این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  مشاوره شغلی رایگان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  مشاوره شغلی رایگان را از این سایت دریافت کنید.

  مشاوره شغلی ، مشاوره شغلی تخصصی

  مشاوره شغلی - برای داشتن شغلی مناسب با شخصیت خود بهتر است از مشاوران حرفه ای و توانمند کمک بگیرید - ذهن موفق پارسیان

  مشاوره شغلی

  سپتامبر 11, 2021 مشاوره 6.29k بازدید

  آیا می دانید مشاوره شغلی چیست و مشاور شغلی چه کمکی می تواند به شما بکند؟ آیا می دانید هدف شما از انتخاب این شغل چیست؟ آیا اطلاعات کافی در مورد شغل انتخابی خود دارید؟ آیا از شغل انتخابی خود رضایت دارید؟ آیا تا کنون به مشاور شغلی مراجعه کرده اید؟ آیا می دانید چه زمانی باید به مشاوره شغلی مراجعه کنید؟  آیا می دانید چه مسائلی را باید با مشاور در میان بگذارید؟ ما در این مقاله درباره این سوالات حرف خواهیم زد و همچنین درباره انتظاراتی که بایستی از یک مشاور شغلی با تجربه و جلسه مشاوره داشته باشیم، حرف می زنیم.

  برای کسب اطلاعات مورد نیاز خود ما را تا انتهای مطالب همراهی کنید.

  مشاوره شغلی چیست؟

  مشاوره شغلی که به آن مشاوره حرفه ایی یا راهنمای شغلی نیز گفته می شود، از شاخه‌ های مشاوره می باشد، که به اشخاص در مواجهه شدن با مسئله های شغلی کمک می کند و همه ی مسائل مرتبط به منابع انسانی را در بر خواهد گرفت. مهم ترین وظیفه ی مشاوران شغلی، ارائه دادن مشاوره حرفه ایی به مراجعه کنند گان با استفاده از تکنیک‌ های مشاوره ای و کمک به آن ‌ها در تصمیم ‌گیری ‌های پیچیده کاری و پشتیبانی در رویاروی با شرایط دشوار شغلی خواهد بود. هدف مهم مشاوران متخصص به صورت کلی بر موضوعاتی مثل جستجوی کار متناسب، تغییر شغل، توسعه شغلی و سایر چالش های مربوط به کار هست.

  لازم به ذکر است به دلایلی همانند تفاوت های فرهنگی و زبانی، هنوز تعریف واضحی از مشاوره شغلی به دست نیامده است. به طور معمول منظور از کلمه مشاور شغلی، راهنمایی بوده و هم ردیف کلماتی مانند راهنما قرار می گیرد که البته مفهوم این کلمات با توجه به درک های گوناگون نیز در مفهوم مشاوره شغلی تغییر کرده است.

  قبل از از مراجعه به مشاوره شغلی، حتما این مقاله را تا انتها با دقت مطالعه کنید.

  مطالعه بیشتر: تست نئو

  مشاوره شغلی

   چرا مشاوره شغلی؟

  تنوع مشاغل بسیار بیشتر از سال های گذشته است. بزرگان ما این همه گزینه برای انتخاب کار نداشتند، از میان این همه گزینه گوناگون، کدام یک متناسب با حال من می باشد؟ کدام شغل می تواند رضایت شغلی را برای من فراهم‌ کند؟

  از سویی دیگر هدف ما از شغل نیز بسیار بیشتر از گذشته می باشد. اکنون ما انتظار داریم که شغل ما علاوه بر این که درآمد خوبی برای ما داشته باشد، در راستای علاقه و استعداد های ما نیز باشد. حرف زدن از مسائلی هایی مثل استعداد یابی و علاقه ‌سنجی شاید دویست سال پیش خنده دار به نظر می آمد، اما امروزه اوضاع بسیار تغییر کرده است.

  در راستای رسیدن به شغل خوب و مناسب، ما چندین بار دچار سرگردانی خواهیم شد. نمیدانیم چه هدفی از شغل داریم و کدام شغل، همان شغل رویایی و مورد علاقه ی ماست؟ در بین این سردرگمی و پیچیدگی، مشاور شغلی بهترین راهنمای ما در رسیدن به شغل مناسب خواهد بود. برخی مواقع یک مشورت شغلی خوب، ممکن است منجر به تصمیم‌ گیری بسیار بهتری گردد و همچنین سبب صرفه ‌جویی در وقت و سایر منابع گردد و همچنین زندگی را برای ما دل پذیر تر کند.

  برای چه کاری می توانم مشاوره شغلی ببینم؟

  مشاوره شغلی می تواند یک گزینه عالی برای بررسی هرگونه سوالات یا نگرانی در مورد مسیر شغلی شما ، حرکت احتمالی شغلی مورد نظر شما و/یا چالش هایی باشد که در محل کار با آن روبرو هستید.

  در اینجا چند موضوع است که می توانید در مشاوره شغلی مورد بحث قرار دهید:

  مهارت ها یا استعدادهای خاص شما

  تعهد آموزشی مورد نیاز مشاغل مختلف

  درآمد بالقوه مشاغل مختلف

  محیط کار روزانه (در خارج از خانه در مقابل داخل خانه ؛ از راه دور در مقابل دفتر ، تیم کوچک در مقابل تیم بزرگ)

  فرصت های تغییر یا پیشرفت در یک حرفه خاص

  مهارتها و تحصیلات لازم برای شغل مورد نظر

  مشاوره شغلی چقدر موثر است؟

  مطالعات نشان داده است که مشاوره شغلی یک ابزار عالی برای مبارزه با استرس شغلی مرتبط با موضوعات مربوط به سلامت روان ، مانند افسردگی و اضطراب است.

  علاوه بر این از طریق این مشاوره شما می توانید مسیر شغلی و کاری خود را مشخص کنید. از مشاوره و راهنمایی های افرادی که در این زمینه تخصص دارند استفاده کنید. به عبارتی به شما کمک خواهد کرد آینده شغلی و درامدی روشنی را برای خود تصور و برنامه ریزی کنید و در جهت رسیدن به این اهداف گام های خود را بردارید.

  مشاوره شغلی

  یک جلسه مشاوره شغلی معمولی چگونه ساخته شده است؟

  یک مشاور شغلی ممکن است جلسات اولیه شما را با ارزیابی و آزمایش شخصیت آغاز کند تا نقاط قوت ، مهارت ها ، علایق و نوع شخصیت شما را ارزیابی کند.

  مشاور ممکن است یک تست IQ ، یک آزمون استعداد شغلی یا یک تست شخصیت مانند آزمون مایرز بریگز انجام دهد.

  در مرحله بعد ، یک مشاور شغلی اطلاعاتی را از آزمون های شخصیتی و پرسیدن سوالات مربوط به شغل برای تعیین بهترین مسابقات شغلی جمع آوری می کند.

  برخی از سوالاتی که یک مشاور شغلی ممکن است بپرسد عبارتند از:

  از انجام چه شغلی لذت می برید؟

  در چه شغل و مسئولیتی خوب هستید؟

  مدراک شما؟ (به عنوان مثال ، مدارک تحصیلی ، سابقه کار قبلی ، گواهینامه)

  چه  ارزش های در خود می بینید؟

  چه مشاغلی در منطقه شما موجود/رایج است؟

  چقدر پول نیاز دارید تا راحت باشید؟

  آیا به تنهایی بهتر کار می کنید یا با دیگران؟

  آیا مسافرت را دوست دارید؟

  آیا به دنبال محیط کاری آرام یا رقابتی هستید؟

  مطالعه بیشتر: تست هوش هیجانی

  چه کسانی ممکن است از مشاوره شغلی سود ببرند؟

  مشاوره شغلی ممکن است برای موارد زیر مفید باشد:

  افرادی که اخیرا از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند.

  هر کسی که بعد از مدتی به نیروی کار بازگردد ، مانند مرخصی طولانی مدت والدین.

  افرادی که از شغل خود ناراضی هستند و می خواهند تغییری ایجاد کنند – خواه کوچک باشد یا شدید.

  چه زمانی به مشاور شغلی مراجعه کنیم؟

  در این چنین وضعیت‌ هایی بهتر می باشد به یک مشاور شغلی خوب مراجعه کنیم:

  زمانی که از شغل فعلی خود راضی نیستیم و مدت هاست که با زحمت فراوان و با بد و بیراه گفتن به خود و این زمانه از خواب بیدار می شویم و حرف هایی مانند: از کارم بدم میاد، چی کار کنم؟ با خود تکرار می کنیم.

  منبع مطلب : zehnemovafagh.com

  مشاوره کسب و کار سال 1401 [رایگان]

  مشاورین دکتر ویز شما را در راه توسعه کسب و کار فعلی یا شروع یک کسب و کار و شغل ایده‌آل، در قالب مشاوره کسب و کار و همچنین مشاوره تلفنی هدایت می‌کنند.

  مشاوره کسب و کار

  با توجه به وضع اقتصادی فعلی، بسیاری از مشاغل در معرض خطر قرار گرفته‌اند. این بحران‌ها، هم متوجه کسب و کارهای قدیمی شده است و هم گریبان جوانان تشنه موفقیت در کسب و کار را گرفته است.

  برای کاهش آسیب­های ناشی از این بحران­ها بهتر است، از مشاورین و افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید. به این موضوع توجه داشته باشید که با توجه به گسترش کسب و کارها در فضای مجازی می­توان گفت، بهتر است، مهارت­های مدیریت فضای مجازی را بیاموزید و در قدم بعدی، با معرفی محصولات خود در فضای مجازی کسب و کار خود را گسترش دهید و به رشد و پیشرفت در کسب و کار خود برسید.

  حال سوال اینجاست که چطور از این بحران‎‌ها، بیشترین بهره‌برداری را بکنیم و با کمترین ریسک بیشترین میزان درآمد و فروش را داشته باشیم؟

  مشاورین دکتر ویز این مسئولیت را به عهده می‌گیرند تا با یک مشاوره شغلی خوب، شما را در راه رسیدن به رشد مالی و یا شروع یک کسب و کار جدید و یا حتی پیدا کردن شغل و کار ایده‌آل هدایت کنند. این حمایت، در قالب مشاوره کسب و کار و مشاوره شغلی و همچنین مشاوره تلفنی امکان‌پذیر است.

  این مجموعه دارای اساتید مجرب به شما در زمینه مورد علاقه خود مشاوره می­دهد که در نهایت به شما در راستای رشد و پیشرفت کسب و کارتان همراهی می­کند.

  مشاوره کسب و کار, مشاوره شغلی, مشاوره سازمانی, مشاوره برای مدیران,

  نقشه راه دریافت مشاوره شما از دکتر ویز

  تکمیل اطلاعات شما در فرم رزرو

  در قدم اول فرم پایین صفحه زیر را کامل کنید، تا اطلاعات شما توسط تیم دکتر ویز دریافت شود

  اختصاص زمان مشاوره به شما

  دوستان ما در دکتر ویز با شما تماس می‌گیرند و با توجه به نیاز شما مشاور مربوطه را به شما معرفی می‌کنند

  انجام مشاوره برای گرفتن بهترین نتیجه

  مشاوره مربوطه با شما در مورد نیاز شما بحث و گفتگو می‌کند تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود

  جلسه اول کسب و کار برای شما رایگان است!

  مشاوره کسب و کار رایگان در جلسه اول، بدلیل اطمینانمان از کیفیت کارمان است، در ضمن همانطور که می‌دانیم، برای یک مشاوره شغلی و مشاوره کاری موثر و کارآمد لازم است که «مشاور» و «مشاوره گیرنده» به هم اعتماد لازم را داشته باشند. به همین دلیل، ما جلسه اول را کاملا رایگان گذاشته‌ایم که این تعامل بین شما و ما ایجاد گردد.

  همچنین، طی تجربه این سالیان در دکتر ویز دیده‌ایم که اکثر شما دوستان، پس از پایان جلسه اولِ مشاوره کسب و کار، به دلیل کاربردی و حرفه‌ای بودن این جلسات، تمایل به ادامه فرآیند، را خواهید داشت. به همین دلیل، این فرصت استثنایی را گذاشته‌ایم که بتوانیم با در کنار هم بودن، زمینه موفقیت شغلی و کاریتان را به تحقق برسانیم.

  این جلسات به شما کمک می­کند که با ایجاد ارتباط با مشاوران دکتر ویز به شناخت بیشتری از مسیر خود برسید و برای دستیابی به اهداف خود برنامه ریزی کنید. در ادامه به این موضوع توجه داشت باشید، مشاور کسب و کار و مشاوره بیزینسی معقوله بسیار تخصصی است و برای موفقیت و پیشبرد اهداف خود باید از اساتید و افراد موفق و متخصص در این زمینه استفاده کنید.

  مجموعه دکتر ویز با ارائه خدمات تخصصی در این راستا به شما کمک می­کند که در نهایت به هدف خود برسید و به دستاوردهای بزرگی در زمینه کاری خود برسید.

  کدام یک مسیر شماست؟

  ما به انتخاب و تصمیم گیری

  هرچه بهتر شما کمک میکنیم

  مطالب بیشتر

  مشاوره شغلی مخصوص چه کسانی است؟

  این مشاوره برای مدیران کسب و کارها، صاحبان استارت آپ ها ،کارآفرینان و دانشجویان و کسانی است که در پی افزایش درآمد و دانش خود در حوزه آنلاین و یا در حوزه آفلاین هستند.

  نتایج اتفاقی نیستند!

  شما هم به جمع نتیجه گرفتگان جلسه های مشاوره ما بپیوندید تا موفقیت را احساس کنید

  ایران هاست

  نتایج اتفاقی نیستند! شما هم به جمع نتیجه گرفتگان جلسه های مشاوره ما بپیوندید تا موفقیت را احساس کنید ایران هاست مدیر محتوا

  تیم دکتر ویز، تیمی بسیار حرفه‌ای و پیگیر است

  در ضمن تیم شما بسیار قابل اطمینان و اعتماد نیز می‌باشد

  و همکاری با شما بسیار سریع و اثر بخش است با تشکر از شما.

  سید امین هاشمی

  سید امین هاشمی مدیریت فرین آکادمی

  پیگیری‌تون از کارها بسیار عالی بود، دقیقا اون نیازی که ما داشتیم انجام شد و شکل گرفت.

  آقای میلادی

  آقای میلادی حوزه فعالیت طراحی وبسایت

  افزایش ۲.۵ برابری درآمد

  نسیم حسینی

  نسیم حسینی حوزه فعالیت تدریس موسیقی

  ایجاد و افزایش درآمد تا ۵ برابر

  الهام تقوی

  الهام تقوی صاحب برند ELUXE

  بنیانگذار و مدیر خلاق Eluxe

  موسسه زبان تهران استرالیا

  موسسه زبان تهران استرالیا مدیرعامل

  تجربه کار با شما خارق العاده لذت و تاثیرگذار بود، واقعا به تمامی اهداف مورد نظر خود رسیدیم، از خداوند رشد روزافزون شما را آرزومندم

  آقای اجرایی

  آقای اجرایی مدیرعامل

  طراحی انجام مارکت ریسرچ و طراحی بیزنس مدل.

  دیگر سوالات متداول

  مشاوره شغلی مخصوص چه کسانی است؟

  پیش نیاز جلسات مشاوره کسب و کار چیست؟

  در پایان این جلسات چه تخصص‌هایی خواهیم داشت؟

  آیا جلسات مشاوره شغلی، برای همه اصناف است؟

  آیا مشاوره تلفنی کسب وکار هم امکان پذیر است؟

  آیا این جلسات برای راه اندازی کسب و کار هم می باشد؟

  کار با ارگان های دولتی

  کار با ارگان های دولتی به ما اعتماد کرده‌اند

  اگر نیاز به یک نقشه راه درست و راهکار های مناسب برای بهبود شرایط خود

  دارید ، فرم زیر را تکمیل نمایید تا به زودی متخصصین ما با شما در تماس باشند

  برای دریافت پکیج ویژه مشاوره به صورت کاملا اختصاصی در حوزه کسب و کارتان هرچه سریع تر اقدام کنید

  "*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

  منبع مطلب : drways.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید