این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  نگهداری ماهی عید

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  نگهداری ماهی عید را از این سایت دریافت کنید.

  چگونه از ماهی قرمز خود نگهداری کنیم ؟

  با شروع عید و خوشحالی ما ، مرگ و میر و عذاب این ماهیها شروع می شود ؛ غافل از این که بایستی با جانداران خداوند مهربان بود و با بی دقتی و سهل انگاری خود با جان موجودات

  چگونه از ماهی قرمز خود نگهداری کنیم ؟

  با شروع عید و خوشحالی ما ، مرگ و میر و عذاب این ماهیها شروع می شود ؛ غافل از این که بایستی با جانداران خداوند مهربان بود و با بی دقتی و سهل انگاری خود با جان موجودات خداوند بازی نکرد متاسفانه ما انسانها این اصل را فراموش کرده ایم که آه و نفرین حیوانات زبان بسته ، حتی اثرپذیرتر از آه و نفرین مادر می تواند باشد .

  چگونه از ماهی قرمز خود نگهداری کنیم ؟

  حیوانات نیز درست مثل ما انسانها حق زندگی و حق برخورداری از نعمتهای الهی را دارند . بنابراین لازم است نسبت به سرنوشت این موجودات زبان بسته حساس بود و تا مقداری که توانایی و قدرت داریم با نهایت دقت و تلاشمان ، به نگهداری و مراقبت از جاندارانی بپردازیم که زندگی و جان آنان هم اکنون در اختیار ماست.

  ● نحوه ی تعویض آب ماهیان قرمز عید:

  زمانی که آب ماهیها تیره شده و یا می بینید که بیشتر ماهیها در فضای بالای سطح آب شنا می کنند و حبابهایی را در سطح آب ایجاد می کنند، بایستی آب ماهی با سرعت و دقت تعویض شود . برای تعویض آب حداقل بایستی ۱۲ ساعت آب سالمی که ماهی را می خواهیم در آن بریزیم ، در جایی بگذاریم تا کلر آب به طور کامل از بین برود و با دمای قبلی آب که ماهی عید در آن بوده هم دما شود . تکرار می کنیم که حتما در تعویض آب ، کلر آن کاملا از بین رفته باشد و حتما کنترل نمایید که دمای آب تازه با دمای آبی که ماهی قبلی در آن بوده ، یکسان باشد یا تفاوت دمایی کمی با هم داشته باشند

  ● چگونگی غذای ماهی ها

  تمامی موجودات زنده برای زنده ماندن نیاز به غذای مناسب و متنوع دارند . کمبود غذا باعث مرگ و عذاب این ماهیها خواهد بود؛ بنابراین لازم است روزانه حداقل در دو وعده ی صبح و شب ، غذا به ماهیها بدهیم .. یادآوری می کنیم که تنها از یک نوع غذا برای ماهی ها استفاده نشود و تنوع غذایی بایستی در غذای این ماهیها رعایت شود ، چون نیاز های غذایی ماهیها تنها از یک نوع غذا برطرف نمی شود.

  چنانچه ما انسانها نیز برای زنده ماندن از وعده های غذایی مختلف و متنوع در برنامه ی غذایی خود استفاده می کنیم ، بایستی برای ماهی عید نیز علاوه بر غذاهای آماده ی مختلفی که از آکواریوم فروشیها می خریم و بسیار هم ارزان است ، می توان از دل و جگر نپخته و تازه ی گوسفند به مقدار بسیار کم ، یا سفیده ی تخم مرغ آبپز شده هم در بعضی از وعده ها به صورت بسیار ریز و قطعه قطعه شده استفاده کرد.

  غذاها باید به مقداری ریخته شوند که حدودا در عرض پنج دقیقه خورده شوند.چنانچه ظرف نگهداری کوچک بوده یا شیشه ای نباشد ماهی دچار بی اشتهایی وسرانجام مرگ خواهد شد . البته می توان در صورت نبود غذای ماهی از خرده نان نیز استفاده کنیم.اما خرده نان غذایی ناقص بوده و نمی تواند که احتیاجات بدنی ماهی عید را کاملا برآورده سازد.

  ● نکات مربوط به نگهداری ماهی های قرمز عید 

  -به جای نگهداری ماهی در تنگ های کوچک و نامناسب واجب است ماهی در ظروف شیشه ای بزرگ مثل آکواریوم یا تنگ های شیشه ای مناسبِ بزرگ نگهداری شود ، تا ماهی علاوه بر احساس آزادی و راحتی ، از اکسیژن بیشتری در آب برخوردار باشد و شرایط مناسب برای زندگی ماهیها فراهم شود .

  -تکرار می کنیم ظرف نگهداری از ماهی ها حتما بزرگ بوده و شیشه ای باشد . متاسفانه تنگها و ظرفهایی که امروزه فروش آنها معمول شده است ، کار مناسبی نیست و از خرید یا نگهداری ماهی در آن ظرفهای کوچک «زندانها» باید حتما جلوگیری شود

  ـ بهترین دما برای زندگی این ماهی ها حدود ۱۰-۲۵ درجه سانتیگراد می باشد.دمای محیط هرگز نباید فوری و سریع تغییر کند . نگهداری این ماهیها در یخچالها و محیط های سرد نیز کاملا اشتباه می باشد و زندگی در محیط سرد زندگی را برایشان سخت تر می کند .محل نگهداری آنها نیز باید به گونه ای باشد که تغییر در روز و شب در آن احساس شود.

  ـ اگر ماهی بطور ناگهانی از تاریکی به نور یا برعکس وارد شود یا خاموش و روشن نمودن ناگهانی چراغ باعث این امر شود ماهی دچار شوک خواهد شد .روشنی و تاریکی باید تدریجی باشد .

  ـ در صورت بروز هر گونه علایم بیماری یا ناراحتی در ماهیها ، ماهی بیمار بلافاصله باید از سایر همنوعانش جدا شود. برای جلوگیری از سرایت دیگر ماهی ها به بیماری، حتما ماهی مریض، جدا از سایر ماهیها نگهداری شود. نگه داشتن ماهی بیمار به مدت بیست دقیقه در آب یک لیتری که یک قاشق نمک هم به آن اضافه شده است در خصوص برخی از بیماری ها می تواند مفید واقع شود.

  ـ با سر و صداهای ناگهانی و ضربات و تکانهای زیاد ممکن است ماهی ها سکته نمایند و از بین بروند؛ بدنشان نیز به آفتاب حساس است و با آفتابی که از پنجره می تابد ، ممکن است بدن ماهی آسیب دیده و بسوزد . بنابراین دور از نور خورشید و در محیط کم سر و صدا و کم رفت و آمد نگهداری شود .

  از ایجاد استرس شدید ، با رفتن سریع و ناگهانی به سراغ ماهی یا زدن تلنگر و ضربه به ظرف حتما جلوگیری شود تا ماهی دچار شوک و مرگ نشود.

  حیوانات اسباب بازی نیستند.چنان چه آنها را به خاطر رسم و رسوم یا بچه ها و یا سرگرمی می خرید حتما از این اقدام خودداری کنید . چنانچه خود ما نیز دوست نداریم مورد آزار قرار گیریم این احساس در تمام موجودات زنده حتی حیوانات مشترک است و آنان نیز بازیچه قرار گرفتن و مورد شکنجه قرار گرفتن را دوست ندارند. پیامبر گرامی اسلام برای کسانی که حیوانات را مورد آزار و اذیت قرار می داده و نیازهایشان را برآورده نمی ساختند، بارها مورد لعن و نفرینشان قرار داده و آتش جهنم را به آنان بشارت داده است.

  ـ رسم است که در روز سیزده بدر ماهی قرمز در رودخانه یا دریاچه ها رها می شود که این کاری کاملا غلط است . چون ماهی قرمز عید در صورت رهایی در این محیطها، اکوسیستم طبیعی محیط را به علت جفت گیری با سایر ماهیها و اشتهای زیاد در خوردن غذا و تخم سایر ماهیها به هم خواهند زد . در صورت رها سازی در حوض های شهری نیز به علت تعویض آب حوض ها و برای مدتی خالی گذاشتن حوض ها از آب ، ماهی ها کشته خواهند شد . بنابراین بهتر است اگر شرایط نگهداری مناسب از ماهی ها را ندارید به یکی از اقوام یا دوستانی که توانایی و علاقه ی نگهداری از این ماهیها را به طور صحیح و درست را دارند واگذار نمایید.

  سخن آخر

  فراموش نکنیم که این موجودات نیز درست مثل ما آدم ها جان داشته و زندگی خود را دوست دارند و با سهل انگاری های خود نباید با جانشان بازی نمود و با حیوانات این موجودات دوست داشتنی و زبان بسته ی خداوند باید مهربانتر باشیم. حیوانات هم احساس و عاطفه دارند و زندگی را دوست دارند مهاتما گاندی : عظمت و فضایل ملت را از طرز برخورد صحیحشان با حیوانات ارزیابی کنید . حیوانات هم حق زندگی سالم و مناسب را دارند.

  منبع مطلب : rasekhoon.net

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی با این مقوله، این مطلب را بخوانید.

  راهنمای نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  آخرین بروزرسانی ۱ دی ۱۴۰۰ ۰ زمان مطالعه ۷ دقیقه

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید به‌مدت طولانی باید با یک سری اصول آشنا باشید. دیدن یک ماهی قرمز کوچک که مدام در آب شنا می‌کند و با بازوبسته‌کردن دهانش گویی در حال آوازخواندن است، بسیار هیجان‌انگیز و شادی‌آور خواهد بود. حیف است این ماهی‌های زیبا که نشاط را به خانه شما هدیه می‌کنند، طول عمر کوتاهی داشته باشند و خیلی زود از پیش شما بروند.

  شما با دانستن چند نکته اصولی درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید می‌توانید کیفیت زندگی او را افزایش دهید و خودتان هم از داشتن یک حیوان خانگی بی‌آزار لذت ببرید. مراقبت از ماهی قرمز در منزل چندان کار پیچیده‌ای نیست؛ اما بهتر است بدانید که برای داشتن یک ماهی قرمز خوشحال‌تر باید تمام تصوراتی را که درباره نگهداری از ماهی قرمز شب عید دارید، دور بریزید و برای آشنایی بیشتر با این مقوله، مطلب زیر را بخوانید.

  اصول نگهداری از ماهی قرمز شب عید

  تنگ جای مناسبی برای مراقبت از ماهی قرمز نیست

  اجازه دهید همین ابتدای کار با معرفی مهم‌ترین اصل مراقبت از ماهی قرمز، چهارچوب ذهنی شما را در این باره کمی بشکنیم. برای نگهداری از ماهی قرمزتان باید یک مخزن بزرگ در نظر بگیرید، نه یک تنگ کوچک که ماهی‌تان حتی به‌زحمت می‌تواند کمی در آن بچرخد.

  برای نگهداری از ماهی قرمز زمانی که قرار است به مدت طولانی‌تری زنده بماند باید بدانید که بسته به نژاد آن ممکن است در سن بلوغ حتی به ۳۰ سانتی‌متر هم برسد. استفاده از یک مخزن بزرگ در شروع کار چند ویژگی مثبت دارد. اول این که باعث می‌شود مجبور نباشید مدام با بزرگ‌شدن ماهی خود، مخزن آن را عوض کنید.

  از طرف دیگر همان‌طور که احتمالا خودتان هم شاهدش بوده اید، می‌دانید که اصلا مهم نیست چقدر به ماهی قرمز غذا می‌دهید؛ در هر صورت شکم ماهی‌تان بدون ایجاد هر گونه وقفه‌ای مدام کار می‌کند. مدفوع ماهی قرمز از طریق فرایندهای میکروبی تجزیه می‌شود و اکسیژن را مصرف می‌کند که باعث تولید محصولات سمی مثل آمونیاک خواهد شد.

  استفاده از یک مخزن بزرگ برای نگهداری از ماهی قرمز کمک می‌کند شما بتوانید یک سیستم تصفیه آب مناسب در آن نصب کنید. اگر فضای زیادی در خانه ندارید و همچنان مصر هستید که با نگهداری از ماهی قرمز شب عید کمی سرگرم شوید، می‌توانید به دنبال انواعی از ماهی‌های قرمز بگردید که به مرور زمان خیلی بزرگ نمی‌شوند. همچنین در نظر داشته باشید که هرچه تعداد ماهی‌هایتان بیشتر باشد باید مخزن هم بزرگ‌تر باشد.

  برای مراقبت از ماهی قرمز، حواستان به تغذیه آن باشد

  ماهی قرمز همه‌چیزخوار است و تقریبا هر چیزی را که به سمت او پرتاب کنید، ممکن است آن را بخورد؛ ماهی قرمز یک موجود شکمو به معنای واقعی کلمه ا‌ست! اما این بدان معنی نخواهد بود که شما نسبت به تغذیه او بی‌تفاوت عمل کنید و هر چه را که دم دستتان آمد، برای او بریزید. لطفا خیلی خوشحال نباشید که برای نگهداری از ماهی قرمز شب عیدتان هزینه زیادی نمی‌کنید!

  همچنین در نظر داشته باشید که نباید به او غذای زیادی دهید. ماهی قرمز سیری‌ناپذیر است و ظاهرا دست رد به سینه هیچ غذایی نمی‌زند؛ بنابراین این شما هستید که باید با کنترل میزان غذای ماهی قرمز، از آسیب‌دیدن او جلوگیری و از آن مهم‌تر از ایجاد فضولات اضافه در محیط پیشگیری کنید.

  در جهت مراقبت از ماهی قرمز چه‌بسا به بخاری احتیاج داشته باشید

  فقط این شما نیستید که استرس می‌گیرید. این ماهی‌های کوچک جذاب هم ممکن است از استرس رنج ببرند. در نگهداری از ماهی قرمز باید بدانید که تحمل تغییرات شدید دمای روزانه خیلی برای آن‌ها آسان نیست. دمای محیط زندگی او نباید به‌صورت سینوسی تغییر کند. استفاده از یک بخاری، دما را ثابت نگه می‌دارد و از تغییراتی که ممکن است به ماهی شما استرس دهد جلوگیری می‌کند.

  بعضی از انواع ماهی‌ قرمز از محیط گرم رنج می‌برند. احتمالا برای نگهداری از ماهی قرمزی که با دمای زیاد مشکل دارد نیازی به بخاری نداشته باشید، اما در صورتی که  دمای خانه شما در تمام طول سال ثابت باشد. لطفا ماهی‌تان را این‌قدر حرص ندهید و دمای ثابتی برای او مهیا کنید!

  به یک برنامه مشخص برای تعویض آب نیاز دارد

  @=img=@#=img=#

  برای نگهداری از ماهی قرمز شب عید باید به‌طور منظم آب محیط ماهی را عوض کنید. به نحوه شنا‌کردن ماهی خود، ظاهر آن و محلی که بیشترین وقت خود را می‌گذراند توجه داشته باشید. در هنگام نگهداری از ماهی قرمز اگر متوجه تغییر رفتار او شدید، آب آن را تعویض کنید. از ماهی‌های خود غافل نشوید.

  تماشاکردن آن‌ها کاری بسیار لذت‌بخش است. این لذت را از خودتان دریغ نکنید. با چک‌کردن هر روز آن‌ها متوجه بعضی از تغییراتی خواهید شد که خیلی سریع رخ می‌دهند.

  برای مراقبت از ماهی قرمز باید رفتار خوبی با آن داشته باشید

  ماهی قرمز رفتاری دوستانه و اجتماعی دارد و تهاجمی عمل نمی‌کند. اما اگر در نگهداری از ماهی قرمز شرایطی مثل کم‌غذایی، استرس یا دیگر شرایط سخت وجود داشته باشد، اوضاع ممکن است تغییر کند. این شرایط اگر برای انسان هم به وجود بیاید تغییر رفتار خواهد داد و چه‌بسا دست به قتل بزند. این که فقط یک ماهی قرمز کوچک است!

  برای مراقبت از ماهی قرمز و جلوگیری از خودکشی آن‌ها از درپوش استفاده کنید

  مثل این که نگهداری از ماهی قرمز دارد به جاهای باریک کشیده می‌شود! بعضی از ماهی‌های قرمز می توانند سریع شنا کنند و از مخزن خود خارج شوند. برای جلوگیری از خودکشی ماهی‌تان در زمان‌هایی که در کنارشان نیستید، یک درپوش برای محیط زندگی آن‌ها تعبیه کنید.

  از فیلتر بهره ببرید

  نگهداری از ماهی قرمز یعنی حضور مواد زائد، این‌جا، آن‌جا، همه‌جا! از آن جایی که این ماهی به‌صورت مداوم مواد زائد تولید می‌کند، استفاده از سیستم فیلتراسیون ضروری‌ست. ماهی قرمز برای سالم‌ماندن به آب بسیار تمیز و فیلترشده نیاز دارد.

  منبع مطلب : snapp.market

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 4 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید