این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نحوه ثبت نام سجام

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نحوه ثبت نام سجام را از این سایت دریافت کنید.

  سجام

  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به ویژه سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و ایجاد درگاه واحد خدمات دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی، ناشران و مخصوصا سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی، راه اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان(سجام) اعلام می نماید.

  ثبت نام در سجام ویرایش اطلاعـات احـــراز هــویت ویـرایش موبایـل بازیابی کد پیگیری درگاه‌هـای ورودی

  درگاه یکپارچه ذینفعان

  سهــام عــدالت

  چگونه می توانم در سامانه سجام ثبت نام کنم؟

  تنها با یک بار ثبت نام در سامانه سجام به تمامی سرویس های بازار سرمایه دسترسی داشته باشید و در هیچ یک از مراجعات خود به نهادهای مالی اعم از کارگزاری، صندوقهای سرمایه گذاری،شرکتهای تامین سرمایه و ... نیاز به احراز هویت مجدد نخواهید داشت.

  راهنمای مراحل ثبت نام

  آخرین اطلاعیه های سامانه

  مشاهده همه 1400/12/23

  اطلاعیه مهم سمات درباره افرادی که سود سهام عدالت دریافت نکردند

  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه درخصوص مشمولان سهام عدالتی که سود سهام خود را دریافت نکرده اند، اطلاعیه ای را صادر کرد. شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه درخصوص مشمولان سهام عدالتی که سود سهام خود را دریافت نکرده اند، اطلاعیه ای را صادر کرد.

  مشاهد متن کامل... 1399/6/18

  هشدار پلیس فتا: مراقب سایت های جعلی سجام باشید!

  مشاهد متن کامل... 1399/2/17

  اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی درخصوص احراز هویت الکترونیک

  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با انتشار اطلاعیه ای از راه اندازی عملیات اجرایی احراز هویت الکترونیک در هفته آینده خبر داد.

  مشاهد متن کامل... 1398/6/25

  شناسایی اولیه و کامل سهامداران در سامانه سجام

  معاونت عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: تمام متقاضیان دریافت خدمات پایه مکلف به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) هستند.

  آخرین اخبار سامانه

  مشاهد متن کامل... مشاهده همه 1401/4/27

  ۱.۹ میلیون سهامدار عدالت شماره شبا نداده‌اند/ فرصت ۲ روزه برای اعلام شماره شبا

  معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: تاکنون ۱.۹ میلیون سهامدار عدالت شماره شبای بانکی برای دریافت سود سهام عدالت ارائه نکرده‌اند.

  مشاهد متن کامل... 1401/4/25

  معاون حقوقی سمات : شرط دریافت خدمات بازار سرمایه، ثبت نام در سجام است

  معاون حقوقی شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بهره‌مندی سهامداران و فعالین بازار سرمایه از عمده خدمات قابل ارائه در این بازار، منوط به ثبت نام در سامانه سجام است.

  مشاهد متن کامل... 1401/3/2

  سمات اطلاعیه داد : احراز هویت حضوری و الکترونیک سجام در ۱۱ هزار و ۳۷۸ مرکز منتخب

  شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد : سهامداران بازار سرمایه در سراسر کشور می توانند برای احراز هویت در سامانه سجام از ۱۱ هزار و ۳۷۸ مرکز (حضوری و الکترونیک) استفاده کنند.

  مشاهد متن کامل... 1401/2/9

  مدیرعامل سمات : ثبت نام سهامداران در سامانه سجام از رقم ۴۰ میلیون نفر عبور کرد

  مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) از ثبت نام بیش از 40 میلیون سهامدار در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر داد.

  ویدئوها آموزشی

  مشاهد متن کامل... مشاهده همه

  منبع مطلب : www.sejam.ir

  ثبت نام سجام

  در این مقاله به ارائه توضیحاتی در خصوص سامانه سجام ، نحوه ثبت نام و مراحل پس از ثبت نام در سامانه سجام پرداخته شده است .

  سامانه سجام، به منظور راحتی هرچه بیشتر فعالین بازار سرمایه برای فعالیت های سرمایه گذاری خود در این بازار توسط سازمان بورس راه اندازی شده است. تمامی متقاضیان دریافت کد بورسی ملزم هستند تا قبل از هر اقدامی ابتدا در این سامانه ثبت نام کنند،

  برای مشاوره ثبت نام سامانه سجام

  برای مشاوره ثبت نام سامانه سجام

  پس از تصویب قوانینی در حوزه بازار های مالی توسط مجلس شورای اسلامی در سال 1384، به تبع این فرایند بازار سرمایه نیز دچار تغییرات چشمگیری شد که از جمله آن که می توان به آن اشاره کرد تغییر روند خرید و فروش های حضوری به سمت معاملات الکترونیکی به گونه ای که امروزه انجام معاملات بورس به صورت اینترنتی به یک امر بسیار مرسوم در بین افراد تبدیل شده است .

  سامانه جامع اطلاعات مشتریان که به آن سجام نیز گفته می شود توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار در سال 1397 طراحی و به کاربران این شرکت ارائه گشته است که در نتیجه تمامی افرادی که تصمیم به وردر در بازار سرمایه را دارند ملزم به ثبت نام و ایجاد حساب کاربری دراین سایت هستند.

  علاوه بر این افرادی که قبل از تاریخ ذکر شده کد بورسی خود را دریافت کرده اند ملزم هستند تا به این سامانه مراجعه کرده و اطلاعات خود را در آن وارد کنند ، متقاضیان تازه وارد نیز با تکمیل فرآیند ثبت نام در این سامانه می توانند کد بورسی خود را دریافت کنند . در ادامه به ارائه مطالبی در رابطه با نحوه ثبت نام و دریافت کد بورسی در سامانه سجام پرداخته شده است .

  نحوه ثبت نام در سامانه سجام

  طراحی و پیاده سازی سامانه سجام توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی مزایا و امتیازات فراوانی را برای فعالین بازار سرمایه به دنبال داشته است که در نتیجه آن سبب استقبال افراد از این سامانه شده است. تا قبل از طراحی این سامانه متقاضیان مجبور بودند به صورت حضوری به کارگزاری ها مراجعه کرده و زمان زیادی را برای ثبت نام صرف در این بازار بورس و دریافت کد بورسی کنند.

  پس از طراحی سامانه سجام این مدت زمان به طرز چشمگیری کاهش یافته است. همچنین پرداخت سود سرمایه گذاران توسط شرکت ها نیز بعد از طراحی این سامانه بسیار ساده تر انجام می گیرد . تمامی متقاضیان فعالیت در بازار سرمایه به منظور ثبت نام در این سامانه و دریافت کد بورسی ملزم به طی کردن مراحل زیر هستند :

  لازم به ذکر است که هزینه ثبت نام برای دریافت کد سجام رایگان می باشد.

  1- ابتدا برای ثبت نام بورس و سامانه سجام باید عبارت سامانه سجام یا نشانی sejam.ir را در مرورگر جستجو کرده و وارد صفحه اصلی آن مانند تصویر زیر شوند .

  2- بعد از ورود به صفحه اصلی از بین گزینه های موجود، گزینه ثبت نام در سامانه سجام را که با کادر آبی رنگ مشخص شده است انتخاب کنند.

  3- در این مرحله چند عبارت در یک کادر برای شخص نمایش داده می شود که باید آن ها را به طور کامل و دقیق مطالعه کرده و گزینه متوجه شدم را فعال کند. مانند تصویر زیر:

  4- در صفحه باز شده گام های مورد نیاز برای ثبت نام در سامانه سجام به صورت خطی نگارش شده که بعد از مطالعه آن ها لازم است گزینه ثبت نام در سجام را انتخاب کنند .

  5- پس از آنکه شماره تلفن همراه خود را در کادر مورد نظر وارد کردند و کد امنیتی را درج نمودند باید گزینه دریافت کد تایید را فعال کنند .

  6- پس از آن یک کد تایید پنج رقمی به تلفن همراه فرد متقاضی پیامک می شودکه البته امکان دارد یک الی دو دقیقه ارسال این کد به طول انجامد و لازم است تا در این صورت شکیبا بوده و تا زمان دریافت کد در همین صفحه بمانند . بعد از آنکه کد را دریافت کردند آن را وارد کرده و با تکمیل قسمت کد ملی و کد امنیتی گزینه تایید را فعال کنند .

  11- در ادامه وارد کردن اطلاعات ، از فرد متقاضی تکمیل اطلاعات هویتی و شناسنامه ای خواسته می شود ، لازم به ذکر است که تکمیل تمام گزینه های خالی در این مرحله اجباری می باشد.

  12- در این مرحله فرد باید سمت خود را به عنوان اصیل یا نماینده مشخص کند. اگر متقاضی ثبت نام را برای شخص خود انجام دهد اصیل بوده و اگر به نمایندگی از جانب دیگری این کار را انجام می دهد باید شرایط نمایندگی را که در همین صفحه توضیح داده شده است ، داشته باشد. بعد از انتخاب، گزینه ادامه مرحله بعد را باید فعال کند .

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید