این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نتایج دکتری 1402

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نتایج دکتری 1402 را از این سایت دریافت کنید.

  نتایج دکتری ۱۴۰۲

  در این مقاله هیوا در خصوص اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۲ توضیح و به جواب کنکور دکتری در مرحله نتایج اولیه، انتخاب رشته و نتایج نهایی دکترا 1402 پرداخته شده است.

  اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۲

  اعلام نتایج آزمون دکتری ۱۴۰۲ از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد و داوطلبان دکتری می توانند برای مشاهده جواب کنکور دکترا خود به این سامانه مراجعه کرده تا بتوانند سه مرحله نتایج اولیه، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی را در زمان مقرر مشاهده و بررسی نمایند.

  برای مشاوره اعلام نتایج آزمون دکتری 1402

  برای مشاوره اعلام نتایج آزمون دکتری 1402

  فرآیند کنکور دکتری در یک بازه زمانی مشخص برای علاقه مندان به تحصیل در این مقطع برگزار می شود. آزمون دکتری بر خلاف کارشناسی و کارشناسی ارشد، علاوه بر آزمون کتبی از مصاحبه علمی نیز برخوردار بوده و متقاضیان می بایست پس از کسب حد نصاب نمره لازم در مصاحبه دکتری شرکت نمایند. سازمان سنجش برای هر یک از مراحل آزمون دکتری نتایجی را در قالب کارنامه ای که حاوی وضعیت علمی و قبولی داوطلب می باشد را منتشر می نماید.

  در واقع برای داوطلبان دکتری 1402 دانشگاه های سراسری سه مرحله اعلام نتایج اولیه، انتخاب رشته و نهایی وجود دارد که هر کدام مختص مراحل مختلف این آزمون هستند. به جز مراحل اعلام نتایج اولیه و نهایی دکتری، مابقی مراحل آزمون دکتری دانشگاه آزاد با سراسری (انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد، مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و اعلام نتایج انتخاب رشته) مجزا از یکدیگر برگزار خواهد شد. در ادامه برای اطلاع از زمان و اعلام جواب کنکور دکتری ۱۴۰۲ قصد داریم به بررسی جزئیات اعلام نتایج آزمون دکتری در سه مرحله نتایج اولیه، نتایج انتخاب رشته و نتایج نهایی بپردازیم.

  زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲

  سازمان سنجش وظیفه برگزاری کنکور دکتری را بر عهده داشته و چند ماه پس از اتمام برگزاری آن، برای تمام داوطلبان دکتری سراسری و دانشگاه آزاد حاضر در جلسه، کارنامه ای تحت عنوان کارنامه اولیه آزمون دکتری 1402 منتشر می نماید؛ در این کارنامه اعلام شده که داوطلب در چه دوره هایی مجاز به انتخاب رشته شده است.

  طبق دفترچه ثبت نام آزمون دکتری سال گذشته نتیجه اولیه دکتری در روز 23 فروردین ماه بر روی سایت سنجش منتشر شد، امسال هم نتیجه اولیه دکتری در دهه اول اردیبهشت روی سایت سنجش قرار خواهد گرفت. همچنین، می توانید برای اطلاع از زمان دریافت کارنامه اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲ عضو کانال تلگرام دکتری هیوا و صفحه اینستاگرام دکتری هیوا شوید.

  زمان انتشار كارنامه نتايج اوليه آزمون دکتری ۱۴۰۲ در دهه اول اردیبهشت ماه خواهد بود.

  داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکتری 1402 که در دوره روزانه و غیر روزانه از جمله پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خود گردان و نوبت دوم مجاز به انتخاب رشته شده باشند، باید در زمان مقرر شده توسط سازمان سنجش به سایت این سازمان مراجعه نموده و نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

  در صورتی که داوطلبان در زمان اعلام نتایج اولیه دکتری، مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد 1402 شده باشند، در انتهای کارنامه اولیه دکتری، کد دسترسی به انتخاب رشته دکتری آزاد برای آنان درج می شود که با وارد کردن این کد به همراه کد ملی در سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می توانند به فرم انتخاب رشته دسترسی پیدا کرده و تا 80 کد رشته محل را در آن وارد نمایند. داوطلبان می توانند برای اطلاع به موقع از زمان اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۲ و آغاز انتخاب رشته، عضو کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دکترای تخصصی هیوا شوند.

  بیشتر بخوانید: انتخاب رشته دکتری 1402

  نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری 1402

  در زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲، داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش از طریق آدرس sanjesh.org نتیجه خود را مشاهده نمایند. در ادامه راهنمای نحوه دریافت نتایج اولیه دکتری شرح داده شده است.

  راهنمای تصویری مشاهده نتایج اولیه آزمون دکتری 1402

  مراجعه به سایت sanjesh.org و انتخاب گزینه دکتری تخصصی از منو سمت راست.

  کلیک بر روی لینک "پاسخنامه و کارنامه نتایج اولیه آزمون دکتری سال1402".

  وارد نمودن اطلاعات مورد درخواست.

  داوطلبان می توانند با مطالعه مقاله زیر از نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲ مطلع شوند.

  بیشتر بخوانید: راهنمای نتایج اولیه آزمون دکتری 1402

  زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۱۴۰۲

  سال گذشته در اواخر اردیبهشت ماه متقاضیان کنکور دکتری توانستند انتخاب رشته نمایند، اما آن دسته از داوطلبانی که در انتخاب رشته دکتری 1402 شرکت نمودند، نیز می توانند از اواخر اردیبهشت ماه نتایج انتخاب رشته دکتری را مشاهده نمایند. داوطلبان بعد از دیدن نتایج انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ مطلع می شوند که آیا به دانشگاهی جهت شرکت در مصاحبه دکتری دعوت شدند یا خیر.

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  زمان اعلام نتایج دکتری ۱۴۰۲ ❤️ نتایج نهایی 1402 sanjesh.org

  زمان اعلام نتایج اولیه و نهایی دکتری ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ سراسری و آزاد اعلام شد ✅ زمان انتشار نتایج انتخاب رشته دکتری 1402-1403 مشخص شد ✅ تاریخ قطعی اعلام نتایج دعوت به مصاحبه دکتری ۱۴۰۲

  اعلام نتایج دکتری ۱۴۰۲ | نتایج نهایی دکتری 1402 sanjesh.org

  بر اساس اعلام سنجش، نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲ به صورت کارنامه دهه اول اردیبهشت و نتایج نهایی کنکور دکترا 1402 نیمه اول شهریور منتشر خواهد شد. اما آیا این زمان دقیق اعلام نتایج است؟ تجربه سال‌های قبل نشان داده نتایج معمولا زودتر از تاریخ مقرر اعلام می‌شود!از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

  به گزارش پی اچ دی تست، آزمون دکتری ۱۴۰۲ در روز پنجشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ در هفت گروه آزمایشی برگزار خواهد شد.

  سوالات آزمون دکتری متشکل از زبان عمومی و استعداد تحصیلی و نیز سوالات تخصصی هر رشته است. ضریب درس زبان و استعداد تحصیلی 1 و ضریب دروس تخصصی 4 است.

  جهت قبولی در دوره دکتری لازم است داوطلبان علاوه بر آزمون کتبی، در مصاحبه نیز شرکت کنند. پس از اعلام نتایج اولیه، داوطلبان نسبت به انتخاب رشته اقدام می‌کنند. سپس نتایج انتخاب رشته (دعوت به مصاحبه) اعلام می‌شود و داوطلبان مطلع خواهند شد که در مصاحبه کدام دانشگاه‌ها می‌توانند شرکت کنند. پس از برگزاری مصاحبه‌ها، نتایج نهایی اعلام خواهد شد.

  قابل توجه است که  آزمون کتبی و مصاحبه هر یک در پذیرش نهایی داوطلبان تاثیر 50 درصدی دارند.

  گفتنی است اگر چه تأثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی داوطلبان دکتری 1402، 50 درصد است؛ اما در وهله اول داوطلبان باید بتوانند در آزمون کتبی حد نصاب نمره تراز مدنظر دانشگاه‌ها را کسب نمایند تا به مصاحبه دکتری دعوت شوند.

  آنچه در این مطلب خواهید خواند

  زمان اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۱۴۰۲

  بر اساس اعلام سازمان سنجش، نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۲ دهه اول اردیبهشت‌ماه منتشر خواهد شد. این در حالی است که نتایج اولیه در سال ۱۴۰۱ در روز چهارشنبه ۲۴ فروردین و در سال ۱۳۹۹ در روز یکشنبه ۲۹ فروردین اعلام شد.بنابراین احتمال اعلام نتایج اولیه کنکور دکترا 1402 در اواخر فروردین ماه هم وجود دارد!نتایج اولیه کنکور دکتری شامل رتبه، نمره تراز و درصد کسب‌شده توسط هر یک از داوطلبان در دروس زبان عمومی دکتری، استعداد تحصیلی و دروس تخصصی است.

  این نتیجه برای کلیه دوره‌های روزانه، شبانه، پردیس، پیام نور و غیرانتفاعی مشترک است و داوطلبان با توجه به رتبه و تراز کسب‌شده لازم است انتخاب رشته کنند.

  نتایج اولیه دکتری دانشگاه آزاد کجا اعلام می‌شود؟

  نتایج اولیه دکتری سراسری و آزاد از سوی سازمان سنجش و در قالب یک کارنامه منتشر می‌شود.

  کارنامه اعلام نتایج، علاوه بر اعلام وضعیت مجاز بودن داوطلب برای انتخاب رشته در دانشگاه‌های سراسری، شامل اعلام وضعیت مجاز شدن انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد نیز می‌باشد.

  نحوه دریافت کارنامه نتایج دکتری

  جهت دریافت کارنامه دکتری بعد از مراجعه به سایت سازمان سنجش و کلیک بر روی گزینه «اعلام نتایج» به یکی از روش‌های ذیل می‌توانید اقدام کنید:

  وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی

  وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

  من شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده‌ام. چطور نتایج آزمون را ببینم؟

  برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و داوطلبی، کافی است به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از منوی سمت چپ وارد سیستم پاسخگویی شود.

  پس از ثبت‎نام در این سامانه، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه «دکتری» و سال «1402» را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه «جستجو» در باکس پایین صفحه گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام» را انتخاب نمایید.

  نحوه اعتراض به نتایج دکتری 1402

  سازمان سنجش آموزش کشور فرصتی برای اعتراض به نتایج اولیه دکتری 1402 فراهم می‌کند. کلیه داوطلبان می توانند در صورت تمایل نسبت به مراجعه به سیستم پاسخگویی سایت سازمان سنجش و درج اعتراض خود اقدام کنند.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اعتراض به نتایج دکتری کلیک کنید.

  زمان انتخاب رشته دکتری 1402

  پس از انتشار نتایج اولیه آزمون دکتری 1402، زمان انتخاب رشته دکتری 1402 سراسری برای داوطلبانی که بر اساس کارنامه منتشره مجاز به انتخاب رشته هستند، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  زمان انتخاب رشته اینترنتی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته دکترا ۱۴۰۲ نیمه اول اردیبهشت‌ماه اعلام شده است. انتخاب رشته دکتری در سال گذشته از ۲۵ فروردین آغاز شد.

  داوطلبان می‌توانند نسبت به انتخاب 50 کدرشته‌محل اقدام نمایند. فهرست کدرشته‌محل‌ها در دفترچه انتخاب رشته دکتری ۱۴۰۲ اطلاع رسانی می‌شود.

  مهم: به محض آغاز انتخاب رشته، پاسخگویی به کلیه سؤالات داوطلبان در صفحه مشاوره انتخاب رشته دکتری آغاز خواهد شد.

  زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1402

  زمان انتخاب رشته دکتری آزاد 1402 مستقلاً در سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی شروع خواهد شد. انتخاب رشته دکتری آزاد نیز احتمالاً در اردیبهشت ماه صورت می‌گیرد.

  سایر مراحل پذیرش دکتری آزاد تا زمان اعلام نتایج دکتری به صورت مستقل صورت می‌گیرد.

  تا پیش از سال 98، نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد از طریق این دانشگاه اعلام می شد؛ اما در چهار سال گذشته نتایج اولیه و نهایی کنکور دکتری این دانشگاه توسط سازمان سنجش اعلام شد.

  فهرست رشته‌محل‌های دارای پذیرش دکتری دانشگاه آزاد در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 1402 اعلام خواهد شد.

  منبع مطلب : phdtest.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید