این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پرورش میل ورم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پرورش میل ورم را از این سایت دریافت کنید.

  چگونگی پرورش میل ورم و نحوه کسب و کار با آن

  شما در این مقاله از مجله آرگا درباره آموزش کرم و پرورش میل ورم ها و کاربرد آن ها که تغذیه جانواران می باشد و تغذیه آن ها آشنا می شوید.

  چگونگی پرورش میل ورم و نحوه کسب و کار با آن

  مریم صبوری ۱۲ دی ۱۴۰۰ ۰

  شما در این مقاله از مجله آرگا درباره آموزش کرم و پرورش میل ورم ها و کاربرد و خواص آن ها که تغذیه جانواران و پرندگان می باشد و تغذیه و ارزش غذایی آن ها و کسب و کار با سرمایه آن آشنا می شوید.

  کرم میل ورم یک لارو سوسک سیاه است که به آن سوسک تاریکی هم گفته می شود که با نام کرم آرد هم شناخته می شود. از آن به عنوان یک مکمل غذایی استفاده می کنند که به دور از هر گونه بیماری و انگل بوده و به صورت زنده و یا خشک سرو می شود. که پرورش میل ورم بیشتر در کشورهای آسیایی همچنین در ایران هم رونق گرفته است. مصرف این کرم برای جانوران در نظر گرفته شده که به خاطر داشتن مقدار پروتئین زیاد و کربوهیدرات گاهی انسان ها هم مصرف می کنند.

  کاربرد آن برای تغذیه انواع پرندگان، خزندگان، ماهیان زینتی و دیگر آبزیان و مرغداری است که با داشتن پروتئین فراوان و انواع ویتامین های B5، B6، B11، B12، A، E یا مواد معدنی چون آهن، روی، منگنز، مس و سلنیوم را می‌توان نام برد را جزو غذای اصلی آن ها می باشد.

  نکات مهم پرورش میل ورم

  کرم های میل ورم امروزه به خاطر خاصیت هایی که دارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند. خیلی از اشخاص هستند که پرورش آن ها را شروع کردند که به طور معمول این کرم ها را بر بستری از سبوس گندم پرورش داده و نگهداری می کنند. به همین دلیل میل ورم ها جزء کرم های بدون باکتری و بدون انگل می باشند. پرورش کرم ها کار سختی نمی باشد و نیاز به محیط بزرگ و آزاد و غذاهای زیادی ندارد. شما می توانید این کرم ها را به آسانی پرورش دهید که برای رسیدن به موفقیت داشتن شرایطی مناسب هم از شروط مهم آن خواهد بود.

  روش و دمای نگهداری از کرم ها

  اولین قدم داشتن شرایط پرورش است که ظروف مناسب برای نگهداری از کرم میل ورم استفاده از ظرف پلاستیکی و شیشه ای و یا سبد های عمقی که با ارتفاع سیزده سانتی هستند. بهتر است از ظرف هایی استاندارد استفاده نمایید که طولی شصت سانتی با عرض چهل سانتی متری داشته باشد. گنجایش این ظرف ها با در نظر گرفتن استاندارد یک تا دو کیلوگرمی از این کرم می باشند. در کف ظروفی که کرم ها قرار دارند با ارتفاع سه تا چهار سانتی متری تقریبا با دو بند انگشت از سبوس گندم به صورت یکنواخت پر شده باشد.

  برای مراقبت از ان ها نیازی به درب محافظ نخواهد بود ولی اگر چنانچه خواستید از درب استفاده نمایید حتما توجه کنید سوراخ هایی برای گردش هوا برروی درب داشته باشد. که نکته مهم توصیه می شود هر چند روز یکبار برای جداسازی کرم ها از فضولات کرم ها را به ظرف تمیزی با شرایط که گفته شد انتقال دهید و ظرف قبلی را بشویید. دمای لازم و ایده آل برای پرورش کرم های میل ورم بین ۲۵ الی ۲۷ درجه سانتی گراد می باشد که با رطوبت ۵۵ تا ۶۵ قرار می گیرد. دقت کنید که گستره دمایی باید ثابت باشد تا کرم ها به خوبی رشد کنند همینطور داشتن تهویه مناسب در هوای سالن که کرم ها در آن پرورش می یابند از اصلیات مهم است.

  تغذیه کرم های میل ورم

  تغذیه و منابع تامین آب در طول مدت پرورش برای این نوع حشره ها از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به نحوه صحیح انتخاب شود. برای بستر این کرم های لارو از خوراک دام و خوراک سبوس جو و برنج استفاده می شود که جو پرک هم مخلوط می کنند. بهترین نوع تغذیه استفاده از سبوس گندم است که نرم و ریز می باشد که ارزش غذایی این حشره تاثیر می گذارد. مسئله مهمی که باید در این جا گفت کامل پودر شدن مواد غذایی است برای تغذیه این حشرات مهم است. با بکارگیری از میکسر ها که مواد را پودر می کنند تا به راحتی قابل هضم باشد.

  میلورم ها نیاز به آب دارند که برای تامین آب از سیب زمینی و هویج استفاده می کنند که آبرسانی به کرم ها را انجام می دهند. سیب زمینی پس از چند روز کپک خواهد زد و فاسد می شود که محیط نگهداری آن ها را آلوده می کند. باید گفت پس از گذشت بیست تا سی روز از تخم گذاری سوسک مولد لارو ها وقتی از تخم بیرون می آیند ریز و کوچک هستند که برای تامین آب آن ها می توانند از کاهو استفاده نمایند.

  آموزش تولید و تکثیر میل ورم

  پس از تخمک گذاری سوسک مولد بستر آن را الک کرده تا سوسک ها از تخم جدا شوند و توسط سوسک های مولد خورده نشوند. بهترین زمان برای الک کردن یک هفته تا ده روز بعد تخم گذاری می باشد درون ظرف بستری از سبوس گندم و سوسک و تخم را گذاشته سپس بعد الک کردن بستر به همراه تخم سوسک را جدا کنید. سوسک ها را به ظرف دیگری منتقل کرده و تخم ها را با بستر دوباره به ظرف قبلی برگردانید چون تخم های بیشتری به بدنه چسبیده و خواهید داشت. شما در ظرفی که تخم ها قرار دارند بستر آن را از سبوس گندم وقتی الک کنید که رنگ سفید به قهوه ای متمایل شده باشد و لاروها بزرگ تر شده باشند. زمانی که لاروها بزرگ تر شدن تا یک هفته بستر کرم ها را الک نمایید و با سبوس تازه جایگزین نمایید.

  حساس ترین مرحله در مرحله شفیرگی می باشد که در این جا کرم هایی که به شفیره تبدیل شده اند باید از کرم های دیگر جدا کرد چون کرم ها از شفیره ها تغذیه می کنند. اگر هم کرم ها از شفیره یک گاز بزنند او به رنگ سیاه درآمده و غیر قابل استفاده خواهد شد. شفیره های جدا کرده در داخل ظرفی تمیز قرار داد که بستر باید یک لایه ی نازک از سبوس گندم باشد.

  منبع مطلب : arga-mag.com

  آیا تولید میلورم کسب و کاری پولساز است؟

  تولید میلورم در ایران به عنوان کسب و کاری جدید در حال گسترش و صنعتی شدن است. در این مقاله میزان درآمد زایی این کسب و کار نوپا را از زبان حسن بسطامی تولید کننده صنعتی میلورم  و مولف کتاب آموزش جامع پرورش و تکثیر میل ورم  بررسی می کنیم.

  ۱ نفر ۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶

  آیا تولید میلورم کسب و کاری پولساز است؟

  تولید میلورم در ایران به عنوان کسب و کاری جدید در حال گسترش و صنعتی شدن است. در این مقاله میزان درآمد زایی این کسب و کار نوپا را از زبان حسن بسطامی تولید کننده صنعتی میلورم  و مولف کتاب آموزش جامع پرورش و تکثیر میل ورم  بررسی می کنیم.

  میلورم چیست؟

  میل ورم، لارو حشره ای به نام سوسک تاریکی است که در بستری از سبوس گندم، و بعضا جو پرک و سبوس دیگر غلات،­ پرورش و تکثیر می یابد و عاری از هر گونه میکروب یا عوامل بیماری­زا برای انسان هاست.

  کاربرد میلورم چیست؟

  میلورم اولین حشره خوراکی است که اتحادیه اروپا مجوز استفاده از آن، به عنوان منبع جدید پروتیین برای انسان ها، را صادر کرده و هم اکنون در بازار کشورهای اروپایی عرضه می شود. از کرم میل ورم جهت تغذیه انواع پرندگان، آبزیان، خزندگان، دوزیستان و گیاهان گوشتخوار استفاده می شود.

  چرا تولید میلورم را به عنوان یک کسب و کار  پولساز  انتخاب کنیم؟

  آسانی پرورش، سرعت بالای تکثیر، عدم تولید صدا، عدم توانایی پرواز، عدم ایجاد بوی زننده، عاری بودن از انگل ها و باکتری ها، آستانه تحمل بالا نسبت به تنش های محیطی و عدم نیاز به تجهیزات پیشرفته، تولید سبد مخصوص پرورش میلورم و دیگر تجهیزات مورد نیاز در داخل کشور، تولید میلورم را به عنوان یک کسب و کار زودبازده با قابلیت گسترش و تولید صنعتی به شغلی پولساز تبدیل کرده است.

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید