این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  ممنوعیت ورود پراید به کیش

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  ممنوعیت ورود پراید به کیش را از این سایت دریافت کنید.

  ممنوعیت عجیب: ورود پیکان و پراید به کیش در تعطیلات نوروز ممنوع شد!/ توضیحات جامعه هتلداران کیش

  چند سالی می‌شود که سفر به کیش به یک سبک خاص منوط نمی‌شود و با نزدیک شدن به فصل سفر و ایام نوروز شاهد نوعی سفر همچون اقامت در چادر به این جزیره بوده‌ایم که گویا مورد غضب هتل‌داران و صاحبان ارائه خدمات گران به مسافران در این جزیره است.

  خانه اقتصاد جی پلاس اقتصاد و درآمد

  کد خبر: 1588527 ۱۴۰۱/۱۲/۲۵ ۱۹:۲۹:۰۱

  ممنوعیت عجیب: ورود پیکان و پراید به کیش در تعطیلات نوروز ممنوع شد!/ توضیحات جامعه هتلداران کیش

  چند سالی می‌شود که سفر به کیش به یک سبک خاص منوط نمی‌شود و با نزدیک شدن به فصل سفر و ایام نوروز شاهد نوعی سفر همچون اقامت در چادر به این جزیره بوده‌ایم که گویا مورد غضب هتل‌داران و صاحبان ارائه خدمات گران به مسافران در این جزیره است.

  A

  جی پلاس؛خبرآنلاین نوشت: جزیره کیش پس از آنکه در سال ۱۳۶۱به عنوان منطقه آزاد اقتصادی برگزیده شد، اقتصادش بر پایه تجارت و گردشگری استوارشد؛ از آن پس هتل‌های لوکس و تفریحات متفاوت و لوکس به کیش اضافه شدند تا میزبان گردشگران خاص باشد و خود را به عنوان یک مقصد خاص و لاکچری در سطح منطقه معرفی کند و میزان رقابت خود را با کشورهای عربی خاورمیانه افزایش دهد؛ به این منظور قوانین خاص و معماری شهری برای آن تعریف شد که خاص مناطق آزاد و به ویژه مناطق ساحلی و دریایی است.

  اما چند سالی می‌شود که سفر به کیش به یک سبک خاص منوط نمی‌شود و با نزدیک شدن به فصل سفر و ایام نوروز شاهد نوعی سفر همچون اقامت در چادر به این جزیره بوده‌ایم که گویا مورد غضب هتل‌داران و صاحبان ارائه خدمات گران به مسافران در این جزیره است.

  بر همین اساس ظاهرا مسئولان منطقه آزاد کیش چند سالی می‌شود که برای برگشت جزیره به دوران گذشته خود قوانین خاصی را وضع کرده‌اند، قوانین کوتاه مدتی که جوابگو برای همان دوره کوتاه مدت هم نیست. امسال قرار است سفر خودروهای پیکان و پراید به کیش ممنوع باشد.

  مسیح‌اله صفا، رییس جامعه هتلداران کیش در گفت ‌وگو با خبرآنلاین با اشاره به تغییر سبک سفر و حضور افراد مختلف در کیش می گوید: «وقتی افرادی با رختخواب و غذا و خودروی شخصی وارد جزیره کیش می‌شوند، برای اقتصاد و چهره کیش مناسب نیست، متاسفانه مدتی است این نوع سفرها به کیش افزایش یافته است و مسئولان کیش در ایام تعطیلات نوروز برای کاهش این سفرها محدودیت‌هایی را برای ورود خودرو در نظر گرفته‌اند.»

  ورود پیکان و پراید به کیش ممنوع!/ «چادرها و کمپ‌های نوروزی به چهره کیش خدشه وارد کرده است»

  او ادامه می‌دهد: «در ایام نوروز ورود اتوبوس، کامیون، مینی بوس، تاکسی، خودروهای ون و وانت به جزیره ممنوع اعلام شده است. البته کامیون‌های حمل سوخت و مواد اضطراری می‌توانند با ارائه مجوزهای رسمی و از طریق بندرگاه‌های اعلام شده خود را به کیش برسانند. همچنین در نوروز ۱۴۰۲ به مدت ۲۰ روز ورود خودروهای مستعمل بالاخص پراید و پیکان به کیش ممنوع خواهد بود و اجازه ورود نخواهند داشت؛ علت این ممانعت به دلیل نبود نمایندگی و تامین قطعات است، چرا که اگر مشکل و نقص فنی برای خودرو پیش بیاید نمایندگی برای این خودروها در کیش وجود ندارد‌ و مکانیک‌های جزیره واقف به این خودروها نیستند.»

  او ادامه می‌دهد:«براساس قانون مناطق آزاد، خودروهایی که ۱۰ سال از عمر تولید آنها می‌گذرد اجازه تردد در جزیره ندارند؛ براساس این قانون، خودرو ۱۱ ساله در کیش دیده نمی‌شود. در حال حاضر جدیدترین خودروها در کیش برای سال ۲۰۱۵ است و به دلیل عدم ترخیص و ورود خودروهای جدید خارجی شاهد خودروهایی با عمر تولید جوان‌تر نیستیم.»

  ساماندهی کمپ‌های نوروزی

  رییس جامعه هتلداران کیش با اشاره به سفرهای زمینی به کیش و اقامت در چادر می‌گوید:«متاسفانه این نوع سفر در کیش رواج یافته است و مسئولان منطقه آزاد سعی در ساماندهی چادرها و کمپ‌های نوروزی کرده‌اند تا کمتر به چهره کیش خدشه وارد شود و هم آرامش مسافران دیگر بهم نخورد.»

  او با انتقاد از این نوع سفرها به کیش بیان می‌کند: «وقتی یک خانواده با خودرو به جزیره کیش سفر می‌کند و صندوق عقب خودرو آنها پر از مایحتاج ،گاز و پیکنیگ است و در چادر اقامت می‌کنند؛ و برای تامین هزینه بنزین و ادامه سفر به مسافرکشی در جزیره اقدام می‌کنند،نه تنها از سفر آنها کیش به منفعت نرسیده بلکه متضرر هم شده است چون نه هتلدار، نه رستوران دار ‌حتی تاکسی دار هم سود نبرده و متضرر شده‌اند. از این رو مسئولان منطقه پس ساماندهی مکان‌های کمپ‌ها، اقامت در چادرهای کمپ‌ها را به سه شب کاهش داده‌اند.»

  موتورسیکلت در کیش ممنوع

  او با اشاره به اینکه موتورسیکلت به دلیل ایجاد سرو صدا و برهم زدن سبک زندگی بر اساس قانون مناطق آزادحضورش ممنوع است و پلاک نمی‌شود، به جمع آوری ۵ هزار موتورسکلیت توسط پلیس راهور کیش اشاره می‌کند و می‌گوید: «صاحبان این موتورسیکلت‌های توقیفی به دنبال ترخیص آنها هیچگاه نمی‌روند، چرا که هزینه خرید موتورسیکلت جدید، اجاره و منفعت آن کمتر از ترخیص است اما؛ اینکه چرا موتورسیکلت‌ها اجازه وورد پیدا می‌کند به سیاست‌های مسئولان بر می‌گردد.از سوی دیگر هزینه استفاده از تاکسی برای افراد شاغل در کیش و کارگران بسیار زیاد است و بسیاری از آنها خواهان استفاده از موتور سیکلت در کیش هستند.»

  او ادامه می‌دهد: «به این منظور فقط برای کارگران و آنها با ظرفیت ۲تن و با مشخص شدن ۲مسیر حضور موتورسیکلت ها ساماندهی شدند؛همچنین به هتل های کیش اجازه داده شده است که دوچرخه داشته و اجاره بدهند که کمتر شاهد حضور و اجاره موتورسیکلت هایی که حضورشان ممنوع است،باشیم.»

  ورود پیکان و پراید به کیش ممنوع!/ «چادرها و کمپ‌های نوروزی به چهره کیش خدشه وارد کرده است»

  گارانتی ۸۰ درصد هتل‌های کیش

  چند سالی می‌شود که سفر به کیش خبرساز شده است گاهی پرواز نیست و گاهی هتل، اما مدتی می‌شود که سفر به کیش با هواپیما بدون اقامت و رزرو هتل امکان نداردیا به عبارت دیگر خرید پرواز منوط به اقامت در هتل های کیش است

  «صفا»درباره این موضوع می گوید: «۸۰ درصد هتل‌های کیش گارانتی دفاتر خدمات مسافرتی است، آنها پرواز چارتر کرده اند و اگر هتل‌ها خالی یا پر باشند، اجاره گارانتی به مدیر عامل هتل داده خواهد شد. آنها در تابستان به دلیل شرایط آب و هوایی بلیت را فدای اتاق می کند وفقط هزینه بلیت هواپیما را می گیرند ولی به مدیرعامل هتل تنام هزینه را پرداخت می کند؛ طبیعی است که در ایام پیک و برای جبران خسارت های خود باید بلیت تک نفروشد و آن را با هتل بفروشد.»

  منبع مطلب : www.jamaran.news

  ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش ؛ مدل قدیمی به کیش نیاورید!

  ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد. کیش می‌خواهد به پایگاه جمعی خودروهای لوکس در کشور بدل شود. جزئیات خبر را بخوانید.

  اتومبیل اخبار داخلی اخبار کوتاه فاطمه رضائی 5 ساعت قبل ۰ نظر

  همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام | توییتر

  ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش ؛ مدل قدیمی به کیش نیاورید!

  ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد. کیش می‌خواهد به پایگاه جمعی خودروهای لوکس در کشور بدل شود.

  مسیح‌اله صفا، رئیس هیات مدیره جامعه هتلداران کیش از ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش صحبت کرد. با آغاز سفرهای نوروزی، جزیره کیش می‌تواند مانند همیشه یکی از گزینه‌های اول سفر باشد. این جزیره که بهترین و زیباترین جزیره ایران است هرساله میزبان هزاران نفر از اقصی نقاط ایران و حتی کشورهای دیگر در ایام نوروز است. اما آنطور که اعلام شده، کیش برای نوروز 1402 برنامه‌های متفاوت و تصمیمات عجیب دارد.

  بیشتر بخوانید: عید کجا بریم مسافرت ؟ بهترین مقاصد سفر در عید نوروز

  ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش اعلام شد

  مسیح‌اله صفا، رییس جامعه هتلداران کیش در گفت و گویی با اشاره به تغییر سبک سفر و حضور افراد مختلف در کیش می‌گوید: «وقتی افرادی با رختخواب و غذا و خودروی شخصی وارد جزیره کیش می‌شوند، برای اقتصاد و چهره کیش مناسب نیست، متاسفانه مدتی است این نوع سفرها به کیش افزایش یافته است و مسئولان کیش در ایام تعطیلات نوروز برای کاهش این سفرها محدودیت‌هایی را برای ورود خودرو در نظر گرفته‌اند.»

  ورود پیکان و پراید به کیش ممنوع!/ «چادرها و کمپ‌های نوروزی به چهره کیش خدشه وارد کرده است»

  او ادامه می‌دهد:

  در ایام نوروز ورود اتوبوس، کامیون، مینی بوس، تاکسی، خودروهای ون و وانت به جزیره ممنوع اعلام شده است. البته کامیون‌های حمل سوخت و مواد اضطراری می‌توانند با ارائه مجوزهای رسمی و از طریق بندرگاه‌های اعلام شده خود را به کیش برسانند. همچنین در نوروز ۱۴۰۲ به مدت ۲۰ روز ورود خودروهای مستعمل بالاخص پراید و پیکان به کیش ممنوع خواهد بود و اجازه ورود نخواهند داشت؛ علت این ممانعت به دلیل نبود نمایندگی و تامین قطعات است، چرا که اگر مشکل و نقص فنی برای خودرو پیش بیاید نمایندگی برای این خودروها در کیش وجود ندارد‌ و مکانیک‌های جزیره واقف به این خودروها نیستند.

  او ادامه می‌دهد:«براساس قانون مناطق آزاد، خودروهایی که ۱۰ سال از عمر تولید آنها می‌گذرد اجازه تردد در جزیره ندارند؛ براساس این قانون، خودرو ۱۱ ساله در کیش دیده نمی‌شود. در حال حاضر جدیدترین خودروها در کیش برای سال ۲۰۱۵ است و به دلیل عدم ترخیص و ورود خودروهای جدید خارجی شاهد خودروهایی با عمر تولید جوان‌تر نیستیم.»

  رییس جامعه هتلداران کیش با اشاره به سفرهای زمینی به کیش و اقامت در چادر می‌گوید:

  «متاسفانه این نوع سفر در کیش رواج یافته است و مسئولان منطقه آزاد سعی در ساماندهی چادرها و کمپ‌های نوروزی کرده‌اند تا کمتر به چهره کیش خدشه وارد شود و هم آرامش مسافران دیگر بهم نخورد.»

  او با انتقاد از این نوع سفرها به کیش بیان می‌کند: «وقتی یک خانواده با خودرو به جزیره کیش سفر می‌کند و صندوق عقب خودرو آنها پر از مایحتاج ،گاز و پیکنیگ است و در چادر اقامت می‌کنند؛ و برای تامین هزینه بنزین و ادامه سفر به مسافرکشی در جزیره اقدام می‌کنند، نه تنها از سفر آنها کیش به منفعت نرسیده بلکه متضرر هم شده است چون نه هتلدار، نه رستوران دار ‌حتی تاکسی دار هم سود نبرده و متضرر شده‌اند. از این رو مسئولان منطقه پس ساماندهی مکان‌های کمپ‌ها، اقامت در چادرهای کمپ‌ها را به سه شب کاهش داده‌اند.»

  موتورسیکلت در کیش ممنوع شده است

  او با اشاره به اینکه موتورسیکلت به دلیل ایجاد سرو صدا و برهم زدن سبک زندگی بر اساس قانون مناطق آزاد حضورش ممنوع است و پلاک نمی‌شود، به جمع آوری ۵ هزار موتورسکلیت توسط پلیس راهور کیش اشاره می‌کند و می‌گوید:

  صاحبان این موتورسیکلت‌های توقیفی به دنبال ترخیص آنها هیچگاه نمی‌روند، چرا که هزینه خرید موتورسیکلت جدید، اجاره و منفعت آن کمتر از ترخیص است اما؛ اینکه چرا موتورسیکلت‌ها اجازه ورود پیدا می‌کند به سیاست‌های مسئولان بر می‌گردد. از سوی دیگر هزینه استفاده از تاکسی برای افراد شاغل در کیش و کارگران بسیار زیاد است و بسیاری از آنها خواهان استفاده از موتور سیکلت در کیش هستند.

  او ادامه می‌دهد: «به این منظور فقط برای کارگران و آنها با ظرفیت ۲تن و با مشخص شدن ۲مسیر حضور موتورسیکلت ها ساماندهی شدند؛ همچنین به هتل‌های کیش اجازه داده شده است که دوچرخه داشته و اجاره بدهند که کمتر شاهد حضور و اجاره موتورسیکلت‌هایی که حضورشان ممنوع است، باشیم.»

  بیشتر بخوانید:طرح امداد نوروزی کرمان موتور آغاز شد؛ پیکاپ‌های کرمان موتور آماده خدمت‌رسانیدر مسافرت‌های نوروزی مراقب اپلیکیشن های مسیریاب جعلی و بدافزارها باشید!امداد نوروزی فردا موتورز کلید خورد

  دیدگاه شما در خصوص ممنوعیت ورود پیکان و پراید به جزیره کیش چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

  ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام | توییتر

  پردازنده اسنپدراگون 7 پلاس نسل 2 رونمایی شد؛ قهرمان جدید میانرده‌ها!

  مطلب قبلی

  طرح بزرگ فروش خودرو 26 اسفند 1401 [+نحوه ثبت نام و محصولات طرح]

  مطلب بعدی اشتراک‌گذاری

  اخبار ایراناخبار خودروپرایدگردشگرینوروز

  مطالب مشابه

  زارع‌پور: آمار دقیق خسارت فیلترینگ را نمی‌دانم!

  منبع مطلب : techrato.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید