این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پالونیا درخت

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پالونیا درخت را از این سایت دریافت کنید.

  درخت پالونیا و مزایا و معایب کشت و پرورش آن

  درخت پالونیا بومی چین است. نام گیاه شناسی آن Paulownia tomentosa است ، از آن به عنوان ملکه یاد می شود. در این مطلب مزایا و معایب پالونیا مطرح شده

  درخت پالونیا و مزایا و معایب کشت و پرورش آن

  تیر ۳۱, ۱۳۹۹ ارسلان همتی مقالات 3 دیدگاه سرفصل مطالب:

  درخت پالونیا و مزایا و معایب کشت و پرورش آن 

  درخت پالونیا و مزایا و معایب کشت و پرورش آن  در ویدو زیر مهندس همتی  کارشناس جنگل و مرتع به مزایا و معایب درخت پالونیا میپردازد:

  .

  درخت پالونیا بومی چین است. نام گیاه شناسی آن Paulownia tomentosa است ، اما معمولاً از آن به عنوان شاهزاده خانم یا ملکه استفاده می شود.  این درختان برگریز هستند ، به این معنی که آنها در فصل پاییز برگ های خود را رها می کنند و در بهار برگ های جدیدی پرورش می دهند.

  همچنین ببینید: خرید درخت صنوبر

  مزایای درخت  پالونیا:

  درخت پالونیا به سرعت رشد می کنند و هر سال 3 فوت ارتفاع دارند. آنها به سرعت در یک درخت سایه 30- تا 40 پا با عرض سایبان 30 تا 40 پا بلوغ می کنند. نوع خاک تا زمانی که خاک رس سنگینی نباشد که آهسته تخلیه می شود برای این درخت مهم نیست. pH خاک می تواند اسیدی ، خنثی یا کمی قلیایی باشد. این درخت پس از ایجاد مقاومت در برابر خشکسالی و از آلودگی هوا رنج نمی برد.

  برگهای سبز بزرگ و عمیق شکل قلب آنها معمولاً بین 8 تا 12 اینچ رشد می کند. چوب درخت پائولونیا بسیار با ارزش است. این گیاه معمولاً در ژاپن ، جایی که برای ساخت مبلمان و جعبه جواهرات مورد استفاده قرار می گیرد ، پرورش داده می شود. همچنین از آن برای ساخت جعبه های چوبی استفاده می شود

  از ویژگیهای درخت پالونیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقاومت به کم آبی

  • مقاومت به خاکهای آهکی و گچی

  • مقاومت به خاکهای با زهکش بد

  همچنین بخوانید: خرید شمشاد طلایی

  معایب درخت  پالونیا:

  چوب درخت Paulownia تا حدودی شکننده است. شاخه ها مستعد آسیب باد هستند و به راحتی می توانند در محل کار پوسته پوسته یا از بین بروند. آنها غالباً در حال افتادن هستند و برای عبور و مرور پا یا وسایل نقلیه نیاز به حذف دارند. کپسول های بذر و شاخه های کوچک زمین را در زیر درختان سپری می کنند. پوست درخت نازک است.

  توسط یک ماشین چمن زنی یا جاروبرقی علفهای هرز به راحتی می توان خراشیده یا خراشیده شد. ریشه های درخت نزدیک به سطح خاک رشد می کنند و باعث آسیب رساندن به بتن و ایجاد چمن کاری چمن کاری می شوند.

  برگهای درختان پالاونیا قبل از ریزش ، رنگ را در پاییز تغییر نمی دهد. جوانه های گل در پاییز روی این درخت شکل می گیرد. آنها می توانند در اثر یخ زدگی هوا حتی در مناطق 6 و بالاتر آسیب ببینند و باعث می شوند بدون شکوفه به زمین بیفتند

  درخت پالونیا تهاجمی است. خدمات حفاظت از منابع طبیعی وزارت کشاورزی ایالات متحده درخت درخت Paulownia tomentosa را به عنوان یک علف هرز مضر ملاحظه می کند. این ماده در کانکتیکات به دلیل ماهیت بالقوه تهاجمی ممنوع است.  درخت از طریق بذر خود به طور گسترده به زمین های اطراف حمله می کند.

  زمان کاشت درخت پالونیا

  بهترین زمان برای کاشت درخت پالونیا تا حدودی به محل زندگی شما بستگی دارد. اگر منطقه شما دارای زمستان های گرم و بدون دمای انجماد است، می توانید هر زمان در دوره، از اواخر پاییز تا زمستان و اوایل بهار، یک درخت جوان کاشت کنید. در مناطقی که در زمستان یخ زدگی های سخت را تجربه می کنید، بهتر است در اوایل بهار درخت جدید کاشت کنید. به عنوان مثال در اواخر ماه مارس یا اوایل آوریل، هنگامی که خاک قابل کار است زمانی که جوانه های درخت متورم و سبز می شوند.

  انتخاب مکان و کاشت درخت پالونیا

  درختان پائولونیا مکانی را ترجیح می دهند که نور خورشید کامل را به خود اختصاص دهد، اما می تواند سایه جزئی را نیز تحمل کند، ترجیحا بعد از ظهر در مناطقی با تابستانهای گرم. آنها همچنین در مکان های شهری که کیفیت خاک و هوا می تواند ضعیف باشد، به خوبی عمل می کنند. به دلیل داشتن برگهای بزرگ درخت، بهتر است مکانی محافظت شده از باد شدید داشته باشید که این باد می تواند به شاخ و برگ آن آسیب برساند.همچنین ببینید:خرید نهال گردو

  اواخر بهار و پاییز وقتی برگها و غلاف های بذر می افتند، پالونیا ها می توانند کثیف شوند، بنابراین درخت خود را در جایی بکارید که مشکلی ایجاد نشود. برای یک درخت بزرگ در ظرف، یک سوراخ را دو برابر پهنای ریشه حفر کنید و درخت را در همان عمق گلدان خود نگه دارید. سوراخ را با خاک اصلاح شده با کمپوست ریخته و آب زیادی بریزید تا هرگونه هوا از غده ریشه خارج شود.

  سود کاشت درخت پالونیا (قیمت چوب پالونیا  )

  همانطور که گفته شد درخت پالونیا درختی مهاجم است و بومی ایران نیست و باید در کاشت آن در ایران محتاطانه رفتار کرد هر چند که سودآوری بالایی داشته باشد ولی باید توجه داشت که درختان بومی ما نیز نباید فراموش شوند، در ایران، صنوبرهای بومی همچون سفید پَلَت و سپیدار و تبریزی می‌روید و مردم نیز به طور سنتی آنها را می‌کارند و گونه‌های وارداتی صنوبر، از جمله صنوبر دِلتوئیدِس و صنوبر اور آمریکان نیز در دهه‌های اخیر رایج شده و مشکلی به وجود نیاورده است.

  بنا بر تحقیقات اولیه انجام شده در ایران دربارهٔ درخت پالونیا و مقایسهٔ آن با صنوبر در محدودهٔ شرکت چوب و کاغذ مازندران، اختلاف معنی‌داری بین میزان رشد صنوبر و پالونیا دیده نشده است که البته این تحقیقات نیاز به صرف ۵ تا ۱۰ سال زمان و تحقیق بر روی رشد پالونیا در ایران دارد و هنوز به طور قطعی نمیتوان پالونیا را جایگزین صنوبر ایرانی کرد.

  نکاتی در خصوص کاشت و نگهداری از درخت پالونیا:

  ۱- بایداز کاشت این نوع درخت در کنار دیوار خودداری شود.

  ۲ – خودداری از کاشت درخت پالونیا در نزدیکی لوله‌های آب لازم است.

  ۳- حداقل در سال اول کاشت، درخت بایددر زمانهای معین آبیاری شود. بطوریکه هیچگاه خاک آن خشک نشده و برگهای آن جمع نشود.

  منبع مطلب : sarvetalayi.com

  معرفی درخت پالونیا و ارقام آن

  همه چیز در مورد درخت پولساز ؟ پالونیا و کاشت آن در ایران معرفی درخت پالونیا و ارقام تجاری معروف در دنیا| کاشت پالونیا در ایران صرفه اقتصادی دارد یا نه؟ | هر آنچه لازم است از پالونیا بدانیم همراه نکات کاشت و نگهداری درخت پالونیا درختی با ارزش اقتصادی و تولید چوب از این درخت.

  معرفی درخت پالونیا و ارقام آن

  نوشته شده توسط: glassgardenadmin

  30 دیدگاه ها

  ارقام پالونیا , ارقام تجاری پالونیا , بذر درخت اژدها , بهترین ارقام پالونیا , بهترین رقم پالونیا , پالونیا , پالونیا در ایران , خاک مناسب برای پالونیا , درخت پائولونیا , درخت پالونیا , درخت پالونیا قیمت , درخت پولساز پالونیا , درخت مناسب فضای سبز , شرایط اقلیمی برای کاشت پالونیا , معرفی پالونیا , مهم ترین ارقام تجاری پالونیا , نهال پالونیا , همه چیز در مورد پالونیا , همه چیز در مورد گیاه پالونیا , ویژگی های پالونیا

  معرفی درخت پالونیا و ارقام آن

  معرفی درخت پالونیا و ارقام آن (Paulownia):

  معرفی درخت پالونیا و ارقام آن

   ویژگی های کلی این درخت:

  پالونیا یا درخت پرنسس یا در ایران با نام درخت نوروز با نام علمی Paulownia گیاهی از راسته نعناسانان بوده و دارای ۶ تا ۱۷ گونه می باشد، گونه‌های مختلف آن بومی شمال آمریکا، چین، لائوس و ویتنام، و مناطق دیگر شرق آسیا، به ویژه ژاپن و کره هستند.

  برگ های پالونیا قلبی شکل و شکوفه های خوشبو و  زیبا و خوشه ای دارد که معمولاً در ارقام مختلف به رنگ سفید، صورتی مایل به بنفش هستند، پالونیا برای اولین بار به نام Anna Pavlovna دختر پاول یکم تزار روسیه نام گذاری شده است، پالونیا هنگامی که بر روی گل می باشد (تقریباً اردیبهشت ماه) توریست هایی را برای تماشای باغ های زیبای آن به خود جذب می کند.

  پالونیا درختی بسیار سازگار می باشد و در انواع خاک و آب و هوا و شرایط اقلیمی رشد می کند، این درخت در دشت های کم ارتفاع و زمین های مرتفع تا ارتفاع دو هزار متری کشور چین کاشته شده است، در کشور آمریکا نیز این درخت به وفور یافت می شود، در کشور ایران نیز این درخت در دهه ی ۸۰ برای اولین بار در شمال کشور کاشت شده، این درخت علاوه بر جنبه زینتی آن که به خاطر گلهایش می باشد به عنوان درختانی درآمدزا برای مصارف چوبی نیز کاشته می شود.

  گونه های مختلف درخت پالونیا در دماهای ۲۰- تا ۴۵ درجه سانتی گراد رشد داشته البته برخی گونه ها در دماهای پایین رشد مطلوب را ندارند.

  گلهای پالونیا معمولاً بعد از بلوغ و در سال های دوم یا سوم ظاهر می شود.

  نام های دیگر این درخت: empress tree، princess tree، foxglove tree، aka Dragon Tree، Sapphire Tree، Phoenix Tree

  درخت پالونیا جایزه انجمن شایستگی باغ انگلستان را از آن خود کرده‌است.

  همچنین از برگ‌ها و گل‌های پالونیا در تولید کمپوست و تغذیه دام استفاده و ترکیبات دارویی از آن استخراج می‌شود.

  ویژگی های درخت پالونیا:

  از ویژگی‌های درخت پالونیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مقاومت به کم‌آبی

  مقاومت به خاکهای آهکی و گچی

  مقاومت به خاکهای با زهکش بد

  مقاومت به دود و هوای مناطق صنعتی

  پالونیا یکی از گونه های مناسب برای جنگل کاری می باشد، سرعت رشد این گیاه بالاست و برای فضاسازی شهری نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

  پوست درخت پالونیا بعد از بلوغ معمولاً خاکستری رنگ است، قبل از بلوغ ساقه ها پوشیده از کرک هستند، گلهای زیبای پالونیا بعد از تلقیح تبدیل به کپسولهای بذر (میوه) می شوند که در ابتدا به رنگ سبز و چسبناک بوده و سپس قهوه ای می شود و بذرهای سبک پالونیا در آن قرار گرفته است و به وسیله باد به راحتی پراکنده می شود که این بذرهای سبک دلیل مهاجم نام گرفتن درخت پالونیا می باشد و باعث تداوم درختان در جنگل ها می شود، رایج ترین راه برای تکثیر پالونیا کاشت بذر می باشد.

  پالونیا درختی برگ ریز است و خزان دارد و در مناطق معتدل و نیمه گرمسیری و سردسیری می توان پرورش داد، این گیاه همانطور که گفته شد دارای چوب با ارزشی است که با توجه به رشد سریع این درخت، قابلیت بالای تجاری سازی و درآمد زایی دارد، چوب های پالونیا سبک و نرم و قابل فرآوری های چوبی است.

  ارقام مختلف پالونیا معمولاً دارای ارتفاعی بین ۱۰ تا ۲۵ متر بوده و دارای گستردگی عرضی تا ۱۰ متر نیز می باشد در نتیجه برعکس برخی درخت هایی که برای چوب کاشته می شود دارای سایه است، عمر این درخت را تا ۳۰۰ سال نیز برآورد کرده اند.

  پالونیا دارای برگ های پهنی است که طول و عرض آنها به ترتیب به ۳۰ و ۲۰ سانتی متر نیز می رسد.

  یک نکته مهم:

  همانطور که گفته شد درخت پالونیا درختی مهاجم است و بومی ایران نیست و باید در کاشت آن در ایران محتاطانه رفتار کرد هر چند که سودآوری بالایی داشته باشد ولی باید توجه داشت که درختان بومی ما نیز نباید فراموش شوند، در ایران، صنوبرهای بومی همچون سفید پَلَت و سپیدار و تبریزی می‌روید و مردم نیز به طور سنتی آنها را می‌کارند و گونه‌های وارداتی صنوبر، از جمله صنوبر دِلتوئیدِس و صنوبر اور آمریکان نیز در دهه‌های اخیر رایج شده و مشکلی به وجود نیاورده است.

  بنا بر تحقیقات اولیه انجام شده در ایران دربارهٔ درخت پالونیا و مقایسهٔ آن با صنوبر در محدودهٔ شرکت چوب و کاغذ مازندران، اختلاف معنی‌داری بین میزان رشد صنوبر و پالونیا دیده نشده است که البته این تحقیقات نیاز به صرف ۵ تا ۱۰ سال زمان و تحقیق بر روی رشد پالونیا در ایران دارد و هنوز به طور قطعی نمیتوان پالونیا را جایگزین صنوبر ایرانی کرد.

  پالونیا نیازمندی‌های خاصی دارد، ازجمله خاک زهکشی شده می‌خواهد و رس موجود در خاک آن نباید بیشتر از ۲۵ درصد و هوای خاک هم نباید کمتر از ۵۰ درصد باشد.

  منبع مطلب : glassgardenshop.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید