این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید آن چه شده است

  سعیدتاجیک

  ممنونم ازشماسمیه خانم جوابتون کمک کرد مرسی

  سمیه

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید آن چه شده است

  جواب : منقضی

  رونالدو

  منقضی

  منقضی

  منقضی

  ناشناس

  ساسان پسرمهتاب ومهتاب دخترکوکبوکوکب دخترشهرام نسبت ساسان به شهرام چیست

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید آن چه شده است را از سایت نکس اسکرین دریافت کنید.

  سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن

  سامانه طبقه‌بندی اقلیمی کوپن

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  نقشهٔ کوپن-گایگر به روز شده[۱]

  Af Am Aw BWh BWk BSh BSk Csa Csb Cwa Cwb Cwc Cfa Cfb Cfc Dsa Dsb Dsc Dsd Dwa Dwb Dwc Dwd Dfa Dfb Dfc Dfd ET EF

  سامانهٔ طبقه‌بندی اقلیمی کوپن یکی از پرکاربردترین سامانه‌های طبقه‌بندی اقلیمی است. این طبقه‌بندی برای نخستین بار به وسیلهٔ اقلیم‌شناس روسی-آلمانی ولادیمیر کوپن در سال ۱۸۸۴ مطرح شد و بعداً خود کوپن چندین تغییر در آن داد که مهم‌ترین این تغییرها در سال ۱۹۱۸ و ۱۹۳۶ بود. سپس اقلیم‌شناس آلمانی رودلف گایگر با کوپن در زمینهٔ تغییرات این سیستم طبقه‌بندی مشارکت کرد و از این رو این طبقه‌بندی را گاهی سیستم طبقه‌بندی اقلیمی کوپن-گایگر می‌نامند. این سیستم بر پایهٔ این اصل است که گیاهان بومی بهترین شاخص اقلیم هستند؛ بنابراین مرزهای اقلیمی مناطق با نوع پوشش گیاهی آن‌ها مشخص شده‌است. این سیستم ترکیبی از میانگین دمای سالانه و ماهانه و بارش و فصلی بودن بارش می‌باشد.[۲]

  ساختار[ویرایش]

  ساختار طبقه‌بندی اقلیمی کوپن اقلیم‌ها را به پنج گروه اصلی طبقه‌بندی می‌کند که هر کدام دارای چندین زیرگروه می‌باشند. هر نوع اقلیم با ۲ تا چهار نماد حرفی نشان داده می‌شود.

  گروه A: اقلیم‌های استوایی/گرمسیری[ویرایش]

  مشخصهٔ اقلیم گرمسیری همیشگی بودن دمای بالای آن‌ها در سطح دریا و ارتفاع پایین است. همهٔ دوازده ماه سال دارای میانگین دمای ۱۸ درجه سانتیگراد یا بالاتر است. این اقلیم به زیرگروه‌های زیر طبقه‌بندی می‌شود:[۲]

  اقلیم جنگل‌های بارانی(Af)[ویرایش]

  در همهٔ دوازده ماه سال میانگین بارش در اقلیم جنگل‌های بارانی دست کم ۶۰ میلی‌متر است. این اقلیم معمولاً تا مدار ۵ تا ۱۰ درجهٔ عرض جغرافیایی از خط استوا هستند. در برخی از مناطق سواحل شرقی ممکن است این اقلیم تا ۲۵ درجه فاصله از استوا گسترش یابد. این اقلیم در تمام طول سال دارای سیستم کم فشار آرامگان استوایی است و بنابراین هیچ فصل طبیعی در آن وجود ندارد.

  برخی از مناطقی که دارای این اقلیم هستند به گونه‌ای یکنواخت و همیشگی در تمام طول سال مرطوب هستند مانند سواحل غربی آمریکای مرکزی و جنوبی از اکوادور تا کاستاریکا، ولی در بسیاری از موارد دورهٔ خورشید بالاتر و روزهای طولانی‌تر به گونه‌ای متمایز دارای رطوبت بیشتری است (مانند پالمینگ اندونزی) یا دورهٔ خورشید پایین‌تر و روزهای کوتاهتر دارای باران بیشتری است (مانند سیتیاوان در مالزی).[۲]

  چند مکان در لبهٔ بیرونی منطقهٔ استوایی وجود دارند که دارای این اقلیم می‌باشند که بیشتر این مناطق در نیمکرهٔ جنوبی قرار دارند مانند سانتوس در برزیل. تک‌فصلی بودن یکی از ویژگی‌های متمایز این اقلیم است. اصطلاح تک‌فصلی به عدم اختلاف زیاد بین ساعات روز و شب و به عدم اختلاف زیاد میانگین دمای ماهانه (یا روزانه) در طول سال دلالت می‌کند. تغییرات دوره‌ای سالانه‌ای در مناطق استوایی وجود دارد، ولی مانند مناطق معتدل پیش‌بینی پذیر نیستند، گرچه این تغییرات در درجه حرارت پدید نمی‌آیند و بلکه در دسترس بودن آب به صورت باران، مه یا آب روی زمین روی می‌دهند. گیاهان (مانند فنولوژی)، حیوانات (تغذیه، کوچ، تولید مثل و غیره) و فعالیت‌های انسانی (کاشت گیاه، خرمن برداری، شکار، ماهیگیری و غیره) بسته به این فصلی بودن دارد. در آمریکای جنوبی و مرکزی استوایی فصل باران (فصل پرآب) اینویرنو و اینورنو نامیده می‌شود که معمولاً در تابستان نیمکرهٔ شمالی روی می‌دهد و فصل خشک (فصل کم‌آب) ورانو یا ورائو نامیده می‌شود که معمولاً هنگام زمستان نیمکرهٔ شمالی روی می‌دهد.[۲]

  اقلیم موسمی(Am)[ویرایش]

  اقلیم موسمی که بیشتر در آمریکای جنوبی حاکم است در اثر بادهای موسمی که بسته به فصل‌ها تغییر جهت می‌دهند، پدید می‌آید. این اقلیم دارای خشک‌ترین ماه است (تقریباً همیشه هنگام انقلاب زمستانی یا کمی پس از آن در آن سوی خط استوا رخ می‌دهد) که باران در آن کمتر از ۶۰ میلی‌متر، ولی بیشتر از یک بیست و پنجم کل بارش سالانه است.

  نمونه‌ها:

  کنز، کوئینزلند، استرالیا[۳]

  میامی، فلوریدا، ایالات متحده

  شرایط دیگری وجود دارد که برخی از مناطق را در این مقوله جای می‌دهد که عبارت است از اقلیم لیتورال باد بسامان، زیرا باد شرقی بارش کافی را در خلال زمستان به همراه می‌آورد و از تبدیل شدن اقلیم منطقه به اقلیم مرطوب و خشک استوایی جلوگیری می‌کند. ناسائو در باهاما این چنین است.

  اقلیم ساوان(Aw)[ویرایش]

  اقلیم ساوان دارای فصل خشک آشکاری است که بارش در خشک‌ترین ماه آن به کمتر از ۶۰ میلی‌متر می‌رشد و این میزان بارش کمتر از یک بیست و پنجم کل بارش سالانه است.[۲]

  نمونه‌ها:

  داروین، قلمرو شمالی، استرالیا[۴]

  کاراکاس، ونزوئلا بمبئی، هند بانکوک، تایلند[۵]

  بیشتر مناطقی که دارای این اقلیم هستند در حاشیهٔ بیرونی منطقهٔ استوایی قرار دارند، ولی گاهی در درون مناطق استوایی نیز مناطقی دیده می‌شوند (مانند سن مارکوس، آنتیوکیا، کلمبیا). سواحل کارائیب به سوی شرق از خلیج اورابا در مرز کلمبیا و پاناما به سوی دلتای رودخانهٔ ارینوکو در اقیانوس اطلس (تقریباً ۴۰۰۰ کیلومتر) دارای دورهٔ خشک طولانی هستند. این اقلیم تا جزایر آنتیل کوچک و آنتیل بزرگ گسترش یافته که کمربند دور کارائیب را تشکیل می‌دهد.

  چنانچه فصل خشک در زمان خورشید بالاتر و روزهای طولانی‌تر باشد گاهی نماد As به جای Aw به کار می‌رود. این ویژگی مثلاً در بخش‌هایی از هاوایی، آفریقای شرقی(مومباسا، کنیا) و سریلانکا(ترینکومالی)وجود دارد. در بیشتر مناطق که اقلیم مرطوب و خشک استوایی دارند فصل خشک در زمان خورشید پایین‌تر و روزهای کوتاهتر روی می‌دهد زیرا اثر سایهٔ باران در خلال زمان خورشید بالاتر سال وجود دارد.

  گروه B: اقلیم‌های خشک (بایر و نیمه بایر)[ویرایش]

  در این اقلیم بارش کمتر از میزان بالقوهٔ تبخیر است. میزان تبخیر-تعرق (به میلی‌متر) به این ترتیب تعیین می‌شود:[۲]

  میانگین دمای سالانه به سانتیگراد ضرب در ۲۰، سپس اگر ۷۰٪ یا بیشتر از کل بارش در نیمه‌ای از سال که خورشید بالا است (آوریل تا پایان سپتامبر در نیمکرهٔ شمالی، یا اکتبر تا پایان مارس در نیمکرهٔ جنوبی) رخ دهد عدد به دست آمده به اضافهٔ ۲۸۰ می‌شود، ولی اگر ۳۰٪ تا ۷۰٪ از کل بارش در طول دورهٔ یاد شده روی دهد عدد به دست آمده به اضافهٔ ۱۴۰ می‌شود و بالاخره اگر کمتر از ۳۰٪ از کل بارش در دورهٔ یاد شده باشد عدد به دست آمده به اضافهٔ صفر می‌شود.

  منبع : fa.wikipedia.org

  بیمه شخص ثالث

  بیمه نامه شخص ثالث - بیمیتو

  بیمه شخص ثالث

  مشخصات خودرو خود را با استفاده از یکی از روش‌های زیر وارد کنید.

  بر روی برگ سبز یا کارت خودرو قابل مشاهده است.

  یــا سادگی در خرید سرعت در صدور پشتیبانی 24 ساعته ارسال رایگان

  در صورت خرید تا ساعت 21، بیمه‌نامه شما همان روز صادر می‌شود.

  درباره بیمه نامه شخص ثالث

   بیمه نامه شخص ثالث

  در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه شخص ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

  اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

  برای مثال در یک حادثه رانندگی هزینه درمان، فوت و خسارت وارد شده به اموال تمامی افراد زیان‌دیده، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرد. راننده مقصر نیز تحت پوشش بیمه حوادث راننده که به تازگی جزئی از بیمه شخص ثالث شده است قرار می‌گیرد. با این تفاوت که بیمه حوادث راننده تنها خسارت‌های جانی را پوشش می‌دهد و در برابر خسارات مالی مسئولیتی ندارد.

  بیمه شخص ثالث را تمامی شرکت‌های بیمه ارائه می‌دهند و نرخ بیمه در شرکت‌های مختلف می‌تواند متفاوت باشد. همچنین تفاوت در کیفیت ارائه خدمات این بیمه می‌تواند تأثیر بسزایی در میزان رضایت بیمه‌گزار داشته باشد. در ادامه به بررسی بهترین بیمه شخص ثالث نیز خواهیم پرداخت.

   بیمه شخص ثالث چطور محاسبه می شود؟

  در اولین قدم به این می‌پردازیم که حق بیمه شخص ثالث بر چه اساسی تعیین می‌شود و سپس به عوامل مؤثر بر قیمت نهایی خواهیم پرداخت.

   حق بیمه پایه ابلاغ شده توسط بیمه مرکزی

  اساس تعیین حق بیمه شخص ثالث و میزان پوشش مالی و جانی که به آن خواهیم پرداخت مبلغ تعیین‌شده برای دیه کامل یک انسان در ماه حرام است. هر ساله قوه قضائیه میزان مشخصی را به عنوان حق دیه کامل در ماه حرام اعلام می‌کند. در سال 1400 دیه کامل در ماه حرام 640 میلیون تومان و در ماه غیرحرام 480 میلیون تومان تعیین شده است. در تقویم قمری چهار ماه‌ ذی‌القعده، ذی‌الحجه، محرم و رجب ماه‌های حرام به شمار می‌آیند. بدین معنی که اگر فوت ناشی از حادثه رانندگی در یکی از این چهار ماه رخ دهد میزان دیه 640 میلیون تومان و در باقی ماه‌های سال 480 میلیون تومان خواهد بود. بر همین اساس حداقل پوشش مالی نیز در سال 1400، 16 میلیون تومان تعیین شده است که یک چهلم دیه کامل در ماه حرام است. بیمه مرکزی بر اساس این مبلغ، حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. این مبلغ پایه حق بیمه خواهد بود. در مراحل بعدی می‌توان با استفاده از تخفیف‌ها و تغییر برخی از فاکتورهای مؤثر بر حق بیمه، قیمت بیمه شخص ثالث را کاهش یا افزایش داد.

  2. تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالثبرتری یک شرکت به شرکت‌های دیگر کیفیت خدمات‌دهی آن است که البته این عامل نیز در سامانه بیمیتو بر اساس نظرسنجی‌ها و آمار بیمه مرکزی قابل مقایسه است.

  سوالات متداول

  برای اعمال تخفیف‌ روی بیمه‌نامه، سال جدید رو خودمون باید اضافه کنیم؟

  تخفیف‌های شما طبق اطلاعات آخرین بیمه ثبت شدند و نیازی نیست خودتون سال جدید رو اضافه کنید.

  بیمه شخص ثالث چیست؟

  بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه خودرو است که خسارات جانی و مالی وارد شده به اشخاص زیان‌دیده را پرداخت می‌کند. داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه موتوری اجباری است.

  منظور از شخص ثالث در بیمه شخص ثالث چیست؟

  در بیمه شخص ثالث، شخص اول شخص بیمه‌گزار (کسی که برای وسیله نقلیه‌ای بیمه شخص ثالث خریداری می‌کند)، شخص ثانی، بیمه‌گر یا شرکت بیمه و شخص ثالث فرد یا افرادی هستند در حادثه رانندگی زیان دیده‌اند به جز راننده مقصر.

  داشتن بیمه شخص ثالث برای چه کسانی اجباری است؟

  طبق قانون، داشتن بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری (سواری، مسافری، خودروی بارکش، موتور سیکلت و ...) الزامی است.

  نداشتن بیمه شخص ثالث برای من چه مشکلاتی ایجاد می‌کند؟

  اولاً حرکت وسیله نقلیه بدون داشتن بیمه شخص ثالث، ممنوع است و پلیس راهنمایی رانندگی در هر زمانی که متوجه نداشتن بیمه شخص ثالث یک وسیله نقلیه شود، می‌تواند آن را توقیف کند. درصورتی‌که وسیله نقلیه‌ای دارای بیمه‌نامه شخص ثالث نباشد و دچار حادثه شود، راننده تا زمان پرداخت خسارت جانی و مالی اشخاص زیان‌دیده، زندانی می‌شود. همچنین، در هر زمان که راننده بخواهد بیمه شخص ثالث بخرد، باید جریمه دیرکرد آن را که قابل بخشش نیست، بپردازد. از سوی دیگر، فروش وسیله نقلیه فاقد بیمه شخص ثالث، امکان‌پذیر نیست.

  بیمه شخص ثالث برای من چه فایده‌ای دارد؟

  علاوه بر آنکه خرید بیمه شخص ثالث برای تمامی دارندگان وسایل نقلیه موتوری الزامی است، داشتن این بیمه می‌تواند خسارات مالی و جانی ناشی از بروز حادثه را که می‌تواند تا مرز صدها میلیون تومان باشد، جبران نماید.

  خسارت مالی در بیمه شخص ثالث چیست؟

  خسارت مالی در بیمه شخص ثالث، به معنای خسارتی است که در جریان حادثه به اموال اشخاص ثالث وارد می‌شود.

  خسارت جانی در بیمه شخص ثالث به چه معناست؟

  آسیب جانی که در جریان حادثه به جسم انسان (و نه هر موجود زنده دیگری) وارد می‌شود، خسارت جانی نامیده می‌شود.

  آیا بیمه شخص ثالث زیان واردشده به راننده خودرو مقصر را جبران می‌کند؟

  خسارت وارده به راننده در جریان حادثه، از طریق بیمه حوادث راننده جبران می‌شود. در حال حاضر، بیمه حوادث راننده، پوشش اجباری بیمه شخص ثالث است. این بیمه، دیه مربوط به نقص عضو یا فوت راننده را جبران می‌نماید اما هزینه درمان پزشکی ناشی از حادثه را برای راننده مقصر جبران نمی‌کند. درصورتی‌که فردی بخواهد خسارت پزشکی ناشی از حادثه را جبران کند، می‌تواند بیمه حوادث انفرادی تهیه کند.

  اگر گواهینامه نداشته باشم، آیا بیمه شخص ثالث خسارت واردشده به من را جبران می‌کند؟

  در صورتی که گواهینامه نداشته باشید باید تمامی هزینه خسارت به بارآمده را خودتان تقبل کنید و شرکت بیمه هیچ هزینه‌ای را بر عهده نخواهد گرفت.

  منبع : bimito.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  الهه 6 روز قبل
  0

  نتیجه

  جواب نتیجه 2 ماه قبل
  0

  نتیجه

  فایزه 3 ماه قبل
  0

  نتیجه

  الهه 8 ماه قبل
  1

  منقضی

  نسرین 9 ماه قبل
  0

  جنس منقارپرندگان

  1
  ....... 3 ماه قبل

  کراتین

  حسن 9 ماه قبل
  0

  حسن

  ناشناس 10 ماه قبل
  0

  پس‌ازانجام‌ک۷ارتوسط

  منیر درویشوند 10 ماه قبل
  1

  منقضی

  خرگوش 12 ماه قبل
  1

  منقضی

  النا 12 ماه قبل
  1

  منقضی میشه بچه ها

  خالد 1 سال قبل
  0

  پس از آن که کار با کوپن تمام شد کوپ چه میشود

  سودی 1 سال قبل
  0

  منقضی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  پس از انجام کوپن

  Saman 1 سال قبل
  0

  جواب چیسه؟

  ندا 1 سال قبل
  0

  پس از انجام کار توسط کوپن

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  کوپن

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  منقضی

  گتل 1 سال قبل
  -1

  پس از انجام کار توسط کوپن

  پروانه 1 سال قبل
  -1

  پس از انجام کار با کوپن دیگر نمیتوانید از ان استفاده کنید ان چه شده است

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمی توانید از ان استفاد کنید

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمی توانید از ان استفاده کنید

  چیه 1 سال قبل
  -1

  ابطال

  مهناز 1 سال قبل
  0

  پس از انجام کار توسط کوپن

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  پس ازانجام کارتوسط کوپن، دیگرنمیتوانیدازان استفاده کنید، آن چه شده است

  رونالدو 1 سال قبل
  5

  منقضی

  ناشناس 1 سال قبل
  3

  ساسان پسرمهتاب ومهتاب دخترکوکبوکوکب دخترشهرام نسبت ساسان به شهرام چیست

  2
  شیدا 3 ماه قبل

  نتیجه

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  پس از انجام

  سمیه 1 سال قبل
  5

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید آن چه شده است

  جواب : منقضی

  7
  سعیدتاجیک 1 سال قبل

  ممنونم ازشماسمیه خانم جوابتون کمک کرد مرسی

  سمیه 1 سال قبل
  2

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوانید از آن استفاده کنید آن چه شده است

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید ان چه شده است

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  پس از انجام کار توسط کوپن دیگر نمیتوان از آن استفاده کرد آن چه شده است

  فرید 1 سال قبل
  0

  پس ازانجام کارکوپن دیگه نمی توانید استفاده کنید

  سیدرضانعمتی 1 سال قبل
  2

  منقضی

  فاطمه مافی 1 سال قبل
  -1

  پس ازانجام کارتوسط کپن دیگرنمیتوان ازآن استفاده کرد آن چه شده است

  مهدی 1 سال قبل
  0

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  0
  خرگوش 12 ماه قبل

  منقضی

  3
  منقضی 1 سال قبل

  منقضی

  برای پاسخ کلیک کنید