این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  کوپن الکترونیک

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  کوپن الکترونیک را از این سایت دریافت کنید.

  کوپن الکترونیکی چیست؟ کارت کالا چه زمانی توزیع می شود؟

  کوپن الکترونیکی چیست؟ کارت کالا چه زمانی توزیع می شود ،نحوه دریافت کارت کالا،کوپن الکترونیکی چیست و چگونه توزیع می شود،کارت کالا به چه کسانی تعلق می گیرد،چگونه کوپن الکترونیکی دریافت کنیم،چگونه کارت کالا بگیریم

  کوپن الکترونیکی چیست؟ کارت کالا چه زمانی توزیع می شود؟

  مجموعه : اخبار جامعه و سیاست,اخبار اجتماعی

  کوپن الکترونیکی چیست؟ کارت کالا چه زمانی توزیع می شود؟ 

  کوپن الکترونیکی چیست؟ کوپن الکترونیکی و یا کارت کالا همان کوپن هاي کاغذی هستند کـه در گذشته برای تهیه چند سری از اقلام بین مردم توزیع می‌شدند اما تقریباً بانزدیک شدن بـه هدفمندی یارانه ها حذف شدند، کارت کالا نیز همان کوپن هاي کاغذی هستند ولی اینبار این کارت ها بـه صورت الکترونیکی توزیع می شوند، در ادامه بیشتر در ابن باره توضیح می‌دهیم با پارس ناز همراه باشید.

  احمد میدری، معاون وزیر تعاون، از صدور کوپن الکترونیکی برای ده میلیون نفر خبر داده. بر این اساس قرار اسـت همان کارت ‏بانکی کـه افراد با آن یارانه می گیرند بـه کالا کارت تبدیل شود تا مردم با استفاده ازآن از فروشگاه‌ها سهمیه کالا‌هاي اساسی ‏خودرا دریافت کنند‎ ‎

  ماجرا از کجا آغاز شد؟

  هم زمان با افزایش قیمت دلار و بروز برخی نابسامانی‌ها در اقتصاد کشور تعداد زیادی از مسئولان و کارشناسان اعتقاد داشتند کـه این ‏وضعیت، بـه اقشار پایین جامعه بیشتر آسیب وارد میکند. بـه عبارت دقیق تر دارندگان درآمد‌هاي ثابت اعم از کارمندان، ‏کارگران و تمامی حقوق بگیران در دسترس آسیب بیشتری هستند. علیت این موضوع هم مشخص اسـت.

  این افراد باوجود ثابت ‏بودن درآمدشان بدلیل کاهش ارزش پول ملی، از ارزش دارایی‌هاي آن‌ها کاسته میشود. این در حالی اسـت کـه افرادی کـه درآمد ‏آن‌ها متغیر اسـت میتوانند از وضعیت آشفته کنونی حتی سود ببرند و ناگهان ثروتمندتر شوند. ‏دراین شر ایط، گزارش‌ها از افزایش قیمت مواد غذایی و نیز مواد پلاستیکی حکایت داشت. برخی حتی از افزایش 30درصدی ‏قیمت مواد غذایی خبر می‌دادند. ‏

  همه چیز درباره کارت کالا یا (کوپن)

  دراین شرایط، مجلس طرحی دو فوریتی را تصویب کرد کـه دولت را موظف کرد حداکثر ظرف مدت دو ماه شبکه توزیع کالا‌هاي ‏اساسی مورد نیاز خانوار‌ها را طوری ساماندهی کند کـه نیاز‌هاي اساسی خانوار‌ها با قیمت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و ‏تولید کنندگان و براساس نرخ ارز ترجیحی در اختیار آن‌ها قرار گیرد. ‎‏بـه دنبال این مصوبه محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه ‏و بودجه گفت کـه:

  دولت پنج بسته حمایتی از برنامه جامع مقابله با تحریم‌ها را تدوین کرده کـه اولین بسته آن مربوط بـه تامین ‏کالا‌هاي اساسی و داروی مورد نیاز مردم اسـت‎. ‎‏ بـه گفته او، این بسته شامل مایحتاج عمومی، دارو و نهاده‌هاي کشاورزی اسـت کـه ‏بر این اساس 13 میلیارد دلار برای 25 قلم کالای اساسی و مورد نیاز مردم با ارز 42 هزار ریالی تا پایان امسال اختصاص داده ‏می شود. ‏

  کالا کارت یا کوپن الکترونیکی چیست؟

  کالا کارت یا کوپن الکترونیکی کارتی اسـت کـه نقش همان کوپ یا کالابرگ در دهه 60 را بازی میکند. در طرحی کـه در دهه ‏‏60 و هنگام جنگ پیاده میشد، بـه صورت متناوب و بر اساس یک زمانبدی، کوپن‌هاي کاغذی بـه خاواده‌ها بر اساس تعداد افراد ‏خانوار تعلق میگرفت. هر کالا، کوپن مخصوص بـه خودرا داشت. این کالا‌ها شامل بنزین، برنج، روغن، قند، شکر، صابون، ‏پودر شوینده، پنیر، تن ماهی، گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و … بود.

  افراد می‌توانستند با کوپن، سهمیه مربوط بـه خودرا از فروشگاه ‏هایي کـه کالا‌هاي مذکور را از دولت گرفته بودند، دریافت کنند. ‏ اکنون نیز کوپن الکترونیکی تقریباً همان نقش را ایفا خواهد کرد. با این تفاوت کـه «کاغذ» از این میان حذف شده اسـت. این گونه کـه ‏از گفته‌هاي مقام‌هاي مسئول از جمله معاون وزیر تعاون برمی آید، دراین طرح، کوپن‌هاي الکترونیک سالی سه تا چهار بار ‏شارژ خواهند شد.

  چگونه کارت کالا بگیریم

  بـه عبارت دیگر بطور متوسط هر سه یا چهار ماه یک‌بار این کوپن‌ها شارژ می شوند. میدری البته چندی بعد ‏در توضیحاتی تکمیلی درباره میزان شارژ این کارت‌ها گفته بود برای خانوار پنج‌نفره کـه تحت پوشش یکی از این سازمان‌هاي ‏یادشده باشد، شارژ خرید بـه مبلغ 150 هزار تومان درنظر گرفته‌ شده و این رقم برای هر فرد 40هزار تومان اسـت.

  این در حالی اسـت کـه پیش از این ناصر موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، نیز درباره میزان شارژ این کوپن‌هاي ‏الکترونیکی گفته بود: «کارت‌هاي الکترونیکی تنها برای عبور از وضعیت امروز بـه وجود آمده و فعلا ماهیانه 100 هزار تومان ‏شارژ می شود‎ ‏ البته این گفته‌ها تا حدی ابهام دارد؛ چراکه مشخص نیست کارت ها، هر سه یا چهار ماه یکبار مثلاً بـه اندازه 300 یا 400هزار ‏تومان شارژ خواهند شد یا هرماه 100 یا 150هزار تومان. ‏

  چند نفر کوپن الکترونیکی می‌گیرند؟

  بـه گفته مقام‌هاي وزارت تعاون، قرار اسـت دهک‌هاي پایینتر جامعه این کوپن‌هاي الکترونیکی را دریافت کنند. بطور دقیق ‏تر، طرح کوپن الکترونیک، برای 10 میلیون نفر اجرا می شود کـه تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند بنابر این گستره این ‏طرح بیش از این تعداد از اقشار جامعه نخواهد رفت. بـه عبارت دیگر حدود 12درصد از مردم تحت پوشش این طرح خواهند بود.

  کوپن الکترونیکی خوب است یا بد؟

  درباره کوپن الکترونیکی نظرات متفاوتی در بین کارشناسان وجوددارد. از ویژگی‌هاي این طرح میتوان بـه عدم پرداخت ‏مستقیم پول بـه مردم اشاره کرد کـه بـه گفته وزارت تعاون، اتفاق مثبتی تلقی می شود. بـه گفته میدری، «اگر پول مستقیم بـه مردم ‏پرداخت شود، آثار مخربی دارد؛ چراکه همه ی متقاضی دریافت آن میشوند.» ‏ تعداد زیادی از کارشناسان و نیز نمایندگان مجلس بر تامین نیاز‌هاي اساسی و اولیه مردم تاکید دارند.

  شاید از این نظر، کوپن ‏الکترونیکی مناسب باشد. اما برخی کارشناسان نیز معتقدند این اتفاق باعث افزایش تقاضا بین مردم خواهد شد. انچه مسلم اسـت ‏این کـه مسئولان کشور تاکید کرده اند این طرح، یک برنامه موقتی اسـت برای عبور از شرایط فعلی. نکته دیگر این کـه صرفا حدود ‏‏12درصد مردم یعنی 10 میلیون نفر مشمول این کوپن‌هاي الکترونیکی خواهند شد. ‏ضمن آنکه هنوز بطور دقیق مشخص نشده کوپن هاي الکترونیکی بـه چـه کالاهایی تعلق می گیرند.

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  کوپن الکترونیکی در راه است+ جزئیات

  عضو هیات رئیسه مجلس در توئیتی از تکمیل زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح کالا برگ الکترونیکی در پی پیگیری رئیس و هیات رئیسه مجلس خبر داد.

  کد خبر: 583890 ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ ۱۴:۱۸:۴۷

  محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرداد:

  محسن دهنوی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرداد: کوپن الکترونیکی در راه است+ جزئیات

  عضو هیات رئیسه مجلس در توئیتی از تکمیل زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح کالا برگ الکترونیکی در پی پیگیری رئیس و هیات رئیسه مجلس خبر داد.

  اعتمادآنلاین|

  سید محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی با اشاره به «طرح کالا برگ الکترونیکی» نوشت:«ماه‌ها است که مجلس، اجرای طرح کالا برگ را به دولت تکلیف کرده و با پیگیری دکتر قالیباف رئیس مجلس، امروز جلسه‌ای برای بررسی فنی زیرساخت ‌این طرح در سازمان برنامه و بودجه برگزار کردیم»

  به گزارش خانه ملت، وی تاکید کرد:«اکنون دیگر تمامی کارشناسان و تیم‌های فنی اذعان دارند که زیرساخت‌ها و لوازم فنی طرح تکمیل شده است».

  بر اساس گفته های این عضو هیات رییسه این طرح، هفته‌های آینده در استان هرمزگان به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد. دهنوی در اینباره افزود:«برای ما در مجلس مهم است که یارانه اعطایی به مردم در طول زمان و بر اثر تورم، ناچیز نشود، البته حق هر شخص است که بین دریافت نقدی یا کالایی یارانه‌ها انتخاب کند».

  آیا این خبر مفید بود؟

  کالابرگ الکترونیکی محسن دهنوی طرح کالا برگ الکترونیکی

  منبع مطلب : www.etemadonline.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 14 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید