این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  پماد رفع کبودی زیر چشم در اثر ضربه

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  پماد رفع کبودی زیر چشم در اثر ضربه را از این سایت دریافت کنید.

  از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه

  درمان کبودی زیر چشم بر اثر ضربه کبودی زیر چشم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ضربه خوردن با مشت و به وجود آید برای از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه راهکارهای بسیاری وجود دارد که در اداکه 10 روش از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه را بیان خواهیم کرد شاید بهبودی کبودی پوست شما چندین هفته طول بکشد برای این

  از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه

  مجموعه : پزشکی و سلامت

  درمان کبودی زیر چشم بر اثر ضربه

  کبودی زیر چشم ممکن است به دلایل مختلفی از جمله ضربه خوردن با مشت و … به وجود آید. برای از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه راهکارهای بسیاری وجود دارد که در اداکه 10 روش از بین بردن کبودی زیر چشم بر اثر ضربه را بیان خواهیم کرد. شاید بهبودی کبودی پوست شما چندین هفته طول بکشد. برای اینکه با سرعت هرچه بیشتر درمان کبودی نتیجه‌بخش باشد، به مراقبت از بدن و استراحت خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. استفاده از روش‌های درمان خانگی کبودی که در اینجا به آنها اشاره شد، به‌سرعت بهبودی شما کمک زیادی خواهد کرد.

  در طول درمان کبودی زیر چشم، روند بهبودی را دائما کنترل کنید؛ همچنین به‌یاد داشته باشید که کبودی های زیر چشم می‌توانند نشانه‌ای از گرفتگی شدید ماهیچه‌ها یا شکستگی استخوان باشد که باید در موارد زیر به پزشک مراجعه کنید:

  اگر کبودی زیر چشم و آسیب‌دیدگی جزئی به‌نظر می‌رسد، اما هنوز بعد از سه روز احساس درد دارید.

  اگر کبودی زیر چشم گسترش پیدا کرد.

  اگر دلیلی برای کبودی پیدا نکردید و بعد از مدتی کبودی همچنان وجود داشت. (البته توجه داشته باشید که کبودی‌ها در ناحیه ساق پا بیشتر حاصل ضربه‌های مختلف در اثر فعالیت روزانه است که به‌زودی بهبود می‌یابند.)

  اگر در ادرار یا مدفوع خون مشاهده کردید. این علائم نشان از آسیب جدی است و بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

  1. رفع کبودی زیر چشم با آناناس

  بروملائین نام ترکیبی از آنزیم‌های موجود در آناناس است. بروملائین در کاهش شدت کبودی و کاهش التهاب آن کمک می‌کند. می‌توانید میوه آناناس را برای جذب بروملائین بخورید و یا از مکمل‌های بروملین استفاده کنید. همچنین می‌توانید کرم موضعی بروملائین را هم تهیه کنید و در درمان کبودی از آن کمک بگیرید.

  2. درمان کبودی زیر چشم با آلوئه‌ورا

  در تحقیقات علمی نشان داده شده است که آلوئه‌ورا در کاهش درد و التهاب بسیار مؤثر عمل می‌کند و شما می‌توانید آن را به‌طور موضعی روی منطقه آسیب‌دیده قرار دهید. اما دقت کنید که حتما از ژل آلوئه‌ورای خالص استفاده کنید و برچسب محصول موردنظر را به‌دقت بخوانید که مواد افزودنی در آن وجود نداشته باشد تا تأثیر بیشتری از آن ببینید.

  3. روش از بین بردن کبودی زیر چشم با گیاه آرنیکا

  آرنیکا (Arnica) گیاهی هومیوپاتی است که گفته می‌شود در درمان التهاب و تورم بسیار مؤثر است. این گیاه درمانی ایده‌آل برای کبودی است. نتایج مطالعه‌ای علمی در سال ۲۰۱۰ نشان داد که پماد آرنیکای موضعی به‌طور مؤثر کبودی ناشی از لیزر را درمان می‌کند. شما در طول روز می‌توانید چندین بار از پماد یا ژل آرنیکا در درمان کبودی استفاده کنید. همچنین آرنیکا را به‌صورت خوراکی هم می‌توانید مصرف کنید.

  4. درمان کبودی زیر چشم با فشار

  کبودی زیر چشم را با یک باند کشی ببندید. این کار به بافت‌ها فشار می‌آورد و از نشت رگ‌های خونی جلوگیری خواهد کرد. با استفاده از روش فشرده‌سازی شدت کبودی را کاهش دهید. این روش در کاهش درد و تورم مؤثر خواهد بود.

  5. رفع سریع کبودی زیر چشم با کمپرس یخ

  یخ را بلافاصله پس از آسیب دیدن به جهت کاهش جریان خون در اطراف منطقه کبودی زیر چشم قرار دهید. خنک کردن رگ‌های خونی باعث می‌شود تا مقدار خونی که به بافت‌های اطراف آن می‌رسد، کاهش پیدا کند؛ به‌این‌ترتیب از کبودی زیاد جلوگیری خواهید کرد و تورم کمتری هم ایجاد می‌شود.

  شما می‌توانید یک بسته یخ را در درون کیسه قرار دهید و در یک پارچه یا حوله بپیچید و به‌مدت ده دقیقه روی منطقه آسیب‌دیده قرار دهید. مجددا ۲۰ دقیقه صبر کنید و دوباره این عمل را تکرار کنید.

  6. گیاه سنفیتون بهترین راه درمان کبودی زیر چشم

  گیاه کامفری (Comfrey) که در زبان فارسی به آن «سنفیتون» یا «هماور طبی» هم گفته می‌شود اغلب در درمان بیماری‌های پوستی و التهاب استفاده می‌شود. نتایج تحقیقات علمی نشان داده است، کرم‌های این گیاه دارای قدرت شفابخشی بالایی در درمان کبودی است. کبودی به‌علت آسیب دیدن یا پاره شدن رگ‌های خونی در زیر پوست نمایان می‌شود و معمولا خودبه‌خود ازبین می‌رود و نیازی به درمان کبودی نخواهید داشت، اما روش‌هایی برای کاهش درد و از بین بردن اثر آن وجود دارد که بهتر است بدانید.

  شما می‌توانید چند بار در روز این کرم را روی ناحیه‌ی کبودی زیر چشم بمالید. همچنین می‌توانید از برگ‌های خشک‌شده آن به‌صورت فشرده روی ناحیه کبودی زیر چشم استفاده کنید. برای این روش، برگ‌ها را به‌مدت ۱۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید. سپس مایع اضافی را جدا کنید و برگ‌های خیس را لای حوله یا پارچه‌ای بگذارید و برای درمان کبودی روی ناحیه‌ی موردنظر قرار بدهید.

  7. درمان کبودی زیر چشم با ویتامین C

  ویتامین C دارای خواص ضدالتهابی است و در سرعت بخشیدن به بهبود زخم و درمان کبودی مؤثر عمل می‌کند. شما می‌توانید انواع مختلف این ویتامین را به‌صورت ژل، کرم و یا سرم‌هایی که حاوی ویتامین C هستند، از داروخانه تهیه کنید و به‌صورت موضعی روی ناحیه کبودی زیر چشم استفاده کنید. همچنین می‌توانید آن را به‌عنوان مکمل غذایی مصرف کنید. خوردن میوه و سبزی تازه به مقدار زیاد هم راه دیگری برای جذب ویتامین C است.

  8. از بین بردن کبودی زیر چشم با کرم ویتامین K

  ویتامین K حاوی موادی است که به لخته شدن خون کمک می‌کند. در مطالعه‌ای علمی در سال ۲۰۰۲ نشان داده شد که استفاده از کرم ویتامین K در درمان کبودی که پس از روش‌های درمانی با لیزر ایجاد می‌شود، مؤثر است. برای استفاده از این روش، کافی است روزی حداقل دو بار کرم ویتامین K را روی ناحیه‌ی کبودی زیر چشم بمالید.

  9. بهترین روش های درمان کبودی زیر چشم

  اگر پاها یا دست‌تان کبود شده، عضو کبودی زیر چشم را بالاتر از ارتفاع قلب خود بگیرید. این کار به کاهش درد و خالی کردن مایع اطراف ناحیه کبودی زیر چشم کمک خواهد کرد. همچنین با بالا بردن ناحیه کبودشده، فشارخون در آن ناحیه کاهش می‌یابد و فشار درد کمتری روی آن احساس خواهید کرد. اگر می‌خواهید به استراحت بپردازید، این روشی بسیار عالی خواهد بود و به روند درمان کبودی هم سرعت می‌بخشد.

  منبع مطلب : www.samatak.com

  رفع کبودی زیر چشم

  در این مقاله به شما آموزش رفع کبودی زیر چشم و همچنین روش های خانگی از بین بردن گودی زیر چشم رامیگوییم.با چند راهکار آسان خانگی سیاهی چشم را از بین ببرید.

  رفع کبودی زیر چشم

  فهرست مطالب

  درمان کبودی چشم در اثر ضربه

  سیاهی زیر چشم ظاهری کبودی در اطراف چشم می باشد که معمولا در نتیجه ضربه به سر یا صورت به وجود می آید و باعث خونریزی در زیر پوست می شود که باید با روش های رفع کبودی زیر چشم این مشکلات را از بین برد. هنگامی که رگ های خونی کوچک یا مویرگ ها در زیر پوست شکسته می شوند ، خون به بافت اطراف نشت می کند. این همان چیزی است که باعث تغییر رنگ یا کبودی می شود.

  در اکثرمواقع کبودی زیر چشم جدی نیست اما بعضی اوقات می تواند نشانه اضطراری پزشکی مانند شکستگی جمجمه باشند که خود را به صورت سیاهی دو چشمنشان می دهد. علاوه بر این سیاهی دور چشم ممکن است در اثر ضربه به بینی  رخ دهد که در آن خون به وسیله جذب شدن توسط بدن در زیر چشم برطرف می شود. در واقع این خون به “چشم راکون” معروف است که در زير چشم ها مستقر مي شود و با شکستگي در قاعده جمجمه همراه است.

  روند جذب خون و رفع کبودی زیر چشم، در ابتدا سیاه و آبی کبود بوده سپس به سمت رنگ زرد یا سبز رفته و محو می شود. به این دلیل است که خون موجود در زیر پوست در اثر ضربه، سرانجام شکسته و مجددا به بافتهای اطراف جذب می شود. بسته به میزان خونی که در پوست جمع شده است ، بافت ها ممکن است به حداقل دو هفته برای بازگشت به رنگ طبیعی نیاز داشته باشند.

  اگر سیاهی دور چشم بر اثر شکستگی جمجمه رخ داده باشد برای درمان رفع کبودی زیر چشم، پزشک شما برای اطمینان بیشتر، سی تی اسکن و عکسبرداری ام.آر.آی از سر و صورت را تجویزمی کند تا در صورت ارتباط آن با مشکلات چشمی بتوانید به یک چشم پزشک مراجعه می کنید و یا در صورت آسیب دیدگی احتمالی سر به جراح مغز و اعصاب و در انتها در صورت شکستگی مشکوک صورت ، به یک متخصص گوش و حلق و بینی ارجاع داده شوید.

  بنابراین مهم است قبل از رفع کبودی زیر چشم از علت آن و نوع ضربه آگاه شده و آن را با پزشک خود در میان بگذارید. اگر کبودی زیر چشم در اثر ضربه بوده باشد و سردرد همچنان ادامه داشته باشد و یا بینایی یا هوشیاری را تحت تاثیر قرار دهد ممکن است دچار ضربه مغزی یا شکستگی شده باشید. خون زیر سطح چشم شما نیز دلیلی جدی برای نگرانی است. این می تواند نشانه ای از پارگی چشم یا رگ های خونی آسیب دیده در چشم می باشد که باعث تورم و عفونت اضافی شود ، که می تواند باعث عدم بینایی و تاری دید شما شود.

  بهترین پماد های از بین بردن سیاهی زیر چشم

  کبودی زیر چشم به دلایل مختلف می تواند هر فردی، در هر سن و قومیتی را تحت تأثیر قرار دهد. ژنتیک، پیری و ضربه از عوامل شایع به وجود آمدن این مشکل هستند. علاوه بر این ممکن است که آلرژی ، کمبود مواد مغذی یا شرایط بهداشتی اساسی نیز باعث ایجاد حلقه های تاریک در اطراف چشم شوند. اگر این سیاهی و کبودی بر اثر عوامل جدی و ضربه نباشد می توان با استفاده از کرم دور چشم و پماد مخصوص نسبت رفع کبودی زیر چشم اقدام کرد.

  پمادهای حاوی پپتیدهای ضد چروک و رتینولدر این زمینه بسیار مفید می باشند. تاثیر این ماده توصیه شده توسط پزشکان در بهبود بافت و سیاهی دور چشم و رفع چین و چروک های اطراف آن به اثبات رسیده است. اگرچه رتینول گاهی اوقات می تواند حساسیت پوستی را تشدید کند اما به هرحال از لطافت این فرمول در پمادها و کرم های دور چشم استفاده شده است.

  علاوه بر این برخی مواد تقویت کننده رطوبت است نیز از جمله اسید هیالورونیک، اسکالان و ویتامین E به شما کمک می کند تا ظاهر خشک و سیاه پوست اطراف چشم را از بین ببرید. همچنین ویتامین K دایره های تیره زیر چشم را هدف قرار می دهد. این مواد به سرعت در پوست جذب شده و در انتها با مرطوب کردن پوست اطراف چشم استفاده از کانسیلر برای رفع کبودی زیر چشم را آسان می کنند.

  کانسیلر نیز از جمله کرم های آرایشی برای رفع موقت کبودی و سیاهی زیر چشم می باشد که به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهی این نقص را از بین ببرید اما برای رفع کبودی زیر چشم به صورت اساسی باید صبور بوده و به صورت مداوم از پماد رفع کبودی زیر چشم استفاده نمایید.

  رفع کبودی و پف زیر چشم

  کبودی وسیاهی زیر چشم می تواند تمام چشم شما را احاطه کند یا فقط می تواند بر برخی نواحی زیر چشم شما تأثیر بگذارد. این مشکل بیشتر در نتیجه جمع آوری خون در این منطقه رخ می دهد اما معمولا مسئله جدی نیست اما در صورت بروز علائمی مانند سردرد مداوم یا استفراغ  بهتر است سریعا به پزشک مراجعه نمایید. اما گاهی حلقه های سیاه دور چشم ناشی از ژنتیک است که از مادر یا پدر به شما ارث رسیده که خود را به عنوان رنگدانه تیره در زیر چشم ها نشان می دهد.

  اگر سیاهی زیر چشم جزیی باشد معمولاً درمان خانگی کافی است. استفاده از کمپرس یخ می تواند تورم را کاهش داده ، درد را کاهش داده و به کاهش کبودی کمک کند اما دقت کنید هیچ وقت بیش از 20 دقیقه یخ را روی چشم آسیب دیده قرار ندهید زیرا باعث سرمازدگی این ناحیه خواهد شد.

  یکی از روش های ساده و خانگی برای رفع کبودی و پف زیر چشم استفاده از ماسک قهوه می باشد. قهوه یک ماده مفید برای بهبود گردش خون شناخته شده است و در عین حال شکلات نیز برای سلامتی چشم مفید است زیرا ثابت کرده است که بینایی را بهبود می بخشد. بنابراین تنها کاری که باید بکنید این است که 1 قاشق غذاخوری قهوه، 1 قاشق غذاخوری شکلات و 1 قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کرده و این مخلوط را دور چشم خود قرار داده و بعد از 15 دقیقه آن را بشویید. این ماسک باعث افزایش گردش خون در اطراف چشم شده وظاهری تازه به چشمان شما میبخشد.

  البته جدا از روش های خانگی، ترفندهای زیادی در کلینیک های زیبایی برای رفع کبودی زیر چشم وجود دارد که باید قبل از انتخاب هر یک از این روش ها با یک پزشک متخصص مشورت نمایید.

  قرص برای رفع کبودی زیر چشم

  داروهای زیادی در دسترس هستند که می توانند به طور موثری در معالجه و غلبه بر بیماری سیاه زیر چشم کمک کنند. آسیب های چشم سیاه اغلب باعث ایجاد درد شدید و سوزش می شود که می تواند توانایی شما در دیدن و عملکرد مناسب در طول روز را مختل کند. با این حال ، داروها می توانند به کاهش تورم و تسکین درد همراه با آسیب کمک کنند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که می توانند به رفع کبودی زیر چشم کمک کنند عبارتند از: آسپرین ، موترین ، ایبوپروفن. اگرچه این داروهای بدون نسخه باید به طور موثر درد را کاهش دهند ، اما اگراز درد بیش از حد رنج می برید حتما با پزشک خود مشورت کنید.

  منبع مطلب : armanelahie.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید