این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پاک کردن چسب قطره ای از دست

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پاک کردن چسب قطره ای از دست را از این سایت دریافت کنید.

  روش پاک کردن چسب قطره ای

  روش پاک کردن چسب قطره ای برخلاف دیدگاه بسیاری از افراد با ساده ترین موادی که در هر خانه ای وجود دارد نیز امکان پذیر است.

  روش پاک کردن چسب قطره ای

  شناختن انواع حلال چسب قطره‌ای به‌اندازه شناخت قوی‌ترین چسب‌های قطره‌ای برای کاربرد مورد نظر شما اهمیت بسیار دارد. برای همه ما حداقل یک‌بار این مشکل وجود داشته است که بخواهیم قطره‌های چسب را از روی لباس یا سطوح دیگر تمیز کنیم. اما باید در نظر داشت که تمیزکردن لکه‌های این مایع قوی از روی سطوح کار مشکل و طاقت‌فرسایی خواهد بود؛ چرا که نیازمند تجربه است تا به سطح مورد نظر، آسیب وارد نشود. در این مقاله ما ساده‌ترین روش پاک‌سازی چسب را به شما آموزش خواهیم داد تا به‌سرعت این مشکل به نظر آسان اما مهم را رفع نمایید.

  چسب قطره‌ای از کارآمد‌ترين انواع چسب در مصارف خانگی است، زیرا دوام بسیار بالایی دارد و استفاده از آن به‌سادگی انجام می‌پذیرد. چسب‌هایی مانند 123 یا چسب‌های دوقلو و دیگر چسب‌های مانند این‌ها به‌صورت کلی به نام چسب‌های قطره‌ای شناخته می‌شوند. این چسب‌ها بسیار مقاوم هستند و از این رو با استفاده از آنها بر روی سطوح مختلف، اغلب در کمترین زمان ممکن خشک می‌گردند.

  بعضی اوقات این خصوصیت چسب‌های قطره‌ای باعث دردسر می‌شود؛ مانند زمانی که اشتباهاً در تماس با سطح پوست قرار می‌گیرند یا هنگامی که روی وسایل و تجهیزات چوبی، پلاستیکی یا لباستان می‌چکند. پاک‌سازی این لکه‌ها راهکار مناسب خودش را دارد تا آسیبی به سطح وارد نشود. برای پاکسازی چسب قطره‌ای می‌توانید از محلول‌های مختلفی استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تمام محلول‌ها برای این کار مناسب نیستند و ممکن است آسیبی جدی به وسیله یا لباس شما وارد کند که دیگر قادر به استفاده از نباشید.

  پاک کردن چسب قطره‌ ای با استون

  تمام چسب‌های قوی یک نقطه ضعف دارند، این نقطه ضعف استون است. با استفاده از استون در قسمت چسبی دست، می‌توان پیوند بین پوست دست و چسب را به راحتی از هم گسست. پس از این که پیوند دست و چسب 123 به سرعت حل شد می‌توانید چسب خشک شده را به راحتی از دست خود جدا کنید.

  برای پاک کردن چسب قطره‌ای به این روش لازم است که از استون خالص استفاده کنید، یا می‌توانید برای پاک کردن چسب از پاک کننده‌های ناخنی که پایه آن‌ها استون است، استفاده کنید. فراموش نکنید که استون پوست دست شما را دچار خشکی می‌کند بنابراین پس از آن از یک نرم کننده پوست استفاده کنید. روش پاک کردن چسب قطره‌ای با استون به صورت زیر است:

  بخشی از دست که دارای چسب است را کاملا به استون آغشته نمایید و پس از مدتی چسب را بکنید. اما اگر از مایع پاک کننده ناخن که پایه آن استون است استفاده می‌کنید، بایستی آن را داخل یک کاسه بریزید و پنج دقیقه دست خود را داخل آن قرار دهید؛ پس از آن با انگشتانتان اقدام به کندن چسب کنید. اگر پاک نشد مدت بیشتری آن را داخل ماده قرار دهید تا چسب به خوبی شل شود و در نهایت دستتان را آب گرم و صابون شست و شو دهید.

   با این فرمول طلایی به تنهایی چسب همه کاره بسازید! ساخت چسب همه کاره در خانه

  پاک کردن چسب قطره‌ ای با آب و نمک

  قسمتی از پوست دست که آغشته به چسب 123 است را در آب گرم خیس نمایید. البته آب گرم را داخل یک ظرف بریزید و دست خود را 10 دقیقه در آن قرار دهید. توجه کنید اگر قسمتی از دست به چسب آغشته شده است که نمی‌توان آن را داخل کاسه قرار داد می‌توانید یک پارچه را با آب گرم خیس کنید و سپس روی چسب فشار دهید.

  روی پوست چسبی نمک بپاشید و سپس آن را در آب گرم بشویید و آن را از پوست خود جدا کنید. چسب را با نمک تمیز کنید و کمی فشار دهید. حداقل یک دقیقه اسکراب کردن را انجام دهید اگر چسب لایه لایه شد دوباره می‌توانید به اندازه 1 الی 2 دقیقه آن را در آب گرم خیس کنید تا چسب به سرعت پاک شود.

  اگر اثر چسب باقی ماند تمام مراحل را دوباره تکرار کنید و در نهایت دست خود را بشورید و به دست خود مرطوب کننده بزنید. اگر چسب به خوبی پاک نشد به جای آب گرم از آب لیمو استفاده کنید.

  پاک کردن چسب قطره‌ ای با آب گرم و صابون

  اگر پوست دستتان حساس است بایستی از روش‌های ملایمی برای پاک کردن چسب از روی دست استفاده کنید. معمولا مایع‌های ظرف‌شویی و یا صابون‌های ظرفشویی گزینه‌های بسیار قوی هستند، که در جهت انجام کارهای مختلف می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در واقع با استفاده از این ماده می‌توانید چسب 123 را به راحتی از روی پوست پاک کنید؛ البته باید کمی حوصله داشته باشید چرا که لازم است برای این کار، دست خود را چند بار خیس کنید.

  در وهله اول بایستی دست خود را در محلول صابون خیس کنید و سپس چسب را بکنید. لازم است که 5 الی 6 قطره صابون ظرف‌شویی را با یک فنجان آب ترکیب کنید. پوست دستتان که چسبی است را به مدت 5 دقیقه در محلول خیس کنید و سپس لبه‌های چسب را با انگشت خود مالش دهید تا چسب پاک شود. اما اگر چسب به راحتی کنده نشد می‌توانید دوباره آن را خیس کنید و سپس مالش دهید تا چسب به خوبی از دستتان کنده شود. در نهایت دست خود را بشویید و از مرطوب کننده دست استفاده کنید.

  پاک کردن چسب قطره‌ ای با الکل

  الکل یک حلال قوی است که می‌تواند چسب‌ خشک شده را از روی پوست به خوبی پاک کند. در ابتدا باید الکل را روی چسب قطره‌ای خشک شده بریزید و سپس آن را ماساژ دهید تا پاک شود. پس از پاک شدن چسب لازم است که دست خود را با آب گرم بشویید و سپس برای نرم کردن آن از محلول آب گرم و صابون استفاده نمایید.

  می‌توانید پنبه را به الکل آغشته نمایید و سپس به مدت 1 دقیقه آن را روی محل مورد نظر قرار دهید. سپس پنبه را آن‌قدر روی دست خود مالش دهید که چسب پاک شود. اگر چسب پاک نشد الکل بیشتری استفاده کنید. پس از پاک شدن چسب دست خودتان را شست و شو دهید و از مرطوب کننده غلیظ استفاده کنید.

  〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

   بهترین چسب ها را از بهترین برندها بخرید! بهترین برندهای چسب برق ایرانی

  〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰

  روش پاک کردن چسب قطره‌ای از روی لباس و پارچه

  اصولا برای پاک کردن چسب قطره‌ای از روی پارچه یا لباس باید دو روش را امتحان کنید. روش اول استفاده از بخار خواهد بود. اتو بخار را آماده کنید و روی محل لکه پارچه قرار دهید، و سپس با استفاده از اتو بخار به محل مورد نظر بخار بدهید؛ که در این صورت چسب خشک شده با حرارت باز می‌شود و سپس به پارچه مقابل می‌چسبد و لکه از بین می‌رود.

  بهتر است در اسرع وقت اقدام به پاک کردن لکه کنید تا لکه چسب قطره‌ای کاملا پاک شود. دومین روش پاک کردن چسب قطره‌ای از روی لباس این است که از سرکه استفاده کنید. بایستی پارچه‌ای را به سرکه آغشته کنید و سپس روی لکه چسب بکشید. در این صورت چسب قطره‌ای نرم می‌شود و از لباس جدا می‌شود.

  منبع مطلب : electrochasb.ir

  پاک کردن چسب قطره ای از روی دست – Razi Chemical Co

  پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

  ماده اصلی تشکیل دهنده چسب قطره ای رازی  سیانواکریلات میباشد. و به دلیل قدرت این ماده در چسبندگی ، جدا کردن آن از پوست کار سختی است و در بسیاری موارد دردآور است.

  روش اول :استفاده از آب و صابون

  ساده ترین روش برای پاک کردن چسب قطره ای از روی پوست شستن دست با آب گرم و صابون است. اگر چسب قطره ای جدا نشد ، در ظرفی یک استکان آب و یک استکان آبلیمو را به همراه مقداری صابون بریزید و دست را در محلول ذکر شده فرو ببرید و بعد از 1 دقیقه ،دستتان را  با آب گرم و صابون بشویید.

  روش دوم :استفاده از استون 

  قسمتی از پوست که چسب به آن چسبیده را به استون آغشته کنید و چسب را بکنید.مایع استون (پاک کننده لاک ناخن)  را داخل یک ظرف کوچک بریزید، پوست را پنج دقیقه برای پاک کردن چسب در آن خیس کنید.سعی کنید به آرامی  چسب را پاک کنید.اگر چسب از پوست دستتان جدا نشد، چند دقیقه دیگر باید در استون بماند آن را از پوستتان جدا کنید.سپس .پوست خود را به طور کامل با صابون و آب گرم بشورید.برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست و خشک شدن آن  از یک کرم  مرطوب کننده غلیظ استفاده کنید.

  روش سوم : استفاده از آب و نمک

  اگر نگران اثرات  استفاده از استون بر روی پوست خود هستید، می توانید چسب  را با استفاده از نمک پاک کنید ، گرانول نمک به عنوان ماده ای جهت  خمیر کردن چسب خشک شده پوست به کار می رود با این حال، ابتدا نیاز دارید که ناحیه آسیب دیده را برای نرم کردن چسب در آب گرم خیس کنید.نمک را روی چسب بمالید ، دوباره آن را در آب گرم بشویید و سعی کنید چسب را از روی پوستجدا کنید..

  چسب را با نمک تمیز کنید، ممکن است برای اثر بخشی نمک احتیاج باشد کمی فشار بیاورید.اسکراب کردن را حداقل یک دقیقه ادامه دهید.هنگامی که چسب شروع به لایه لایه شدن می کند ، ناحیه آغشتهب ه چسب  را دوباره 1 تا 2 دقیقه در آب گرم خیس کنید احتمالا حالا چسب سریع پاک می شود.آن قسمت را به طور کامل بشورید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

  اگر برخی از قسمت های چسب روی پوست شما باقی ماند، تمام فرایند را تکرار کنید.

  روش چهارم :استفاده از آبلیمو

  این بار آب گرم را با آب لیمو جایگزین کنید.اسید موجود در آب لیمو به کنده شدن چسب باقی مانده کمک می کند.

  روش پنجم :استفاده از الکل

  الکل را روی چسب بریزید و ماساژ دهید، تا پاک شود.سپس آن قسمت را با آب گرم بشویید، همچنین می توانید برای نرم کردن چسب، اول از محلول آب گرم و صابون استفاده کنید..یک توپ پنبه را به الکل آغشته کنید و برای یک دقیقه روی چسب خشک شده بگذارید. پنبه را روی چسب آنقدر بمالید تا پاک شود. اگر لازم بود ،آن را بیشتر به الکل آغشته کنید. زمانی که چسب کاملا پاک شد ، پوست را با آب بشویید و کمی مرطوب کننده غلیظ بزنید

  روش ششم : استفاده از روغن زیتون

  همچنین می توانید چسب را به وسیله ی ترکیب روغن زیتون و نمک از روی پوست پاک کنید.روغن زیتون کمک میکند آن قسمت از پوست، چرب و لیز شود و پاک کردن چسب راحت تر بشود.

  نکات مهم و چند پیشنهاد درباره پاک کردن چسب قطره ای

  بهتر برای اینکه مشکلات چسبیدن چسب قطره ای به دست کمتر پیش بیاید ،زمان استفاده از چسب های قوی، دست کش پلاستیکی بپوشید و هم چنین چسب های  قوی را از لباس های کتان دور نگه دارید..

  مواد شیمیایی موجود در چسب قوی ، باعث واکنش گرمازا می شود که می تواند پوست را بسوزاند.

  منبع مطلب : razichemical.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 7 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید