این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پارک جنگلی ناژوان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پارک جنگلی ناژوان را از این سایت دریافت کنید.

  پارک جنگلی ناژوان کجاست

  پارک جنگلی ناژوان از جاهای دیدنی اصفهان است که فضایی جنگلی دارد و از مهم ترین جاذبه های آن باغ پرندگان است.

  پارک جنگلی ناژوان

  3

  اطلاعات جاذبه گردشگری

  ایران، استان اصفهان، اصفهان، بزرگراه شهید حبیب اللهی، ناژوان

  03137860036

  nazhvanpark@gmail.com

  www.nazhvanpark.ir

  بازدید از این جاذبه گردشگری رایگان است

  مدت زمان بازدید از این جاذبه: بین ۳ تا ۴ ساعت

  مسیر یابی

  پارک‌‌های جنگلی یکی از جذاب‌ترین مناطق گردشگری در هر شهر به شمار می‌روند و به شهروندان و گردشگران کمک می‌کنند تا در مدت زمان کوتاهی، بدون آنکه از شهر خارج شوند، خود را به دامان طبیعت برسانند. در شهر اصفهان علاوه بر آثار تاریخی و جاهای دیدنی، باغ‌های سرسبز و قدیمی بسیاری نیز در شهر وجود داشته‌اند که امروزه تنها تعداد اندکی از آن‌ها از ساخت‌وسازهای شهری جان سالم به‌در برده‌اند.

  پارک جنگلی ناژوان در حاشیه زاینده‌رود، یکی از مناطق سرسبزی است که به‌دلیل قرارگیری در مسیر بادهای غربی (جنوب غرب به شمال شرق) و وجود درختان انبوه صنوبر، نوعی فیلتر طبیعی هوا و ریه شهر اصفهان به شمار می‌رود. این پارک با بخش‌های مختلف و امکانات رفاهی و تفریحی گوناگون، گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند. بوستان جنگلی ناژوان یکی از بهترین جاهای دیدنی اصفهان است که به‌عنوان دومین میراث طبیعی اصفهان پس از زاینده‌رود شناخته می‌شود.

  با پارک جنگلی ناژوان بیشتر آشنا شوید:

  پارک جنگلی ناژوان کجاست؟

  بخش‌های مختلف پارک جنگلی ناژوان

  شرایط بازدید از پارک جنگلی ناژوان

  امکانات پارک جنگلی ناژوان

  جاهای دیدنی اطراف پارک جنگلی ناژوان

  پارک جنگلی ناژوان کجاست؟

  آدرس: اصفهان، بزرگراه شهید حبیب‌اللهی، میدان سهروردی، خیابان الفت، پارک جنگلی ناژوان (مشاهده روی نقشه)

  منبع عکس: آسان گردش، عکاس: ناشناس

  «پارک جنگلی ناژوان» یکی از بزرگ‌ترین بوستان‌های اصفهان در حاشیه زاینده رود است. ناژوان ترکیبی از دو کلمه «ناژ» و «وان» محسوب می‌شود. ناژ گیاهی از خانواده صنوبر و کلمه وان پسوندی برای مکان است؛ از این‌رو، کلمه ناژوان «جایگاه درختان ناژ و صنوبر» معنی می‌دهد. بوستان ناژوان با ۱,۲۰۰ هكتار وسعت در بخش غربی اصفهان واقع شده است. زمین‌های منطقه ناژوان به‌دلیل پوشش گیاهی فراوان و عبور رودخانه از آن، اقلیم مناسب‌تری نسبت به شهر اصفهان دارد.

  مسیر دسترسی به پارک جنگلی ناژوان

  برای دسترسی به پارک جنگلی ناژوان باید از خودروی شخصی یا تاکسی استفاده کنید؛ چراکه هیچ ایستگاه مترو یا اتوبوسی در نزدیکی این پارک وجود ندارد. برای رسیدن به بوستان ناژوان در شهر اصفهان به‌سمت بزرگراه شهید حبیب‌اللهی بروید، مسیر را ادامه دهید تا به میدان سهروردی برسید، سپس وارد خیابان الفت شوید. ورودی پارک در این خیابان قرار دارد.

  بخش‌های مختلف پارک جنگلی ناژوان

  پارک جنگلی ناژوان از بخش‌‎های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها به‌طور جداگانه از جاذبه‌های گردشگری اصفهان به شمار می‌روند.

  باغ پرندگان

  آدرس: اصفهان، میدان سهروردی، نصرآباد، باغ پرندگان (مشاهده روی نقشه)تلفن: ۳۷۷۱۳۵۰۰ ۰۳۱ساعت بازديد: نیمه اول سال از هشت تا ۱۸:۳۰ و نیمه دوم سال از هشت تا ۱۶:۳۰

  منبع عکس: توریستگاه، عکاس: ناشناس

  «باغ پرندگان اصفهان» در منطقه ناژوان در سال ۱۳۷۵ با مساحتی بالغ بر ۵۵,۰۰۰ مترمربع احداث شده و از نظر طراحی، در سطح کشور در نوع خود بی‌نظیر است. در باغ پرندگان اصفهان زیستگاه‌های متفاوتی بسته به شرایط زندگی طبیعی پرندگان در نظر گرفته شده که از میان آن‌ها می‌توان به برکه، صخره، قفس‌های شیشه‌ای، قفس‌های آهنی و فضاهای سبز جنگلی اشاره کرد.

  محوطه داخلی باغ پرندگان با سقف توری با وسعتی برابر ۱۷,۰۰۰ مترمربع به‌گونه‌ای فضاسازی شده است که علاوه بر تامین نیازهای زیست محیطی پرندگان، چشم‌اندازی زیبا و دل‌پذیر برای گردشگران نیز فراهم می‌کند. پوشش توری سقف این باغ با مساحت ۴۰,۰۰۰ مترمربع بر ۱۶ ستون متحرک فلزی به ارتفاع ۲۵ متر تا ۳۲ متر قرار دارد.

  در باغ پرندگان بیش از ۳,۵۰۰ قطعه پرنده از ۱۳۰ گونه مختلف نگهداری می‌شود. این مجموعه علاوه بر جاذبه‌های تفریحی، واحدهای آموزشی علمی و تحقیقاتی مانند واحد تکثیر، واحد تغذیه، واحد کلینیک و بهداشت، واحد قرنطینه و واحد تاکسیدرمی را نیز شامل می‌شود.

  آكواريوم

  آدرس: اصفهان، میدان سهروردی، خیابان الفت، پارک جنگلی ناژوان، آکواریوم اصفهان (مشاهده روی نقشه)تلفن: ٣٧٧٨٠٠۱۳ ۰۳۱ساعت فعالیت: ۱۰ تا ۱۸

  منبع عکس: iraninform.com، عکاس: ناشناس

  «آکواریوم اصفهان» که اولین آکواریوم تونلی ایران به شمار می‌رود، در منطقه جنگلی ناژوان و در نزدیکی زاینده‌رود قرار دارد. این آکواریوم که مساحتی برابر ۴,۰۰۰ مترمربع دارد، تونلی به‌طول ۳۵ متر در عمق هفت‌متری زمین است که در احاطه ۳۳ آکواریوم‌ بزرگ پنج تا ۱۰ متری قرار دارد و ۱٫۵ میلیون لیتر آب را در خود جای داده است. کناره‌ها و سقف این تونل با شیشه‌های آکواریوم پوشانده شده‌ است و فضایی شبیه به اعماق اقیانوس را شبیه‌سازی می‌کند.

  در آکواریوم اصفهان حدود ۶,۵۰۰ موجود آبزی زندگی می‌کنند که شامل ۳۰۰ تا ۳۵۰ گونه از ماهی‌های جهان می‌شوند. حدود ۱۰۰ عدد از آبزیان داخل این آکواریوم از خطرناک‌ترین، نادرترین و عجیب‌ترین گونه‌های ماهیان به شمار می‌روند؛ همچنین ۶ نوع کوسه در این تونل آکواریوم زندگی می‌کنند. برخی از آکواریوم‌های به‌کار رفته در تونل آکواریوم اصفهان به موضوعی خاص اختصاص دارند. قدم‌زدن در این تونل و تماشای آبزیان، خاطره‌ای به‌یادماندنی برای بازدیدکنندگان به‌ویژه کودکان و نوجوانان خواهد داشت.

  باغ خزندگان

  منبع مطلب : www.kojaro.com

  پارک ناژوان اصفهان کجاست و چرا باید از آن دیدن کنیم؟

  پارک ناژوان اصفهان هم از آن جاذبه‌های خاص و دیدنی این شهر است که شاید به اندازه باغ بهشت و عمارت‌های تاریخی این شهر محبوبیت نباشد اما اکثر مسافران از آن دیدن می‌کنند. کلیک کنید و بیشتر بخوانید!

  اجاره ویلا در کیش اجاره ویلا در کردان اجاره ویلا در رامسر اجاره ویلا در شمال

  اجاره سوئیت در تهران

  پارک ناژوان اصفهان کجاست و چرا باید از آن دیدن کنیم؟

  نویسنده : میهمان شو تلگرام طبیعت گردی

  تاریخ : دوشنبه 1400/06/08 ساعت 23:00:00

  عکس : مجله گردشگری میهمان شو

  فرقی نمی‌کند به اصفهان سفر کرده باشید یا نه در هر صورت شما اسامی جاذبه‌هایی چون سی‌وسه پل، پل خواجو، عمارت چهل ستون و منار جنبان اصفهان را شنیده‌اید. پارک ناژوان اصفهان هم از آن جاذبه‌های خاص و دیدنی این شهر است که شاید به اندازه باغ بهشت و عمارت‌های تاریخی این شهر محبوبیت نداشته باشد اما تقریباً اکثر مسافران در سفر به اصفهان از آن دیدن می‌کنند.

  در این مطلب از میهمان شو می‌خواهیم شما را به گشت‌وگذاری در پارک جنگلی ناژوان اصفهان ببریم. اگر قرار است به زودی راهی اصفهان شوید و به حیوانات علاقه‌مندید با ما تا انتها این مطلب همراه باشید.

  ناژوان یعنی چه؟

  در لغت ناژوان ترکیبی از دو کلمه "ناژ" و "وان" است. ناژ یا ناژو، گیاهی است از خانواده صنوبر و جز دوم یعنی "وان" پسوندی است برای معرفی جا و مکان، با این حساب ناژوان را می‌توان اینطور معنا کرد: محل رویش ناژو یا محل رویش درختان ناژ و صنوبر!

  اصفهانی‌ها پارک جنگلی ناژوان را با اسامی متعددی صدا می‌زنند که دو مورد از مرسوم‌ترین آن‌ها ناژوان و ناژوون است.

  چرا از پارک ناژوان دیدن کنیم؟

  اگر به طبیعت علاقه‌مندید باید در میان گشت‌وگذارها و دید و بازدید‌ها از جاذبه‌های تاریخی اصفهان سری هم به پارک ناژوان این شهر بزنید. البته نه صرفاً به خاطر باغ پرندگانش بلکه به خاطر فضای 55 هزار متری باغ و تماشای مسیر رودخانه! علاوه بر این در این مجموعه تفریحات دیگری هم وجود دارد که در میان آن‌ها می‌توان به تله سیژ پارک ناژوان اشاره کرد. مسیر این تله سیژ از روی زاینده‌رود می‌گذرد و چشم‌انداز زیبایی از شهر اصفهان به شما می‌دهد که باید حتماً آن را امتحان کنید.

  منطقه جنگلی ناژوان از معدود باغ ‌های اصفهان است که از جریان توسعه و گسترش شهر تا اندازه ‌ای ایمن مانده و همچنان به هوای شهر لطافت و تازگی می ‌بخشد. این گردشگاه یکی از نقاط سرسبز و خرم حاشیه زاینده رود است و سرچشمه اکثر مادی‌ های شهر اصفهان از این منطقه است.

  زیر نظر مدیریت طرح ساماندهی ناژوان که وابسته به شهرداری اصفهان است در این باغ فضاهایی چون تله سیژ، زمین ‌های ورزشی، استخر، کمپینگ، زمین ‌های بازی کودکان، ایستگاه‌ های درشکه سواری، اسب سواری، قایق ‌رانی و محوطهٔ دوچرخه‌ سواری فراهم شده و برای عموم قابل استفاده است.

  باغ پرندگان، آكواريوم، باغ خزندگان، باغ موزه پروانه ها، موزه صدف نیز در این منطقه دایر هستند که میتوانید از آنها نیز دیدن کنید.

  باغ پرندگان معروف‌ترین جاذبه دیدنی پارک ناژوان!

  باغ پرندگان صرفاً باغی برای نگه‌داری گونه‌های متنوع پرنده نیست بلکه در فضای این باغ بخش‌هایی هم به نگهداری از خزندگان و انواع آبزیان اختصاص داده شده است. یکی از ویژگی‌های مثبت این باغ که آن را از دیگر باغ‌وحش‌ها متمایز می‌کند این است که تمام فضای باغ قفس توری ندارد و همه حیوانات در قفس زندگی نمی‌کنند. تعداد زیادی از پرندگان در فضای باز آزاد هستند؛ اما بازهم دیدن قفس‌های توری برای نگهداری بعضی گونه‌ها آدم را غمگین می‌کند.

  در این باغ قفس‌های شیشه‌ای هم می‌بیند. علت این است که بعضی گونه‌های نگهداری شده در باغ پرندگان اصفهان توانایی زیستن در هوای این شهر را ندارند و در قفس‌های شیشه‌ای با تهویه مناسب خود زندگی می‌کنند. برای مثال گونه‌هایی از مرغ عشق، طوطی و توکان در چنین فضایی نگهداری می‌شوند.

  چندین برکه در نقاط مختلف باغ، فضای سبز برای نگهداری طاووس و قرقاول، صخره‌های مصنوعی و قفس‌های فلزی بزرگ هم بخش‌های دیگری از این باغ برای نگهداری بیش از 130 گونه پرنده هستند که فضای مناسبی را برای زندگی آن‌ها فراهم می‌کنند.

  پارک ناژوان کجاست؟

  پارک ناژوان در بخش‌های غربی شهر اصفهان قرار گرفته است که برای رسیدن به آن باید از مسیر بزرگراه شهید حبیب‌اللهی به سمت خیابان الف بروید، از پل وحید در حاشیه پارک ناژوان عبور کنید و به سمت سه راه سیمین بروید. نرسیده به خیابان سهروردی که مردم محل به آن خیابان سیمین می‌گویند، بعد از میدان از سمت راست وارد پارک ناژوان می‌شوید.

  اگر برای سفر به اصفهان آمده‌اید این بخش را بخوانید!

  ازآنجایی‌که شهر اصفهان شهری توریستی و گردشگر پذیر است، اصلاً نباید نگران اقامتگاه بود. در این شهر متناسب پول داخل جیبتان تعداد زیادی هتل و مهمان‌پذیر برای اقامت وجود دارد. هتل آسمان و هتل کوثر دو مورد از گران‌ترین و البته مدرن‌ترین هتل‌های اصفهان هستند؛ که می‌توانید برای اقامتی بسیار راحت در طول سفرتان انتخاب کنید. هتل‌های ماهان و ستاره هتل‌های ارزان‌تری نسبت به دو مورد قبل هستند؛ اما بازهم به‌نوبه‌ خود جز هتل‌های درجه‌یک و گران در اصفهان محسوب می‌شوند. اصفهان در مقابل هتل‌های مدرنش هتل‌های سنتی زیادی هم دارد که مطمئناً اقامت خاطره‌انگیزی را در سفر به اصفهان برایتان رقم می‌زنند.

  یک گزینه‌ بسیار جذاب دیگر برای اقامت منحصربه‌فرد در این سفر انتخاب اقامتگاه بومگردی به‌جای هتل است. اقامتگاه‌های بوم گردی به نسبت هتل‌ها قیمت مناسب‌تری دارند. پس اگر روابط اجتماعی خوبی دارید و از هم‌نشین شدن با دیگران در طول سفر لذت می‌برید، بی‌معطلی برای رزرو یک اقامتگاه بومگردی در اصفهان اقدام کنید.

  منبع مطلب : www.mihmansho.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید