این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نازل پاشنده co2

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نازل پاشنده co2 را از این سایت دریافت کنید.

  فاخر پوش ایرانیان : نازل پاشنده گاز و واترمیست

  تماس بگیرید

  (+21) 66727305 _ 09127630413

  خانه

  نازل پاشنده گاز و واترمیست

  کاتالوگ

  زیر دسته‌ها

  زیر دسته‌ای وجود ندارد.

  نازل پاشنده گاز و واترمیست

  نازل پاشنده گاز و واترمیست

  0 محصول در این دسته وجود دارد.

  خریدآسان با سه کلیک

  جستجو کنید.

  انتخاب کنید.خریدنمایید.

  تحویل سریع

  ارسال به تمامی نقاط کشور

  تحویل در کمتر از 72 ساعت

  پرداخت بعد از تحویل

  به صورت نقدی و کارتی

  9 صبح تا 6 بعدظهر

  هفت روز هفته

  مارا بیابید

  راهنمای خرید ساعات کاری فروشگاه ارتباط با ما درباره ما

  فاخر پوش ایرانیان مفتخر است به عنوان یکی از بهترین فروشگاه آنلاین در ایران ، میزبان تقاضای شما برای خرید پوشاک صنعتی و تجهیزات حفاظت فردی به بهترین نحوه ممکن باشد.

  اطلاعات تماس

  (+21) 66727305 _ 09127630413

  Info@Nnttools.Com

  دنبال کنید

  منبع مطلب : fakherpoosh.ir

  سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2

  سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2 - سیلندر 68 لیتری co2 - شیر برقی co2 - شیر پنوماتیک co2 - سیستم اطفا حریق co2 - فاراد صنعت چابک 02144228051

  صفحه اصلیمقالاتسيستم اطفا حريق اتوماتیک co2

  مقالات

  توسط Marjan Khosravikhah | آذر 05 1401 | 0 نظرات

  سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2

  سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2 یکی از متداول ترین گازهای اطفاء حریق می باشد.فهرست محتوا1 سیستم اطفاء حریق اتوماتیک co2 چیست؟2 علت استفاده از سيستم های اطفاء حريق مختلف در مهار آتش سوزی چیست؟3 سیستم اطفاء حریق اتوماتیک co2 چگونه باعث مهار حریق میشود؟4 نازل پاشنده co25 مزایای سیستم اطفاء حریق اتوماتیک co2 چیست؟

    سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2 چیست؟

  می توان سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2 را به عنوان یکی از متداول ترین گازهای اطفاء حریق به شمار آورد. شیر برقی co2، شیر پنوماتیک co2، سیلندر 68 لیتری co2 و نازل پاشنده co2 و … جزء موارد مصرفی این سیستم می باشد. نارسانا بودن این گاز به این معنی است که ابزار و وسایل حساسی که در معرض سیستم اطفاء حریق co2 قرار بگیرند، خطری تهدیدشان نمی‌کند و همین مسئله گویای میزان کم خرابی و خسارت در اثر استفاده از سیستم اطفاء حریق co2 است.قیمت ارزان گاز، آسیب نرساندن به تجهیزات الکترونیکی، سرعت عمل بالا، نداشتن ضرر برای طبیعت، سهولت در شارژ مجدد و قابلیت اطفاء از جمله مزایای دیگر این گاز به شمار می رود. دی اکسید کربن گازی بی رنگ، بی بو، خشک و غیرمخرب و یکی از آشناترین مواد شیمیایی است از آنجا که این گار از هوا سنگین تر است، لذا روی آتش را می پوشاند و آن را اطفاء می کند.شرکت فاراد صنعت چابک در این بخش به بررسی سیستم اطفا حریق اتوماتیک co2 و سيستم اطفا حريق co2 پرداخته است. سیستم اطفاء حریق گازی دی اکسید کربن (co2) روشی مؤثر جهت سیستم اعلام و اطفاء حریق است. در این روش با توجه به این موضوع که اکسیژن یکی از 3 ضلع مثلث حریق می باشد، با افزایش دی اکسید کربن سعی بر کاهش میزان اکسیژن محیط شده و در نهایت اطفاء حریق انجام می شود.

  علت استفاده از سيستم های اطفاء حريق مختلف در مهار آتش سوزی چیست؟

  استفاده از تجهیزات سیستم‌ های اطفاء حریق مختلف، به دلیل تفاوت فضاهایی است که حریق در آن‌ها رخ می‌دهد. به عنوان مثال، فضایی که انسان در آن حضور دارد با فضایی که پر از دستگاه‌های الکترونیکی، کامپیوترها و سرورهای اطلاعاتی است نیاز به نوع متفاوتی از محافظت در برابر آتش دارد. فضاهایی هستند که استفاده از آب برای مهار آتش، خودش یک خسارت و خرابی جداگانه محسوب می‌شود به همین دلیل سیستم‌های اطفاء حریق بدون آب از جمله سیستم اطفاء حریق co2 برای این فضاها (به عنوان مثال کتابخانه‌ها، دیتاسنترها و…) استفاده می‌شود.چند نوع سیستم اطفاء حریق اتوماتیک بدون آب وجود دارد. در اتاق‌ های سرور و فضاهایی که به طور معمول پرسنل در آن فعالیت می‌کنند، معمولا از سیستم‌های اطفاء حریق پاک استفاده می‌شود. اما در فضایی که پرسنل کمی حضور دارند یا به طور کلی شخصی در محل حضور ندارد، معمولا سیستم co2 مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موارد شامل سیستم اطفاء حریق نیروگاه‌ها، اتاق ژنراتور، اتاق‌های ذخیره سازی مایع قابل اشتعال و ماشین آلات صنعتی بزرگ است. اگرچه این سیستم در مهار آتش بسیار موثر عمل می‌کند اما برای سلامت افراد حاضر در محل خطر ایجاد می‌کند به همین دلیل معمولا در فضاهای بدون حضور افراد به کار می‌رود.

  تجهیزات تشکیل دهنده سیستم اطفا حریق اتوماتیک co2

  تجهیزات تشکیل دهنده سیستم اطفا حریق اتوماتیک co2 نازل پاشنده co2

  همانطور که می‌دانید در سیستم اطفا حریق اتوماتیک co2 ماده‌ اطفایی از طریق نازل پاشنده co2 که طبق محاسبات مهندسی در فضا نصب می‌شود تخلیه شده و حریق را اطفا می‌کند. با توجه به الزامات فضای موجود و همچنین نوع اطفای توتال و یا لوکال باید از نازل مشخصی مانند نازل پاشنده co2 استفاده شود.

  سلکتور ولو در سیستم اطفا حریق اتوماتیک co2

  سلکتور ولو زیر مجموعه قطعات شیرهای صنعتی (اسپول ولو) می باشد که مجموعه آن جهت قطع و وصل و تنظیم سیال مورد استفاده قرار میگیرد و در مسیر آن قرار داده می شود که اصلی ترین کاربرد آن تنظیم پمپ هیدرولیک (شفت خروجی عقب تراکتور) می باشد آب بندی لو باید به خوبی کمپرس شود.

  سیستم اطفاء حریق co2 چطور آتش‌سوزی را مهار می‌کند؟

  آتش برای ادامه سوختن نیاز به اکسیژن، ماده‌ی سوختنی و گرما دارد. با حذف یکی از این سه عنصر، آتش می‌تواند مهار یا خاموش شود. در حالی که برخی از عوامل اطفاء حریق، گرما را از این چرخه کم می‌کنند، یک سیستم اطفاء حریق co2 اکسیژن را برای مهار کردن آتش حذف می‌کند.  وقتی که سیستم اطفاء حریق اتوماتیک، به وسیله‌ی دتکتورها وجود دود یا آتش را تشخیص می‌دهد، سریعا عامل دی اکسید کربن را در فضای مورد حفاظت می‌پراکند. افزایش سطح دی اکسید کربن و متعاقبا کاهش اکسیژن باعث مهار آتش سوزی و سپس خاموش شدن آن می‌شود.کپسول‌های آتش‌نشانی حاوی co2 هم عملکردی شبیه به همین سیستم‌های اتوماتیک دارند. گاز کرین دی اکسید در این کپسول‌ها به صورت مایع نگه‌داری می‌شود و هنگامی که ضامن کپسول برداشته شده و دسته‌ی آن فشار داده می‌شود، co2 به صورت گاز از این مخزن خارج می‌شود. این موضوع باعث می‌شود دی اکسید کربن با سرعت بسیار زیادی به بیرون پاشیده شود، به دلیل همین سرعت، استفاده از سیستم co2 در سیستم‌هایی که چیپ (تراشه)های الکترونیکی در فضا وجود دارد به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.برخلاف سیستم اطفاء حریق اتوماتیک فوم و سیستم‌‌های آبی، سیستم co2 از طریق سرد کردن آتش عمل نمی‌کند به همین دلیل در آتش‌سوزی هایی که عامل جامد اشتعال پذیر دارند، نمی‌تواند تاثیرگذاری قابل توجهی داشته باشد.

  کاربرد سيستم اطفا حريق اتوماتیک co2

  آگاهی از طبقه بندی های مختلف حریق در درک اینکه از کدام نوع کپسول آتش نشانی و سيستم اطفا حريق co2 در مواقع اضطراری استفاده می شود، بسیار مهم است. سيستم اطفا حريق co2 معمولا برای آتش سوزی های کلاس B ( مایعات و گازهای قابل اشتعال ) و آتش سوزی کلاس C ( الکتریکی با انرژی ) استفاده می شود.

  منبع مطلب : fsc-co.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید