این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گرانترین پرنده جهان

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گرانترین پرنده جهان را از این سایت دریافت کنید.

  گران قیمت ترین پرنده ها در دنیا • فارسی ها

  در این مقاله، نگاهی به کمیاب‌ترین و گران‌ترین گونه‌های پرنده جهان خواهیم انداخت - برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید!

  دانستنی ها ۵ ماه پیش

  گران قیمت ترین پرنده ها در دنیا

  پرندگان یک حیوان بسیار دوست داشتنی در سراسر جهان هستند. در واقع، طبق گفته اسمیتسونیان، در حال حاضر حداقل ۵۰ میلیارد پرنده روی زمین وجود دارد. البته با هر چیزی برخی از گونه های پرندگان کمیاب تر هستند، که آنها را گران تر می کند.به طور کلی، پرندگان با پرهای منحصر به فرد یا سایر ویژگی های منحصر به فرد، قیمت بیشتری نسبت به پرندگانی با علامت های ساده تر دارند.در این مقاله، نگاهی به کمیاب‌ترین و گران‌ترین گونه‌های پرنده جهان خواهیم انداخت – برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید!

  گران‌ترین گونه‌های پرنده

  طاووس سفید

  قیمت تقریبی: ۳۷۵ دلار یا بیشتر

  وضعیت حفاظت: در معرض خطر نیست

  نام علمی: Pavo cristatus

  منطقه اصلی: هند، سریلانکا و پاکستان

  طاووس های سفید را هر چه بنامید، پرندگان زیبایی هستند که در طبیعت نادر هستند. این گونه معمولاً در باغ وحش ها یافت می شود، بنابراین این پرندگان منحصر به فرد در معرض خطر انقراض در نظر گرفته نمی شوند.

  مانند سایر طاووس ها، این پرندگان در سراسر هند، سریلانکا و پاکستان یافت می شوند. طاووس های دیگری در جمهوری دموکراتیک کنگو یافت می شوند.

  برخی از مردم فکر می‌کنند طاووس‌های سفید زال هستند، اما در واقع دارای یک جهش ژنتیکی به نام لوسیسم هستند. این ویژگی ژنتیکی مانع از ورود رنگ به پرهای پرنده می شود.

  اگرچه طاووس های سفید در باغ وحش ها رایج هستند، اما همچنان گران هستند. قیمت ها به پرنده خاصی که می خرید بستگی دارد، اما شما به راحتی بیش از ۳۰۰ دلار برای یکی از این موجودات پرداخت خواهید کرد.

  آیا می دانستید؟

  جستجو برای طاووس در کنگو زمانی آغاز شد که یک پر در سال ۱۹۱۳ پیدا شد.

  پرنده گران قیمت ، مرغ ایام سمانی

  قیمت تقریبی: ۲۵۰۰ دلار

  وضعیت حفاظت: در معرض خطر نیست

  نام علمی: Gallus gallus domesticus

  منطقه اصلی: اندونزی

  این ممکن است در نگاه اول مانند یک مرغ معمولی به نظر برسد، اما بررسی دقیق تر چیزی شگفت انگیز را نشان می دهد. ایام سمانی از پر تا اندام های داخلی آن (تقریباً) کاملاً سیاه است. این پرنده در منطقه زادگاه خود در اندونزی یک غذای لذیذ است، اما می توانید این پرندگان را در منوی غذای کشورهای دیگر نیز پیدا کنید.

  اگرچه این پرندگان در لیست در معرض خطر انقراض قرار نگرفته اند، اما بسیار نادر هستند. یافتن آنها در بیشتر نقاط جهان بسیار دشوار است و در سرزمین مادری خود بسیار غیر معمول هستند. در نتیجه، این پرندگان سیاه بسیار گران هستند. یک مرغ سیاه برای شما حدود ۲۵۰۰ دلار هزینه دارد!

  آیا می دانستید؟

   فلامینگوها

  قیمت تقریبی: تا ۳۵۰۰ دلار

  وضعیت حفاظت: در معرض خطر نیست

  نام علمی: Phoenicopterus

  منطقه اصلی: در سراسر جهان در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری

  فلامینگوها در سراسر جهان یافت می شوند، اما همیشه در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کنند. این محیط ها با موقعیت خود در کره زمین مشخص می شوند و اغلب دارای ویژگی هایی مانند آب و هوای مرطوب هستند.

  شش نوع فلامینگو وجود دارد و آندها نادرترین آنها هستند. برآوردها نشان می دهد که تنها ۴۰۰۰۰ فلامینگوی آند در منطقه زادگاه خود در سراسر آمریکای جنوبی باقی مانده است. در مقابل، فلامینگوی کوچک رایج ترین گونه پرنده است، با تعداد دو و نیم میلیون در سراسر سیاره. فلامینگوی بزرگ نیز رایج است. این گونه گسترده ترین فلامینگو است که در بخش های عظیمی از زمین زندگی می کند.

  قیمت فلامینگو بسته به گونه‌ای که می‌خرید بسیار متفاوت است، اما قیمت بسیاری از آنها تا ۳۵۰۰ دلار است.

  آیا می دانستید؟

  فلامینگوها در نزدیکی آب زندگی می کنند تا بتوانند برای غذا شکار کنند – اما همیشه ماهی نمی خورند. فلامینگوها به طور منظم جلبک ها، حشرات، موجودات کوچکی مانند میگو و سایر موجودات موجود در آب های کم عمق را مصرف می کنند. آنها ممکن است ماهی بخورند، اما برخی از گونه های فلامینگو عمدا از آب با جمعیت ماهی اجتناب می کنند، بنابراین رقابت کمتری برای غذا وجود دارد.

   توکان

  قیمت تقریبی: ۱۰۰۰۰ تومان

  وضعیت حفاظت: در معرض تهدید و در معرض خطر

  نام علمی: Ramphastidae

  منطقه اصلی: آمریکای مرکزی و جنوبی

  باور کنید یا نه، توکان به ندرت زمین را لمس می کند. آنها در واقع بیشتر وقت خود را در میان درختان می گذرانند، جایی که در تنه های توخالی لانه می سازند. وقتی زمان ناهار فرا می رسد، این پرندگان به دنبال حشرات، قورباغه های درختی و میوه می گردند. برخی از توکان ها حتی ماهی می گیرند!

  یکی از بارزترین ویژگی های توکان منقار آن است که می تواند تا چهار برابر اندازه سر آن باشد!

  کارشناسان حیوانات فکر می کنند منقار پرنده ممکن است به جذب جفت کمک کند، اما همچنین می تواند به دور نگه داشتن شکارچیان کمک کند. منقار بزرگ برای گرفتن غذا نیز مفید است. درست مانند دارکوب ها (که در واقع با توکان ها مرتبط هستند)، منقار بلند توکان می تواند به آن کمک کند تا به حشرات برسد و قورباغه ها را به دام بیندازد.

  متأسفانه، چندین گونه از توکان یا در خطر انقراض هستند یا در حال تهدید هستند. بزرگترین تهدید برای این پرندگان چشمگیر از دست دادن زیستگاه است. از آنجا که آنها بسیار کمیاب هستند، توکان به راحتی می تواند ۱۰۰۰۰ دلار قیمت داشته باشد.

  آیا می دانستید؟

  حدود ۳۵ گونه متمایز از توکان وجود دارد.

  پرنده گران قیمت ، مکائوی سنبل

  قیمت تقریبی: تا ۱۲۰۰۰ دلار

  وضعیت حفاظت: در خطر انقراض

  نام علمی: Anodorhynchus hyacinthinus

  منطقه اصلی: آمریکای جنوبی

  مکائوهای سنبل پرندگان بسیار کمیاب هستند. تخمین ها می گویند که ممکن است حداقل ۲۵۰۰ نفر روی این سیاره باقی بمانند و این پرندگان را در

  فهرست گونه های در معرض خطر انقراض USFWS قرار دهند. این پرندگان در آمریکای جنوبی زندگی می کنند، اما از دست دادن زیستگاه و شیوه های جمع آوری ناپایدار زندگی آنها را در این منطقه تهدید می کند.

  به عنوان عضوی از خانواده طوطی ها، این پرندگان تمایل دارند بسیار خوش صدا و بسیار پر سر و صدا باشند. این گونه از تماس های خود برای برقراری ارتباط استفاده می کند، که بسیار مهم است زیرا آنها اغلب در گله های کوچک سفر می کنند. هنگامی که شکارچیان در حال شکار هستند، جیغ زدن ممکن است به محافظت از این پرندگان کمک کند.

  منبع مطلب : farsiha.ir

  گرانترین پرنده ها در سراسر دنیا + عکس

  پرندگان حیواناتی بالدار و دو پا هستند و به طبقه مرغان تعلق دارند اگرچه تمام پرندگان بال دارند اما همه آنها نمی توانند پرواز کنند امروزه هزار

  گرانترین پرنده ها در سراسر دنیا + عکس

  مجموعه : عکس های پرندگان و حیوانات

  پرندگان حیواناتی بالدار و دو پا هستند و به طبقه مرغان تعلق دارند. اگرچه تمام پرندگان بال دارند اما همه آنها نمی توانند پرواز کنند. امروزه هزاران گونه پرنده وجود دارد و هر کدام متفاوت از دیگری است. پرندگان به طور کلی موجوداتی هوشمند هستند، اما از نظر ویژگی های بدنی، عادت ها، محل سکونت، حرکت و تولید مثل متفاوتند. به خاطر یگانگی پرندگان برخی از عاشقان حیوانات انواع مختلف آنها را جمع کرده و به عنوان حیوان خانگی نگه می دارند. هرقدر یک پرنده زیبا تر و خاص تر باشد قیمتش نیز در مغازه بیشتر است. در اینجا لیست ده پرنده گران قیمت جهان را آورده ایم.

  10. طوطی رنگین کمانی

  طوطی رنگین کمانی، گونه ای از طوطی استرالیایی، پرنده ای که اغلب  در جنگل های بارانی و مناطق جنگلی Vanuatu، جزایر سالومون، اندونزی، استرالیا و پاپوا در گینه نو زندگی می کند. این پرنده طوطی ای با سایز متوسط است که از 25 تا 30 سانتی متر درازا داشته و طول بالهایش به 17 سانتی متر می رسد. این پرنده به خاطر کوچ کردنش و برای نشستن روی گل های درختان و گرفتن گرده و شهد گلها نیز شناخته شده است.

  9. پرنده بهشتی کوچک

  این پرنده که با نام پرنده بهشت معروف است، پرنده ای با اندازه متوسط، بدنی قهوهای- خرمایی و تاجی زرد رنگ دارد. این پرنده 32 سانتی متر طول داشته و قسمت بالایی پشتش رنگ زرد  مایل به قهوه ای  است. گفته شده  این پرنده زهری در پوستش دارد که آنرا از کرم هایی که شکار می کند می گیرد. پرنده نر گلویی به رنگ سبز زمردی و دم بلند با پرهای تزئینی در قسمت پهلو دارد. این پرنده نر یکی از حیوانات مشهور در طبیعت است که تعدد زوجات دارد. پرنده ماده هنگام تولید مثل دو عدد تخم مایل به صورتی با لک های تیره در لانه اش می گذارد و رویشان می خوابد.

  8. اردک جنگلی

  اردک جنگلی که بیشتر با نام اردک کارولینا مشهور است، یگ گونه از اردک perching است که در شمال آمریکا ساکن است. اردکی با اندازه متوسط و بدنی به درازای از 47 سانت تا 54 سانتی متر و بالهایی به اندازه 66 تا 73 سانتی متری دارد. اردک نر پرهای تزئینی رنگین کمانی و چشم های قرمز دارد درحالیکه اردک ماده رنگ های برجسته خیلی کم و گلوی سفید رنگ دارد و دور چشمش حلقه سفید دارد. محل سکونت این اردک در مرداب ها و نهرهای داخل جنگل است. این پرنده آشیانه اش را در زمین های مرطوب می سازد و از چنگال های تیزش برای بالا رفتن از درختان استفاده می کند.

  7. سهره آمریکایی

  این پرنده که سهره شرقی نیز نامیده می شود، پرنده کوچکی است که در شمال آمریکا منزل دارد. در فصل تولید مثل، مسیر کوچ این پرنده از آلبرتا به سمت شمال کالیفرنیاست، درحالیکه در طول زمستان از جنوب کانادا به سمت مکزیک سفر می کند. این پرنده زمان جفت گیری از نظر رنگ آمیزی تغییر شکل داده و رنگ زردش تبدیل به سبز زیتونی می شود. علامت مشخصه این پرنده منقار مخروطی است که برای برداشتن دانه های میوه ها استفاده می کند و نیز پاهای چابکش که برای چسبیدن به ساقه های گیاهان استفاده می شود.

  6. سهره شمالی

  این پرنده گنجشکی به خانواده سهره ها تعلق دارد و در شمال و جنوب آمریکا زندگی می کند. این پرنده سینه سرخ  و شنل قرمزی نیز نامیده می شود . سهره شمالی نوک منقار خیلی قدرتمندی دارد، 12 سانتی متر قد و 85 گرم وزن دارد. پرنده به خاطر رنگ قرمز سینه کاملا قابل تشخیص است و شباهت نزدیکی به سهره کاتولیک دارد. پرنده نر و ماده وقتی جفت گیری می کنند تمام عمر با هم می مانند تا یکی از آنها بمیرد. چیزی که بیشتر از همه این سهره را جذب می کند دانه های گلهای آفتاب گردان است.

  5. پرنده آبی کوهستان

  این پرنده به خاطر رنگ یکدست برجسته و چشمان مشکی اش متمایز است، پرنده آبی کوهستان جثه متوسط و حدود 30 گرم وزن و 16 تا 20 سانتی متر طول دارد. پرنده بالغ نر منقار آبی فیروزه ای روشن و باریکی دارد ولی پرنده ماده با بال ها و دم تیره آبی و نیز تاج  و سینه خاکستری اش مشخص می شود. پرنده آبی وقتی می خواهد حشره ای را شکار کند، ابتدا بالاتر از سطح زمین پرواز کرده و بعد پایین آمده و به طعمه حمله می کند. این حیوان عاشق خوردن کرم ها، تمشک و بادام زمینی است.

  4. مرغ  انجیر خوار شمالی

  این پرنده که Baltimore Oriole نیز نامیده می شود، در بالهایش رگه های مشکی دارد و در شمال شرقی آمریکا زندگی می کند. این یک پرنده مهاجر کوچک است که نامش را از لرد بالتیمور گرفته است، چونکه رنگش به رنگ کت لرد شباهت داشته است. تابستان ها در Nearctic دیده می شوند. فصل تولید مثل نیز از ویسکونسین به Main مهاجرت می کنند و بعد به قسمت مرکزی می سی سی پی و آلباما می روند و از آنجا هم به شمال جورجیا کوچ می کنند. پرنده ماده با صدای بلند آواز می کند و از بالای درخت ها سوت می زند.

  3. Scarlet Tanager

  این یک پرنده آوازخوان آمریکایی است که پرهای تزئینی و آواز خواندنش شباهت خیلی زیادی به سهره دارد. پرنده نر منقار صاف و محکم کمرنگ و دم و بال های مشکی و قرمز درخشان دارد. از سوی دیگر پرنده ماده با رنگ مایل به زردش یا بدن زیتونی  یا بال ها و دم قهوه ای زیتونی شناخته می شود. این  پرنده در اکثر زمان ها در دیدرس ما نیست چون همیشه در ارتفاعات بالای درخت ها سر می کند. برای تولید مثل در مناطق جنگلی بزرگ خصوصا جاهایی که درخت بلوط دارد مثل شمال شرق آمریکا سکونت می گزینند.

  منبع مطلب : www.parsnaz.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 15 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید