این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

    ژاک مرین

    مهدی

    بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

    ژاک مرین را از این سایت دریافت کنید.

    داستان واقعی ژاک مرین(Jacques Mesrine) ،نمایی از یک گنگستر جانی

    داستان واقعی ژاک مرین(Jacques Mesrine) ،نمایی از یک گنگستر جانی مقدمه ای برای ترجمه ی فیلم بعدی ام ژاک مرین،متولد 2 نوامبر1936،جنایتکاری فرانسوی بود که در

    داستان واقعی ژاک مرین(Jacques Mesrine) ،نمایی از یک گنگستر جانی

    داستان واقعی ژاک مرین(Jacques Mesrine) ،نمایی از یک گنگستر جانی

    مقدمه ای برای ترجمه ی فیلم بعدی ام

    ژاک مرین،متولد 2 نوامبر1936،جنایتکاری فرانسوی بود که در فرانسه و مختصری هم در آمریکا و کانادا فعالیت میکرد.کسی که مسئول تعداد زیادی سرقت بانک،دزدی،آدم ربائی و جنایت است.وی در زندگی نامه ای که در زندان نوشته بود ادعا کرده که بیش از 40 نفر را شخصاً به قتل رسانده است.

    مرین در فرار کردن از زندان و تغییر قیافه تبحر خاصی داشت و همین تغییر قیافه دادن های او باعث شد که "مرد هزار چهره" لقب بگیرد.(با مهران مدیری اشتباه نگیرین یه وقت!)

    توی عکس زیر میتونین چهره های تغییر یافته ی مرین رو ببینید:

    مرین در سن کودکی به علت رفتار های پرخاشگرانه و خشونت آمیز از مدرسه اخراج شد.وی بعد ها بعد از یک ازدواج که منجر به طلاق شد،در ارتش فرانسه به خدمت پرداخت و راهی جنگ الجزایر شد.

    وی پس از بازگشت به فرانسه در سال 1959،کم کم شروع به کارهای جنایتکارانه اش کرد.در سال 1961 در ازدواج دومش،با Maria De La Soledad ازدواج کرد.ژاک سال 1962 وقتی که با سه همدست دیگرش قصد داشتن بانکی را در Neubourg سرقت کنند،برای اولین بار دستگیر و راهی زندان شد.

    بعد از گذراندن 18 ماه حبس ژاک مرین آزاد میشود و اینبار سعی میکند که وارد شغلی شرافتمندانه بشود که البته مدت زیادی در شغل جدیدش دوام نمیاورد و دوباره به سمت زندگی گنگستری اش روی می آورد.در سال 1965 در یکی از جزایر اسپانیا و در حال سرقت از ویلای یکی از مقامات دولتی دستگیر میشود و 6 ماه به زندان میافتد.او بعداً ادعا کرد که مقامات اسپانیا تصور میکردند وی برای آزانس اطلاعاتی فرانسه کار میکند.

    مرین در سال 1966 در جزایر قناری رستورانی تاسیس کرد.در دسامبر همون سال به یک جواهر فروشی در ژنو سوئیس و یک هتل در Chamonix پاریس دستبرد زد.در سال بعد از آن هم یک فروشگاه بزرگ لباس و لوازم زیبائی رو سرقت کرد.

    در فوریه ی سال 1968 به کبک کانادا گریخت.از آنجا هم بعد از تلاش ناموفق برای آدم ربائی Georges Deslauriers،میلیونر کانادائی،به آمریکا فرار کرد.جسد خانمی هم که در آمریکا به وی و همدستش پناه داده بود نیز بعد ها در حالی که خفه شده بود پیدا شد.چند هفته بعد ژاک و همدستش که معشوقه اش نیز بود در آرکانزاس دستگیر و تحویل مقامات قضایی کانادا شدند.

    او به 10 سال حبس به جرم آدم ربائی محکوم شد ولی تنها چند هفته بعد موفق شد از زندان فرار کند.بعد از دستگیری دوباره ی وی،او موفق شد به همراه 5 تن دیگر،از زندان سنت وینستن کانادا فرار کند.

    او با همدستی ژان پل مرسیه،قاتل تحت تعقیب کانادایی،به چندین و چند فقره سرقت بانک در مونترئال کانادا دست زندند که گاهی اوقات تعداد سرقت ها به دو تا بانک در روز هم میرسید.

    در سوم سپتامبر 1972 در تلاشی ناموفق،نتوانست 3 نفر را از زندان سنت وینسنت فراری دهد،و خود متواری شد.یک هفته بعد از این قضیه دو جنگلبان توسط وی به قتل رسیدند.

    ژاک و همدستش با موفقیت به سرقت های خود در بانکهای مونترئال ادامه دادند و حتی توانستند به صورت پنهانی به آمریکا سفر کنند و مدت زمانی را در هتل والدروف نیویورک اقامت گزینند.در اواخر سال 1972 آنها به کاراکاس،پایتخت ونزوئلا،نقل مکان کردند.

    با پایان یافتن سال 1972،وی بار دیگر به فرانسه بازگشت و سرقت کردن بانکها رو دوباره از سر گرفت.

    در مارس 1973 برای چندمین بار دستگیر شد.اما اسلحه ای که توسط یکی از همدستانش در دادگاه مخفی شده بود به کمک وی آمد و توانست با گروگان گرفتن یک قاضی موفق به فرار شود.

    چهار ماه بعد در آپارتمان جدیدش در پاریس دوباره دستگیر شد.در 18 می 1977 مرین به 20 سال زندان محکوم شد و به زندان فوق امنیتی La sante فرستاده شد،جائی که در آنجا "غریزه ی مرگ" ،یک زندگی نامه ی ناتمام،ولی با جزئیات فراوان را نوشت.

    مرین آن کتاب را به بیرون زندان به صورت قاچاقی خارج کرد و به چاپ رساند.تقریباً یک سال بعد در 8 می 1978 به همراه سه محکوم دیگر از زندان فوق امنیتی La sante موفق به فرار شد.گرچه پلیس موفق شد به یکی از همراهان ژاک مرین شلیک کند ولی این قضیه ی فرار،تبدیل به رسوائی بزرگی در فرانسه شد.زیرا مشخص گردید که مرین توانسته بود ظاهراً با کمک نگهبانان زندان اسلحه هایی رو به صورت قاچاقی به درون زندان وارد کند.

    مرین به سیسیل ایتالیا،الجزایر،لندن و بروکسل سفر کرد و در نوامبر 1978 به پاریس برگشت.وی دوباره قصد داشت که یک قاضی را به گروگان بگیرد که موفق به انجام اینکار نشد.

    در سال 1979 مرین در یک عملیات آدم ربائی، میلیونر فرانسوی،Henri Lelièvre را ربود.و توانست ازین طریق 6 میلیون فرانک به جیب بزند.

    نفر اول تهدیدی برای جامعه

    (Public Enemy Number One)

    کلاً Public Enemy به جنایتکار خطرناک و جامعه ستیز گفته میشود.ژاک مرین در سال 1979 به عنوان دشمن

    درجه یک جامعه ی فرانسه شناخته شد.

    ژاک مرین به قدری دارای جرآُت داشت که به طرز پنهانی با مطمبوعات مصاحبه هم میکرد.او سعی میکرد که مردم را قانع کند که آدم ربائی ها و سرقتهایش دارای انگیزه های سیاسی هستند.او به قدری به جنبه های تبلیغاتی خودش و وجهه اش اهمیت میداد که Jacques Tillier،یک خبرنگار را صرف اینکه از مقاله اش که در مورد وی بود خوشش نیامده بود ،نزدیک بود بکشد.

    پایان کار ژاک مرین

    در آگوست 1979،وزیر امور داخلی فرانسه که صبرش به پایان رسیده بود سازمان پلیس را مجبور کرد که تمام تلاششان را برای ردیابی ژاک مرین متمرکز کنند.سرانجام در 31 اکتبر همان سال پلیس توانست حدود تقریبی محل اختفای مرین را پیدا کند.

    سه روز بعد،وی به همراه دوست دخترش آپارتمانش را ترک کرد.در مسیر وی ناگهان کامیونی که پر از بهترین تیراندازان پلیس بود راه ماشین بی ام و مرین را سد کرد و تیراندازان پلیس 19 خشاب را روی وی و ماشین او خالی کردند و بدین ترتیب پدرخوانده ی فرانسوی،بر اثر اصابت گلوله هایی که از شیشه ی جلوئی ماشین به وی برخورد کرده بودند جان سپرد و دوست دخترش نیز به شدت زخمی شد.

    پلیس فرانسه از آن عملیات به عنوان موفقیت بزرگی یاد کرد و "والری ژیسکار دستن" ،رئیس جمهور وقت فرانسه از آنان قدردانی کرد.

    والری ژیسکار دستن

    بعد از کشته شدن ژاک مرین،انتقاداتی از پلیس فرانسه شد،مبنی بر اینکه قبل از تیراندازی به مرین هیچ اخطار قبلی نداده شده بود و مرگ او بیشتر یک اعدام بوده است تا عمل دفاع از خود نیروهای پلیس.

    منبع مطلب : subtitlex.blogfa.com

    غریزه جنایت

    از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

    این مقاله نیازمند تمیزکاری است. لطفاً تا جای امکان آن‌را از نظر املا، انشا، چیدمان و درستی بهتر کنید، سپس این برچسب را بردارید. محتویات این مقاله ممکن است غیر قابل اعتماد و نادرست یا جانبدارانه باشد یا قوانین حقوق پدیدآورندگان را نقض کرده باشد.

    این مقاله نیازمند ویکی‌سازی است. لطفاً با توجه به راهنمای ویرایش و شیوه‌نامه، محتوای آن را بهبود بخشید.

    غریزه جنایت

    پوستر سینمایی

    کارگردان ژان فرانسوا ریشه

    تهیه‌کننده توما لانگمن

    بازیگران ونسان کسل آن کنسینی توزیع‌کننده پتی تاریخ‌های انتشار ۲۰۰۸ مدت زمان ۲۴۶ دقیقه

    بخش ۱: ۱۱۳ دقیقهبخش ۲: ۱۳۳ دقیقه

    کشور فرانسه کانادا زبان فرانسوی اسپانیایی انگلیسی

    هزینهٔ فیلم ۵۰ میلیون دلار

    فروش گیشه ۴۶٫۳ میلیون دلار

    (به انگلیسی: Mesrine) فیلمی به کارگردانی ژان فرانسوا ریشه محصول سال ۲۰۰۸ است. ژان فرانسوا ریشه "غریزه جنایت" را بر اساس داستان واقعی از زندگی ژاک مرن (Jacques Mesrine)، گانگستر بدنام فرانسوی در سال ۲۰۰۸ کارگردانی کرده‌است. مرن معروف به "مرد هزار چهره" فرانسه مضمون اصلی دو فیلمنامه "غریزه مرگ" و "دشمن شماره یک مردم" نوشته عبدالرئوف دفری است که توسط این کارگردان تصویر شد. ونسان کسل در نقش مرن و ژرار دوپاردیو در نقش گیدو (مربی او) در کنار سیسیله دو فرانس (ژان) ایفاگر نقش‌های اصلی این فیلم‌ سینمایی هستند.

    در خلاصه داستان فیلم آمده است: ژاک مرن پس از اتمام خدمت سربازی، دست به سرقت‌های بزرگ می‌کند. ژاک پس از مدتی ازدواج کرده و صاحب دو فرزند می‌شود؛ اما اعمال خلافکارانه مداومش باعث می‌شود همسرش از او جدا شود و....... جو کوئینن، منتقد آمریکایی در بخشی از نقد "غریزه جنایت" می‌نویسد:: تماشاگر از همان لحظه‌ای که قهرمان فیلم - با نقش‌آفرینی ماهرانه ونسان کاسل - یک تروریست الجزایری را می‌کشد، با جریانی مداوم از مغزهای‌منفجرشده، کاسه زانوهای خرد شده و بعد باز هم مغزهای‌منفجرشده روبه‌رو می‌شود و... این فیلم اکشن محصول مشترک کشورهای فرانسه، ایتالیا و کاناداست که در حدود ۱۱۳ دقیقه ساخته شده‌است."غریزه جنایت" برنده شش و نامزد هفت جایزه از جشنواره‌های‌بین‌المللی شده‌است.[۱]

    منابع[ویرایش]

    مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Mesrine». در .

    ↑ «'غریزه جنایت' به شبکه تهران می‌آید». شبکه ایران.[]

    پیوند به بیرون[ویرایش]

    وبگاه رسمی

    در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)

    در بانک اطلاعات اینترنتی فیلم‌ها (IMDb)

    نهفتن نبو

    فیلم‌های کارگردانی‌شده توسط ژان فرانسوا ریشه

    (۱۹۹۵) (۱۹۹۷) (۲۰۰۱) (۲۰۰۵) (۲۰۰۸) (۲۰۱۵) (۲۰۱۶)

    رده‌ها: آثار موسیقی مارکو بلترامیسرقت بانک در ادبیات داستانیفیلم‌های ۲۰۰۸ (میلادی)فیلم‌های ایتالیاییفیلم‌های برنده جایزه لومیر بهترین بازیگر نقش اول مردفیلم‌های پتیفیلم‌های جنایی ایتالیافیلم‌های جنایی فرانسهفیلم‌های جنایی مهیج دهه ۲۰۰۰ (میلادی)فیلم‌های جنایی مهیج فرانسهفیلم‌های زندگی‌نامه‌ایفیلم‌های ژان فرانسوا ریشهفیلم‌های فرانسویفیلم‌ها به زبان فرانسویفیلم‌های فیلم‌برداری شده در الجزایرفیلم‌های کاناداییفیلم‌های واقع‌شده در پاریسفیلم‌های واقع‌شده در دهه ۱۹۶۰ (میلادی)فیلم‌های واقع‌شده در دهه ۱۹۷۰ (میلادی)فیلم‌های واقع‌شده در کانادافیلم‌های درباره سرقت بانکفیلم‌های جنایی هیجانی ایتالیایی

    منبع مطلب : fa.wikipedia.org

    میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
    مهدی 6 روز قبل
    4

    بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

    برای پاسخ کلیک کنید