این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چرا بیمه بیکاری شهریور واریز نشده

  ناشناس

  بیمه بیکاری شهریور هنوز واریز نشده دلیلش میدونین چیه

  اداری بیمه تامین اجتماعی علت واریز نشدن بیمه بیکاری چیست تور به خدا جواب دهید عیالوار

  علی

  برا منم واریز نشده.... کرج

  چرا بیمه بیکاری شهریور واریز نشده را از این سایت دریافت کنید.

  پرسش و پاسخ های اخیر در بیمه بیکاری

  Deprecated: Function get_magic_quotes_gpc() is deprecated in /www/wwwroot/shenasname.ir/ask/qa-include/qa-base.php on line 1170Warning: session_start(): open(/www/php_session/shenasname.ir//sess_cattn83c8o6npq5v7jtfhhrf7n, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in /www/wwwroot/shenasname.ir/ask/qa-include/app/users.php on line 162Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /www/php_session/shenasname.ir/) in /www/wwwroot/shenasname.ir/ask/qa-include/app/users.php on line 162

  ورود

  پرسش و پاسخ اداری و استخدامی

  طرح پرسش

  پرسش و پاسخ های اخیر در بیمه بیکاری

  برای نمایش سوالات بیشتر, بر روی لیست کامل سوالات این دسته کلیک کنید.

  Snow Theme by Q2A Market

  Powered by Question2Answer

  ...

  منبع مطلب : shenasname.ir

  چرا بیمه بیکاری واریز نشده ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ – ایران چطور

  اخبار

  چرا بیمه بیکاری واریز نشده ۱۵ شهریور ۱۴۰۱

  1 سال پیش

  واریز بیمه بیکاری بیمه بیکاری تامین اجتماعی تامین اجتماعی بیمه تامین اجتماعی حقوق بیمه بیکاری بیمه بیکاری شهریور ۱۴۰۱ شرایط بیمه بیکاری ثبت نام بیمه بیکاری سایت بیمه بیکاری سامانه بیمه بیکاری بیمه بیکاری کرونا حقوق بیمه بیکاری ۱۴۰۱ محاسبه بیمه بیکاری p .mcls.g v.i بیمه بیکاری سوابق بیمه بیمه بیکاری سال ۱۴۰۱ جدول بیمه بیکاری پیگیری بیمه بیکاری مبلغ بیمه بیکاری سوابق بیمه تامین اجتماعی قانون بیمه بیکاری درخواست بیمه بیکاری سایت تامین اجتماعی سایت بیمه بیکاری تامین اجتماعی ثبت نام بیمه بیکاری تامین اجتماعی حقوق بیمه بیکاری مرداد ماه کی واریز میشود زمان واریز بیمه بیکاری مرداد ۱۴۰۱ مدارک لازم برای بیمه بیکاری واریز بیمه بیکاری بیمه بیکاری شهریور ۱۴۰۱

  بیمه بیکاری برای حمایت از اقشاری که به‌صورت موقت و غیرارادی شغل خود را از دست داده‌اند، به‌وجود آمده است. در جوامع کنونی با توجه به نوسانات بالای اقتصادی، امکان از دست دادن اجباری شغل بیشتر از گذشته شده.

  در این شرایط بسیاری از افراد توانایی تامین زندگی را نخواهند داشت، خصوصا این روزها که پاندمی بیماری کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها و بیکاری افراد شده است. در ادامه به تفصیل درباره این نوع بیمه صحبت خواهیم کرد.

  بیکار به چه کسی گفته می‌شود؟

  پیش از توضیح این‌که بیمه بیکاری چیست و شرح شرایط و مدارک لازم جهت دریافت این بیمه، نیاز است بدانیم از نظر قانونی بیکار به چه کسی گفته می‌شود؟

  بیمه‌شده‌ای که بدون میل و اراده خود بیکار شده، اما آماده به کار باشد را بیکار می‌نامند. بنابراین بیکاری از طریق ترک کار یا استعفا مشمول بیمه بیکاری نمی‌شود. حال این پرسش در ذهن نقش می‌بندد که چطور بیمه بیکاری بگیریم؟

  اگر بیمه‌شده، «بیکار موقت» شناخته شود یا به دلایلی مانند سیل، زلزله و آتش‌سوزی بیکار شود، می‌تواند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کند. کارگران فصلی که در پایان فصل کار اخراج شده‌اند نیز مشمول بیمه بیکاری می‌شوند.

  برای اعلام بیکاری تا چه مدت فرصت داریم؟

  بیمه‌شده باید حداکثر پس از گذشت ۳۰ روز از بیکاری خود، به واحد کار و امور اجتماعی اطلاع بدهد و آمادگی‌اش را برای اشتغال به کار مشابه اعلام کند. تشخیص ارادی و غیرارادی بودن بیکاری، بر عهده گروهی متشکل از نمایندگان اداره کار و رفاه اجتماعی، تعاون و سازمان تامین‌ اجتماعی است.

  شعب تامین‌ اجتماعی پس از تایید ادارات نامبرده، درخصوص برقراری و پرداخت مستمری بیکاری برای بیمه‌شدگان اقدام می‌کنند. همچنین باید بدانید که مبلغ بیمه بیکاری از روز اول شروع بیکاری محاسبه و پرداخت می‌شود.

  کدام بیمه شدگان بیکار شرایط بیمه بیکاری را دارا هستند؟

  بیمه‌شدگانی می‌توانند ماهانه مستمری بیمه بیکاری دریافت کنند که شرایط زیر را دارا باشند:

  حتما به‌صورت غیر ارادی بیکار شده باشند.

  بازنشسته یا مستمری بگیر نباشند.

  پیش از بیکار شدن حداقل ۶ ماه سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند.

  حداقل یک‌سال سابقه بیمه در آخرین کارگاه داشته باشند.

  تبعه کشورهای دیگر نباشند.

  مستمری‌بگیر بازنشسته یا ازکارافتاده کلی نباشند.

  یک سال قرارداد کار با پرداخت حق بیمه داشته باشند.

  بیمه‌شدگانی که به دلیل حوادثی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی بیکار شدند نیاز به داشتن حداقل سابقه بیمه ندارند و بیمه بیکاری را دریافت خواهند کرد.

  افرادی که در زمره صاحبان حرفه و مشاغل آزاد و بیمه شدگان اختیاری قرار می‌گیرند مشمول بیمه بیکاری نیستند.

  کارگران فصلی درصورتی‌که صرفا در اثنای فصل کار اخراج شده و بیکاری آنها غیرارادی تشخیص داده شود مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند بود.

  افراد شاغل در کارهایی که ماهیت آن جنبه دائمی دارد و براساس قرارداد کار در مدت معینی مشغول کار بوده‌اند. با تشخیص واحدهای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درصورتی‌که در پایان قرارداد بیکار شوند و در آخرین کارگاه حداقل یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، مورد حمایت قرارگرفته و مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری خواهند شد.

  چنان‌چه بیمه‌شده‌ای حداکثر ظرف مدت 2 ماه پس از طی دوران سربازی به محل کار خود بازگردد اما کارفرما از به‌کارگیری مجدد او خودداری کند، با احراز سایر شرایط می‌تواند از مقرری بیمه بیکاری استفاده کند.

  چه مشاغلی مشمول دریافت بیمه بیکاری ناشی از کرونا هستند؟

  شیوع بیماری کرونا موجب تعطیلی بسیاری از کسب‌وکارها و بیکاری و تعدیل نیروهای آنها شده‌است. به همین علت در این دوران شرایط استفاده از بیمه بیکاری کمی سهل‌تر از گذشته شده است و فعالیت‌های شغلی بیشتری را در برمی‌گیرد.

  مشاغل زیر می‌توانند مقرری بیمه بیکاری ناشی از شیوع بیماری کرونا را دریافت کنند:

  مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی‌ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه‌فروشی‌ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت

  مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه‌

  مراکز مربوط به خدمات مسافرتی و گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها و …

  حمل‌ونقل عمومی درون و برون شهری (هوایی، جاده‌ای و …)

  مراکز تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش

  مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی

  مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی

  مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی

  مراحل تشکیل پرونده بیمه بیکاری

  برای تشکیل پرونده بیمه بیکاری، درصورتی‌که متقاضی بیمه بیکاری با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت مقرری و داشتن شرایط بیمه بیکاری،‌ حداکثر ظرف مدت زمان ٣٠ روز از تاریخ بیکاری به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراجعه و آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا کار مشابه آن اعلام کند، پرونده او به جریان خواهد افتاد.

  اما درصورتی‌که متقاضی دریافت بیمه بیکاری نتواند در این بازه زمانی به اداره کار مراجعه کند و موضوع را اطلاع دهد، مراجعه وی پس از ٣٠ روز با ارائه عذر موجه و تایید هیات حل اختلاف اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا ٣ ماه امکان‌پذیر خواهد بود.

  منبع مطلب : iranchetor.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سردار 11 ساعت قبل
  0

  واسه منم واریز نشده

  راشید 2 روز قبل
  0

  برای من تیر و مردادو شهریور پرداخت نشده

  ناشناس 2 روز قبل
  0

  باسلام

  چراباگذشت ۶روز ازماه مهرهنوزحقوق بیمه بیکاری شهریور۱۴۰۱تاحالا واریزنشده است.

  ناشناس 3 روز قبل
  0

  کسی میدون یا پرسیده توروخدا جواب بده واریزم شدجواب بدین به همدیگه خبر بدین خودمون به همدیگه رحم کنیم

  محمد 3 روز قبل
  0

  چداواریزنکردین امروز۴مهرکی واریزمیشه توروخداجواب بدین

  4 روز قبل
  4

  اداری بیمه تامین اجتماعی علت واریز نشدن بیمه بیکاری چیست تور به خدا جواب دهید عیالوار

  0
  منم مثه خودت 2 روز قبل

  زنگ زدم الان ۱۴۲۰گفت یااخرهفته یااول هفته بعدواریزمیشه

  مهدی 8 روز قبل
  0

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  3
  علی 4 روز قبل

  برا منم واریز نشده.... کرج

  11
  ناشناس 7 روز قبل

  بیمه بیکاری شهریور هنوز واریز نشده دلیلش میدونین چیه

  برای پاسخ کلیک کنید