این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  هواشناسی عید 1402

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  هواشناسی عید 1402 را از این سایت دریافت کنید.

  Transferring to the website...

  منبع مطلب : www.irna.ir

  بهار پر بارش سال 1402

  وضعیت بارش های کشور عزیزمان ایران همواره در فصل بهار همیشه بهبود نسبی در مقایسه با پاییز و زمستان داشته است بنا براین در این مقاله به بهار پر بارش سال 1402

  1401-11-08

  وضعیت بارش های کشور عزیزمان ایران همواره در فصل بهار همیشه بهبود نسبی در مقایسه با پاییز و زمستان داشته است بنا براین در این مقاله به بهار پر بارش سال 1402 میپردازیم . اما حال میخواهیم به بررسی دقیق تر در مورد بهار پر بارش سال 1402 و روش های مهار آب های سطحی و مقابله با سیل و بپردازیم , پس با ما در این مقاله همراه باشید تا با وضعیت بهار پر بارش سال 1402 و روش های نوین در جهت هدایت آب های سطحی در جهت صرفه جویی و هدایت آب های سطحی و سر ریز اطلاعات کاملی را کسب کنید.

  بهار پر بارش سال 1402 :

  پاییز امسال در مقایسه با سال های پیشین سومین پاییز خشک بود که وضعیت بارش‌های آن چندان مناسب نبود و همین امر تأمین آب را با دغدغه همراه ساخته است و  موجب کاهش چشم گیر ذخایر های زیر زمینی و آب های ذخیره در پشت سد های کشور شده است. اما بارش کشور از هفته دوم آذر تا هفته اول دی نشان داد که در نیمه شرقی و جنوب کشور در دو هفته ابتدایی این دوره بارش کمتر از نرمال بود، اما در هفته پایانی آذر و هفته آغازین دی ماه در محدوده نرمال بوده و همین امر موجب جبران مقداری از خشکسالی پیش رو در تابستان سال 1402 شد.

  پیش بینی بارش های زمستان سال 1401 :

  همچنین بارش‌ ها برای نیمه دوم ماه بهمن سال 1401 در سایر مناطق کشور به‌ ویژه استان های مرکزی و غرب سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور بارش ها بیشتر از نرمال خواهد بود و شاهد کاهش دمای نسبی در سواحل خزر و دامنه رشته کوه البرز (تهران , دماوند و …) و با بارش برف و باران همراه خواهد بود.

  بنا بر این برپایه این گزارش و پیش بینی هواشناسی برای نیمه دوم سال 1401 و نیمه اول سال 1402، میانگین بارش کشور در نیمه دی تا نیمه بهمن در محدوده نرمال تا بیش از آن پیش‌ بینی میشود و انتظار میرود در استان‌ های جنوب غربی و شمال خلیج‌ فارس و دو سوی مناطق واقع در مرکز و غرب البرز و اردبیل بیش از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال باشد.

  در عین‌ حال احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال در مناطقی از سواحل خزر بیش از ۶۵ درصد در استان هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و نوار جنوبی کرمان کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است.

  انتظار می‌رود میانگین بارش کشور در نیمه بهمن تا نیمه اسفند در محدوده نرمال تا بیشتر از آن باشد. همچنین بارش‌ها در استان‌ های همسایه زاگرس مرکزی و شمال خلیج‌فارس بیشتر از نرمال و در سایر مناطق در محدوده نرمال پیش‌ بینی میشود.

  احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال در استان هرمزگان، نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، نوار جنوبی کرمان و بخش محدودی از استان خراسان جنوبی کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق کشور بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است و وضعیت بارش در نیمه اسفند تا نیمه فروردین ۱۴۰۲ در اغلب مناطق کشور در محدوده نرمال است و در جنوب غرب، زاگرس مرکزی و مناطقی از غرب کشور گرایش به بیش از نرمال دارد.

  در استان‌های واقع در نوار جنوبی و جنوب شرق و مناطق محدودی از مرکز کشور احتمال وقوع بارش انباشته بیشتر از نرمال، کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد خواهد بود. در نیمه فروردین تا نیمه اردیبهشت ۱۴۰۲ وضعیت بارش‌ها در اغلب مناطق کشور در محدوده نرمال و در دو سوی کوه‌ های البرز و بخشی از شمال شرق گرایش به بیشتر از نرمال دارد و احتمال وقوع بارش بیش از نرمال در نیمه جنوبی کشور کمتر از ۳۵ درصد و در سایر مناطق بین ۳۵ تا ۶۵ درصد است.

  حال که با وضعیت بارش های زمستان امسال (بهمن و اسفند) بیشتر آشنا شدیم و اطلاعات کافی در مورد بهار پر بارش سال 1402کسب کردیم زمان این است که به روش مدیریت و هدایت آب های ناشی از بارش در هر دو فصل پیش رو بپردازیم تا بتوانیم با صرفه جویی هرچه بهتر در مصرف آب سهم بزرگی را در جهت حفظ منابع آبی کشور عزیزمان ایران ایفا کنیم .

  از آن جایی که اقلیم کشورمان ایران گرم و خشک میباشد و همیشه با چالش کمبود منابع آب مخصوصا در فصول گرم سال رو به رو میباشد , این مسئله همواره حائز اهمیت بوده است .

  اولین روش در جهت استفاده بهینه از آب های سطحی و سر ریز استفاده از کانال های از پیش ساخته شده که عمدتا از جنس پلی پروپیلن (Polypropylene) هستند و به آن ها گاتر میگویند , قابل ذکر است که گاتر ها با توجه به شرایط و محل استفاده با ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و ساخته میشوند.

  برای مثال از گاتر های پیش ساخته با ابعاد کوچک تر (عرض 10 سانتی متر و ارتفاع 5 سانتی متر) برای محوطه با آب ریز کم و تردد نفر مورد استفاده قرار میگیرد اما از طرفی برای داخل و یا پایین رمپ پارکینگ گاتر با درپوش چدنی و محل پر تردد مانند مراکز خرید و بازار میوه و تره بار از گاتر با درپوش پلی آمید برای ایمنی بیشتر به علت استحکام گاتر باید استفاده نمود.

  حال که با تعریف کلی گاتر و انواع محصولات آن آشنا شدید به سراغ معرفی و بررسی تخصصی هر کدام از این دسته بندی میپردازیم تا شما عزیزان بتوانید با توجه به شرایط  محل مورد نظر گاتر مناسب را از قسمت فروشگاه شرکت پرشین گاتر تهیه کنید.

  گاتر چیست ؟

  گاتر (Drainage channel) به کانال هدایت آبهای سطحی مانند جوی و آب راه ه­ای پیش ساخته از جنس پلاستیک پلی پروپیلن (Polypropylene) ، فلز و یا بتن بوده که جهت جمع آوری آبهای سطحی در مکان های مختلف مثل پارکینگ، خیابان های شهری و معابر ، بزرگراه­ ها ، فرودگاه ­ها ، بنادر ، موتور خانه ، کف سوله کارخانجات و خط تولید ، آشپزخانه های صنعتی، دور استخر، بام، تراس، کارواش ، سرویس بهداشتی و …استفاده می­ شود گاتر میگویند .

  گاتر ها انواع و کاربرد های متفاوتی دارند که برای آشنایی هرچه بهتر با گاتر و کاربرد دقیق آن به بلاگ انواع گاتر مراجعه کنید. بطور خلاصه برای معرفی انواع گاتر میتوان به گاتر با درپوش پلی آمید , چدن , پلی پروپیلن , استیل و ای بی اس (ABS) و انواع گاتر فلزی جهت استفاده در شیروانی و روف گاردن (Roof Garden) اشاره کرد. با کمک این مقاله میتوانید به طور آگاهانه برای خرید گاتر , خرید کانال پیش ساخته اقدام کنید .

  منبع مطلب : persiangutter.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید