این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  چیدمان آشپزخانه شیک

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  چیدمان آشپزخانه شیک را از این سایت دریافت کنید.

  چیدمان آشپزخانه شیک، جذاب و مدرن منزلتان با این ده اشتباه به فنا می رود!

  چطور یک چیدمان شیک، مدرن و جذاب در آشپزخانه خانه ایرانی داشته باشیم؟ با انجام ندادن این اشتباهات خیلی بزرگ و متداول!

  ده اشتباه رایج در طراحی دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه های ایرانی

  فهرست مطالب؛

  یک چیدمان آشپزخانه نادرست می تواند همه دکور خانه را خراب کند…

  یک نکته مهم که در خصوص طراحی دکور و چیدمان آشپزخانه باید به خاطر بسپارید این هست که این فضا، هرقدر هم زیبا، شیک و لوکس باشه، باز هم یک فضای خدماتی محسوب میشه و قرار نیست مشابه پذیرایی یا به همون میزان لوکس طراحی بشه…

  به زبان ساده، دیزاین و چیدمان آشپزخانه مشابه پذیرایی مثل این هست که در یک میهمانی بزرگ و رسمی، یک لباس یا اکسسوری گران قیمت رو که برای بانوی منزل درنظر گرفتید، عینا برای خدمتکار یا آشپز خانه نیز در نظر داشته باشید!

  این ایرادات رو مطالعه بفرمایید و در عکس نوشته ها نمونه هایی از مدل چیدمان آشپزخانه های مختلف که بعضی از این خطاها در دکوراسیون اون ها انجام شده، مشاهده بفرمایید. مطالعه مقاله بسیار جامع و کاربردی زیر نیز به شما توصیه می شود؛

  طراحی دکوراسیون آشپزخانه هایی با میز جزیره و اپن

  اشتباه اول – ست کردن فرش آشپزخانه با فرش پذیرایی یا نشیمن

  فرش آشپزخونه نباید مشابه و از جنس فرش های پذیرایی انتخاب بشه. همانطور که در مقدمه این مطلب نوشتم، فرش های مشابه برای فضایی که یکی برای خدمات به دیگری ساخته شده، نادرست هست و باعث میشه دکوراسیون و دیزاین پذیرایی منزل تون هم هرقدر خوب و عالی باز هم زیر سوال بره و ارزان قیمت و بی کیفیت جلوه کنه.

  علاوه بر این، استفاده از فرش هایی که شست و شو و نظافت اون ها دشوار هست، مشابه فرش های نمدی، میتونه دردسرهای تمیزکردن آشپزخونه رو چند برابر کنه و توصیه نمیشه.

  اشتباه دوم – طرح، رنگ و مدل فرش غیرهماهنگ با تم رنگی و چیدمان آشپزخانه

  چیدمان، مدل و رنگ فرش باید با دیزاین کابینت ها و کف هماهنگ باشه. یعنی تو آشپزخونه های کلاسیک نمی تونید از فرش های فانتزی استفاده کنید و تو آشپزخونه های مدرن نمیتونید یک فرش پرکارتر از فرش پذیرایی داشته باشید.

  به علاوه، اینکه فرش رو صرفا با فرش های پذیرایی ست کنید و به کابینت ها، رنگ و طرح دیوارها و اکسسوری های موجود در آشپزخونه بی توجه باشید کاملا نادرست هست. برای ست کردن یا انتخاب رنگ فرش، علاوه بر رنگ کابینت ها می تونید به رنگ عناصر پارچه ای موجود در آشپزخونه، مثل رومیزی، پارچه دکوراتیو اپن یا کانتر و همینطور پرده توجه کنید.

  پیش از این در پست های اینستاگرام اتود هم ذکر کردم که به هیچ عنوان برای ست کردن، لوازم آشپزی و پخت و پز رو با مبلمان ها در نظر نگیرید! این کار باعث میشه مبلمان ها به همان ارزان قیمتی و بی ارزشی یک دستگیره یا دمکنی جلوه کنند و یکی از بدترین خطاهایی هست که میتونید در دیزاین آشپزخانه مرتکب اون بشید..

  اشتباه سوم – انتخاب پرده بدون توجه به دکوراسیون آشپزخانه

  پرده آشپزخانه نباید از جنس پرده پذیرایی یا فاخرتر و رسمی تر از اون ها باشه. یعنی هرقدر هم فاصله پذیرایی با آشپزخانه کم باشه یا حتی دو پنجره مجاور هم به یک فاصله نزدیک قرار گرفته باشند، نباید از مدل و طرح پرده پذیرایی برای آشپزخانه استفاده کنید.

  اتفاقا یک پرده باشکوه و عالی میتونه مشخص کننده تمایز فضای پذیرایی منزل تون نسبت به آشپزخانه باشه. اما به این موضوع مهم دقت داشته باشید که اگر پرده پذیرایی با پرده آشپزخانه فاصله بسیار کمی داره، برای جلوگیری از اغتشاش بصری بهتره پرده آشپزخانه تا حد امکان ساده و رسمی انتخاب بشه.

  اشتباه چهارم –بی توجهی به فضای عبور و مرور در چیدمان آشپزخانه

  در هنگام انتخاب میز و صندلی و هرنوع مبلمان در فضای آشپزخانه، پیش از اینکه به تعداد صندلی مورد نیاز فکر کنید، به فضای تردد و کار در آشپزخانه دقت کنید. تردد بانوی منزل یا سایر اعضای خانواده در آشپزخانه خیلی از اوقات به نحوی هست که نباید هیچ نوع وسیله مزاحم یا دست و پاگیری در مسیر اون ها باشه.

  ابعاد میز و صندلی های داخل آشپزخونه باید به اندازه ای باشه که حداقل یک نفر بتونه از فضایی که بین مبلمان ها تا دیوار یا کابینت وجود داره به راحتی تردد کنه بدون اینکه به میز و صندلی و لوازم مختلف برخورد کنه یا حتی نگران این موضوع باشه. برای خانواده ای با ابعاد قد و وزن متوسط، حداقل این فاصله ۶۵ سانتی متر هست، اما ممکنه برای فردی که هیکل کمی توپری داره لازم باشه که این فاصله رو بیشتر در نظر بگیرید.

  اشتباه پنجم – بخش تشریفات و خدمات نیاز به مبلمان های متفاوتی دارند!

  تصور کنید مهمان بسیار مهم و رسمی ای دارید که برای صرف نهار به منزل شما میاد، واقعا تصور می کنید سرو غذا در آشپزخانه هرچند پشت یک میز سلطنتی جالب هست؟

  میز و صندلی های داخل آشپزخونه رو از ست مبلمان های پذیرایی انتخاب نکنید. هرقدر هم مبلمان های پذیرایی ساده و مدرن و مینیمال  باشند، باز هم انتخاب این دو مدل میز و صندلی به صورت ست و مشابه کاملا اشتباه هست.

  همانطور که در چند تصویر از آشپزخانه های ایرانی این مطلب مشاهده می فرمایید، قرار دادن مبلمان های ست پذیرایی در آشپزخانه یا حتی استفاده از کانتر و جزیره به عنوان میز اصلی غذاخوری یکی از اشتباهات بسیار بزرگی هست که در دکوراسیون آشپزخونه های ایرانی اتفاق میفته.

  اشتباه ششم – چیدمان آشپزخانه رنگی رنگی یا شلوغ کاری به اسم ست کردن رنگ !

  اتودی های عزیز ،شما که به دکوراسیون و دیزاین منزل تون اهمیت میدید ( وگرنه الان در حال مطالعه این مطلب نبودید! ) بهتر از من میدونید که آشپزخونه به خودی خودش یک فضای شلوغ هست و با کوچکترین ریخت و پاش و خریدی نظم اون ممکنه به هم بریزه، پس لطفا با یک عالمه اکسسوری و خورده ریز رنگی بی ربط و با ربط، دکور این فضا رو خراب نکنید…

  اکسسوری های متعدد و کوچیک رنگی رنگی میتونه دیزاین آشپزخونه رو شلوغ و عروسکی جلوه بده و این نمای شلوغ رو به پذیرایی هم منتقل کنه.

  به این نکته مهم هم لطفا دقت داشته باشید که اگر از طرفداران دیزاین های فانتزی یا سبک انگلیش هوم هستید، منظور از این مطلب اصلا مخالفت با چنین سلیقه هایی نیست، صرفا باید بدونید که این سبک ها هم قاعده و اصول خودشون رو دارند و با شلوغ کاری های متعدد و این گوشه و اون گوشه متفاوت هستند.

  اشتباه هفتم – انتخاب یک لوستر نامناسب، هم دکور آشپزخانه و هم دیزاین پذیرایی رو خراب میکنه.

  لوستر یا اصولا هرگونه روشنایی آشپزخونه، در درجه اول باید با تم کلی دیزاین آشپزخانه هماهنگ باشه، بنابراین، برای کابینت هایی با تم کلاسیک مثلا کابینت های ممبران، نمی تونید از لوسترهای مدرن استفاده کنید و یا دیزاین سقف آشپزخانه کلاسیک رو کاملا مدرن در نظر بگیرید.

  منبع مطلب : etude.design

  ایده های جدید چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس 2021 مدرن

  چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس 2021 | چیدمان جهاز آشپزخانه عروس

  چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس 2021 | چیدمان جهاز آشپزخانه عروس

  سوربان تصاویر دکوراسیون و دیزاین

  با معرفی جدیدترین ایده ها چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس و مدل های کابینت آشپزخانه با طرح های خاص و شیک در این مقاله همراه شما هستیم و به ارائه عکس های انواع طراحی جهیزیه عروس مدرن و زیبا می پردازیم.

  منزل عروس زیباترین چیدمان اشپزخانه عروس

  تصاویری از جدیدترین چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس 1400

  در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی جدیدترین مدل های جهیزیه عروس، به معرفی ایده هایی در زمنیه دیزاین چیدمان اشپزخانه شیک و مدرن برای عروس خانم ها نیز بپردازیم. تا پایان این مطلب ما را همراهی نمایید. برای دیدن بهترین مراکز خرید لوازم آشپزخانه جهیزیه شهر های ایران اینجا را کلیک کنید.

  اولین نکته‌ای که باید برای تزیینات به آن توجه کرد ترکیب رنگ وسیله‌ها است. به هماهنگی رنگ‌ها در چیدمان آشپزخانه اهمیت دهید تا یک آشپزخانه زیبا داشته باشید. یکی از مواردی که در چیدمان آشپزخانه عروس نقش مهمی دارد تزیین یخچال عروس است که انجام تزییناتش نیازمند صرف زمان و به کاربردن خلاقیت و ابتکار است. چیدمان داخلی کابینت آشپزخانه یک هنر است. خانمی که بتواند در فضای داخلی کابینت آشپزخانه کوچک تمام وسایل مورد نیاز در آشپزخانه را به خوبی و با سلیقه بچیند خلاقیت دارد.

  آشپزخانه چیدمان جهیزیه عروس 2021

  چیدمان اتاق خواب جهیزیه عروس

  عکس چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  تصاویر چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  چیدمان جهاز آشپزخانه عروس

  چیدمان جهیزیه پذیرایی عروس

  جدیدترین چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  مدل چیدمان جهیزیه اشپزخانه عروس

  عکس چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  عکس چیدمان جهیزیه اشپزخانه

  تصاویر چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  تزیین آشپزخانه عکس چیدمان جهیزیه عروس ایرانی

  چیدمان اشپزخانه جهیزیه عروس

  آشپزخانه چیدمان جهیزیه عروس 1400

  عکس چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  تصاویر چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  جدیدترین چیدمان آشپزخانه جهیزیه عروس

  چیدمان کابینت آشپزخانه جهیزیه

  چیدمان وسایل اشپزخانه جهیزیه

  عکس چیدمان جهیزیه اشپزخانه

  زیباترین چیدمان لوازم آشپزخانه

  زیباترین مدل چیدمان آشپزخانه

  تزیینات زیباترین چیدمان اشپزخانه عروس

  زیباترین چیدمان اشپزخانه

  زیباترین چیدمان اشپزخانه عروس

  منبع مطلب : www.soorban.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 ماه قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید