این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گرند اسلم استرالیا

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گرند اسلم استرالیا را از این سایت دریافت کنید.

  تنیس آزاد استرالیا؛ روبلف در یک چهارم، شلتون شگفتی ساز شد

  دور چهارم یکصدو یازدهمین دوره رقابت‌های تنیس آزاد ۲۰۰۰ امتیازی و ۵۴ میلیون دلاری استرالیا - اولین گرنداسلم سال ۲۰۲۳ - دوشنبه در ورزشگاه ملبورن پارک شهر ملبورن استرالیا ادامه یافت و تنیسور گمنام آمریکایی با رسیدن به دور یک چهارم نهایی شگفتی ساز شد.

  تنیس آزاد استرالیا؛ روبلف در یک چهارم، شلتون شگفتی ساز شد

  دور چهارم یکصدو یازدهمین دوره رقابت‌های تنیس آزاد ۲۰۰۰ امتیازی و ۵۴ میلیون دلاری استرالیا - اولین گرنداسلم سال ۲۰۲۳ - دوشنبه در ورزشگاه ملبورن پارک شهر ملبورن استرالیا ادامه یافت و تنیسور گمنام آمریکایی با رسیدن به دور یک چهارم نهایی شگفتی ساز شد.

  به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما به نقل از گلز، در این دوره اشلی بارتی از استرالیا و رافائل نادال از اسپانیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی شرکت کردند که البته بارتی با دنیای قهرمانی وداع کرده است و نادال در دور دوم حذف شد. حال نوواک جوکوویچ از صربستان که پس از اخراج جنجالی از دوره قبل به علت تزریق نکردن واکسن برای تساوی با رکورد نادال در قهرمانی گرنداسلم‌های مختلف به ملبورن بازگشته است، برای قهرمانی تلاش می‌کند. کارلوس آلکاراس تنیسور اسپانیایی و مرد شماره یک جهان به علت آسیب دیدگی عضله پای راست از حضور در این دوره انصراف داد.

  مسابقات در زمین هارد کورت با پوشش گرین سِت برگزار شد. به قهرمان هر یک از بخش‌های انفرادی و دوبل مردان و زنان ۲۰۰۰ امتیاز در رنکینگ جهانی اهدا شد. به فینالیست‌های بخش مردان ۱۲۰۰ و در بخش زنان ۱۳۰۰ امتیاز تعلق گرفت. جایزه قهرمان مسابقات نیز در بخش انفرادی ۲ میلیون و ۹۷۵ هزار دلار است و به فینالیست یک میلیون و ۶۲۵ هزار دلار اهدا می‌شود. نتایج مسابقات به این شرح است:

  انفرادی مردان: دور چهارم:

  آندری روبلف از روسیه ۳ - ۲ هولگر رونه از دانمارک (بخت ۹ قهرمانی)

  بن شلتون از آمریکا ۳ - ۲ جفری جان وولف از آمریکا

  آلکس دِمینور از استرالیا - نواک جوکوویچ از صربستان (بخت ۴ قهرمانی)

  روبرتو بائوتیستا آگوت از اسپانیا - تامی پل از آمریکا

  پیش از این کارن خاچانوف از روسیه، سباستین کوردا از آمریکا، استفانوس سیتسیپاس از یونان (بخت ۲ قهرمانی) و یری لهچکا از چک به یک چهارم نهایی راه یافتند.

  انفرادی زنان: نتایج دور چهارم:

  ویکتوریا آزارنکا از بلاروس ۲ - ۱ ژو لین از چین

  کارولینا پلیشکوفا از چک ۲ - ۰ ژانگ شوآی از چین

  ماگدا لینت از لهستان ۲ - ۰ کارولین گارسیا از فرانسه (بخت ۴ قهرمانی)

  آرینا سابالنکا از روسیه (بخت ۵ قهرمانی) ۲ - ۰ بلیندا بنچیچ از سوئیس

  پیش از این النا ریباکینا از قزاقستان، یلنا اوستاپنکو از لتونی و جسیکا پگولا از آمریکا (بخت ۳ قهرمانی) راهی دور یک چهارم نهایی شدند.

  در تاریخ تنیس گرنداسلم استرالیا که از سال ۱۹۰۵ سابقه برگزاری دارد، در انفرادی مردان نوواک جوکوویچ از صربستان با ۹ قهرمانی رکورد دار است و روی امرسون از استرالیا، راجر فدرر سوئیسی و با ۶ قهرمانی دوم مشترک هستند. جوکوویچ نه بار در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۱، ۲۰۱۲، ۲۰۱۳، ۲۰۱۵، ۲۰۱۶، ۲۰۱۹، ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ قهرمان شده است.

  در بخش زنان که از سال ۱۹۲۲ برگزار می‌شود، مارگارت اسمیت از استرالیا با ۱۱ قهرمانی و سرنا ویلیامز از آمریکا با ۷ و نانسی وین بولتون از استرالیا با ۶ قهرمانی در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

  منبع مطلب : www.iribnews.ir

  تنیس آزاد استرالیا

  تنیس آزاد استرالیا

  مختصات: ۳۷°۴۹′۱۸″ جنوبی ۱۴۴°۵۸′۴۲″ شرقی

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  تنیس آزاد استرالیا بنیمزپ

  وبگاه رسمی

  بنیانگذاری ۱۹۰۵؛ ۱۱۸ سال پیشمکان ملبورن (از ۱۹۷۲)

  استرالیا

  ورزشگاه ملبورن پارک (از ۱۹۸۸)سطح Grass (۱۹۰۵–۸۷)

  Hard (Rebound Ace) (۱۹۸۸–۲۰۰۷)

  Hard (Plexicushion) (۲۰۰۸–تاکنون)

  جدول مردان 128S / 128Q / 64Dجدول زنان 128S / 96Q / 64Dجدول مختلط ۴۸جایزه نقدی دلار استرالیا ۶۲٬۵۰۰٬۰۰۰

  گرنداسلم آزاد استرالیا آزاد فرانسه ویمبلدون آزاد آمریکا

  مسابقات تنیس آزاد استرالیا که به اختصار اُپن استرالیا هم نامیده می‌شود یکی از چهار رقابت برجسته سالانه تنیس در دنیاست که بر روی هم با نام گرنداسلم شناخته می‌شوند. مسابقات تنیس آزاد استرالیا از پربیننده‌ترین مسابقات تنیس در جهان است[]. یکصدمین دورهٔ این مسابقات، در ژانویهٔ ۲۰۰۹ برگزار شد.

  محل و زمان برگزاری[ویرایش]

  این مسابقات همه ساله در ماه ژانویه در شهر ملبورن استرالیا برگزار می‌شود و نخستین رقابت بزرگ هر سال در رشته تنیس است. زمان برگزاری مسابقات، مصادف با فصل تابستان در نیمکره جنوبی است. به همین دلیل معمولاً تمامی مسابقات در شب برگزار می‌شوند. به علت گرما و رطوبت شدید، گاه برگزارکنندگان مجبور به اعمال دستورالعمل‌های خاص مخصوص این مسابقات هستند. این مسابقات در سالن ملبورن پارک که در مرکز شهر ملبورن قرار گرفته برگزار می‌شوند.

  رشته‌ها[ویرایش]

  همانند سه مجموعه مسابقات دیگر گرند اسلم، مسابقات تنیس آزاد استرالیا در پنج رشته برگزار می‌شود:

  انفرادی مردان انفرادی زنان دونفره مردان دونفره زنان

  دونفره مختلط (زن و مرد)

  تاریخچه[ویرایش]

  مسابقات تنیس استرالیا از سال ۱۹۰۵ برپا شده و بیش از یکصد سال قدمت دارد. این مسابقات تا پیش از پیدایش مجموعه مسابقات تنیس معروف به اپن، با نام قهرمانی استرالیا شناخته می‌شد. از سال ۱۹۶۸ این مسابقات با نام اُپن استرالیا ادامه یافت. تا سال ۲۰۰۷ در مجموع ۹۵ دوره از این مسابقات برپا شده‌است. در برخی سالها به دلیل وقوع جنگهای جهانی، مسابقات تنیس استرالیا برگزار نشده‌است.

  مسابقات سال ۲۰۰۸[ویرایش]

  نود و ششمین دوره مسابقات تنیس آزاد استرالیا از تاریخ ۱۴ ژانویه تا ۲۷ ژانویه ۲۰۰۸ در ورزشگاه ملبورن پارک شهر ملبورن برگزار شد. در این دوره مسابقات، برای نخستین بار از زمین نوع ترو بلو True Blue استفاده شد.[۱] این دوره از مسابقات پذیرای بیش از ششصد هزار تماشاگر بود که رکورد بیشترین میزان تماشاگر به حساب می‌آید.[۲] در این مسابقات، ماریا شاراپوا در قسمت زنان و نواک جوکویچ در قسمت مردان به قهرمانی دست یافتند[۳].[۴] دو چهره مدعی این مسابقات یعنی نادال و فدرر در نیمه نهایی مغلوب حریفان ناسرشناس خود شدند. هم قهرمان زنان و هم قهرمان مردان برای نخستین بار به چنین مقامی دست پیدا کردند.

  مسابقات سال ۲۰۰۹[ویرایش]

  در نود و هفتمین دوره مسابقات تنیس آزاد استرالیا در قسمت مردان رافائل نادال برای اولین بار توانست قهرمانی گراند اسلم استرالیا را نیز به افتخارات خود بیفزاید. در قسمت زنان هم سرنا ویلیامز توانست چهارمین قهرمانی خود را در این مسابقات جشن بگیرد. ویلیامز پیش از این توانسته بود در سالهای ۲۰۰۳، ۲۰۰۵ و ۲۰۰۷ فاتح گراند اسلم استرالیا گردد.

  دانستنیها[ویرایش]

  نواک جوکوویچ با ۹ بار قهرمانی، رکورددار قهرمانان اپن استرالیا در رشته انفرادی مردان از سال ۱۹۶۸ به بعد است.

  رکورد بیشترین تعداد تماشاگر در مسابقات تنیس گرند اسلم در سال ۲۰۰۸ در اپن استرالیا ثبت شد. در مجموع در طول یک شبانه روز ۶۲۸۸۵ نفر از این مسابقات دیدن کردند.[۵]

  مجموع جایزه این مسابقات بیست میلیون دلار استرالیا است.

  نگارخانه[ویرایش]

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  مسابقات برتر جهانی تنیس معروف به گرنداسلم

  مسابقات ویمبلدون

  پانویس[ویرایش]

  ↑ BBCPersian.com

  ↑ برگرفته از جدول تماشاگران اپن ملبورن [۱]

  ↑ «JameJamOnline.ir». بایگانی‌شده از اصلی در ۶ نوامبر ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۲۸ ژانویه ۲۰۰۸.

  ↑ BBCPersian.com

  ↑ وبگاه اپن استرالیا

  پیوندها[ویرایش]

  وبگاه رسمی اپن استرالیا

  وبگاه اختصاصی تنیس در استرالیا

  تصویر هوایی گوگل از محل مجموعه ورزشی ملبورن پارک

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ تنیس آزاد استرالیا موجود است.

  نهفتن نبو آزاد استرالیا ۱۹۶۹

  ۱۹۷۰ ۱۹۷۱ ۱۹۷۲ ۱۹۷۳ ۱۹۷۴ ۱۹۷۵ ۱۹۷۶ ۱۹۷۷

  (ژانویه) ۱۹۷۷ (دسامبر) ۱۹۷۸

  ۱۹۷۹ ۱۹۸۰ ۱۹۸۱ ۱۹۸۲ ۱۹۸۳ ۱۹۸۴ ۱۹۸۵ ۱۹۸۷ ۱۹۸۸ ۱۹۸۹

  ۱۹۹۰ ۱۹۹۱ ۱۹۹۲ ۱۹۹۳ ۱۹۹۴ ۱۹۹۵ ۱۹۹۶ ۱۹۹۷ ۱۹۹۸ ۱۹۹۹

  ۲۰۰۰ ۲۰۰۱ ۲۰۰۲ ۲۰۰۳ ۲۰۰۴ ۲۰۰۵ ۲۰۰۶ ۲۰۰۷ ۲۰۰۸ ۲۰۰۹

  رده‌ها: تنیس آزاد استرالیابنیان‌گذاری‌های ۱۹۰۵ (میلادی) در استرالیاتنیسجشنواره‌ها در ملبورنرویدادهای ورزشی سالانه در استرالیامسابقات تنیس در استرالیارقابت‌های ورزشی بین‌المللی میزبانی‌شده توسط استرالیامناسبت‌های ورزشی ژانویهورزش در ملبورنرقابت‌های ورزشی در ملبورن

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 6 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید