این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چرا سهام عدالت کم واریز شد

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چرا سهام عدالت کم واریز شد را از این سایت دریافت کنید.

  آیا سود سهام عدالت کم واریز شده؟/ دلیل واریز مبالغ مختلف چیست؟

  تجارت‌نیوز نوشت: همزمان با واریز اولین مرحله سود سهام عدالت، دو سوال مهم برای مشمولان وجود دارد؛ اول اینکه چرا برخی هنوز سود سهام خود را نگرفته‌اند و دوم اینکه چرا مبلغ واریزی کمتر از مبلغ اعلام شده است؟

  ۱۸ نفر ۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸

  آیا سود سهام عدالت کم واریز شده؟/ دلیل واریز مبالغ مختلف چیست؟

  تجارت‌نیوز نوشت: همزمان با واریز اولین مرحله سود سهام عدالت، دو سوال مهم برای مشمولان وجود دارد؛ اول اینکه چرا برخی هنوز سود سهام خود را نگرفته‌اند و دوم اینکه چرا مبلغ واریزی کمتر از مبلغ اعلام شده است؟

  قرار بود مبلغ سود سهام عدالت رقمی بین ۶۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان باشد. این مبلغ به ارزش سهام افراد بستگی داشت. اما حالا بسیاری از مشمولان می‌گویند واریزی آنها کمتر از این رقم بوده و برخی هم هنوز هیچ سودی دریافت نکرده‌اند.

  بر اساس آنچه تاکنون اعلام شده میزان سود دارندگان سهام عدالت به شرح زیر است:

  سود سهام عدالت ۴۵۲ هزارتومانی ، ۵۱۰ هزار تومان است.

  سود سهام عدالت ۴۹۲ هزارتومانی، ۵۵۵ هزار تومان است.

  سود سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی، ۶۰۰ هزار تومان است.

  سود سهام عدالت یک میلیون تومانی هم یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان است.

  البته همه مشمولان ابن میزان سود را دریافت نمی‌کنند و واریز این مبلغ به عواملی از جمله ارزش اولیه سهام هر فرد و اینکه آیا سهامدار در زمانی که فروش سهام عدالت امکان پذیر بود، سهام خود را فروخته بود یا خیر، بستگی دارد.

  بر این اساس اعداد اعلام شده برای آن گروهی است که در این مدت هیچ بخشی از سهام عدالت خود را نفروخته‌ و سبد سهام آنها بدون تغییر مانده باشد. اما اگر فردی بخشی از سهام عدالت خود را واگذار کرده باشد، قطعا سودی که دریافت می‌کند معادل این اعداد نیست و رقم کمتری برای وی واریز می‌شود.

  علت واریز نشدن سود سهام عدالت چیست؟

  واریز سود سهام عدالت از ۲۹ آذر ماه آغاز شده و همچنان ادامه دارد. بر اساس اظهارات وزیر اقتصاد سود سهام عدالت مشمولان ظرف سه روز واریز می‌شود. پس اگر گروهی هنوز سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند، باید حداقل یک روز دیگر هم منتطر واریزی خود باشند.

  اما اگر پس از این تاریخ سود سهام عدالت این گروه همچنان واریز نشد، خطای دیگری وجود دارد. مشمولان سهام عدالت باید توجه داشته باشند که برای دریافت سود باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کرده باشند.

  جدای از این اطلاعات بانکی و شخصی سرئرستان خانوار باید درست باشد. پیش از این بارها عنوان شده بود که حدود یک میلیون و ۷۳۰ هزار نفر از سهامداران عدالت همچنان با مشکل شبای بانکی معتبر روبرو هستند و نمی‌توانند سود سهام عدالت خود را دریافت کنند. داشتن شماره شبای نامعتبر، حساب ارزی، حساب مشترک و حساب راکدی که بیش از شش ماه هیچ تراکنش بانکی نداشته باشد، جزو حساب هایی محسوب می شود که خطا دارد و هیچ سودی برای این افراد واریز نمی‌شود.

  در نتیجه اگر گروهی هنوز سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده‌اند میتوانند به سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) مراجعه و اطلاعات حساب و شماره بانکی خود را آنجا چک کنند تا از صحت آن مطمئن شوند.

  اما اگر اطلاعات حساب این گروه ایراد داشته باشد، این گروه مشمول سود سهام عدالت نمی‌شوند و تنها بعد از مراجعه به سامانه و ویرایش اطلاعات خود می‌توانند در نوبت واریز سود سهام عدالت قرار بگیرند که احتمالا در چند ماه آینده واریز می‌شود.

  چه کسانی منتظر واریز سود سهام نباشند؟

  جاماندگان و وراث نباید ظرف این چند روز منتظر واریز سود سهام عدالت باشند. چون اگرچه دولت وعده داده به ۳.۵ میلیون نفر جامانده،‌ سهام عدالت بدهد اما روند پرداخت سهام عدالت به این گروه هنوز طی نشده و این افراد همچنان مشمول سهام عدالت نشده‌اند و باید منتظر باشند. چراکه بر اساس وعده‌ها تا پایان سال مشمول دریافت سهام می‌شوند. وراث متوفیان هم جزو همین گروه هستند.

  مرحله دوم سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟

  سود سهام عدالت سال ۱۴۰۰ قرار است طی دو مرحله به حساب مشمولان واریز شود. بر این اساس مرحله نخست آن از امروز، چهارشنبه ۳۰ آذر به واریزی می‌شود و مرحله دوم آن نیز طبق وعده مسئولان به پایان سال جاری موکول شده است.

  بیشتر بخوانید:

  سهام عدالت چه زمانی واریز می‌شود؟/ سود سهام عدالت چقدر است؟

  ۳۵۲۲۰ کد خبر 1709958

  برچسب‌ها

  سهام عدالت مطالب مرتبط

  زمان دقیق واریز سود سهام عدالت اعلام شد/ مبلغ واریزی چقدر است؟

  آخرین تغییرات نرخ سود در بازار بین بانکی

  به این شیوه از جزئیات دریافت سود سهام عدالت مطلع شوید

  گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس درباره کنترل دلالان بازار ارز و طلا

  ۶۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تراکنش بانکی ثبت شد

  پرداخت سود سهام عدالت به کجا رسید؟

  به زودی، انتشار اوراق گواهی سپرده با نرخ ۲۳ درصد توسط بانک ها

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  ۳ علت کم واریز شدن سود سهام عدالت

  بانک اول - واریز سود سهام عدالت روز گذشته آغاز شد و قرار بود به صورت کامل واریز شود. اما سهامداران بسیاری گله‌مند هستند که مبلغ کمتری گرفته‌‌اند. علت کم واریز شدن سود سهام عدالت چیست؟

  ۳ علت کم واریز شدن سود سهام عدالت

  24 خرداد 1401

  به گزارش بانک اول  بنا بر اظهارات مجید عشقی، سهامدارانی که ارزش اولیه سهام عدالت آن‌ها ۵۳۲ هزار تومان است، مبلغ ۵۷۵ هزار تومان سود دریافت می‌کنند. یعنی هر سهمدار کمی بیشتر از ارزش سهم خود سود می‌‌گیرد. یعنی سهامداری که برگه سهامش یک میلیون تومانی است باید یک میلیون و ۸۰ هزار تومان سود بگیرد.

  از روز گذشته که واریز سود آغاز شد، سهامداران بسیاری اعلام کردند که مبلغ کمتری سود دریافت کرده‌اند.

  چند علت برای کم واریز شدن سود سهام عدالت وجود دارد که احتمالا شامل همه سهامداران نمی‌شود.

  اول موضوع به فروش سهام عدالت مربوط می‌شود. سهامداران از خرداد تا حدودا اواخر تابستان پارسال می‌توانستند درخواست فروش سهام عدالت بدهند. در این بین کارگزاری‌ها سهام برخی از سهامداران را فروختند. با فروش سهام، تعداد سهم کاهش می‌یابد و سود کمتری به سهامدار تعلق می‌گیرد.

  علت دوم به موضوع مشکلات و بدهی سهامدار صاحب حساب مربوط می‌شود. در واقع این احتمال وجود دارد که سهامدار قسط معوق یا بدهی بانک داشته باشد که به محض واریز سود، بخشی از آن برداشت شده است.

  مسئله سوم به سهم هر شرکت در سبد سهام عدالت هر سهامدار مربوط می‌شود. شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان بورس بارها اعلام کرده‌اند که پرتفوی سهامداران متفاوت است. یعنی ممکن است یک فرد تعداد سهامی که از شرکت مخابرات دارد بیشتر یا کمتر از سهامدار دیگر باشد.

  از آنجایی که دو شرکت مخابرات و سیمان دشتستان سهم سود خود را واریز نکرده‌اند، این احتمال وجود دارد که یک سهامدار تعداد سهامش در این دو شرکت بیشتر باشد و به همین علت سود کمتری گرفته است.

  این مطلب را به اشتراک بگذارید

  پست قبلی

  خرید بیمه دوران سربازی در تامین اجتماعی چگونه است؟

  پست بعدی

  نحوه شکایت بازنشستگان تامین اجتماعی از میزان مستمری

  اخبار مرتبط

  سهامدارانی که سود سهام عدالت نگرفتند جهت دریافت سود خود این با این شماره تماس بگیرند

  مشمولانی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکردند چه کنند؟ واریز مرحله دوم سود سهام عدالت عملکرد سال مالی ۱۴۰۰ شرکت‌ها از دیروز آغاز شد. سود سهام عدالتی که به گفته مسئولان، بد عهدی برخی از شرکت‌ها سبب شد در دو مرحله واریز شود. مرحله اول واریز سود ۳۰ آذر بود افرادی که سود سهام عدالت خود را دریافت نکرده بنا بر اعلام شرکت سپرده گذاری مرکزی با مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی با شماره ۱۵۶۹ تماس گرفته یا به سامانه سهام عدالت و سامانه ذی‌نفعان مراجعه کنند.

  اعلام جزییات پرداختی مرحله دوم سود سهام عدالت/ سهامداران چقدر دریافت می‌کنند؟

  باغستانی درباره نحوه پرداخت سود شرکت‌های غیر بورسی سهام عدالت نیز بیان کرد: سازمان خصوصی سازی روز چهارشنبه سود عملکرد شرکت‌های غیر بورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸، ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ و باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی (قبل از ۱۳۹۹) را به حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کرد تا بتوانیم این سودها را هم‌زمان با مرحله دوم پرداخت کنیم.

  آغاز واریز سود سهام عدالت از امروز، از ۶۱۳ هزار تا ۱ میلیون و ۳۶۵ هزار تومان

  رئیس سازمان بورس گفت: واریز سود سهام عدالت از امروز پنجشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز می شود.

  جزئیات واریز مرحله دوم سود سهام عدالت اعلام شد

  سود عملکرد شرکت‌های غیربورسی مربوط به سال‌های ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰و نیز باقیمانده سود تخصیص داده نشده مربوط به سنوات قبل از آزادسازی(قبل از ۱۳۹۹)، به حساب سهامداران سهام عدالت واریز می‌شود.

  دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

  دیدگاه کاربران زهره غلامی

  ارسال شده در : جمعه 26 اسفند 1401

  سلام برای من هم یک میلیون هست سهامم رو هم نفروختم ولی ۵۵۸واریز شده لطفا بگین علتش چی بوده؟

  داودقنبری

  ارسال شده در : جمعه 26 اسفند 1401

  سلام من سهامم ۷۰۰ هزارتومنی ولی ۹۰هزارتومن ریختن برام دلیلیش

  علی

  ارسال شده در : جمعه 26 اسفند 1401

  مال من یه تومنی بود ولی ۱۲۶تومن کمترریختن

  سمیه

  ارسال شده در : جمعه 26 اسفند 1401

  سهام ماهم یک میلیونیه ولی همیشه کمتراز سهاممون واریزکردن،توسال ۱۴۰۱ تودوره اول ودوم ۵۰۰،۶۰۰ تومن ریختن،چه وضعشه

  وحید نورپور قادی

  ارسال شده در : پنجشنبه 25 اسفند 1401

  سلام وقت بخیر ببخشید سهام من ۱ میلیون تومان هستش ولی سودش ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان آخه خودشون تو خبر اعلام کردند ۱میلیون ۷۵۰هزار تومن . خودم نمیدونم دلیلش چیه؟

  Ati

  ارسال شده در : شنبه 03 دی 1401

  من سهامم ۵۰۰تومنی هستش ولی همیشه کمتر واریز میشه واسم واسه همه ی کسایی که ۵۰۰ تومنی دارن اطرافم همه ۲۰۰بیشتر از من گرفتن نمیدونم دلیلش چیه روزای اولی که شروع کردن سهام بدن بهم۳۷تومن میدادن همه۱۷۰میگرفتن دلیلش چیه اخه مال من کمتره

  زهراسادات طوسی

  ارسال شده در : شنبه 03 دی 1401

  سلام من سهام عدالت ۱ ملیون تومنی دارم .(سهامم را هم نفروختم )اما ۶۰۰ هزار تومن برایم سود واریز شده .خواستم دلیلش را بدانم.ممنون

  عارف محمدزاده

  ارسال شده در : چهارشنبه 30 آذر 1401

  آقا لطفا یکی به ما بگه باوا طبق گفته شما ما سهام یه ملیون تومنی داریم ولی شما ششصد هزار تومن پرداخت کردین چرااا ؟؟

  منبع مطلب : www.bankavl.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید