این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کنکور دی ماه 1401

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کنکور دی ماه 1401 را از این سایت دریافت کنید.

  برنامه ریزی کنکور دی ماه 1401

  در مقالات مشاوره ای

  برنامه ریزی کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  نویسنده اوج یادگیریمنتشر شده در ۱۴۰۱-۰۵-۱۳۱۴۰۱-۰۵-۱۳۲ نظر

  بر اساس اعلام وابط عمومی سازمان سنجش، دکتر حسن مروتی با بیان اینکه آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ در دو نوبت دی ماه ۱۴۰۱ و تیر ماه ۱۴۰۲برگزار خواهد شد و داوطلبان فارغ التحصیل می توانند در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنند. داوطلبانی که هدف شرکت در نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ را دارند به یک برنامه ریزی دقیق و منسجم برای کنکور دی ماه ۱۴۰۱ نیاز دارند.

  کنکور ۱۴۰۲

  با توجه به سبک سوالات کنکور، دانش آموزان و داوطلبان کنکور ۱۴۰۲ برای رسیدن به رتبه دلخواه و تراز بالا در کنکور نیاز به روش های تست زنی برای زدن تست های کنکوری دارند اما برای یادگیری روش های تست زنی ابتدا باید دانش آموزان مفاهیم مباحث را به خوبی یاد بگیرند.

  براساس آخرین اخبار منتشر شده، کنکور سراسری ۱۴۰۲ با تغییرات اساسی و مهمی همراه خواهد بود، از مهم‌ترین تغییرات کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توان به دو مرحله‌ای شدن کنکور و همچنین حذف دروس عمومی از دفترچه‌ی سوالات و تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی بر کنکور داوطلبان اشاره کرد.

  دو مرحله‌ای شدن کنکور

  همواره یکی از مهم ترین دلایلی که موجب عدم کسب نتیجه مطلوب داوطلبان در کنکور سراسری می شد، ناتوانی در غلبه بر استرس و در نتیجه از بین رفتن تمرکز در جلسه آزمون بوده است. راهکاری که برای این وضعیت ارائه شده بود برگزاری دو کنکور در سال می باشد که همه داوطلبان می توانند در هر دو شرکت کرده و پس از اعلام نتایج، بهترین نتیجه به عنوان نمره آزمون برای آن ها در نظر گرفته شود. این کار به داوطلبان کمک می کند تا در صورت نارضایتی از عملکرد نوبت اول، برای کسب بهترین نتیجه در نوبت دوم و رسیدن به رتبه قبولی مدنظر خود تلاش کنند.

  حذف دروس عمومی

  سنجش دروس عمومی از دیدگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی، باید به صورت امتحانات مفهومی انجام شود و داوطلبان برای کنکور سراسری تمرکز خود را بر یادگیری مفهومی_تستی دروس اختصاصی قرار دهند.

  تاثیر قطعی ۴۰ درصدی سوابق تحصیلی

  تاثیر معدل در کنکور ۱۴۰۲، به میزان ۴۰ درصد قطعی است. یعنی، معدل دیپلم و نهایی دانش‌آموزان چه به صورت مثبت و چه به صورت منفی، در تعیین رتبه‌ی قبولی داوطلب تاثیرگذار خواهد بود. منظور از معدل و سوابق تحصیلی، دروسی است که به صورت نهایی برگزار می‌شود. (در سوابق تحصیلی فقط نمرات نهایی پایه‌ی دوازدهم دانش‌آموزان ملاک عمل قرار می‌گیرد.)

  داشتن برنامه ریزی و انجام به موقع آن تضمین کننده یک نتیجه خوب برای هرداوطلبی می باشد که میتواند آن را به آرزوهایش برساند.

  برنامه ریزی کنکور دی ماه ۱۴۰۱

  به ظاهر همه داوطلبین یک کار را انجام می دهند و آن هم مطالعه کردن است اما چطور ممکن است داوطلبی در تمام دروس درصد بالای ۸۰ را کسب می کند و داوطلبی دیگر فقط تمام درصد های منفی را کسب می کند، اگر این سوال را از داوطلبین کنکور های سال های قبل بپرسید به مهم ترین اصلی که اشاره می کنند داشتن برنامه ریزی اصولی می باشد.

  برنامه ریزی باعث تعهد یک دانش آموز به مطالعه صحیح می شود اما زمانی که برنامه ریزی فرد توسط فردی متخصص در این زمنیه نوشته و تنظیم شود.

  منظور از برنامه ریزی اصولی، برنامه ای است:

  هدفمند باشد

  شخصی سازی شده باتوجه به شرایط توانایی های فرد

  بر اساس بودجه بندی کنکور برنامه ریزی شود

  تنوع درسی داشته باشد

  مباحث حداقل دو بار مرور شوند

  اما چه کسب می تواند برنامه ریزی اصولی به دانش آموزان ارائه دهد؟

  مشاور تحصیلی، مناسب ترین فرد برای نوشتن برنامه ریزی اصولی و اختصاصی شده برای دانش آموزان می باشد.

  چرا که یک مشاور تحصیلی علاوه بر داشتن مدرک تحصیلی، در این زمینه تجربه داشته و می تواند با شناخت دانش آموز مناسب ترین برنامه را با توجه به شرایط و ویژگی های فردی دانش آموز تنظیم کند.

  همه دانش آموزان حداقل یکبار برای درس خواندن خود برنامه ریزی کرده و به آن عمل نکرده اند.

  عدم پیروی از برنامه ای که دانش آموز خودش آن ها را تنظیم کرده است دو دلیل دارد:

  دلیل اول: عدم رعایت استاندراد های برنامه ریزیدلیل دوم: نداشتن پیگیری از سمت شخص دوم

  زمانی که برنامه ریزی توسط مشاور تحصیلی متخصص انجام شود، علاوه بر ارائه یک برنامه ریزی اصولی، گزارش مطالعه روزانه را از دانش آموز می خواهد.

  به همین دلیل دانش آموز به برنامه ای که مشاور تحصیلی به فرد ارائه می دهد بهتر عمل کرده و به نتیجه دلخواه می رسد.

  اوج یادگیری با داشتن مشاوران تحصیلی متخصص و با تجربه در زمینه برنامه ریزی درسی ومشاوره می توانند شما را در مسیر رسیدن به موفقیت یاری دهند.

  بهترین منابع کنکور ۱۴۰۲

  بر اساس اخبار منتشر شده، دروس اختصاصی برای هر سه گروه آزمایشی تجربی، ریاضی و انسانی سرنوشت ساز بوده و زمانی که دانش آموزان بتوانند درصد بالایی را در دروس اختصاصی دریافت کنند می توانند به رتبه دلخواه خود دست یابند و برای رسیدن به موفقیت نیاز به بهترین منابع اختصاصی آموزش کنکور دارند.

  بهترین منبع برای کنکور ۱۴۰۲ چه منبعی است؟علاوه بر برنامه ریزی درسی، داشتن منابع مناسب، تاثیر بسزایی بر موفقیت داوطلبان دارد.

  دانش آموزان برای انتخاب بهترین منابع معمولا دچار شک و تردید بسیاری می شوند.

  بهترین منبع برای دروس اختصاصی و کسب درصد های بالای ۷۰ درصد، منابعی هستند که مباحث کلیه دروس اختصاصی به صورت مفهومی آموزش داده و سپس تکنیک های تست زنی مباحث آموزش داده شده، آموزش داده شود.

  کتاب های تست زنی

  کتاب های تست زنی، به عنوان منبع تست های متعدد و سوالات کنکور ده سال اخیر بسیار کاربردی است اما درسنامه کتاب های تست زنی، آموزش متن کتاب درسی همراه با نکات موجود در آن را شامل می شود و روش تست زنی به دانش آموزان آموزش داده نمی شود.

  کلاس کنکور

  کلاس های کنکور معمولا توسط بهترین معلمان هر شهر برگزار می شود.

  اما کلاس های کنکور علاوه بر وقت گیر بودن، انرژی بسیاری را از دانش آموز می گیرد.

  منبع مطلب : ojeyadgiri.com

  کنکور سراسری دی ماه 1401

  کنکور سراسری دی ماه 1401 زمان برگزاری نوبت اول آزمون سراسری 1402 تغییرات و نحوه ثبت نام ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش شرایط و مدارک لازم آزمون ۱۴۰۲

  کنکور سراسری دی ماه 1401

  میکائیلی دیدگاه‌ها

  برای کنکور سراسری دی ماه 1401

  بسته هستند

  سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

  تماس با مشاوران متخصص کنکور از طریق تلفن ثابت از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

  تماس از سراسر کشور : 9099071647

  در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت مشاوره نیم بها کلیک نمایید

  مهم ترین رویداد تحصیلی در هر سال برای دانش آموزان سال آخر و یا داوطلبان ورود به دانشگاه، برگزاری کنکور سراسری است که این آزمون برای سال 1402 همراه با تغییراتی نسبت به سال های گذشته همراه می باشد. از جمله این تغییرات می توان به برگزاری کنکور در دو نوبت دی ماه 1401 و تیر ماه 1402 اشاره نمود که تبعا باعث تغییراتی در زمانبندی فرآیندهای مختلف آن از جمله مهلت ثبت نام، برگزاری و انتخاب رشته خواهد شد.

  متقاضیان شرکت در آزمون مذکور می بایست از اطلاعاتی همچون زمان ثبت نام کنکور 1402، نحوه و همچنین شرایط ثبت نام کنکور 1402 آگاهی داشته باشند تا بتوانند در زمان مناسب نسبت به نام نویسی و آمادگی برای حضور در جلسه آزمون اقدام نمایند.

  زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401 در تاریخ 8 الی 14 آبان ماه 1401 و زمان برگزاری آزمون در تاریخ 29 و 30 دی ماه 1401 خواهد بود.

  آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری دی ماه 1401

  طبق آخرین خبری که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره کنکور سراسری سال 1402 اعلام و ابلاغ شده است، برگزاری این آزمون در دو نوبت صورت می پذیرد که مرحله اول آن در دی ماه 1401 برپاخواهد شد.

  مسئولان مربوطه یکی از دلایل این مصوبه را کاهش استرس متقاضیان می دانند. همچینین ذکر این نکته نیز ضروری است که در صورت شرکت داوطلب در هر دو آزمون ملاک قبولی فرد، بالاترین نمره کسب شده خواهد بود.

  تغییرات کنکور سراسری دی ماه 1401 نسبت به سال های گذشته

  به طور کلی کنکور سراسری 1402 از جمله نوبت دی ماه آن با چهار تغییر اساسی نسبت به کنکور سال های گذشته برگزار خواهد شد. این تغییرات از قبیل ذیل خواهد بود:

  تغییرات کنکور سراسری دی ماه 1401

  برگزاری آزمون سراسری در دو نوبت دی ماه 1401 و تیر ماه 1402

  تاثیر 40 درصدی قطعی معدل نهایی دانش آموزان در تعیین رتبه قبولی کنکور

  حذف دروس عمومی از کنکور

  حذف زیر گروه های آزمایشی از کنکور

  همان طور که گفته شد، با توجه به تغییرات کنکور 1402 تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش داوطلبان به میزان 40 درصد با تاثیر قطعی می باشد که البته تنها نمرات پایه دوازدهم در آن لحاظ می گردد. تاثیر قطعی به این معناست که نمرات نهایی دانش آموزان در سال دوازدهم چه مثبت و چه منفی در تعیین رتبه قبولی متقاضیان اثرگذار می باشد.

  این قاعده شامل دو نوبت آزمون کنکور سراسری نمی شود به این جهت که اولا داوطلبان می توانند در یک آزمون یا هر دو شرکت نمایند و دوما مطابق توضیحات فوق الذکر، در صورت شرکت در هر دو آزمون، بالاترین نتیجه به عنوان تعیین رتبه قبولی افراد لحاظ خواهد شد.

  زمان بندی کنکور سراسری دی ماه 1401

  همانطور که گفته شد آزمون سراسری 1402 در دو نوبت که نوبت اول در دی ماه 1401 و نوبت دوم طبق روال هر ساله در تیر ماه 1402 برگزار می شود. زمان بندی مرتبط با این فرآیند با توجه به اطلاعیه صادره در سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مطابق جدول زیر می باشد.

  زمان ثبت نام 

  زمان ثبت نام کنکور سراسری دی ماه 1401عنوان تاریخ

  زمان ثبت نام 8 تا 14 آبان ماه 1401

  تمدید مهلت ثبت نام اعلام نگردیده

  مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 بنا بر تجربه سال های گذشته حداقل یک یا دو مرتبه تمدید می گردد اما تا به این لحظه موعد مشخصی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تمدید مهلت ثبت نام اعلام نشده است. البته به محض انتشار اطلاعیه مربوطه، اخبار آن از طریق این مقاله و همچنین کانال تلگرام کنکور ایران مشاوره به اطلاع شما خواهد رسید.

  زمان برگزاری

  همچنین در جدول زیر زمان برگزاری کنکور به تفکیک گروه های آزمایشی پنج گانه در مرحله اول آزمون مشخص شده است.

  زمان برگزاری کنکور سراسری دی ماه 1401گروه آزمایشی تاریختجربی صبح روز پنجشنبه 29 دی ماه 1401زبان های خارجه بعد از ظهر پنجشنبه 29 دی ماه 1401انسانی صبح روز جمعه 30 دی ماه 1401ریاضی فیزیک صبح روز جمعه 30 دی ماه 1401هنر بعد از ظهر روز جمعه 30 دی ماه 1401

  زمان دریافت کارت ورود به جلسه 

  دریافت کارت شرکت در آزمون، طبق زمان مشخصی که معمولا 2 الی 3 روز قبل از برگزاری آزمون می باشد از سوی سازمان سنجش اعلام و برای پرینت توسط داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. از آنجا که امتحان نوبت اول در تاریخ 29 و 30 دی ماه برگزار می شود، بنابراین 2 یا 3 روز قبل از این تاریخ، کارت شرکت در آزمون سراسری دی ماه 1401 آماده چاپ خواهد بود.

  در صورت مشخص شدن زمان دقیق توزیع کارت ورود به جلسه کنکور 1402 برای نوبت دی ماه و فعال شدن لینک دریافت آن، جزئیات مرتبط با آن از طریق مقاله در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

  زمان اعلام نتایج اولیه 

  پس از برگزاری آزمون، داوطلبان منتظر دریافت اعلام نتایج اولیه کنکور می باشند که هنوز از سوی سازمان سنجش این روند برای آزمون دی ماه چرا که این زمان پس از انتشار دفترچه مربوطه مشخص می گردد.

  پیش بینی می شود طبق روال هر ساله حدود یک ماه پس از برگزاری، نتایج کنکور اعلام شود که با توجه به برگزاری این آزمون در 29 و 30 دی ماه، احتمالا نتایج در اواخر بهمن ماه یا اوایل اسفند ماه 1401 اعلام شود. همچنین لازم به ذکر است که داوطلبان گرامی با ورود به سایت sanjesh.org می توانند نتایج اولیه کنکور را مشاهده نمایند.

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 11 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید