این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هفته 20 بارداری پسر

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  هفته 20 بارداری پسر را از این سایت دریافت کنید.

  هفته 20ام بارداری

  هفته بیستم بارداری

  تبریک میگم شما در هفته 20 بارداری، در نیمه راه هستید و اگر اخیراً متوجه جنسیت کودک دلبندتان شده اید، فکرهای جدیدی در ذهن شما نقش می بندد. بله درست است!!! اکنون وقت آن رسیده که کودکتان را با نامی که قرار است نام واقعی اش باشد صدا بزنید. حالا وقتی که که خود را در یک فروشگاه کودک می بینید، می توانید آن لباس های دوست داشتنی را برای پسر یا دختر کوچک خود تصور کنید . از خرید خود لذت ببرید !!!

  جنین من در هفته20 چه اندازه ای است؟

  شما در هفته 20 بارداری احساس سنگینی در شکم خود دارید. به هر حال ناگفته نماند که قهرمان کوچولوی شما حدود 290 گرم وزن دارد و قد آن حدود 17 سانتی متراست.

  در حالی که کودک شما روز به روز بزرگتر می شود، هنوز فضای زیادی برای رشدش وجود دارد که به او اجازه می دهد بپیچد و بچرخد (حالا می توانید حرکات اکروباتیک او را احساس کنید!)

  پسر یا دختر؟

  کنجکاو هستید که آیا آن شکم به اندازه خربزه، یک پسر دارد یا یک دختر؟ اکنون فرصت آن رسیده که به حس کنجکاوی تان پاسخ دهید. اگرچه اندام تناسلی خارجی در جنین‌های پسر و دختر در هفته 20 ام  هنوز راهی برای رشد دارد اما حالا شما می‌توانید جنسیت کودک خود را از طریق سونوگرافی سه ماهه دوم، که به آن اسکن آناتومی نیز می‌گویند، دریابید و پزشک شما نیز حتما برای هفته های 18 تا 22 بارداری تان  این برنامه ریزی را کرده است. در این سونوگرافی شما می توانید به سایر اندام‌ها و اندازه‌گیری‌های اصلی کودک تان نگاهی اجمالی داشته باشید و مطمئن شوید که کودک شما به طور کامل رشد می‌کند. این معاینه، که بسیار طولانی‌تر از سونوگرافی‌های معمولی است به پزشک شما این فرصت را می‌دهد تا  بهتر اوضاع و احوال کودکتان را بررسی کند و بداند کودکتان حال خوبی دارد یا نه ؟؟وای اگر…

  اگر دختری را حمل می کنید،  باید بدانید که رحم کودک شما در این هفته به طور کامل تشکیل شده است و کانال واژن شروع به رشد کرده است. در چند دهه بعد، ممکن است شما یک مادربزرگ شوید! هم اکنون دختر کوچولوی شما 7 میلیون تخمک بدوی در تخمدان های کوچک خود دارد که با تولد، این تعداد به 1 یا 2 میلیون کاهش می یابد.

  اگر جنین شما پسر است، بیضه‌ها به زودی نزول خود را آغاز می‌کنند، اگرچه هنوز در شکم هستند و منتظرند تا رشد کیسه بیضه تمام شود. بنابراین تا چند هفته دیگر جایی برای رفتن نخواهند داشت.

  اندازه کودک در 20 هفتگی چقدر است؟

  در هفته 20 بارداری، کودک شما به اندازه یک موز است. وزن آن حدود 290 گرم است و اندازه آن از تاج تا پشت حدود 17 سانتی متر است. (از هفته آینده، کودک از سر تا پاشنه اندازه گیری می شود.) کودک هنوز کارهای زیادی برای رشد دارد، اما شروع بسیار خوبی دارد!

  در هفته 20 بارداری چند ماهه هستید؟

  شما در هفته 20 ام بارداری پنج ماهه باردار است و از آنجایی که کل دوره بارداری 40 هفته است، اکنون به نیمه راه رسیده اید!

  علائم هفته 20 بارداری

  هم اکنون که 20 هفته از بارداری خود را سپری کرده اید احتمالا احساس خوشایندی دارید چرا که ممکن است سطح انرژی شما در حال افزایش باشد و باعث شود احساس قوی تر بودن کنید. به علاوه با افزایش هورمون های استروژن و پروژسترون ممکن است میل جنسی شما بیشتر شود و تا زمانی که با علائم آزار دهنده ای مواجه نشوید رابطه جنسی تان بدون مشکل ادامه خواهد داشت.  علائمی که ممکن است تجربه کنید شامل تورم، سوزش سر دل، گرفتگی عضلات پا و چند مورد دیگر است که به تفصیل شرح خواهیم داد.

  باید بدانید که ترشحات واژن شما به دلیل افزایش هورمون هایتان تا زمان زایمان افزایش خواهد یافت .پس نگران نباشید!!! اما اگر ترشحات شما بد بوده یا به رنگ سبز یا زرد بود حتما باید پزشک خود را مطلع کنید.

  چنانچه در پاهایتان احساس گرفتگی دارید، حرکات کششی را به طور منظم انجام دهید و مقدار زیادی آب بنوشید تا از گرفتگی بیشتر   پاهای خود جلوگیری کنید.سوزش سر دل ویا سوء هاضمه : حضور کودک شما ممکن است سیستم گوارش شما رو تحت تاثیر قرار دهد بنابراین اگر سر دلتان احساس سوزش یا ناراحتی معده دارید از خوردن غذاهای اسیدی و تند اجتناب کنید تا دردهای شکمی تان تشدید نشود.

  از اینکه انرژی بالایی دارید و میل جنسی تان افزایش یافته است لذت ببرید !!  چرا که ممکن است در سه ماهه دوم بارداری تان احساس خستگی کنید.

  نگران تورم خفیف در بدنتان نباشید، طبیعی است و پس از زایمان کاهش می یابد مگر اینکه تورم تان ناگهانی یا شدید باشد. هر زمان که می توانید پاهای خود را بالا بیاورید.

  همچنان که رحم شما بزرگ می شود، به ریه های شما فشار وارد می شود و باعث می شود که احساس تنگی نفس کنید. اگر در هفته 20 ام بارداری هستید و دوقلو باردارید، ممکن است این موضوع بیشتر در شما بارز باشد بنابراین زیاد به خود فشار نیاورید و اگر احساس تنگی نفس کردید، بنشینید و استراحت کنید.

  آیا کنجکاو هستید که بدانید کودکتان در هفته بیستم در کجای شکم شماست ؟ بدن شما فضایی را برای رحم باز می کند تا به سمت ناف شما منبسط شود و به کودک فضایی برای تکان دادن به اطراف دهد. او هنوز زمان زیادی برای قرار گرفتن در وضعیت زایمان (سر در قسمت پایین) دارد که تا سه ماهه سوم اتفاق نمی افتد.

  در هفته 20 ام بارداری، وزن شما به آرامی افزایش خواهد یافت. شاید تا همین الان هم حدود 5 کیلوگرم اضافه کرده باشید.به یاد داشته باشید شما قصد دارید حدود 0.5 تا 1 کیلوگرم در هفته اضافه کنید.

  میزان افزایش وزن توصیه شده برای مادران بارداری که BMI (شاخص توده بندی) طبیعی دارند حدود 12 تا 17 کیلوگرم است اما اگر بارداری تان را با BMI بالا شروع کردید، توصیه می شود  که در مجموع 7تا 12 کیلوگرم وزن اضافه کنید و اگر BMI پایینی داشتید، 14 تا 20 کیلوگرم افزایش وزن توصیه می شود.

  اگر دو قلو یا چند قلو باردار هستید، انتظار نداشته باشید که پزشک، قد شما در محاسبه شاخص توده بندی تان لحاظ کند چرا که شرایط کنونی شما را درک می کند و به سختی آن واقف است و در ازای آن تاکید بیشتری بر افزایش وزن شما خواهد داشت. اکنون که در هفته 20 ام دوقلو باردرار هستید، باید هر هفته کمی بیشتر نسبت به سایر مادران وزن اضافه کنید. در نیمه اول بارداری حدود 0.5 کیلوگرم در هفته و درنیمه دوم حدود 0.5 تا 1 کیلوگرم افزایش وزن توصیه می شود . این افزایش وزن در افراد سالم تدریجی خواهد بود. اکثر پزشکان توصیه  می کنند که مادران دوقلو با شاخص توده بدنی طبیعی حدود 17 تا 22 کیلوگرم در طول بارداری وزن اضافه کنند.

  منبع مطلب : saremhospital.org

  هفته بیستم بارداری

  در هفته بیستم بارداری می توان برای نخستین بار حرکات جنین را احساس کنید. تعیین جنسیت در هفته 20 بارداری با سونوگرافی قابل تشخیص است. ریشه دندان های جنین شکل

  ابزار بارداری و اقدام به بارداری

  بارداری هفته به هفته و تقویم روزانه بارداری نی نی+

  برای اطلاع از هفته بارداری خود، تاریخ تخمینی زایمان یا تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی خود را وارد نمایید.

  هفته بیستم بارداری | بایدها و نبایدها مادر و جنین | نی نی پلاس

  300 گرم 16/4 سانتیمتر

  از هفته بیستم بارداری شمارش معکوس بارداری آغاز می شود. امیدواریم حالا که در نیمۀ راه قرار دارید از نظر جسمانی احساس خوبی داشته باشید. شما هنوز گرفتاری های یک شکم بزرگ را ندارید و احتمالاً انرژی مناسبی دارید. البته از نظر روانی امکان دارد هنوز بسیار احساساتی باشید، گرچه تا به حال بدون شک شما (و همسر تان) به این نوسان های خلقی و رفتاری عادت کرده اید.

  طی چند روز آینده می توان انتظار داشت که برای نخستین بار حرکات جنین خود را احساس کنید، یعنی لرزش های خفیف و حساسی که بسیاری از مادران آن را با گاز معده اشتباه می گیرند. اما لحظه ای که به حقیقت پی می برید لحظه شگفت انگیزی است! اگر مایلید از جنسیت جنین خود با خبر شوید، این مورد در سونوگرافی این هفته مشخص می شود.

  در هفته 20 بارداری سطح بدن جنین با پرزهای ریزی بنام موهای جنینی پوشانده شده است. بیشتر این موها پیش از تولد ناپدید می شوند، البته ممکن است روی بدن نوزادان نارس چنین موهایی وجود داشته باشند. در این زمان ستون فقرات صاف می باشد و در سونوگرافی هفته بیستم بارداری می توان تک تک مهره ها را مشاهده کرد. همچنین جوانه دندان های شیری و زیرساز دندان های دائمی در زیر لثه ها جای می گیرند.

  تا پایان هفته بیست بارداری وزن جنین بین 387-275 گرم و طول بدن او 16/4 سانتی متر خواهد بود.

  Video Player 00:00 00:00

  وضعیت جنین در هفته بیستم بارداری

  فرزنتان برای کشف آنچه در اطرافش قرار دارد بیش از پیش از دست ها و پاهای خود استفاده می کند. در هفته بیستم بارداری دست ها و پاها دامنه حرکتی کاملی دارند و به ویژه نوک انگشتان به شدت حساس هستند. بیشتر حرکات او در این مرحله واکنش های غیرارادی می باشند.

  در هفته بیستم حاملگی بدن فرزندتان فوق العاده انعطاف پذیر است و همانقدر که احتمال دارد دست های خود را به سمت بالا آورده تا با دهان و لب های حساس خود آنها را کشف کند، ممکن است یکی یا هردو پای خود را نیز برای کشف به سمت دهان یا لب های خود ببرد.

  از آنجایی که جنین در مایع آمنیوتیک شناور است و آب می تواند در پوست او نفوذ کند، مقدار آب بدن او بسیار بالا و در حدود 90 درصد است. همچنان که پوست جنین ضخیم تر و نفوذناپذیرتر شود و کلیه ها توانایی تنظیم مقدار آب دفع شده (ادرار) را کسب کنند، در زمان تولد نسبت آب بدن او به 70 درصد و با ادامۀ بهبود عملکرد کلیه ها تا سن 10 سالگی به 60 درصد کاهش می یابد.

  تمامی دندان های فرزند شما، دندان های شیری و دائمی در رحم شما رشد خود را آغاز می کنند. جوانه دندان های شیری در هفتۀ هشتم بارداری شروع به رشد می کنند و دراین هفته تمامی ریشه ها شکل گرفته اند.

  Video Player 00:00 00:00

  وضعیت مادر در هفته بیستم بارداری

  در هفته 20 بارداری احتمالاً سونوگرافی خواهید داشت و فرصت مناسبی برای پی بردن به جنسیت فرزندتان است. تشخیص جنسیت به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله مهارت پزشک سونوگرافی، کیفیت دستگاهی که استفاده می شود، موقعیت جنین و به ویژه پاهای او که می توانند جلوی مشاهده اندام جنسی را بگیرند.

  در این مرحله، ممکن است سرپا ایستادن به مدت طولانی برای شما خسته کننده باشد. یکی از دلایل آن این است که وزن جنین و رحم درحال رشد شما به ناراحتی و گاهی رگ به رگ شدن عضلات می شود. علاوه بر آن، ایستادن طولانی مدت می تواند باعث تجمع خون و مایعات دیگر در پاها شود که خود منجر به درد و سرگیجه خواهد شد. اگر مجبور هستید برای مدت طولانی بایستید، هر از چندگاهی پاهای خود را بر روی یک چهار پایه یا جعبه گذاشته و به آنها استراحت دهید.

  کمردرد در هفته بیستم بارداری

  بارداری خیلی بیشتر از آنچه فکر می کردید شما را به چالش می کشد. یکی از چالش های دوران بارداری که تعداد بسیار زیادی از مادران را درگیر خود می کند کمر درد است. اصلی ترین علت کمردرد در اوایل بارداری تغییرات هورمونی است. سطح هورمون ریلکسین در بدن مادر باردار به شدت افزایش پیدا می کند تا لگن مادر را برای زایمان و جای دادن جنین در درون خود آماده کند. بنابراین علت کمردرد در اوایل حاملگی افزایش هورمون ریلکسین است. افزایش وزن: همزمان که جنین رشد می کند، وزن شما نیز افزایش خواهد یافت و بدنتان نمی تواند از این مقدار وزنِ اضافه حمایت کند، درنتیجه کمرتان درد خواهد گرفت.

  بهترین راه برای مقابله با کمر درد بارداری کمک گرفتن از حرکات ورزشی است. هرچقدر بی حرکت بمانید این دردها بدتر و شدیدتر خواهند شد. یا متخصص خود درمورد انجام تمرینات ورزشی گفت و گو کنید. می توانید در کلاس های بارداری ثبت نام کنید و به صورت گروهی زیر نظر ماما این حرکات ورزشی را به طرز صحیح انجام دهید.

  اندازه شکم در هفته بیستم بارداری

  هر خانمی فرزندش را به گونه‌ای متفاوت حمل می‌کند، حتی برای برخی از یک بارداری تا دیگری نیز با هم فرق دارند. صرف نظر از اینکه در دوران بارداری تا چه حد دُرشت یا ریز هستید، مقایسه‌ی شکمتان با دیگران بسیار وسوسه‌انگیز است. امکان دارد شخصی با داشتن شکمی کوچک نگران باشد که فرزندش ریزنقش است یا برای بارداری سالم به اندازه کافی وزن اضافه نمی‌کند. درصورتیکه فردی با شکم بزرگ نیز به همان اندازه نگران باشد.

  به عنوان یک اصل کلی باید بدانید که در این هفته یعنی در هفته بیستم بارداری، بالاترین نقطه رحم شما به حد نافتان می رسد یعنی به تازگی رحم از درون لگن خارج شده و به داخل شکم مادر برجسته شده است. بنابراین از این هفته به بعد تازه باید انتظار بزرگ و برجسته شدن شکمتان را داشته باشید. بازهم شکل و استخوان بندی لگن و کمر مادران مختلف با هم متفاوت است. برخی بیشتر شکمشان پهن است که اصطلاحا می گویند بچه در پهلو ها است درحالی که برخی دیگر شکمی برجسته و نوک تیز دارند. هیچ یکی از این حالات نمی تواند نشان دهنده سالم بودن یا نبودن جنین شما باشد. برای اطمینان از این موضوع باید به داده های حاصل از سونوگرافی استناد کنید. اگر در سونوگرافی رشد جنین طبیعی گزارش شده است، دیگر جای هیچگونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

  منبع مطلب : niniplus.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید