این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پردیس فاز 11

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پردیس فاز 11 را از این سایت دریافت کنید.

  معرفی فاز 11 ( یازده ) شهر پردیس

  در این مقاله قصد داریم که به معرفی و تاریخچه فاز 11 پردیس، پروژه ها و ساختار کلی واحدها، محله های فاز 11 شهر جدید پردیس،  امکانات آموزشی بپردازیم.

  فاز ۱۱ پردیس

  در این مقاله قصد داریم که به معرفی و تاریخچه فاز ۱۱ پردیس، ساختار کلی واحدها، محله های فاز ۱۱ شهر جدید پردیس،  امکانات آموزشی و تجاری و نحوه دسترسی و حمل و نقل عمومی و زیرساخت های شبکه های آب و فاضلاب و برق بپردازیم.

  معرفی و تاریخچه فاز ۱۱

  فاز ۱۱ یازده شهر جدید پردیس، در شمال آزادراه تهران-پردیس و جاده قدیم تهران-جاجرود و حدودا در ۹ کیلومتری غرب میدان امام شهر پردیس و ۲۵ کیلومتری تهران در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده است. این فاز دارای ۵ زون (ناحیه) می باشد که زون های ۱، ۴ و ۵ طرفدار بیشتری دارند و در دید عموم مردم زون های بهتری هستند چون این زون ها در بلندی قرار دارند.

  اولین واحدهای مسکونی فاز ۱۱ پردیس (۴۵۵۰ واحد) شامل بلوک های زون ۴ شمالی و بلوک های ۱ تا ۲۲ زون ۵ به همراه کلانتری، مسجد و واحد تجاری، در ۲۸ تیر ماه سال ۱۳۹۵ افتتاح گردید.

  تعداد واحد مسکن مهر این فاز ۳۳۳۳۵ واحد می باشد که توسط شرکت ترکیه ای کوزو به عنوان پیمان کار شرکت عمران اجرا شده است. افق جمعیت این فاز ۱۳۰ هزار نفر می باشد. کل فاز ۱۱ شهر جدید پردیس شامل حدود ۵۶۴ بلوک ۵۹ واحدی می شود. شیب ۱۳ تا ۳۰ درصدی زمین طبیعی منطقه موجب اختلاف ارتفاع ۳۸۰ متری در زمین این پروژه گردیده است که با استفاده از روش سکو سازی چشم انداز خوبی برای برخی بلوک ها ایجاد شده است. در ضمن از سیستم بتنی قالب تونلی در ساخت این بلوک ها استفاده شده است که علاوه بر مقاومت بالا در برابر زلزله، استهلاک پایین ساختمان و جلوگیری از ترک های حرارتی را فراهم می کند.

  ساختار کلی واحدهای فاز ۱۱

  تمامی ساختمان های فاز ۱۱ پردیس یکسان و به صورت برج های ۱۴ طبقه هستند. البته با احتساب همکف، این برج ها ۱۵ طبقه هستند و در هنگام خرید باید دقت شود که آیا همکف به عنوان طبقات حساب شده است یا نه. اگر در قرارداد مسکن مهر، مثلا طبقه چهارم ذکر شده باشد، در واقع ۴ طبقه بالای همکف مدنظر است و پنجمین طبقه مسکونی می باشد.

  در هر طبقه ۴ واحد شمال شرقی – شمال غربی – جنوب شرق و جنوب غربی به متراژ ۸۶ متر وجود دارد که نقشه آن ها به صورت قرینه و مشابه می باشد. هر بلوک ۵۹ واحد مسکونی و یک واحد تاسیسات (طبقه همکف) دارد. تمامی واحدها ۲ خوابه (۱۲ و ۱۰ متری) هستند. پذیرایی ۲۲ متر و آشپزخانه ۷ متر می باشد. انباری داخل واحد و یک تراس در کنار یکی از خواب ها قرار دارد. تمامی واحدها، پکیج و رادیاتور، کولر، درب ضد سرقت، آیفون تصویری دارند. واحدها پارکینگ مسقف ندارند و محل پارک خودرو در محوطه اختصاصی هر برج قرار دارد.

  هر بلوک ۲ آسانسور (۸ و ۱۱ نفره) و ۳ تانکر ۴۰۰۰ لیتری ( ۲ تانکر شرب و یک تانکر آتش نشانی) و ۲ پمپ آب ( یک شرب و یک آتش نشانی) دارد. همچنین یک راه پله اصلی و یک راه پله اضطراری تعبیه شده است.

  محله های فاز ۱۱ شهر جدید پردیس

  فاز ۱۱ دارای ۵ زون (ناحیه) می باشد و توسط بلواری ۴۰ متری که از تونل سلام امتداد دارد، فاز ۱۱ را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می کند. زون ۱ و ۵ و زون ۴ شمالی در بخش شمالی بلوار اصلی و زون های ۲ و ۳و زون ۴ جنوبی در بخش جنوبی بلوار قرار دارند. البته طبق تقسیمات شهری، این فاز دارای ۳ ناحیه است که ناحیه ۱، ۴ محله، ناحیه ۲، ۳ محله و ناحیه ۳، ۵ محله دارد.

  زون یک ۱

  این زون در شمال فاز ۱۱ با ۱۰۹ بلوک قرار دارد و مجموع واحدهای آن ۶۴۳۱ واحد مسکونی می شود. این زون مرتفع ترین زون فاز ۱۱ می باشد.

  زون دو ۲

  در قسمت شرقی فاز ۱۱ پردیس، زون دو متشکل از ۱۲۶ بلوک و جمعا ۷۴۳۴ واحد واقع شده است.

  زون سه ۳

  زون ۳ که از مرکز فاز تا جنوب آن امتداد دارد، دارای ۱۱۱ بلوک شامل ۶۵۴۹ واحد است.

  زون چهار ۴

  این زون دارای ۱۱۰ بلوک و جمعا ۶۴۹۰ واحد، از دو قسمت تشکل شده است. زون ۴ شمالی که در مرکز فاز با ۵۵ بلوک قرار دارد. زون ۴ جنوبی که در جنوب فاز دارای ۵۵ بلوک می باشد.

  زون پنج ۵

  در غرب فاز، زون ۵ قراردارد که متشکل از ۱۰۸ بلوک با ۶۳۷۲ واحد است.

  امکانات فاز ۱۱ شهر جدید پردیس:

  در ادامه امکانات آموزشی و تجاری فاز ۱۱ پردیس معرفی شده اند.

  مراکز آموزشی:

  در فاز یازده پردیس چندین مرکز آموزشی شامل مرکز آموزشی حافظ مقطع دبستان دخترانه، مرکز آموزشی خیام مقطع دبیرستان دخترانه، کتابخانه عمومی آرا، مرکز آموزشی معرفت مقطع دبستان دخترانه، مرکز آموزشی عطار نیشابوری مقطع دبستان پسرانه، مرکز آموزشی هدایت مقطع دبیرستان پسرانه، پیش دبستانی شادمانه و مرکز آموزشی زبان های خارجی ارتباط ساخته شده است. البته در آینده مراکز دیگری نیز راه اندازی خواهند شد.

  دبستان دخترانه دولتی حافظ

  دبیرستان دولتی پسرانه هدایت

  دبستان دولتی پسرانه عطار نیشابوری

  منبع : etemadbonyan.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید