این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نام دیگر دروازه بان چیست

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نام دیگر دروازه بان چیست را از این سایت دریافت کنید.

  دروازه بان

  معنی دروازه بان - معانی، لغت نامه دهخدا، فرهنگ اسم ها، فرهنگ معین و عمید، مترادف و متضاد و ... در فرهنگ لغت آبادیس - برای مشاهده کلیک کنید

  دروازه بان

  /darvAzebAn/ بستن تبلیغات

  فارسی به انگلیسی

  gate-keeper, goal-keeper, goalkeeper

  مترادف ها

  goal (اسم)

  هدف، منظور، مقصود، مقصد، دروازه، دروازه بان

  gatekeeper (اسم) سرایدار، دروازه بان

  لغت نامه دهخدا

  دروازه بان. [ دَرْ زَ / زِ ] ( ص مرکب ) حاجب. بواب. ( آنندراج ). دروازه وان. دراب. ( یادداشت مرحوم دهخدا ). پاسبان دروازه. ( ناظم الاطباء ) :

  مانا که هست گردون دروازه بان دربند

  اجری است آن دو نانش زانعام شاه کشور.

  خاقانی.

  پس آنگه به دروازه ها تاختند

  ز دروازه بانان سر انداختند.

  ملا عبداﷲ هاتفی ( از آنندراج ).

  || دراصطلاح بازی فوتبال ، محافظ دروازه. گلر.

  فرهنگ فارسی

  ( صفت ) ۱ - آنکه مامور حفاظت دروازه شهر یا قلعه است

  حاجب بواب دروازه وان دراب در اصطلاح بازی فوتبال محافظ دروازه گلر

  نگهبان دروازه، پاسبان درشهریادرقلعه

  فرهنگ عمید

  ۱. (ورزش ) ورزشکاری که درون دروازه ایستاده و از ورود توپ به آن جلوگیری می کند.

  ۲. نگهبان دروازه، پاسبان در شهر یا در قلعه.

  دانشنامه عمومی

  در برخی رشته های ورزشی مانند فوتبال، فوتسال، هندبال، واترپلو و هاکی به کسی که برای نگهداری از دروازه می کوشد و مانع ورود توپ به داخل آن می شود دروازه بان یا گُلِر می گویند ( به انگلیسی Goalkeeper ) . دروازه بان در زمین بازی بسیار نقش مهمی دارد او باعث می شود که تیم خودی گل دریافت نکند و از دروازه محافظت می کند. در فوتبال و فوتسال، دروازه بان تنها بازیکنی است که می تواند از دستانش برای گرفتن توپ استفاده کند که در فوتبال محدود به محوطه جریمه یا محوطه هجده قدم تیم خودی است. همچنین دروازه بان لباسی متفاوت با دیگر بازیکنان تیم بر تن می کند زیرا این امر باعث می شود که بازیکنان داخل زمین و داور بدانند چه کسی توپ را با دست خود گرفته است.

  • این یک مقالهٔ خرد ورزش است. می توانید با گسترش آن به ویکی پدیا کمک کنید. 🇩🇪مارک ترشتگین 🇨🇿پتر چک 🇮🇷علیرضا بیرانوند 🇧🇪تیبا کورتون 🇧🇷 آلیسون رده فوتسال: 🇮🇷صابر غلامی ↑ «Casillas, Buffon, Neuer: Who has the most international clean sheets?». دریافت شده در ۲۰۲۲ - ۰۶ - ۲۷.

  wiki: دروازه بان

  دروازه بان (فوتبال). دروازه بان در اصطلاح تعریف شده از فدراسیون بین المللی فوتبال به بازیکنی گفته می شود که فضایی را در میان خط حملهٔ حریف و دروازهٔ خودی، به عنوان واپسین نفر دفاعی تیم، محافظت می کند. وظیفهٔ اصلی دروازه بان مراقبت از دروازه و پیشگیری از دریافت گل است.

  دروازه بان تنها بازیکنی می باشد که حق استفاده از دست برای محافظت از دروازهٔ خودی را دارد. ( فقط در محوطهٔ جریمهٔ تیم خودی وفقط به مدت ۶ ثانیه میتواند در دست خود نگه دارد ) هر تیم باید در تمام لحظات بازی یک دروازه بان در اختیار داشته باشد.

  اگر یک دروازه بان به دلایل مختلف ( مصدوم شدن یا اخراج شدن از زمین بازی ) مجبور به ترک زمین شود، بازیکن دیگری باید به جای او درون دروازه قرار بگیرد. ( حتی اگر برای تیم هیچ تعویضی باقی نمانده باشد و از تمام تعویض های مجاز تیم استفاده شده باشد )

  امروزه در فوتبال مدرن دروازه بان ها علاوه بر حفاظت از دروازه خود نقش گسترده تری را برعهده گرفته اند. دروازه بانان علاوه بر مهارت ویژه استفاده از دستان باید کار با پای خوبی هم داشته باشند تا بتوانند به خوبی فضای بین خط دفاعی و دروازه را پر کنند و حتی در گاهی از مواقع، تیم ها بازیسازی را از خط دفاع آغاز می کنند و این سبب شده تا دروازه بانان بتوانند نقش گسترده تری در بازی پیدا کنند. نمونه آن مانوئل نویر ، دروازه بان تیم ملی فوتبال آلمان که در جام جهانی ۲۰۱۴ میانگین دقت پاس های بلندش از مسی و رونالدو بیشتر بود و مارک - آندره تر اشتگن دروازه بان آلمانی باشگاه بارسلونا که توانسته تعداد زیادی پاس گل بدهد. دروازه بان ها همچنین نقش رهبر خط دفاع را دارند پس باید به توانند به خوبی با بازیکنان ارتباط برقرار کنند.

  رنگ کیت دروازه بان با بقیهٔ بازیکنان تیم متفاوت است و در اغلب تیم ها معمولاً شمارهٔ ۱ مخصوص یکی از دروازه بان های تیم می باشد. البته همیشه استثناهایی وجود داشته اند که از آن جمله می توان به ویتور بایا دروازه بان تیم ملی فوتبال پرتغال اشاره کرد که شمارهٔ ۹۹ می پوشید و اوبالدو فیلول دروازه بان تیم ملی فوتبال آرژانتین در جام جهانی ۱۹۷۸ و ۱۹۸۲ که شمارهٔ ۵ و ۷ را بر تن می کرد.

  بیشتر در تیم ها شماره های ۱، و ۱۲ و ۱۳ و ۲۲ مخصوص دروازه بان هاست.

  wiki: دروازه بان (فوتبال)

  گزارش تخلف یا اشتباه در معنی

  پیشنهاد کاربران

  ترتیب: قدیمیجدیدرای موافقرای مخالف

  حسین

  ٢٢:١٠ - ١٣٩٦/٠٨/١٦ گلر

  گزارش

  76 | 1

  امیر

  ١٢:٠٧ - ١٣٩٧/١٠/١٣

  دروازه بان موردعلاقه من

  گزارش

  37 | 2

  ثمین

  ٢٢:١٦ - ١٣٩٨/٠٨/٠٢

  کسی که برای محافظت از دروازه از جون و دل مایه میذارن😊😊😊😊🤩🤩

  گزارش

  67 | 1

  علیرضا برات پور

  ٢١:٢٠ - ١٣٩٩/٠٨/٠٣

  عقاب آشیانه یعنی دروازه بان

  گزارش

  18 | 0

  اورمان لطفی

  ١٧:١٠ - ١٣٩٩/٠٨/٢٧

  دروازه بان هم فقط دروازه بانای تراکتور از جون و دل مایه میزارن مثل عقاب و پلنگ توپ رو مبیبیینن

  گزارش

  9 | 1

  Farhood

  ٠٠:٤٩ - ١٣٩٩/١٠/١١ goalie

  گزارش

  2 | 0

  سمیرت

  ١٦:١٥ - ١٤٠٠/٠١/٢٥

  روز دروازه بان مبارک

  گزارش

  12 | 1

  اصغر

  ١٦:٤٩ - ١٤٠٠/٠٨/٠٦ دربازبان

  گزارش

  2 | 0

  مشاهده پیشنهاد های امروز

  معنی یا پیشنهاد شما

  + افزودن عکس و لینک

  منبع مطلب : abadis.ir

  دروازه بان در حل جدول

  دروازه بان در حل جدول: گلر، سنگربان، گلر

  دروازه بان در حل جدول

  جدول آنلاین مسابقه جدول استخاره با قرآن تبدیل تاریخ

  شرح در متن تصویری

  تاریخ امروز دروازه بان

  دروازه بان

  گلر، سنگربان گلر

  بخش پیشنهاد معنی و ارسال نظرات

  جهت پیشنهاد معنی لطفا وارد حساب کاربری خود شوید. در صورتی که هنوز عضو جدول یاب نشده اید از اینجا ثبت نام کنید

  امتیاز شما به نتایج جستجوی دروازه بان در سایت جدول یاب:

  Telegram WhatsApp Twitter Facebook Skype اشتراک Gmail Copy Link SMS Email Balatarin WordPress

  معنی این واژه در بانک های دیگر

  دروازه بان (لغت نامه دهخدا): دروازه بان. [دَرْ زَ / زِ] (ص مرکب) حاجب. بواب. (آنندراج). دروازه وان. دراب. (یادداشت مرحوم دهخدا). پاسبان دروازه. (ناظم الاطباء):

  مانا که هست گردون دروازه بان دربند

  اجری است آن دو نانش زانعام شاه کشور.

  خاقانی.

  پس آنگه به دروازه ها تاختند

  ز دروازه بانان سر انداختند.

  ملا عبداﷲ هاتفی

  دروازه بان (فرهنگ عمید): (ورزش) ورزشکاری که درون دروازه ایستاده و از ورود توپ به آن جلوگیری می‌کند،

  نگهبان دروازه، پاسبان در شهر یا در قلعه،

  دروازه بان‬ (فارسی به ترکی): kaleci

  دروازه بان (واژه پیشنهادی): دراب

  دروازه بان (فرهنگ فارسی هوشیار): (صفت) آنکه مامور حفاظت دروازه شهر یا قلعه است، پاسبان دروازه، (فوتبال) محافظ دروازه گلر.

  در جدول یاب علاوه بر جستجوی معانی کلمات و لغات فارسی به فارسی از منابع و مواخذ معتبر و فرهنگ لغات ترجمه فارسی به زبان های زیر و زبان های خارجی به فارسی نیز آمده است کافی است کلمه مورد نظر از یکی از زبان های خارجی زیر را در قسمت جستجو سرچ کنید یا کلمه فارسی را به زبان مورد نظر بیابید.

  انگلیسی به فارسی

  اصطلاحات انگلیسی به فارسی

  مخفف اصطلاحات انگلیسی

  ترکی به فارسی عربی به فارسی فارسی به انگلیسی فارسی به عربی

  فارسی به ترکی استانبولی

  فارسی به ایتالیایی فارسی به آلمانی فنلاندی به فارسی فرانسوی به فارسی آلمانی به فارسی ایتالیایی به فارسی اسپانیایی به فارسی سوئدی به فارسی

  «ضرب المثل» در اصطلاح به معنای مثل زدن است. هر زبانی ضرب المثل های خاص خود را دارد. ضرب المثل ها در طول سالیان با زبان مبدا رشد کرده اند و در حافظه ها باقی مانده اند. گاهی یک ضرب المثل می تواند از توضیحات زیاد که شامل به کار بردن لغات و جملات متعددی باشد جلوگیری کند.

  تفاوت مابین «ضرب‌المثل» و «اصطلاحات ضرب‌المثلی» در شکل، ساختار و عمل‌کرد آنهاست. عده ای «ضرب المثل» را معادل «امثال و حکم» دانسته اند. امثال و حکم جمله‌ای است کامل با ساختمانی استوار بر پایه و اساسی غیرقابل تغییر، مانند:

  تب تند زود به عرق میشینه!

  هرکه بامش بیش، برفش بیشتر!

  خواستن توانستن است!

  آدم بی‌سواد کور است!

  سه سکه فروشی!

  اصطلاحات ضرب‌المثلی، برخلاف امثال و حکم، عباراتی مصطلح و عمومی هستند که ابتدا باید در جمله‌ای جایگزین شوند تا عبارتی کامل حاصل آید. این عبارت کامل نیز برحسب قید زمان، فاعل و مفعول متغیر است، مانند:

  پا توی کفش کسی کردن

  دُم خود را روی کول گذاشتن

  بی گُدار به آب زدن

  گلیم خود را از آب بیرون کشیدن

  کلاه خود را قاضی کردن

  کلاه خود را سفت چسبیدن

  این اصطلاحات ضرب‌المثلی، بدون قرار گرفتن در یک جمله کامل، فاقد خصلت‌های ضرب‌المثل خواهد بود؛ لذا تفهیم عبارات اصطلاحیِ یادشده با اضافات مقدور است، مانند:

  پایت را تو کفش بزرگ‌تر از خودت نکن!

  از ترس، دُمش را روی کولش گذاشت و دررفت!

  بی گُدار به آب نزن که پشیمان می‌شوی!

  تو اول گلیم خودت را از آب بیرون بکش، …!

  تو اول برادریت رو ثابت کن

  بنابراین، عبارات ضرب‌المثلی را می‌توان به عنوان مواد اولیه (خام) یک اصطلاح ضرب‌المثلی تعریف نمود: اصطلاحات ضرب‌المثلی، عباراتی هستند که معنا و مفهوم آن‌ها با معنی هریک از کلماتِ تشکیل دهنده آن، نسبت مستقیم نداشته باشد، مانند:

  گربه در انبان فروختن

  گربه را در (دَمِ) حجله کشتن

  دل دادن و قلوه گرفتن

  هر ضرب المثل شامل تفسیرها و معانی خاصی است که در بسیاری مواقع با معانی اصلی کلمات و عبارات به کاربرده شده در آن تفاوت ماهوی زیادی دارند. در بانک اطلاعاتی ضرب المثل های سایت «جدول یاب» این معانی و تفسیرها به صورت کامل وجود دارد.

  کافیست ضرب المثل را در کادر جستجو تایپ کنید تا معنی و تفسیر آن رویت شود.

  امروزه هرچند با پیشرفت تکنولوژی و علم برای بیماری هایی که در گذشته باعث مرگ انسان ها می شد درمان قطعی پیدا شده است و امراض مهلک بسیار ساده شده اند، اما این به معنای پیشگیری از بیماری و بی توجهی به مباحث مربوط به سلامت نیست.

  چه بسیار بیماری هایی که با رشد جوامع صنعتی به وجود آمده اند و بدون پیشگیری باعث مرگ انسان ها می شود. داشتن اطلاعات در خصوص بیماری ها، داروها و خوردنی ها باعث جلوگیری از ابتلا به بسیاری از امراض جدید خواهد شد. در سایت «جدول یاب» 5 بانک اطلاعاتی مهم در حوزه سلامت تدوین شده است که شامل این موارد می شود:

  اطلاعات بیماری ها اطلاعات داروها خواص گیاهان دارویی کالری خوراکی ها دستور پخت غذاها

  با جستجوی لغات مد نظر در این حوزه ها، اطلاعات مفیدی برای کابر در سایت به دست خواهد آمد.

  خوابیدن و خواب دیدن امری طبیعی است که همه انسان ها با آن سر و کار دارند. «خواب» ها انواع متفاوتی دارند. «خواب» ها معمولا با کیفیتی فرا طبیعی رخ می دهند و گاهی ممکن است حاوی معانی خاصی داشته باشند. بسیاری علاقه وافری دارند تا بدانند تحلیل خوابی که دیده اند چیست.

  خواب را به سه نوع تقسیم بندی نموده اند:

  ۱- رویای صالحه یا خواب نیکو که مژده ای از سمت خداوند باری تعالی است. برای نبوت پیامبران ۴۶ قسمت ذکر شده است که رویای صالحه یکی از این ۴۶ قسمت می باشد.

  ۲- خواب ناپسند و ناخوشایند که از این نوع خواب از طرف شیطان رانده شده است و برای آزار و اذیت و به سخره گرفتن بیننده خواب است.

  منبع مطلب : www.jadvalyab.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید