این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه از وکالتی بودن حساب مطمئن شویم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه از وکالتی بودن حساب مطمئن شویم را از این سایت دریافت کنید.

  حساب وکالتی ایران خودرو چیست + نحوه ایجاد و باز کردن، زمان و شرایط ثبت نام پیش فروش

  ایران خودرو ثبت نام پیش فروش جدید محصولات را با روش جدید وکالتی در در بهمن ماه ۱۴۰۱ (ویژه دهه فجر) آغاز می‌کند. جزییات افتتاح حساب آنلاین خرید اینترنتی پژو پارس، سورن پلاس، رانا پلاس و وانت آریسان ایران خودرو در ادامه آمده است.

  ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۷

  حساب وکالتی ایران خودرو چیست + نحوه ایجاد و باز کردن، زمان و شرایط ثبت نام پیش فروش

  ایران خودرو ثبت نام پیش فروش جدید محصولات را با روش جدید وکالتی در در بهمن ماه ۱۴۰۱ (ویژه دهه فجر) آغاز می‌کند. جزییات افتتاح حساب آنلاین خرید اینترنتی پژو پارس، سورن پلاس، رانا پلاس و وانت آریسان ایران خودرو در ادامه آمده است.

  به گزارش ایمنا، شرایط ثبت‌نام طرح پیش فروش محصولات ایران خودرو با روش جدید افتتاح حساب وکالتی در سایت این گروه خودروساز اعلام شد.

  بیشتر بخوانید: فروش فوق العاده ایران خودرو نیمه شعبان ۱۴۰۱ + ثبت نام با حساب وکالتی و سایت اینترنتی

  شرایط ثبت نام ایران خودرو

  در بخشنامه ایران خودرو آمده است:

  «با عنایت به فرا رسیدن ایام دهه مبارک فجر شرکت ایران خودرو در نظر دارد تعداد قابل توجهی از محصولات خود را به روش پیش فروش ویژه متقاضیان عادی، قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده عرضه کند،

  متقاضیان ضمن حصول اطمینان از احراز شرایط عمومی ثبت نام باید نسبت به افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل که معرفی خواهد شد اقدام کرده و به میزان مبلغی که در بخشنامه تعیین می‌شودد موجودی حساب وکالتی خود را تکمیل کنند. شایان ذکر است افتتاح حساب وکالتی صرفاً مختص به متقاضیان عادی بوده و شامل متقاضیان قانون جوانی جمعیت و جایگزینی خودروهای فرسوده نیست.»

  ثبت نام ایران خودرو

  ثبت نام در طرح جدید فروش ایران خودرو از روز پنج شنبه مورخ سیزدهم بهمن ماه ۱۴۰۱ آغاز و تا روز شنبه مورخ بیست و دوم بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

  محصولات ایران خودرو

  در طرح پیش فروش ایران خودرو (ویژه متقاضیان عادی) محصولات پژو پارس بنزینی XU۷P، رانا پلاس، سورن پلاس بنزینی و وانت آریسان ۲ گانه سوز عرضه می‌شود.

  حساب وکالتی چیست

  حساب وکالتی حسابی است که به منظور انجام معامله در بورس کالا نیاز است. این حساب به حساب معاملاتی وصل بوده و مشتریانی که قصد خرید کالا در بورس کالا را داشته باشند باید نزد بانک‌ها حساب باز کنند. از طریق این حساب به کارگزاری وکالت داده می‌شود تا وجه مورد نیاز سفارش‌های خرید در بورس کالا را مستقیماً از در حساب بانکی مشتری مسدود کند. زمانی که معامله انجام پذیرفت، این وجه به حساب کارگزاری منتقل می‌شود.

  مراحل افتتاح حساب وکالتی

  مرحله اول: افتتاح حساب وکالتی نزد بانک‌های عامل و تکمیل وجه آن حداقل به میزان ۹۰۰ میلیون ریال از طریق سامانه اینترنتی بانک‌های عامل

  مرحله دوم: متقاضی حداکثر ۳ روز پس از افتتاح حساب وکالتی و واریز وجه به میزان حداقل ۹۰۰ میلیون ریال، با وارد کردن کد کاربری و کلمه عبور خود، به صفحه ثبت نام خود وارد می‌شود و خودرو را انتخاب می‌کند.

  مرحله سوم: در پایان فرآیند ثبت نام به فرد متقاضی کد پیگیری اختصاص داده می‌شود.

  مرحله چهارم: مراسم قرعه کشی پس از پایان مهلت ثبت نام و با حضور مراجع نظارتی برگزار می‌شود.

  مرحله پنجم: فهرست منتخبین قرعه کشی، حداکثر ۵ روز پس از پایان ثبت نام از طریق سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو و ارسال پیامک اعلام می‌شود و متقاضی منتخب باید نسبت به تکمیل وجه پیش پرداخت خودرو انتخابی (برابر با جدول پیش پرداخت بخشنامه) در حساب خود اقدام سپس با مراجعه به سایت فروش اینترنتی ایران خودرو مراجعه و نسبت به انتقال یکباره وجه و ادامه فرآیند اقدام کند.

  نکته ۱: در صورت عدم واریز کامل پیش پرداخت علی‌الحساب خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود.

  نکته ۲: مشتری در صورت انصراف و همچنین در صورت مشاهده هرگونه مغایرت در شرایط احراز متقاضی (شرایط عمومی و اختصاصی بخشنامه) در هر مرحله تا قبل از تحویل خودرو، ثبت نام متقاضی کان لم یکن تلقی می‌شود و وجه مشتری حداکثر ظرف مدت ۲۰ روز به شماره شبای معرفی شده، مسترد می‌شود و هیچ‌گونه مسئولیتی از بابت تحویل خودرو متوجه شرکت نخواهد بود.

  نکته ۳: متقاضیانی که فاقد هر یک از شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بخشنامه (مثلاً دارا بودن پلاک فعال انتظامی نصب شده بر روی خودروهای سواری با کاربری شخصی) یا فاقد گواهینامه رانندگی معتبر (انقضای تاریخ اعتبار) و … باشند، در صورت اقدام به ثبت نام، ضمن کان لم یکن تلقی شدن ثبت نام ایشان، به مدت ۳ سال از ثبت نام در تمامی طرح‌های فروش آتی محصولات شرکت ایران خودرو محروم خواهند شد.

  نکته ۴: متقاضیان می‌توانند قبل از انتخاب خودرو و روش فروش نیز نسبت به ایجاد پروفایل در سایت فروش اینترنتی شرکت ایران خودرو اقدام کنند.

  لینک سامانه وکالتی بانک‌های عامل

  بانک ملی https://firoozeh.bmi.ir/signin بانک ملت https://bastam.bankmellat.ir/bastam/start

  بانک صادرات Https://sep.bsi.ir/sign بانک تجارت https://www.tejaratbank.ir/vekalati

  بانک سپه https:/‏/‏ebank.ir‬ (لاگین در سایت بانکداری اینترنتی بانک سپه)

  نحوه پرداخت وجه ایران خودرو

  قیمت خودرو، مطابق قیمت زمان تحویل مندرج در قرارداد خواهد بود. پس از برگزاری قرعه کشی و اعلام اسامی، فرد منتخب مبلغ پیش پرداخت علی‌الحساب خودرو را از طریق سایت فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو واریز می‌کند.

  بقیه وجه خودرو پس از تعیین قیمت نهایی در زمان ارسال دعوتنامه، با لحاظ هزینه‌های قانونی تعیین و دریافت می‌شود.

  نکته: اشتراک طلایی اختیاری یک ستاره به صورت پیش فرض انتخاب شده است، در صورتی که مشتری تمایل به تغییر در سطح اشتراک طلایی یا حذف آن را داشته باشد می‌تواند از مرحله واریز وجه دعوتنامه تا قبل از تخصیص خودرو اقدام کند.

  جزئیات تکمیل حساب وکالتی

  افتتاح و تکمیل حساب وکالتی (بانک‌های عامل برای افتتاح حساب وکالتی جهت شرکت در قرعه کشی پیش فروش دهه مبارک فجر عبارتند از: ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات)

  مشخصات افتتاح کننده حساب وکالتی و فرد متقاضی شرکت در قرعه کشی پیش فروش باید یکسان باشد و هیچ‌گونه مغایرتی مورد پذیرش نخواهد بود.

  امکان افتتاح حساب وکالتی و انتقال وجه در سامانه‌های اینترنتی بانک‌های مذکور فراهم است و متقاضیان قادر خواهند بود بدون مراجعه به بانک عامل مورد نظر، نسبت به انجام فرآیند به صورت اینترنتی اقدام کنند.

  منبع مطلب : www.imna.ir

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی بورس کالا برای خرید خودرو از بورس کالا و خرید خودرو در طرح های فروش خودرو شرکتهای خودروسازی استفاده میشود وافتتاح ضروری است.

  Twitter Telegram WhatsApp صفحه اصلی آموزش

  فصل اول: آشنایی با بورس کالا

  حساب وکالتی چیست؟ | افتتاح حساب وکالتی ( سایپا ، ایران خودرو ، بورس کالا)

  حساب وکالتی چیست؟ | افتتاح حساب وکالتی ( سایپا ، ایران خودرو ، بورس کالا)

  سیگنال 72628 بازدید

  فهرست عناوین حساب وکالتی چیست؟

  افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چطور انجام میشود؟

  افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو چطور انجام میشود؟

  افتتاح حساب وکالتی سایپا چطور انجام میشود؟

  سوالات متداول:

  حساب وکالتی یکی از عبارت‌های پرتکرار این روزهای مردم شده است. دقیقا همانند سال 98-99 که مردم به خاطر رونق بازار بورس به سمت سرمایه گذاری در این بازار رفتند. همانطور که در آن سالها عبارت هایی همچون سجام و کد بورسی بسیار پرتکرار شده بود. این روزها هم با رونق گرفتن بورس کالا، شما هم ممکن است زیاد این عبارت را شنیده باشید . چراکه در حال حاضر امکان خرید خودرو از بورس کالا هم ممکن شده است. و این نوع از حساب، برای هردوی این موارد لازم و ضروری است.

  اگر شما هم برایتان سوال پیش آمده باشد که حساب وکالتی چیست و چطور انجام میشود؟ در این مقاله سعی کردیم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. همراه ما بمانید:

  جدید ترین اخبار پیش فروش و فروش فوق العاده ایران خودرو و سایپا در سیگنال

  دانلود اپلیکیشن سیگنال

  حساب وکالتی چیست؟

  حساب وکالتی یا حساب وکالتی بورس کالا تفاوتی با یکدیگر ندارند و هردو به یک معنا به کار می روند. این حساب برای انجام معاملات در بورس کالا استفاده می شود. و حسابی است که به حساب معاملاتی مشتری لینک میشود. در این حالت، مشتریان می توانند برای واریز وجه لازم برای انجام معاملات خود در بورس کالا، در یکی از بانک های منتخب حساب کنند.

  افتتاح حساب وکالتی برای خرید خودرو ؛ کمک میکند که به جای شارژ اکانت مالی خود ، وجه به طور مستقیم از حساب کاربری شما برداشت شود.

  برای افتتاح حساب وکالتی آنلاین، لازم است مراحل و فرم های مرتبط را کامل کنید. در این حالت، به کارگزاری مودرنظر خود این اختیار را می‌دهید تا وجوه موردنیاز برای سفارش‌ها را مستقیما در حساب بانکی مشتری مسدود کند. بعد از انجام معامله، این وجه مسدودی به حساب کارگزاری منتقل می شود. درصورتیکه معامله ای انجام نشود، این وجه از مسدودی خارج خواهد شد.

  بر اساس دستورالعل های ثبت سفارش که در بورس کالا ذکر شده است؛ کلیه نقل و انتقالات وجوه بین کارگزار و مشتری باید از طریق انتقال بین حساب های بانکی کارگزاری و مشتری انجام شود . روش های دیگر برای انتقال وجه در بورس کالا ممنوع است. به همین دلیل که حساب وکالتی راهی برای انتقال وجه پیش پرداخت به حساب کارگزاری است.

  افتتاح حساب وکالتی بورس کالا چطور انجام میشود؟

  اگر شما متقاضی خرید خودرو از بورس کالا هستید، می توانید با روش زیر اقدام به باز کردن حساب کنید.

  ابتدا به سایت Ebgo.ir مراجعه کنید. روی بخش کارگزاری های فعال کلیک کنید تا بتوانید کارگزاری موردنظر خود را انتخاب کنید.

  بعد از انتخاب کارگزاری مدنظر خود، به سامانه EBGO هدایت خواهید شد. در این صفحه روی گزینه اخذ کد آنلاین بورس کالا کلیک کنید . در مرحله بعدی به ترتیب مشخصات فردی، اطلاعات نشانی و اطلاعات مالی خود را وارد کنید. همچنین لازم است مدارک موردنیاز را در سامانه بارگزاری کنید.

  بعد از اتمام این مراحل، حالا نام شما برای دریافت کدبورسی ثبت شده است. در این مرحله میتوانید در بخش اطلاعات بانکی، معرفی نامه خود را دریافت کنید. سپس با در دست داشتن آن به بانک مربوطه مراجعه کرده و اقدام به باز کردن حساب برای بورس کالا کنید.

  بعد از دریافت معرفی نامه، لازم است بار دیگر به سامانه EBGO مراجعه کنید. سپس از بخش اعلام شماره حساب وکالتی مشخصات حساب خود را در اختیار کارگزاری موردنظر خود قرار دهید.

  در حال حاضر نیز تنها بانک های ملت، کشاورزی، تجارت، توسعه صادرات، سامان، رفاه کارگران، صنعت و معدن، پاسارگارد ، اقتصاد نوین ، شهر و ملی وظیفه انجام فرایند وکالتی کردن را دارند.

  افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو چطور انجام میشود؟

  برای افتتاح حساب وکالتی ایران خودرو در جهت ثبت نام ایران خودرو ، لازم است بدانید که این اقدام تنها برای طرح های پیش فروش خودرو انجام میشود. و متقاضیان طرح جوانی جمعیت و طرح تعویض خودروهای فرسوده نیاز به انجام این کار نیستند.

  در همین راستا متقاضیان این طرح لازم است برای افتتاح حساب مراحل زیر را طی کنند:

  متقاضیانی که از دارا بودن شرایط عمومی ثبت نام مطمئن هستند؛ لازم است به بانک‌های عامل ِ معرفی شده مراجعه کنند. این بانک ها برای طرح پیش فروش خودرو ایران خودرو به ترتیب بانک ملی، ملت، تجارت، سپه و صادرات است. پس از آن متقاضیان می توانند اقدام به افتتاح حساب نمایند.

  بعد از تعریف حساب وکالتی در بانک‌های اعلامی، متقاضیان باید هم به صورت حضوری به شعب این بانک‌ها مراجعه کنند. در زیر سامانه و سایت هر یک از این بانک‌های عامل ذکر شده است:

  سامانه https://car.farava.ir ( برای بانک تجارت)

  سامانه https://firoozeh.bmi.ir/signin ( برای بانک ملی)

  سامانه https://bastam.bankmellat.ir/bastam/start (برای بانک ملت)

  سامانه https://sep.bsi.ir/Sign/ (برای بانک صادرات)

  و سامانه https://ebanksepah.ir/ (لاگین در سایت بانکداری اینترنتی بانک سپه برای بانک سپه)

  بعد از اتمام فرایند وکالتی شدن حساب در بانک‌های اعلام شده و استعلام موجودی حساب توسط شرکت ایران خودرو، اطلاعات متقاضی در جهت مجاز شدن به ثبت نام ظرف 2 الی 3 روز کاری به شرکت ایران خودرو ارسال میشود.

  منبع مطلب : isignal.ir

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 5 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید