این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  واروشا قبرس

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  واروشا قبرس را از این سایت دریافت کنید.

  گلوبال لند

  شهر ماراش یا واروشا شهر سوخته شهر ارواح در قبرس شمالی به عنوان یک منطقه ممنوعه بوده و به مدت 48 سال خالی از سکنه باقی مانده است.

  شهر ماراش یا واروشا شهر سوخته شهر ارواح

  ماراش یا واروشا ناحیه ای واقع در شهر فاماگوستا می باشد که در زمان های قدیم به عنوان معروف ترین ناحیه جزیره قبرس بوده است. این منطقه که توسط اهالی یونانی ساکن قبرس جنگ قبرس شمالی  در سال 1974 رها شد، بعد از جنگ تحت کنترل ترکیه باقی ماند و برای همیشه تا اکنون برای سکونت و زندگی بسته مانده است ،

  گشتی در شهر واروشا

  قبل از خواندن ادامه مقاله از شما دوستان دعوت میکنم تا کلیپ زیر که یک گشت کوتاه در این شهر هست را نگاه کنید ، این گشت کوتاه فقط در بخشی از قسمت های مجاز شهر می باشد که امکان بازدید از آن بوده است و قطعا واروشا جاذبه های بسیاری زیادی دارد که در یک کلیپ چند دقیقه ای نمی گنجد

  شهر سوخته یکی از معروف ترین  و زیباترین استراحتگاه های مدیترانه تا قبل از سال  1974بوده است ،  نیروهای مسلح ترکیه در 13 اوت 1974 این شهر را تحت کنترل درآورده . پس از بمباران شهر ،جمعیت منطقه که بیشتر از یونانیان قبرسی تشکیل شده بودند، به جنوب یا همان کشور قبرس جنوبی مهاجرت کردند.

  واروشا پس از به کنترل درآمدن توسط ارتش ترکیه به عنوان منطقه ممنوعه نظامی اعلام گردید. در سال‌های 1976-1977، مناطق محدودی در شمال منطقه شهر ماراش ساکن شدند و ابتدا ترک‌های قبرسی که از قبرس جنوبی  نقل مکان شده بودند و بعد از آن بعضی از مهاجران خود کشور ترکیه.

  این منطقه بین سال های 1974 تا 1990 توسط فرماندهی نیروهای صلح ترکیه قبرس که مستقیماً بخشی از نیروهای مسلح ترکیه بود اداره می شد و در سال 1981 رسماً به عنوان منطقه ممنوعه نظامی درجه یک اعلام شد. در 29 ژوئیه 1990، کنترل منطقه به فرماندهی نیروهای امنیتی TRNC واگذار شد.

  شهر ارواح موضوع قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد بوده است. در قطعنامه 550 که در 11 مه 1984 اتخاذ شد، «استقرار در هیچ منطقه ای از شهر سوخته توسط افرادی غیر از ساکنان آن غیرقابل قبول تلقی می شود و خواستار واگذاری اداره منطقه به سازمان ملل متحد شده است». بیانیه صورت گرفت.

  در قطعنامه شماره 789 مورخ 14 سپتامبر 1992 به قطعنامه 550 اشاره شده و خواستار تسلیم کنترل منطقه به نیروهای حافظ صلح سازمان ملل شده است. طبق طرح عنان، واروشا تحت پوشش تحت کنترل طرف یونانی قبرس باقی خواهد ماند. با این حال، اگرچه طرح عنان توسط ترک‌های قبرس در همه‌پرسی پذیرفته شد، اما با رد آن توسط یونانی‌های قبرس، این وضعیت محقق نشد

  این شامل یک ساختمان متعلق به سازمان ملل است. در فاصله حدود 400 متری، 6 آپارتمان برای ساخت خانه ارتش به نیروهای مسلح ترکیه تخصیص یافت، قبل از سال 2020، ورود به منطقه به جز برای اعضای نیروهای مسلح ترکیه و کسانی که در خوابگاه دختران در کنار خانه ارتش اقامت داشتند، به شدت ممنوع بود.

  توریست هایی  که قصد داشتن از شهر واروشا دیدن کنند، نمی توانستند از کلیسای ماراش جلوتر بروند، البته  از سال 2016، ورود گردشگران به کلیسا ممنوع شده است. تردد وسایل نقلیه غیرنظامی و عابران پیاده در این محله ممنوع و جرم محسوب می شده است،البته نظامیان و دانشجویانی ساکن در خوابگاه به ارئه مدارک امکان رفت و آمد را داشتند.

  گذشته شهر واروشا

  شهر واروشا در دوران قبل از جنگ قبرس شهرت جهانی داشته است،آنقدر موضوع گردشگری در این شهر از اهمیت برخوردار بوده است که بیش از 100 هتل با ظرفیت 95 هزار نفر توریست را داشته است ، خیلی از گردشگران از سراسر اروپا و آسیا و سایر کشورهای دنیا ، این شهر را برای تعطیلات و گردشگری انتخاب می کردند، اگر این حوادث و جنگ در قبرس اتفاق نمی افتاد ، ماراش به عنوان بهترین شهر قبرس در حال حاضر بود.

  با نگاهی به نقشه های ماهواره ای از این شهر می توانید عظمت شهر ارواح را در گذشته بیشتر درک کنید ، شهری که نشان می دهد در زمان خودش جزو بهترین مناطق گردشگری دنیا بوده است ، و سواحلی که در زمان خودش جای سورن انداختن نداشته است و شنیده ها از قدیمی ها نیز گویای همین موضوع می باشد.

  افراد ثروتمند و مشهور ادعا می کنند که زمانی وروشا زیباترین نقطه جزیره است، افراد مشهوری از جمله ریچارد برتون، الیزابت تیلور و بریژیت باردو در روزهای اوج خود از این جزیره دیدن کردند.

  اسیا مارکیدس، یک آمریکایی یونانی-قبرسی که مادرش در آنجا بزرگ شده است، گفت: «هرکسی که از واروشا می آید، تصوری رمانتیک از آن دارد. آنها در مورد آن صحبت می کنند که مرکز هنر و فعالیت های فکری است. آنها آن را به عنوان فرانسوی قبرس توصیف می کنند.

  واروشا در اوج خودش 3900 جمعیت داشته است و هر سال نزدیک به 700000 نفر از آن دیدن می کردند.

  واروشا لاس وگاس خاورمیانه

  شهر واروشا آنقدر برای سرگرمی و گردشگری رونق داشته است که در خاورمیانه به لاس وگاس معروف بوده است ، لاس وگاس آمریکا به دلیل داشتن هتل های 5 ستاره و کازینوها در جهان بسیار معروف است ، لاس وگاس در قرن بیستم ، پرجمعیت ترین شهر آمریکا شد و تفریحات آن برای بزرگسالان مناسب بوده است ، اما مسافرت به آنجا مستلزم هزینه های زیاد بود و مردم خاورمیانه با یک پنجم هزینه به واروشا قبرس مسافرت می کردند و کم کم به لاس وگاس خاورمیانه معروف شد.

  خبر بازگشایی شهر ارواح صحت دارد؟

  ترکیه به همراه مقامات قبرس شمالی در خبری جنجالی اعلام کردند که شهر واروشا بازگشایی شده است ، البته این بازگشایی فقط برای قسمت هایی بوده است که همین خبر موجب واکنش از سمت قبرس جنوبی شده است و آنرا به نوعی تصرف زمین نامیده اند. این خبر مربوط به نوامبر 2020 بود که بخش کوچکی از شهر ارواح برای توریست ها و بازدید کنندگان آزاد شد ، ضمنا مقامات ترکیه از آغاز دوران جدید در ماراس که به نفع همگان است صحبت کردند ، اما هنوز خبری از جزئیات نیست.

  آینده واروشا چه خواهد شد.

  قبلا در خصوص آینده قبرس شمالی صحبت کردیم و یک احتمال از این آینده این بود که ممکن است قبرس واحد تشکیل شود در اینصورت شهر ارواح قطعا دیگر شهر ارواح باقی نخواهد ماند و اتفاقات بهتری در آن رخ خواهد داد ، این منطقه برای ساخت هتل و مجتمع های مسکونی ، بسیار فوق العاده بوده و دسترسی خوبی نیز به ساحل دارد ، شاید اگر شهر واروشا یک منطقه ممنوعه نبود، میتوانست بهترین جا برای خرید ملک در قبرس شمالی باشد ، به هر حال این یک احتمال بوده و ممکن است این شهر برای همیشه یک شهر سوخته در قبرس باقی بماند و به عنوان جاذبه گردشگری قبرس استفاده شود، البته تجربه این را نیز ثابت کرده است ، در حال حاضر تورهای گردشگری ، این شهر را جزو برنامه های خود قرار داده اند و حتما گردشگران را برای بازدید به واروشا می آورند ، جالب است بدانید ، یکی از تورهای گردشگری که این شهر را برنامه 3 روزه خود در بازدید از قبرس شمالی نداشت ، مجبور شد به اسرار گرشگران برنامه خودش را تغییر دهد و بازدید از شهر ارواح را نیز در برنامه قرار دهد و این خود نشان دهنده محبوبیت واروشا است.

  منبع مطلب : globallandglp.com

  شهر ماراش (واروشا) ملقب به"شهر ارواح" در قبرس شمالی

  شهر ماراش (واروشا) ملقب به"شهر ارواح" در قبرس شمالی،مهاجرت به قبرس شمالی،خرید ملک در قبرس شمالی،خرید آپارتمان در قبرس شمالی

  شهر ارواح قبرس شمالی

  “واروشا”، مجموعه‌ای مخوف از هتل‌ها و منازل مسکونی متروکه در یک منطقه نظامی که هیچ کس اجازه ورود به آن را نداشته است، از زمان جنگ سال ۱۹۷۴ که این جزیره را به دو بخش تقسیم کرد، خالی از سکنه و به “شهر ارواح” معروف شده است.

  نخست وزیر قبرس شمالی

  ارسین تاتار ، نخست وزیر ترک قبرس شمالی در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در مجتمع ریاست جمهوری در آنکارا گفت: “ما مسئله واروشا را به عنوان یک هدف ملی می بینیم ، که بالاتر از سیاست است.” اردوغان همچنین از اظهارات رهبر ترک قبرس حمایت کرد.

  واروشا

  واروشا یک منطقه تفریحی معروف در قبرس بود که ظرفیت 10000 تختخواب خود را در بیش از 100 هتل داشت ، اما از سال 1974 تعطیل بوده است. در همان سال ، نیروهای ارتش ترکیه در پی کودتایی با الهام از یونان در جزیره مداخله کردند.

  کودتا

  این کودتا نتیجه خشونت های بین قومی و تروریستی ده ساله ای بود که قبرس شمالی را هدف قرار داد و هنگامی که قبرس جنوبی به طور یکجانبه قانون اساسی را در سال 1963 تغییر داد و حقوق سیاسی ترکهای جزیره را سلب کرد ، مجبور به زندگی در محاصره شدند.

  احتمال افزایش قیمت ملک ها در قبرس شمالی در آینده ای نزدیک

  این شهر با مصوبه 1984 شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه شهر خالی فقط توسط ساکنان اصلی آن قابل اسکان است ، محافظت می شود.

  اگر قبرس جنوبی طرح اتحاد قبرس سازمان ملل متحد در سال 2004 ، طرح u.n را می پذیرفتند ، واروشا اکنون تحت کنترل آنها قرار می گرفت و ساکنان به خانه های خود برمی گشتند.

  قبرس  جنوبی

  با وجود این ، اکثریت قبرسی های جنوبی مخالف این طرح بودند ، در حالی که ترک های قبرس به آن رأی دادند. اگر طرف های یونانی و ترکی به توافق برسند ، قبرس جنوبی هم میتواند به واروشا و همچنین بنادر و فرودگاه های ترکیه دسترسی پیدا کنند و ترکی های قبرس شمالی نیز می توانند از طریق بندر Gazimağosa (Famagusta) به تجارت مستقیم بپردازند.

  آینده بهتر 

  این امر شاید نوید آینده بهتر برای صلح دو قبرس شمالی و جنوبی بدهد و در نتیجه قیمت املاک در این کشور بالا خواهد رفت و به قیمت های ملک در کشور های اروپایی نزدیک خواهد شد.و سرمایه گزاری در این کشور بسیار سودمند خواهد بود و نوید آینده ای زیباتر و بهتر را خواهد داد.

  ترکیه از بازگشایی بخشی از “شهر ارواح” قبرس خبر داد

  مقامات قبرس ترک‌نشین از بازگشایی بخشی از یک شهر متروکه برای اسکان مجدد بالقوه خبر دادند؛ اطلاعیه‌ای که انتقاد شدید قبرس یونانی‌نشین نسبت به “سازماندهی تصرف زمین به صورت دزدکی” را به همراه داشت.

  مقامات قبرس

  مقامات قبرس ترک‌نشین در نوامبر ۲۰۲۰ بخش کوچکی از این شهر را برای بازدیدهای روزانه باز کردند و روز سه‌شنبه گفتند: بخشی از این شهر با مکانیسمی به کاربری غیرنظامی تغییر می‌کند و در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا اموال خود را به طور بالقوه پس گیرند.

  رجب طیب اردوغان

  رجب طیب اردوغان  (زاده ۲۶ فوریه ۱۹۵۴) رئیس‌جمهور کنونی ترکیه است. وی در ۱۴ مارس ۲۰۰۳ به عنوان بیست و هفتمین نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد. او رهبر حزب عدالت و توسعه ترکیه است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه روز سه شنبه در جریان سفر به قبرس شمالی به “ماراس” نام ترکی شهر واروشا اشاره کرد و گفت: دوران جدیدی در ماراس آغاز خواهد شد که به نفع همگان است.

  قبرس یونانی‌نشین

  قبرس یونانی‌نشین می‌ترسد که تغییر وضعیت و کاربری این منطقه بیانگر تمایل صریح ترکیه برای برداشتن این منطقه برای خودش باشد. نیکوس آناستازیادس، رئیس جمهور قبرس یونانی‌نشین این اقدام را “غیرقانونی و غیرقابل قبول” توصیف کرد.

  منبع مطلب : maninternational.pro

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 29 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید