این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گل باغچه ای

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گل باغچه ای را از این سایت دریافت کنید.

  گلهای دائمی باغچه، گلهای رونده دائمی؛ ۱۸ گل باغچه زیبا

  در این مقاله انواع گلهای دائمی باغچه را برایتان معرفی می‌کنیم تا بدانید که چه انتخاب‌هایی برای کاشت گیاهان سبز دوست‌داشتنی پیش رویتان است...

  گلهای دائمی باغچه؛ معرفی ۱۸ گل زیبا برای باغچه خانه شما

  اگر فضای کاشت گل باغچه ای را دارید، با شناخت انواع گل باغچه ای و آشنایی با نگهداری و کاشتشان می‌توانید باغ و باغچه‌های زیبا یا حتی گلدانی جذاب و سبز برای خود داشته باشید. در این مقاله انواع گلهای دائمی باغچه را برایتان معرفی می‌کنیم تا بدانید که چه انتخاب‌هایی برای کاشت گیاهان سبز دوست‌داشتنی پیش رویتان است. پس با ما همراه باشید و بیایید که باهم گل‌های زیبای مناسب باغچه‌های خانگی را مرور کنیم.

  ۱. گل آفتاب‌گردان؛ رفیق شفیق آفتاب

  گل آفتاب‌گردان واقعا زیباست. آفتاب‌گردان به رنگ‌های زرد و رگه‌هایی از قهوه‌ای می‌روید و در طول تابستان گل می‌دهد. بسیاری از انواع آن نسبت به کم‌آبی و گرما مقاوم‌اند و انواع پروانه‌ها، زنبورها و پرنده‌ها را به‌سمت خود جذب می‌کنند.

  همان‌طور که از نام این گل مشخص است به آفتاب علاقه زیادی دارد و در مجاورت و دوستی با نور خورشید است که می‌بالد و رشد می‌کند. دقت کنید که آفتاب‌گردان‌ها می‌توانند ۱ تا ۵ متر قد بکشند. برای همین اگر به سراغ کاشت‌شان می‌روید، مراقب باشید در طی رشد و بلندشدن نشکنند.

  ۲. گل آهاری؛ دشتی رنگی در گلدان و باغچه

  از انواع گلهای باغچه ای می‌توانیم به گل آهاری هم اشاره کنیم. این گل کوچک و زیبا طیف‌های رنگی متنوعی دارد؛ قرمز، نارنجی، زرد، صورتی و سفید. اگر می‌خواهید آهاری را به باغچه منزلتان دعوت کنید، باید بدانید که در ماه‌های تابستان گل می‌دهد.

  گل آهاری هم پروانه‌ها را به سمت خود می‌کشد و آن‌قدرها اهل آب و رطوبت نیست. البته منظور این نیست که در محیطی خشک و بدون آب رشد می‌کند؛ منظور این است که به حد متوسطی از آبیاری نیاز دارد.

  این گل با نور کامل خورشید بهتر رشد می‌کند. خاکش هم باید غنی باشد و به‌خوبی زهکشی شده باشد. این را هم بدانید که آهاری ۵۰ تا ۶۰ سانتی‌متر قد می‌کشد.

  ۳. گل جعفری؛ نارنجی پرانرژی با بویی خوشایند

  گل جعفری را زیاد دیده‌اید؛ در میدان‌ها و باغچه‌ خانه مادربزرگ‌ها یا اقوامی که خانه‌های حیاط‌دار قدیمی دارند. این گل دوست‌داشتنی و خاطره‌انگیز طیف‌های رنگی متنوعی مانند نارنجی، زرد، قرمز و ترکیبی از اینها دارد.

  جعفری در بهار، تابستان و پاییز گل می‌دهد. رشد آن هم سریع است و اگر خاکش به‌خوبی زهکشی شده باشد، زود و خوب رشد می‌کند. این گل در باغچه‌های خشک و شنی بهتر می‌روید. اگر با این گل باغچه ای آشنا باشید، حتما می‌دانید که عطری بامزه و عجیب دارد. بوی این گل شبیه گل مریم، نرگس و یاس دل‌انگیز نیست اما خوشایند است.

  در فواصل آبیاری گل جعفری باید اجازه بدهید که خاکش کاملا خشک شود؛ یعنی تا خاکش از آبیاری قبلی به‌طور کامل خشک نشده، نباید دوباره اقدام به آب‌دادن به آن کنید. این گل هم باید در معرض نور کامل خورشید قرار بگیرد. جعفری در گلدان هم به‌خوبی می‌روید و فقط مختص باغ و باغچه نیست.

  ۴. نیلوفر پیچ؛ امید صبحگاهی در تن باغچه

  گل نیلوفر با زیبایی بی‌نظیرش می‌تواند بهترین گزینه برای کاشتن در باغچه، باکس‌های گل و حتی گلدان‌های کوچکتان در تراس منزل باشد. این گل رویایی به رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش و آبی می‌روید. نیلوفرهای دوست‌داشتنی به نور کامل خورشید نیاز دارند و خاکشان هم باید به‌خوبی زهکشی شده باشد.

  نیلوفرهای پیچ در اوایل پاییز یا اواخر تابستان می‌رویند. حواستان باشد که این گل حالت رونده و پیچ دارد. پرنده‌ها و پروانه‌ها هم عاشق این گل هستند و به سمتش جذب می‌شوند.

  یادتان نرود که دانه‌های این گیاه سمی‌اند و هرگز نباید خورده شوند. در نتیجه، بهتر است دانه‌های آن را از دسترس کودکان دور نگه دارید. این گل در خاک‌های نسبتا بارور می‌روید و در ماه‌های خشک سال باید به‌طور هفتگی آبیاری شود.

  ۵. گل لادن؛ براده‌های رنگی خورشید

  اگر به دنبال گل باغچه ای هستید که زود رشد کند و گل بدهد، لادن را به خاطرتان بسپارید. این گل در طیف‌های رنگی زرد، نارنجی، کرم و قرمز می‌روید. از اواسط اردیبهشت تا اوایل پاییز حضور لادن در باغچه و گلدان‌ها را می‌توان دید.

  خاک گل لادن هم باید به‌طور کامل زهکشی شود. این گل به آبیاری منظم نیاز دارد اما نباید در هربار، بیش از حد به آن آب بدهید. حجم متوسطی از آب برایش کافی است.

  لادن هم به نور کامل خورشید نیاز دارد تا قد بکشد، گل بدهد و با طیفی از رنگ‌هایی که انگار از خورشید طلایی وام گرفته، باغ و باغچه‌تان را صفا بدهد. راستی! این گل ۲ تا ۳ متر هم قد می‌کشد و حالتی رونده دارد.

  ۶. گل بنفشه؛ ذوق و شوق خوش‌رنگ باغچه

  نامش بنفشه است اما رنگ‌های مختلفی از آن در طبیعت و باغچه‌هایمان وجود دارد. اگر آنها را در نواحی گرم بکارید، در طول زمستان و اوایل بهار گل می‌دهند. بنفشه‌ها هم دوست درجه‌یک پروانه‌ها هستند و آنها را به سمت خود جذب می‌کنند.

  برای اینکه بنفشه‌هایتان خوب رشد کنند و گل بدهند، باید خاکی غنی برایشان تهیه کنید که به‌خوبی زهکشی شده است. این گل‌ها به آبیاری مداوم و منظم نیاز دارند و لازم نیست که در معرض نور کامل خورشید باشند.

  اگر به دنبال گل برای باغچه خود هستید که در روزهای بهار و اواخر زمستان به منزلتان صفایی بدهید، حتما بنفشه‌ها را به خاطر بسپارید. یادتان نرود که دمای مناسب رشد این گل از ۷ تا ۲۳سانتی‌گراد است.

  ۷. گل میمونی؛ خوش‌رنگ و پسندیده

  منبع مطلب : giallery.com

  گلهای خانگی مقاوم برای باغچه؛ معرفی ۲۷ گل زیبا و ماندگار

  دراین مقاله انواع مختلفی از گلهای خانگی مقاوم را به شما معرفی خواهیم کرد که کاشت و نگهداری‌شان آسان است و زیبایی باغچه‌تان را دوچندان می‌کنند.

  گلهای خانگی مقاوم برای باغچه؛ معرفی ۲۷ گل زیبا و ماندگار

  مریم حسین‌پور به‌روزرسانی: آبان 1400 ۶ دقیقه

  خانه داری

  ۰اشتراک‌گذاری

  تصور کنید هوا عالی و آفتابی است، نسیم خنکی می‌وزد، پرنده‌ها می‌خوانند و شما حوصله باغبانی ندارید. در چنین روزی، فقط می‌خواهید در باغچه‌تان بنشینید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید و البته زیبایی باغچه بستگی به انواع گل و گیاه هایی دارد که در آن می‌کارید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با گلهای خانگی مقاوم برای باغچه آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

  راهنمای مطالعه نمایش

  اولین گام برای داشتن باغچه‌ای زیبا انتخاب گیاهانی است که در آن می‌کارید. بهتر است گلهایی در باغچه بکارید که مقاوم باشند و آفت‌ها به آنها آسیب نرسانند. مطمئنا نمی‌خواهید نگران هرس‌کردن باشید و دوست ندارید بعد از پایان فصل شکوفه‌زنی، گیاهان را از باغچه درآورید و به اتاق بیاورید. خوب می‌دانید چه می‌خواهید؛ اما آیا درباره اینکه باید از کجا شروع کنید و چه گیاهانی بکارید، چیزی می‌دانید؟ در این مقاله انواع مختلفی از گلهای خانگی مقاوم و گلهای باغچه‌ای را به شما معرفی خواهیم کرد که کاشت و نگهداری‌شان آسان است و زیبایی باغچه‌تان را دوچندان می‌کنند.

  ۱. شاه‌اشرفی؛ از گلهای خانگی مقاوم

  نام لاتین گل شاه‌اشرفی کاسموس به‌معنای هارمونی یا نظم کیهانی است. به‌خاطر گلبرگ‌های منظمش، کشیشی مکزیکی این نام را برای آن انتخاب کرد. آنها به‌راحتی در آفتاب کامل و نیمه‌سایه رشد و دانه‌افشانی می‌کنند؛ بنابراین از بهار تا پاییز شکوفه می‌زنند.

  ۲. سوسن پلانتین

  @[email protected]#=img=#

  این گیاه چندساله در انواع مختلف آب‌و‌هوا و خاک رشد می‌کند و نیاز چندانی به نگهداری و مراقبت ندارد. فقط بدانید که سوسن چندساله حلزون‌ها را به خود جذب می‌کند.

  ۳. فاوانیا (گل صدتومانی)؛ از گلهای خانگی مقاوم

  این گلها عمری بسیار بسیار طولانی دارند. فاوانیا می‌تواند دهه‌ها در نقطه‌ای شکوفه بزند. آنها در مقابل خشکی و حشرات مقاوم‌اند. البته مورچه‌ها را به خود جذب می‌کنند؛ ولی این حشرات آسیبی به فاوانیا نمی‌زنند. بعد از کندن فاوانیا، برای خلاص‌شدن و از بین بردن حشرات فقط کافی است غنچه گل را در آبی فروببرید که با کمی صابون مخلوط شده است.

  ۴. نرگس زرد

  @[email protected]#=img=#

  باغبان‌ها عاشق این گلهای خانگی مقاوم کوتاه‌اند؛ زیرا آنها برای موش‌ها و موش‌های کور سمی‌اند. این گلها هرساله به باغچه شما برمی‌گردند و به‌راحتی تکثیر می‌شوند.

  ۵. گل مخروطی؛ از گلهای خانگی مقاوم

  گلهای مخروطی با شاخه‌های بلند به‌شدت سرسخت و دربرابر خشکی مقاوم‌اند. آنها در رنگ‌های متنوع صورتی و بنفش کاشته می‌شوند. محبوب‌ترین نوع آنها، گل مخروطی بنفش است.

  ۶. برگ‌گیلاسی

  @[email protected]#=img=#

  شهرت برگ‌گیلاسی به برگینه‌های زیبایش است که از قرمز پررنگ تا طلایی روشن تا سبز لیمویی متنوع‌اند. اینها گلهای باغچه‌ای مقاوم و چندساله‌ای هستند که سالانه گل می‌دهند.

  ۷. علف موندو سیاه

  این گیاه برای باغچه فوق‌العاده است. برگ‌های علف‌مانند چندساله آن فقط تا حدود ۲۰ سانتی‌متر رشد می‌کنند.

  ۸. ادریسی؛ از گلهای خانگی مقاوم

  @[email protected]#=img=#

  بعضی از انواع ادریسی‌ها برای رشد در باغچه‌های گلدانی عالی‌اند.

  ۹. فرفیون

  شهرت این گیاه به مقاوم‌بودن آن دربرابر حلزون‌ها است و ریشه‌هایش برای موش‌های کور سمی‌اند. این گیاه در رنگ‌های متنوعی مانند بنفش، طلایی یا آبی شکوفه می‌زند.

  ۱۰. آرالیای ژاپنی یا تار عنکبوت

  @[email protected]#=img=#

  آرالیای ژاپنی در قسمت‌های تاریک باغچه یا ایوان سرپوشیده به‌خوبی رشد می‌کند و به فضاهای تاریک روشنی می‌دهد. این گیاه به‌دلیل داشتن قسمت‌های سفیدرنگ روی برگ‌هایش که مانند تار عنکبوت‌اند، به تار عنکبوت هم شهرت دارد.

  ۱۱. شقایق نعمانی

  این گل از انواع گلهای خانگی مقاوم است که روی زمین را می‌پوشاند و شبیه گل مروارید است. بعد از اینکه این گل‌ها شکوفه زدند، دیگر نیازی نیست نگران ریزش گلبرگ‌هایشان باشید؛ زیرا برگ‌های این گل برخلاف گل مروارید نمی‌ریزند.

  ۱۲. شمشاد ژاپنی؛ از گلهای خانگی مقاوم

  @[email protected]#=img=#

  برگ‌های درخشان این گیاه با رگه‌های طلایی‌رنگشان برای قسمت‌های سایه باغچه ضروری‌اند. این گل در تاریکی هم زیبا به نظر می‌رسد و می‌تواند قسمت‌های شمالی باغچه را حتی در سایه‌ترین بخش‌ها بپوشاند.

  ۱۳. بلوبل؛ از گلهای خانگی مقاوم

  بلوبل این قابلیت را دارد که به‌خودی‌خود بومی شود و می‌تواند به‌راحتی همه باغچه‌های کوچک را بپوشاند؛ بنابراین بهتر است این گل برای باغچه‌های بزرگ‌تر استفاده شود تا بتواند فضای زیادی را دربربگیرد.

  ۱۴. دانه‌برفی

  @[email protected]#=img=#

  گل برفی به‌راحتی رشد می‌کند و در زمستان شکوفه می‌زند. آنها معمولا زیر درختان و بوته‌زارها رشد می‌کنند.

  ۱۵. اسپیره (فرش جادویی)

  منبع مطلب : www.chetor.com

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 13 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید