این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کدام سهام را بخریم

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کدام سهام را بخریم را از این سایت دریافت کنید.

  بهترین سهام بورس در بهمن 1401

  پس از بررسی و تحلیل سهام موجود در بازار بورس، با استفاده از روش‌های تحلیلی بنیادی و تکنیکالی، بهترین سهام بورس مستعد رشد را به شما معرفی کرده‌ایم. سرمایه‌گذاری روی این سهام می‌تواند سرمایه‌گذاری کوتاه مدت یا بلند مدتی پرسودی را رقم بزند.

  بهترین سهام بورس در بهمن 1401 | معرفی 5 سهام برای خرید

  فهرست مطالب

  1. معرفی نماد بکاب ( جوشکاب یزد )

  2.معرفی نماد شاروم ( پتروشیمی ارومیه )

  2.معرفی نماد کالا ( بورس کالای ایران )

  4.معرفی نماد خودرو ( ایران خودرو )

  کدام کارگزاری بورس برای خرید سهام مناسب است ؟

  کارگزاری هوشمند رابین

  لیست پایین ترین p/e سهام‌ها

  چگونه در بورس سهام بخریم ؟

  روش شناسایی بهترین سهام برای خرید

  سخن پایانی

  نه تنها در بازار بورس،‌ بلکه در دیگر بازارهای مالی نیز باید به دنبال دارایی باشیم که در آینده رشد قیمتی یا ارزشی را تجربه کند. امروزه می‌دانیم که برای این که بتوانیم سهام مستعد رشد را شناسایی کنیم، نمی‌توانیم صرفا بر اساس حدس و گمان دست به انتخاب بزنیم. برای انجام یک سرمایه‌گذاری خوب باید از ابزارها و روش‌های متناسب با نوع سرمایه‌گذاری خود استفاده کنیم. برای مثال اگر در دسته سرمایه‌گذاران بلند مدتی قرار می‌گیرید، می‌توانید به جای گرفتار شدن در دام نوسانات کوتاه مدتی، با استفاده از تحلیل بنیادی سهام شرکت‌های باثبات که عملکرد قابل اعتمادی در سال‌های گذشته دارند را اندازه‌گیری کرده و برای خرید اقدام کنید.

  بررسی سهام‌های پر پتانسیل در کانال تلگرام : https://t.me/asiasarmayeh

  1. معرفی نماد بکاب ( جوشکاب یزد )

  نظر تحلیلگر: شرکت بکاب براساس داده‌های بنیادی  1401 رشد سودآوری خوبی را ثبت کرده. از لحاظ تکنیکالی نیز در محدوده مناسبی قراردارد. بنظر میرسد پس از رسیدن قیمت به محدوده 2650 تومان خط،  شرایط برای رشد بیشتر محیا شود.

  محدوده مناسب خرید: 2650 تومان

  محدوده مناسب حد ضرر: 2180 تومان

  محدود مناسب حد سود: 3800  تومان

  درصورت حرکت قیمت به سمت :

  حدضرر: 15درصد حدسود: :50 درصد

  ** تحلیل در 12 دی 1401 بروز شده است **

  2.معرفی نماد شاروم ( پتروشیمی ارومیه ) 

  بر اساس داده‌های بنیادی 1401 رشد سودآوری بسیار خوبی را ثبت کرده. از لحاظ تکنیکالی نیز به تازگی مقاومت استاتیک را شکسته و پولبک آن تکمیل شده . بنظر میرسد پس از رسیدن قیمت به محدوده 1950 تومان،  شرایط برای رشد بیشتر محیا شود.

  محدوده مناسب خرید: 1950 تومان

  محدوده مناسب حد ضرر: 1650 تومان

  محدود مناسب حد سود: 3200  تومان

  ------

  درصورت حرکت قیمت به سمت :

  حدضرر: 15درصد حدسود: : 65 درصد ——

  سهام کم ریسکی هست، میتونین حداکثر 25 درصد از کل نقدینگتون به این سهم اختصاص بدین.

  ** تحلیل در 1 بهمن 1401 بروز شده است**

  2.معرفی نماد کالا ( بورس کالای ایران )

  نظر تحلیلگر: باتوجه به عرضه خودرو در بورس کالا، وضعیت بنیادی این شرکت بهتر از قبل شده است، قیمت نیز در محدوده مناسبی قرار دارد.

  محدوده مناسب خرید: 1900 تومان

  محدوده مناسب حدضرر: 1550 تومان

  محدوده مناسب حد سود: 2300 تومان

  ------

  درصورت حرکت قیمت به سمت :

  حدضرر: 14 درصد حدسود: 30 درصد

  ** تحلیل در بهمن 1401 بروز شده است**

  4.معرفی نماد خودرو ( ایران خودرو )

  #خودرو ، باتوجه به عرضه خودرو در بورس کالا احتمال میدیم بنیاد این شرکت بهبود پیدا کنه . از لحاظ تکنیکالی هم تقریبا در محدوده حمایتی قرارداره.

  محدوده مناسب خرید: 310  تومان

  محدوده مناسب حد ضرر: 260 تومان

  محدود  حد سود پله 1 : 420 تومان

  محدوده حد سود پله 2 : 750 تومان

  ------

  درصورت حرکت قیمت به سمت :

  حدضرر: 15درصد

  حدسود پله 1 : 35 درصد

  حدسود پله 2 : 150 درصد

  ------

  میتونین حداکثر 25 درصد از کل نقدینگتون به این سهم اختصاص بدین.

  تحلیل در بهمن 1401 بروز شده است

  دو روش تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال برای بررسی وضعیت سهام شرکت‌های بازار بورس استفاده می‌شوند که هر کدام از آن‌ها از شیوه‌ها و ابزارهای خاص خود استفاده می‌کنند. تحلیل بنیادی در بازارهای مالی مخاطبان زیادی دارد که برای پی بردن به ارزش ذاتی سهام شرکت‌های بازار سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما تحلیل تکنیکال تنها از نمودارهای قیمتی و ابزارهای خاص تحلیل نمودار استفاده کرده و به مطالعه روند گذشته برای پیش بینی قیمت سهام می‌پردازد. تکنیکالیست‌ها بر خلاف تحلیلگران بنیادی توجه چندانی به ارزش دارایی و استعداد ذاتی رشد قیمتی آن ندارند. در ادامه این متن قصد داریم تا ابتدا سهام مستعد رشد در مرداد 1401 را بررسی کرده و پس از آن روش شناسایی بهترین سهام برای خرید را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  کدام کارگزاری بورس برای خرید سهام مناسب است ؟

  همانطور که اشاره کردیم، پس از دریافت کد رهگیری سامانه سجام، باید ثبت نام خود را در کارگزاری آغاز کنید. مرحله انتخاب کارگزاری اهمیت بسیاری دارد. شما در تمام معاملات خود با واسطه‌ای تحت عنوان کارگزاری مواجه هستید. بنابراین انتخاب کارگزاری که خدمات پشتیبانی آنلاین، پلتفرم معاملاتی سریع، اپلیکیشن موبایلی و کاربرپسند، پشتیبانی از خدمات سبدگردانی و صندوق سرمایه‌گذاری، خدمات باشگاه مشتریان، اعتبار معاملاتی، مشاوره سرمایه‌گذاری و ... را ارائه می‌دهد، می‌تواند برای موفقیت در سرمایه‌گذاریِ افراد علاقه‌مند به بازار سرمایه، راه را هموار کند.

  بهترین برای دریافت اعتبار

  کارگزاری هوشمند رابین

  ! اطلاعات بیشتر 4.1 نظر کارشناسی ویژگی ها: ثبت نام با 5 کلیک !

  پنل معاملاتی اختصاصی

  تسویه آنی ثبت‌نام خرید سهام ثبت‌نام خرید خودرو

  منبع مطلب : nezarat.com

  بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ [کوتاه مدت و بلندمدت]

  بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ از دید بزرگان بورس به ترتیب اولویت عبارتند از : فولاد، شپنا، وبملت، پالایشی یکم، کرماشا، وغدیر و حکشتی.

  بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ [کوتاه مدت و بلندمدت]

  بورس   |   آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پیش

  بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ کدامند؟

  بهترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در سال ۱۴۰۱ کدامند؟

  معیار انتخاب بهترین سهام برای خرید چیست؟

  صنایع پیشتاز بورس در سال ۱۴۰۱

  جهت انتخاب بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ می‌توانید به مطالعه نظرسنجی بورسان از مدیران بورسی بپردازید. در ادامه به بررسی ۵ نماد که در این نظرسنجی از نگاه مدیران بورسی با بیشترین استقبال مواجه شده، می‌پردازیم.

  فولاد

  یکی از بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱، سهام فولاد مبارکه اصفهان با نماد فولاد است. از منظر بسیاری از مدیران سرمایه‌گذاری، با وجود اینکه فولاد DPS کمی را نسبت به سود خالص خود در مجمع عمومی تقسیم می‌کند، اما در لیست نمادهای امن بازار قرار دارد.

  با وجود افزایش هزینه‌ها در سال ۱۴۰۱، احتمالا فولاد امسال نیز سودی در حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان را محقق کند. ریسک پیش روی فولاد مبارکه، سقوط قیمت فولاد در بازار جهانی است. اگرچه قیمت ورق گرم فولاد در بازار جهانی از میانگین تاریخی خود فاصله گرفته، اما برخی کارشناسان احتمال افت قیمت فولاد را چندان بالا نمی‌دانند.

  بر این اساس، اگر ریسکی از جانب قیمت جهانی متصور نباشیم و انتظار جهش عجیب قیمت انرژی مصرف صنایع داخلی را نداشته باشیم، احتمالا فولاد مبارکه همچنان یکی از بهترین سهم‌ها برای خرید در سال ۱۴۰۱ به نظر می‌رسد.

  شپنا

  سهم دیگری که در زمره بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ قرار می‌گیرد، نماد شپنا است. برای شپنا با پالایش حدود ۱۲۰ میلیون بشکه نفت به صورت سالانه، می‌توان سناریوهای سودآوری بسیار جذابی را مطرح کرد. این احتمال مطرح می‌شود که شپنا توان ساخت بیش از ۲۰۰ تومان سود را در سال جاری داشته باشد.

  با این حال یک نکته را در خصوص شپنا مدنظر قرار دهید : اینکه هنوز خبر نهایی از راه‌اندازی طرح تصفیه گازوئیل این شرکت به دست نرسیده و ممکن است مشابه سال گذشته، سودآوری این شرکت سرمایه‌گذاران را غافلگیر کند.

  با این حال حتی با این فرض نیز در صورت حفظ کرک‌ اسپردها در سطوح بالا باید به نسبت قیمت به درآمد جذاب این سهم اشاره کرد. بر این اساس، باید دو ریسک اختلاف کرک اسپردهای فعلی با میانگین تاریخی و نیز، اجرای فرمول قیمت‌گذاری وزارت نفت را در نظر بگیرید.

  وبملت

  بانک ملت از جمله بانک‌هایی است که وقتی به صورت‌های مالی آن مراجعه می‌کنیم، اگر نخواهیم وارد جزئیات زیادی شویم، جذاب به نظر می‌رسد. اما وقتی به ریز تحلیل‌ها توجه ‌کنیم، شاهد کیفیت پایین سودآوری این بانک، مشابه با کل سیستم بانکی هستیم. طبیعتاً برخی از بانک‌ها از این قاعده مستثنی هستند.

  اخبار پیرامون وبملت، معافیت مالیاتی سود تسعیر ارز است که باعث بازگشت سود از سال‌های قبل به حساب این بانک می‌شود. طبیعتاً این موضوع می‌تواند سودآوری را برای ۱۴۰۰ در اعداد بالایی نشان دهد. با این حال این سود قابلیت تقسیم ندارد، اما می‌توان منتظر اثر آن در افزایش سرمایه بود. با همه این موارد، وبملت از جمله بهترین سهم‌ها برای خرید در سال ۱۴۰۱ محسوب می‌شود.

  پالایشی یکم

  صندوق پالایشی یکم بر اساس تابلوی بورس در حدود ۶۵ درصد خالص ارزش دارایی‌ها معامله می‌شود. برخی عنوان می‌کنند که این موضوع باعث می‌شود که واحدهای این صندوق‌ها جذاب‌تر از سهام پالایشی باشد.

  اگر فرض کنیم که تمامی پالایشی‌های زیرمجموعه این صندوق، ۷۰ درصد سود خود را تقسیم کنند و نسبت قیمت به درآمد سهام پالایشی را ۵ در نظر بگیریم، نسبت قیمت به سود نقدی این صندوق پالایشی نیز با توجه به سود تقسیم شرکت‌های پالایشی، حدود ۵ خواهد بود و احتمالاً همه سود تقسیم می‌شود.

  بر این اساس، چندان عجیب نیست که این صندوق در ۷۰ درصد از خالص ارزش دارایی‌ها معامله شود. با این حال برخی به ساختار این صندوق (ETF) اشاره می‌کنند. بر این اساس عنوان می‌شود که باید ارزش بازار به خالص ارزش دارایی‌ها نزدیک شود. اما همان‌طور که پیش از این نیز گفته شد، این صندوق با توجه به وضعیت مدیریت و همچنین سبد سهام، انعطاف‌پذیری یک صندوق ETF را ندارد.

  کرماشا

  نماد کرماشا نیز در زمره بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ قرار دارد. با قیمت کنونی اوره در سطوح بیش از ۵۰۰ دلار و با توجه به سود سال گذشته و مجمع سالیانه پیش رو، این سهم نیز ارزنده به نظر می‌رسد. در خصوص کرماشا نیز باید به اختلاف قیمت اوره با میانگین تاریخی خود اشاره کرد. علاوه بر این، می‌بایست ریسک قیمت گاز با توجه به اوج‌گیری قیمت گاز در بازار جهانی نیز لحاظ شود.

  سهام پیشنهادی مدیران بورسی

  در نظرسنجی دیگری که بورسان از مدیران بورسی به عمل آورده‌، سهام با بیشترین بازدهی در ۶ ماه آینده پیش‌بینی شده‌است. انتخاب بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ منوط به شناسایی پربازده‌ترین صنایع و پربازده‌ترین سهم‌ها است.

  پربازده‌ترین سهام از منظر بزرگان بازار سرمایه

  در این نظرسنجی، سهام فولاد مبارکه اصفهان با ۱۵ مرتبه، شپنا با ۱۳ مرتبه، وبملت با ۱۳ مرتبه، پالایش، کرماشا و وغدیر با ۸ مرتبه، بیشترین تکرار را داشته‌اند.

  پربازده‌ترین صنایع از نگاه بزرگان بازار سرمایه

  در این نظرسنجی همچنین، از مدیران بازار سرمایه خواسته شده که پربازده‌ترین صنایع ۶ ماه آینده را معرفی کنند. صنایع فرآورده‌های نفتی با ۴۷ مرتبه، محصولات شیمیایی با ۳۵ مرتبه، فلزات با ۲۹ مرتبه، بانک با ۲۱ مرتبه و غذایی با ۱۷ مرتبه، پرتکرارترین صنایع پربازده در میان پاسخ‌ها بوده‌اند.

  در خرید سهام باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

  در فرآیند انتخاب بهترین سهام برای خرید در سال ۱۴۰۱ گام اول این است که به آموزش تحلیل تکنیکال و آموزش تحلیل بنیادی بپردازید. برای آموزش این مباحث، می‌توانید در کلاس‌های آموزشی ره‌آورد آکادمی شرکت کنید. همچنین، اگر دانش و تخصص کافی برای تحلیل بازار ندارید و فرصت یا حوصله برای شرکت در دوره‌های آموزشی را نیز ندارید، می‌توانید با شناسایی بهترین صندوق درآمد ثابت و خرید و فروش واحدهای آن، حاشیه امنی برای خود تعیین کرده و از سود ثابت این صندوق‌ها بهره ببرید.

  منبع مطلب : rahavard365.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید