كنيد. فقط مطمئن باشيد كه غذايي را كه مي خريد مربوط به Goldfish مي باشد. ماهي هاي نيز مانند انسان به پروتئين، ويتامين و ... براي رشد و زندگي نياز دارند.

  پیشنهاد ویژه

  امن ترین سرمایه گذاری در شرایط فعلی*کم ریسک*سودهی بالا

  به راحتی رتبه برتر کنکور شو!

  نمیدونی با پیمان شکنی همسرت چیکار کنی؟ اینجا شرکت کن!

  در ارتباط با غذا دادن بايد دقت كنيد كه دادن زياد غذا به آنها و ماندن آنها در ظرف باعث آلودگي آب شده و براي ماهي ها خطراتي به همراه خواهد داشت. سعي كنيد به مقدار بسيار بسيار كم، در سه نوبت غذايي همانند خودتان به آنها غذا دهيد و مقدار آن بايد به گونه اي باشد كه غذاي اضافي در آب نماند.

   بیشتر بخوانید: جدیدترین نمونه های تزیین تنگ ماهی نوروز دماي محيط

  بهترين دما براي زندگي اين ماهي ها از حدود 10 تا 25 درجه سانتيگراد مي باشد. دماي محيط هرگز نبايد به طور ناگهاني تغيير كند. اما تغيير تدريجي و ملايم دماي محيط يا آب براي آنها قابل تحمل مي باشد.

  نور

  ماهي هاي قرمز كوچك نيز همانند ساير حيوانات يا گياهان احتياج به نور خورشيد دارند. محل نگهداري آنها بايد به گونه اي باشد كه تغيير روز و شب در آن احساس شود.

  هرگز آنها را در زير نور مستقيم و شديد آفتاب قرار ندهيد.

  ساير شرايط

  ريختن شن يا ماسه كف ظرف مي تواند حس بودن در منزل را براي اين ماهي ها بيشتر كند. دقت كنيد كه بيش از دو يا سه سانتيمتر ارتفاع ماسه كف ظرف نباشد، چرا كه در غير اين صورت مي تواند محيط خوبي براي رشد خزه و باكتري ها باشد. همچنين بايد از ماسه ايي استفاده كنيد كه لبه هاي تيز نداشته باشد تا باعث زخمي شدن ماهي ها نشود.

  در اين رابطه هرگز از ماسه هاي رنگ شده استفاده نكنيد.

  بررسي رفتار ماهي

  حداقل روزي دو نوبت يك دقيقه اي به رفتار ماهي هاي خود توجه كنيد. به اين ترتيب مي توانيد حركت هاي غير معمول آنها تشخيص دهيد. در صورت بروز مشكل در رفتار آنها اگر علاقمند باشيد مي توانيد از متخصصين نگهداري ماهي براي درمان آنها مشورت بگيريد.

  اما مطمئن باشيد اگر موارد بالا را رعايت كنيد مشكل خاصي براي آنها پيش نخواهد آمد.

  مهارت های خانه داری تزیین نقل آموزش تزیین پیاز آموزش ساخت سبد میوه آموزش ساخت شمع یخی

  آموزش شمع سازی با پوست پرتقال

  ابتكارات زيبا براي تزيين غذا و میوه

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید