این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چگونه لوکیشن واتساپ را قطع کنیم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چگونه لوکیشن واتساپ را قطع کنیم را از این سایت دریافت کنید.

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی ( غیر فعال کردن لوکیشن )

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی و لوکیشن در گوشی و تبلت های اندروید لوکیشن و دسترسی برنامه ها را غیر فعال کنید.

  آموزش اندروید

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی ( غیر فعال کردن لوکیشن )

  آوریل 19, 20220

  2,425 خواندن این مطلب 6 دقیقه زمان میبرد

  سربرگ های آموزش

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی اندروید 10

  برای تمام برنامه ها

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی اندروید 9.0

  برای تمام برنامه ها

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  اندروید 6.0 به بالا برای تمام برنامه ها

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  اندروید 4.3 – 5.1 برای تمام برنامه ها

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی هر بار که برنامه ای در گوشی خود نصب می کنید نیازمند یک سری از دسترسی هایی می باشد که به منظور استفاده از آن برنامه باید این دسترسی ها را در اختیار برنامه بگذارید. اولین باری که یک برنامه را پس از نصب اجرا می کنید لیست دسترسی ها ی مورد نیاز برنامه در اختیار شما گذاشته می شود ولی اکثر کاربران بدون خواندن لیست آن را چشم بسته قبول می کنند. از جمله دسترسی هایی که بسیاری از برنامه ها به آن نیاز دارند می توان به مخاطبین، پیامک ها و یا موقعیت مکانی اشاره کرد.

  این موارد اطلاعات مهم و شخصی هستند که باید هنگام دسترسی دادن به برنامه ها حتما دقت کرد و برای محافظت از حریم شخصی نمی توان این دسترسی ها را به هر برنامه ی ناشناسی داد. ولی آیا بدون دادن دسترسی به اطلاعاتی نظیر موقعیت مکانی می توان از برنامه ی مورد نظر استفاده کرد؟ در مقاله ی امروز قصد داریم نحوه ی جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی را خدمت شما آموزش دهیم. تا پایان با ما همراه باشید!

  آموزش جعل موقعیت مکانی ( فیک لوکیشن ) در اندرویدجلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی مطمئنا اکثر کاربران ترجیح می دهند اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی خود را نزد خود حفظ کنند. از سوی دیگر ، برخی برنامه ها نظیر اپلیکیشن های مسیریابی برای عملکرد صحیح نیازمند دسترسی به موقعیت مکانی هستند ، اما تعداد دیگری از برنامه ها وجود دارند که ممکن است بخواهید آن ها را از دسترسی به این اطلاعات منع کنید. برای این کار دو روش وجود دارد: یا از طریق تنظیمات داخلی اندروید و یا از طریق اپلیکیشن های مخصوص کنترل دسترسی ها. در ادامه نحوه ی انجام این کار را در نسخه های مختلف اندروید آموزش می دهیم.

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی اندروید 10

  برای تمام برنامه ها

  در اندروید 10 گزینه ها و آپشن های مرتبط با موقعیت مکانی کمی تغییر کرده است و موقعیت مکانی دسته بندی مخصوص خود را در منوی اصلی تنظیمات دارد. پس به بخش تنظیمات (settings) بروید، به پایین اسکرول کنید تا به گزینه ی موقعیت مکانی (Location) برسید و آن را انتخاب کنید. سپس می توانید مشاهده کنید که اخیراً کدام برنامه ها دسترسی به موقعیت مکانی شما را درخواست کرده اند. در بالای این لیست دکمه ی لغزنده ای وجود دارد که با غیر فعال کردن آن می توانید دسترسی به موقعیت مکانی را به طور یک جا از تمام برنامه ها بگیرید.

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  شما همچنین می توانید در اندروید 10 دسترسی موقعیت مکانی را به صورت جداگانه از هر برنامه ای که خواستید بگیرید. بدین منظور در قسمت تنظیمات به بخش Location بروید، و بر روی گزینه ی App permissions ضربه بزنید. سپس می توانید انتخاب کنید که کدام برنامه ها به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند. جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی

  آموزش جلوگیری از دسترسی برنامه های اندروید به موقعیت مکانی اندروید 9.0

  برای تمام برنامه ها

  در اندروید 9.0 ، گزینه های Mode حذف شد و یک دکمه ی لغزنده ی فعال و غیر فعال کردن به گزینه ی موقعیت مکانی اختصاص داده شد. زمانی که این گزینه فعال باشد دستگاه از اینترنت وای فای، دیتا و جی پی اس برای یافتن موقعیت مکانی استفاده می کند در حالی که در صورت غیر فعال بودن دستگاه تنها از جی پی اس برای یافتن موقعیت مکانی بهره می برد.

  آموزش اشتراک گذاری موقعیت مکانی در واتساپ

  برای برنامه ها به صورت جداگانه

  روش گرفتن دسترسی موقعیت مکانی از برنامه ها به صورت جداگانه در اندروید 9.0 مشابه اندروید 10 می باشد. بدین منظور به بخش Settings دستگاه خود بروید و گزینه ی app permissions را پیدا و انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Location ضربه بزنید و از این بخش می توانید انتخاب کنید که کدام برنامه ها به موقعیت مکانی شما دسترسی داشته باشند و کدام برنامه ها دسترسی نداشته باشند. شما همچنین می توانید از بخش app permissions سایر دسترسی ها نظیر دسترسی به دوربین و … را از برنامه های دلخواه تان بگیرید یا به آن ها دسترسی بدهید.

  اندروید 6.0 به بالا

  برای تمام برنامه ها

  در منوی اصلی بخش تنظیمات دستگاه خود ، گزینه ی تنظیمات موقعیت مکانی (Location) را پیدا کنید. سپس با لمس دکمه ی لغزنده ی مربوط به آن، این گزینه را فعال یا غیرفعال کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که با غیر فعال کردن این گزینه دسترسی موقعیت مکانی از تمام برنامه های نصب شده در گوشی تان گرفته می شود ، حتی برنامه هایی نظیر Google Maps که به جی پی اس نیاز دارند.

  منبع مطلب : learn.patoghu.com

  آموزش غیرفعال کردن موقعیت مکانی بر روی موبایل

  چرا باید موقعیت مکانی تلفن همراه خود را خاموش‌کنید؟ افزایش امنیت و حفظ حریم شخصی از جمله دلایل اساسی خاموش کردن GPS و geo-tagging محسوب می شود.

  غیرفعال کردن موقعیت مکانی

  آموزش غیرفعال کردن موقعیت مکانی بر روی موبایل

  توسط : محدثه جلالی در: نوامبر 09, 2016

  در: آموزشهای آی او اس, دانشکده اندروید, مطالب آموزشی عمومی

  بدون دیدگاه چاپایمیل

  چرا باید موقعیت مکانی تلفن همراه خود را خاموش‌کنید؟ به این نکته دقت داشته باشید که ما در حال حاضر در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم. همچنین زندگی دیگری در دنیای فیزیکی نیز داریم. این دو دنیا در نقطه‌ای به نام موقعیت مکانی بر روی تلفن‌های هوشمند، تبلت ها و دیگر دستگاه‌های موبایلمان به یکدیگر برخورد می‌کنند.

  موقعیت مکانی(Location) جادویی است که وقتی‌که گرسنه هستیم به ما قدرت پیدا کردن رستوران‌های اطراف را می‌دهد. مراقب باشید! برخی برنامه‌ها می‌توانند به‌صورت تمام‌وقت و حتی درصورتی‌که از آن‌ها استفاده نکنیم موقعیت مکانی ما را رصد کنند.

  خوشبختانه این قابلیت وجود دارد که بر روی گوشی تلفن هوشمند یا تبلت، برنامه‌ها و ایمیل‌هایتان از موقعیت مکانی خود محافظت کنید. اگر عادت‌ها و رفتارهای خوب دیجیتالی را برای خود ایجاد کنید می‌توانید از سرویس‌های موقعیت مکانی استفاده کافی و لازم را برده و از حریم شخصی خود درآن‌واحد محافظت نمایید.

  اطلاعات جغرافیایی تلفن همراه شما از GPS، WiFi و دکل‌های مخابراتی تلفن همراه تأمین می‌شوند. این‌که سرویس‌های موقعیت مکانی موبایل‌ها چگونه کار می‌کند ممکن است یک مبحث فنی باشد، اما برای این‌که بر روی این قضیه کنترل داشته باشید نیازی نیست که یک مهندس باشید. به‌وسیله تنظیماتی که در دستگاه موبایل خود انجام می‌دهید می‌توانید موقعیت مکانی خود را کنترل کنید.

  موقعیت مکانی تلفن هوشمند شما به‌عنوان‌مثال، مسئول عملیات برچسب‌گذاری جغرافیایی(Geo Tagging) برای تصاویر شما است. وقتی‌که با گوشی خود یک عکس می‌گیرید، موقعیت مکانی فعلی گوشی‌تان به‌عنوان مکان گرفته شدن عکس به همراه تاریخ و زمان دقیق، به فایل عکس اضافه می‌شود. فاجعه وقتی است که شما تصاویر خود را در شبکه‌های اجتماعی پست می‌کنید، با این کار خودتان دارید زمان و محل گرفته شدن آن را به هرکس که می‌خواهد بداند لو می‌دهید. Geo-tagging هایی که توسط شما بررسی نشوند ممکن است خطرناک باشند.

  همچنین گوشی تلفن همراه شما تاریخچه موقعیت‌های مکانی شما را نگه می‌دارد. وقتی‌که وارد تنظیمات گوشی تلفن همراه خود ازجمله نقشه‌ها بشوید خواهید دید که نقشه‌ای از مکآن‌های پر رفت‌وآمدی که داشته‌اید توسط این نرم‌افزار تهیه‌شده است.

  آنچه در این نوشته می خوانید : پنهان

  1. خاموش کردن موقعیت مکانی درگوشی‌های تلفن همراه هوشمند

  1.1. گوشی‌ها و دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید

  1.2. گوشی‌های آیفون و آی پد(iOS 6 و جدیدتر)

  2. غیرفعال کردن موقعیت مکانی برای برنامه‌های موبایل

  2.1. غیرفعال کردن برنامه‌های پس‌زمینه در گوشی‌های اندروید

  2.2. غیرفعال کردن برنامه‌های پس‌زمینه در آیفون و آی پد(iOS 6 و جدیدتر)

  خاموش کردن موقعیت مکانی درگوشی‌های تلفن همراه هوشمند

  گوشی‌ها و دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید

  به بخش Settings بروید و سپس به بخش Permissions و سپس Location رفته و آن را خاموش‌کنید. برخی برنامه‌ها برای موقعیت مکانی شما دسترسی می‌خواهند که می‌توانید به آن‌ها دسترسی‌های لازم را ندهید.(برای اندروید های قدیمی‌تر یعنی ۶ به پایین کافی است سرویس موقعیت مکانی(GPS) را خاموش‌کنید)

  برای از کار انداختن geo-tagging تصاویر خود، برنامه دوربین را بازکرده و بر روی آیکون چرخ‌دنده لمس کنید و سپس قابلیت geo-tagging یا Location را در وضعیت خاموش قرار دهید.

  همچنین در تلفن همراه خود این قابلیت را دارید تا دقت موقعیت‌یابی را تنظیم کنید

  موقعیت‌یابی با دقت بالا از GPS، WiFi و شبکه‌های سلولی استفاده می‌کند تا با سرعت و دقت حداکثری و همچنین مصرف باتری بیشتر، موقعیت مکانی‌تان را مشخص کند.

  حالت ذخیره باتری از WiFi و شبکه‌های سلولی برای تخمین موقعیت استفاده می‌کند که این روش با مصرف کمتر باتری همراه است. با استفاده از این روش سرعت و دقت را کاهش می‌دهید.

  حالت فقط دستگاه(Device only mode) تنها از GPS برای موقعیت‌یابی استفاده می‌کند که دقت کمتری را ارائه می‌کند و از حالت ذخیره باتری، مصرف باتری بیشتری دارد. این روش در حفظ حریم شخصی مؤثرتر است و البته دقت موردنیاز کاربران را نیز فراهم می‌آورد

  برای غیرفعال کردن موقعیت مکانی به Google Settings بروید و سپس به قسمت location و سپس Location History. می‌توانید Location History را برای دستگاه تلفن همراه خود را از حساب گوگل خود پاک‌کنید. همچنین این قابلیت رادارید تا تاریخچه موقعیت مکانی فعلی خود را پاک‌کنید

  گوشی‌های آیفون و آی پد(iOS 6 و جدیدتر)

  به Settings بروید، سپس Privacy و سپس Location Services. می‌توانید خاموشش کنید. همچنین این قابلیت وجود دارد که مشخص کنید که چه برنامه‌ها و چه عملیات‌هایی به موقعیت مکانی تلفن همراه شما دسترسی داشته باشند.

  برای غیرفعال کردن geo-tagging تصاویر، قابلیت دریافت موقعیت را برای Camera غیرفعال کنید.

  برای غیرفعال کردن Location History می‌توانید به Settings سپس Privacy و سپس Location Services و سپس System Services و سپس Frequent Locations بروید و این گزینه را از حالت انتخاب خارج کنید.

  غیرفعال کردن موقعیت مکانی برای برنامه‌های موبایل

  برخی برنامه‌ها برای استفاده از موقعیت مکانی، از شما اجازه می‌گیرند. وقتی‌که یک برنامه برای دریافت موقعیت مکانی از شما اجازه می‌گیرد قبل از دادن مجوزهای لازم به آن برنامه، حتماً دقت بفرمایید که دادن چنین مجوزی به این برنامه ضروری است(مثلاً یک برنامه نقشه‌خوان). اگر که فکر می‌کنید یک بازی و یا یک برنامه چراغ‌قوه به موقعیت مکانی شما نیازی نخواهد داشت پس چنین مجوزی را برای آن برنامه صادر نکنید. برای برخی برنامه‌ها نیز تنظیمات موقعیت مکانی بر اساس سیستم‌عامل کنترل می‌شود.

  برخی برنامه‌ها حتی وقتی‌که در حال استفاده از آن‌ها نیستید هم، موقعیت مکانی شما را ردیابی می‌کنند. چنین برنامه‌هایی به‌عنوان برنامه‌هایی که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند(running in the background apps) شناخته می‌شوند. این قابلیت رادارید که این ویژگی را بر روی اندروید و آی او اس فعال کنید.

  منبع مطلب : sfp.family

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  5

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید