این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  معنای دعای تحویل سال

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  معنای دعای تحویل سال را از این سایت دریافت کنید.

  معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی

  معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی در ادامه این پست بیان شده است اگر به دنبال معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب و الابصار هستید توصیه می کنیم معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی را در پایین بخوانید   معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی معنی دعای تحویل سال چیست معنی دعای تحویل سال نو که همه آن را با ذکر یَا مُقَلّ

  معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی | معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب

  مجموعه : مذهبی و دینی

  معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی در ادامه این پست بیان شده است اگر به دنبال معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب و الابصار هستید توصیه می کنیم معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی را در پایین بخوانید.

  معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی

  معنی دعای تحویل سال چیست؟ معنی دعای تحویل سال نو که همه آن را با ذکر یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ می شناسیم در کتاب زادالمعاد علامه مجلسی آمده است. در لحظه تحویل سال خواندن برخی از ذکرها مستحب بوده و بسیار سفارش شده است و معنی دعای تحویل سال نو به زبان فارسی چیست؟. در ادامه معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی را نیز می خوانید. عید نوروز که با تحویل سال و چرخیدن یک دور کامل زمین به گرد خورشید شروع می شود، از جمله اعیادی است که جنبه ملی داشته و تاریخ پیدایش آن قبل از اسلام است. این عید با آمدن اسلام و زدودن خرافات از چهره آن مورد موافقت و تأیید ضمنی اسلام قرار گرفت و اما هنگام تحویل سال یکی از بهترین دعاهای که می توانیم بخوانیم معنی دعای تحویل سال است.

  “هیچ نوروزی نیست که ما در آن متوقع گشایش و فرجی نباشیم؛ زیرا نوروز از روزهای ما و شیعیان ما است.” در غیر کتب مشهوره روایت کرده ‏اند که در وقت تحویل سال نو، این دعا را بسیار بخوانند و بعضی سیصد و شصت و شش مرتبه گفته ‏اند:

  یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ‏

  و به روایت دیگر:

  یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ

  یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ

  یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ

  حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ‏؛

  معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب

  خواندن معنی دعای تحویل سال نو برای بسیاری از ما در لحظه سال تحویل خوشایند است اگر به دنبال معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب هستید اینجا می توانید آنرا بیابید:

  ای دگرگون کننده ی قلب ها و چشم ها

  ای گرداننده و تنظیم کننده ی روزها و شبها

  ای تغییر دهنده ی حال انسان و طبیعت

  حال ما را به بهترین حال دگرگون فرما

  معنی دعای لحظه تحویل سال نو

  لحظه تحویل سال شاید یکی از بهترین لحظاتی است که دعا در هنگامه آن از تاثیرات ویژه‌ای برخوردار است و خواندن معنی دعای تحویل سال نو بسیار توصیه شده است. بنابراین با توجه به اهمیت «معنی دعای تحویل سال نو» در لحظه نو شدن سال، پای صحبت برخی عالمان دینی نشستیم تا بدانیم آن‌ها هنگام تحویل سال چه دعایی می‌کنند که مشروح آن به ترتیب حروف الفبا در پی می‌آید:

  حجت‌الاسلام مرتضی ادیب یزدی از خطبای مشهور با اشاره به اینکه دعای «یامقلب القلوب و الابصار» از امام صادق علیه‌السلام روایت شده است، بیان داشت: مستحب است که دعای تحویل سال همراه معنی فارسی به تعداد روزهای سال خوانده شود، همچنین دعاهای متعددی برای لحظه تحویل سال ذکر شده است که از جمله دعای «مشلول» است.

  وی افزود: «مشلول» فردی شل بوده است که نزد امیرالمؤمنین علیه‌السلام آمد و امام (ع) این دعا را به این فرد آموخت و نتیجه گرفت، لذا خواندن معنی دعا در لحظه تحویل سال بسیار مجرب است.

  حجت‌الاسلام ادیب یزدی با بیان اینکه در لحظه تحویل سال دعای «یا مقلب القلوب و الابصار» و دعای «مشلول» را می‌خواند، ابراز داشت: از جمله دعاهایی که در این لحظه می‌خوانم، قرائت بخشی از آیات سوره «یس»؛ «وَالْقَمَرَ قَدَّرْنَاهُ مَنَازِلَ حَتَّى عَادَ کَالْعُرْجُونِ الْقَدِیمِ، لَا الشَّمْسُ یَنبَغِی لَهَا أَن تُدْرِکَ الْقَمَرَ وَلَا اللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَکُلٌّ فِی فَلَکٍ یَسْبَحُونَ» و سه آیه آخر سوره حشر که مربوط به سال نو است را انجام می‌دهم.

  معنی دعای تحویل سال نو به زبان لری بختیاری

  ای که دلا و تی یل ن تری کنی زیر و زبر

  ای که شو و روز ن خوت وندیه واپشت یک

  ای که به دست خوته ای گشتن بخت و سال نو

  مندیرتم تا بکنی سالمه نو، بختمه نو

  حجت‌الاسلام علی ثمری عضو قرارگاه راهبردی عمار درباره دعای خود در لحظه تحویل سال، خاطرنشان کرد:‌‌ همان دعایی که اهل بیت علیهم‌السلام فرمودند «یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَالْأَبْصَارِ» را می‌خوانم و سپس معنی دعای تحویل سال به زبان فارسی را بخوانید که درک کنید، چرا که در «حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ» همه چیز نهفته است، برای اینکه کسی به أَحْسَنِ الْحَالِ برسد، آنجایی که خدا بخواهد، حضور دارد و آنجایی که پرودگارش دوست ندارد، حاضر نخواهد شد.

  معنی دعای تحویل سال یا مقلب القلوب

  آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری عضو خبرگان رهبری و از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه در زمان تحویل سال نو،‌‌ دعای تحویل سال همراه معنی و ترجمه فارسی را قرائت می‌کنند، ابراز داشت: دعا برای عاقبت به خیری، برای سلامتی خود و جامعه اسلامی، عزت و شکوه و عظمت جامعه اسلامی و انقلابی، همچنین دعا برای سلامتی کسانی که به گردن ما حق دارند را در لجظه تحویل سال انجام می‌دهم.

  وی افزود: دعا برای سلامتی امام زمان (عج) و سلامتی رهبر فرزانه انقلاب و سلامتی همه کسانی که در بیداری و نگهداری اسلام و انقلاب نقش کلیدی دارند، جز مسائلی است که مطرح می‌شود و همچنین دعا برای اینکه ملت ایران در همه عرصه‌ها پیشتاز باشد.

  منبع مطلب : www.samatak.com

  ترجمه دعای زیبای تحویل سال

  در آستانه سال نو ترجمه فارسی دعای تحویل سال را برای شما آماده کرده ایم.

  ترجمه دعای زیبای تحویل سال

  ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۵:۳۰

  کد خبر: ۴۰۷۳۲۰

  دسته بندی‌: فضای مجازی ، خبرگزاری ها و نشریات

  در آستانه سال نو ترجمه فارسی دعای تحویل سال را برای شما آماده کرده ایم.

  به گزارش گروه فضای مجازی ،  با نزدیک شدن به نوروز همه ما برای شروع یک سال جدید آماده می‌شویم. سالی که دوست داریم بهتر از سال قبل باشد. در ادامه دعای لحظه سال تحویل را با ترجمه فارسی برای شما عزیزان آماده کرده‌ایم:

  متن دعای تحویل سال :

  یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

  ترجمه و معنی فارسی دعای تحویل سال :

  ای تغییر دهنده دلها و دیده‏ ها * ای مدبر شب و روز * ای گرداننده سال و حالت ها * بگردان حال ما را به نیکوترین حال

  تفسیر دعای تحویل سال نو :

  «یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ»

  قلب و بصیرت قلبی، از مؤلفه‌های مهم معنوی در مسیر کمال انسان است که در قرآن کریم و روایات ناب اسلامی تأکید بسیاری بر آن شده است. قلب سرچشمه تمامی جوشش‌های و خیزش‌های وجود آدمی است.

  «یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ»

  انسان، به تصریح قرآنی «إنی جاعل فی الارض خلیفة»،‌ جانشین خدا بر روی زمین است و این شایستگی را دارد که مرآت تمام‌نمای ربوبی و مجلای ظهور و بروز اسما و صفات الهی شود. یکی از اسمای حق تعالی «مدبّر» است که پروردگار عالمیان به وسیله آن، به تدبیر روز و شب یا تدبیر نظام زمین و آسمان و به طور کلی، نظام خلقت می‌پردازد. انسان نیز باید خویشتن را متخلق به اخلاق الهی نماید و تدبیرگر روز و شب خویش باشد.

  «یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ»

  «حَول» در دعای عید نوروز، به معنای «سال» است و «احوال» جمع حال، به معنای طبیعت و ضمیر یا تغییر و دگرگونی وضعیت انسان است. از این رو، خداوند تغییر دهنده سال و یا دگرگون کننده طبیعت مربوط به مخلوقات است و این صیرورت و تحول در مسیر رشد و کمال موجودات، لازمه امر زندگی و حیات است. در این دعای شریف از درگاه ربوبی می‌خواهیم که طبیعت وجود ما را به بهترین و نیکوترین طبیعت‌ها تبدیل کند و این تغییر باطنی یا ظاهری وجودی ما را همسو با تغییر و دگرگونی طبیعت ظاهری، در مسیر شکوفایی و بالندگی قرار دهد.

  یا مقلب القلوب و الابصار، یا مدبر اللیل و النهار، یا محول الحول و الاحوال، حول حالنا الی احسن الحال .

  عید از عود گرفته شده و در لغت به معنای بازگشتن است . دگرگونی سال جدید و بازگشت بهار نو و نوروز، عیدهایی چون عید فطر را تداعی می کند . مسلمان روزه دار پس از یک ماه عبادت روزی را که غبار از فطرت توحیدی اش زدوده شده به فطرت توحید بازگشته است، عید می گیرد . البته مراتب این بازگشت در افراد گوناگون فرق می کند . دعای تحویل سال هم با جملاتی کوتاه همین مسیر را پیش پای انسان می گشاید . مقلب القلوب و الابصار پروردگار است که قلب ها را به سمت کمال دگرگون می سازد و چشم ها را به سوی خود می دوزد . قلب ها چون کرات دگرگون می شوند; ولی پس از دگرگونی، باید استواری یابند; زیرا در ادعیه وارد شده است: «و ثبت قلوبنا علی دینک; قلب های ما را بر دین خود ثابت بدار .» اگر قلوب دگرگون شدند و سپس بر دین الاهی استوار گردیدند، ابصار نیز چنین می شوند ; زیرا ابصار فرمانبردار قلوبند . شاید از این رو اول قلوب و سپس ابصار ذکر شده است .

  «یا مدبر اللیل و نهار» لیل و نهار نماد ظلمت و نورند. اگر او شب و روز را تدبیر می کند، ظلمت و نور را هم می آفریند . پس فقط او می تواند چنان تدبیر کند که پرده ظلمت از روی دل کنار رود و نور معرفتش بر آینه قلب بتابد. در آیه دویست و پنجاه و هفتم سوره بقره می فرماید: «الله ولی الذین آمنوا یخرجهم من الظلمات الی النور و . . . ; خداوند، ولی و سرپرست کسانی است که ایمان آورده اند; آن ها را از ظلمت ها به سوی نور بیرون می برد .» محول سال و حال او است.

  منبع: باشگاه خبرنگاران

  منبع مطلب : www.mizanonline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید