این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  من سهام عدالت ندارم چکار کنم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  من سهام عدالت ندارم چکار کنم را از این سایت دریافت کنید.

  ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲ با گوشی و کد ملی

  در این مقاله، در مورد فرم و نحوه ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲، زمان نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی این سهام، سایت آن و ثبت نام سهام عدالت کارگران، مطالبی آورده شده است.

  ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

  نحوه ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲و تکمیل فرم طرح ساماندهی سهام عدالت، برای بازماندگان، از طریق سامانه سهام عدالت، امکان پذیر می باشد. زمان نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی برای دریافت این سهام نیز، تابع اعلامیه منتشر شده دولت، خواهد بود.

  از سال هزار و سیصد و هشتاد و چهار، با طرح مصوب دولت وقت، اعطای سهام عدالت، به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آغاز شد. هدف از تصویب و اجرای این طرح، در درجه اول، توسعه خصوصی سازی، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی به این بخش و همچنین، کمک به اقشار کم بضاعت در جامعه بود.

  با فراهم شدن امکان آزادسازی این سهام، بسیاری از مشمولان که براساس ضوابط، واجد دریافت سهام عدالت بوده اند، اما از دریافت آن، جا مانده اند، به دنبال راهکاری برای دریافت سهام عدالت 1402 می باشند. حال، سوال این است که دولت، چه راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اندیشیده است؟ بنابراین، ضروری است تا متقاضیان ثبت نام جدید سهام عدالت​، با اطلاع از زمان و طریقه ثبت نام آن، برای خرید این سهام، اقدام نمایند.

  با توجه به اهمیت ثبت نام جدید سهام عدالت، برای بازماندگان، در ادامه، در رابطه با اینکه آیا ثبت نام جدید سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت، طریقه نام نویسی جدید با گوشی و کد ملی سهام عدالت ۱۴۰۲، ثبت نام این سهام، برای کارگران و همچنین، نحوه تکمیل فرم ثبت نام این سهام، مطالبی آورده شده است.

  آیا ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت؟

  با وجود آنکه اکنون، بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان، دارای سهام عدالت می باشند، اما، بسیاری از اقشار کم درآمد، کارگران روز مزد، کودکان و یا مشاغل آزاد، در این گروه جای نگرفته اند. به طور کلی، می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر، از ثبت نام و دریافت سهام عدالت جا مانده اند.

  افرادی که قصد مشاهده صوتحساب سهام عدالت را دارند، می توانند، از طریق سایت panel.sahamedalat.ir، به صورت اینترتی، اقدام نمایند.

  در واقع، ثبت نام سهام عدالت، در زمان دولت های گذشته، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد، انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت، ثبت نام سهام عدالت، از مستخدمین دستگاه های اجرایی دولتی آغاز گردید و برخی از اقشار کم درآمد و بی بضاعت جامعه از دریافت این سهام جا مانده اند.

  بنابراین، برای جبران کوتاهی مجلس و دولت در این خصوص، طرحی به نام ساماندهی سهام عدالت که بر اساس آن، دولت قصد ارائه مجدد سهام عدالت به سه گروه بزرگ از افراد جامانده سهام عدالت را دارد، در مجلس یازدهم مطرح و تصویب شده است. اما، در حال حاضر، زمان مشخصی، جهت ثبت نام جدید سهام عدالت ۱۴۰۲، از سوی دولت، اعلام نشده است.

  افرادی که قصد گرفتن استعلام سهام عدالت را دارند، می توانند، از طریق ورود به سایت samanese.ir، با استفاده از کد ملی خود، به صورت غیر حضوری، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه دریافت استعلام سهام عدالت، به لینک زیر مراجعه نمایید.

  حتما بخوانید: استعلام سهام عدالت

  زمان ثبت نام سهام عدالت ۱۴۰۲

  همانطور که در بخش قبل، بیان شد، در مجلس، طرحی با عنوان ساماندهی سهام عدالت به تصویب رسیده است. در نتیجه این طرح، دولت قصد دارد تا به سه گروه بزرگ از جا ماندگان سهام عدالت، مجددا امکان ثبت نام و دریافت این سهام را دهد که در نتیجه آن، تمامی افرادی که در دوره قبلی ثبت نام سهام عدالت، با این وجود که واجد شرایط دریافت بوده اند اما، موفق به ثبت نام نشده اند، در این مرحله، قادر به انجام این کار خواهند بود.

  با این وجود، تاکنون، هیچ امکانی، جهت ثبت نام جاماندگان سهام عدالت فراهم نشده؛ اما، با تصویب طرح جدید دولت و با توجه به اعلام دولت، امکان ثبت نام جدید سهام عدالت، شامل حال سه گروه اصلی جاماندگان خواهد بود که در ادامه، در رابطه با این مشمولان، توضیحات لازم آورده شده است.

  افرادی که اقدام به تکمیل فرم ثبت نام سهام عدالت، در دوره گذشته کرده اند اما، به دلایل مختلفی، مانند وجود مشکل در سامانه ها و غیره، موفق به دریافت این سهام نشده اند و ثبت نام آن ها ناقص مانده است.

  افرادی که تحت پوشش سازمان های حمایتی، مانند کمیته امداد، بهزیستی و غیره، بوده اند، ولی شناسایی نشده اند و یا اینکه بعدا، به عضویت این سازمان درآمده اند و یا پس از ثبت نام سهام عدالت، در خانواده مورد نظر متولد شده اند که در نتیجه، موفق به ثبت نام مرحله اول سهام عدالت نشده اند.

  افرادی که جزو دهک های درآمدی اول تا ششم بوده اما، در آن زمان، به هر دلیل، موفق به تکمیل فرم ثبت نام و شناسایی برای دریافت سهام عدالت نشده اند.

  لازم به ذکر است که از آنجایی که طرح ساماندهی سهام عدالت، در حال حاضر، در دست بررسی است و مجلس، در حال تعیین جزئیات آن می باشد، اطلاعات دقیقی در رابطه با منابع مورد نظر، برای تامین این سهام و همچنین، زمان ثبت نام سهام عدالت، در دست نمی باشد.

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  کسانی که سهام عدالت ندارند میتوانند کی ثبت نام کنند

  خبر خوش برای کسانی که سهام عدالت ندارند و پاسخ به سوال کسانی که سهام عدالت ندارند چه کار باید بکنند را در این مقاله بخوانید

  کسانی که سهام عدالت ندارند کی ثبت نام کنند

  آخرین بروزرسانی: 3 مرداد 1401

  انتشار: 16 خرداد 1401

  پاسخ به سوال “من سهام عدالت ندارم باید چیکار کنم” و “کسانی که سهام عدالت ندارند کی ثبت نام کنند” باید به تعداد مشمولان این سهام پی ببریم. خوب است بدانید که حدود 20 میلیون نفر از مشمولان در میان جاماندگان سهام عدالت قرار دارند. از طرفی، ثبت‌نام مشمولان جامانده از سهام با اظهارات متناقضی همراه است. پورابراهیمی (رییس کمیسیون اقتصادی مجلس) در 21 فروردین 1400، از آغاز واگذاری سهام عدالت به جاماندگان در سال جاری خبر داد. برای دریافت جزئیات و اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام سهام عدالت با این خبر همراه ما باشید.

  فهرست مطالب پنهان

  1 کسانی که سهام عدالت ندارند کی میتوانند ثبت نام کنند

  2 سوالات متداول ایا کسانی که سهام عدالت ندارند میتوانند ثبت نام کنند

  کسانی که سهام عدالت ندارند، در روزهای پایانی تیر 1401 می‌توانستند ثبت نام خود را انجام بدهند.

  کسانی که سهام عدالت ندارند کی میتوانند ثبت نام کنند

  براساس بیانیه حسین قربانزاده (رییس سازمان خصوصی‌سازی)، هنوز اطلاعیه‌ای در مورد ثبت‌نام جاماندگان سهام عدالت قطعی نشده و هر فردی که تاریخی برای ثبت‌نام سهام عدالت اعلام کرده، باید پاسخگوی این موضوع باشد. اما در این ادامه، تعامل‌هایی بین سازمان خصوصی‌سازی و وزارت رفاه وجود دارد. در طی برگزاری این جلسات تصمیم داریم تا در مورد ثبت نام سهام عدالت به جمع‌بندی برسیم و این موضوع را به طور رسمی به مردم اعلام کنیم. اما شخص بنده از موضوع ثبت‌نام جاماندگان سهام در خردادماه اطلاعی ندارم.

  از سوی دیگر، طبق آخرین گفته پورابراهیمی (رییس کمیسیون اقتصادی مجلس)، امسال با هماهنگی دولت می‌توان کار واگذاری سهام عدالت را به 50 درصد از جمعیت 18 تا 20 میلیون نفر از مشمولان سهام عدالت را انجام داد.

  حتما بخوانید: ارزش سهام عدالت من با کد کلی

  این در حالی است که غلامرضا مرحبا (کمیسیون اقتصادی مجلس)، تعداد جاماندگان را 5 میلیون نفر اعلام کرد. وی در ادامه گفت: 5 میلیون نفر در اولویت دریافت و ثبت نام سهام عدالت هستند. امسال قرار است به آن دسته از افرادی که در اولویت قرار دارند، سهام عدالت تعلق می‌گیرد و ثبت‌نام این افراد می‌بایست تا پایان سال جاری انجام شود.

  در مرحله اول پوشش جاماندگان سهام عدالت، اولویت با افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان است. فرآیند از این قرار است که دولت باید در فاز اول تا پایان سال، این دسته افراد را صاحب سهام کند. رییس سازمان خصوصی‌سازی درمورد تعداد جاماندگان نیز بیان کرد: هنوز هیچ عدد و رقمی درباره این موضوع مشخص نیست.

  حتما بخوانید: فراخوان جاماندگان سهام عدالت

  سوالات متداول ایا کسانی که سهام عدالت ندارند میتوانند ثبت نام کنند

  زمان شروع ثبت نام سهام عدالت 1401 در چه تاریخی است؟

  جاماندگان سهام عدالت در خردادماه می‌توانند اقدام به ثیت نام در سهام عدالت نمایند.

  چه گروهی از افراد می‌توانند برای دریافت سهام عدالت ثبت نام کنند؟

  افراد تحت پوشش کمیته امداد، بهزیستی و رزمندگان برای دریافت سهام عدالت در اولویت ثبت نام هستند.

  منبع : فراشناسا

  سوالات خود را در قسمت دیدگاه از کارشناسان ما بپرسید.

  منبع مطلب : farashenasa.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید