این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود.

  گیاه وج

  مهدی

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  گیاه وج را از این سایت دریافت کنید.

  وج

  وج

  از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

  برای تأییدپذیری کامل این مقاله به منابع بیشتری نیاز است. لطفاً با توجه به شیوهٔ ویکی‌پدیا برای ارجاع به منابع، با ارایهٔ منابع معتبر این مقاله را بهبود بخشید. مطالب بی‌منبع را می‌توان به چالش کشید و حذف کرد.

  برای دیگر کاربردها وج (ابهام‌زدایی) را ببینید.

  وج

  رده‌بندی علمی فرمانرو: گیاهان دسته: گیاهان گلدار رده: تک‌لپه‌ای‌ها راسته: اکیر ترکی تیره: اکیر ترکی سرده: گونه: نام دوبخشی

  لینه

  وج، اگیر ترکی یا سوسن صغیر با نام علمی Acorus calmus نوعی گیاه خودرو است که در کنار رودخانه‌ها و جریانهای آب می‌روید و دارای ریزوم افقی و استوانه‌ای شکل، برگ‌های متناوب و دارای غلاف، باریک و دراز به طول ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر و دارای ۲ لبه نسبتاً تیز است. میوه‌های آن دارای ۳ سطح مشخص، محتوی ۳ دانه و محصور در کاسه گل است.

  سمی بودن[ویرایش]

  اگر چه از وج به خاطر عطر آن استفاده می‌شود، اما تحقیقات بالینی دقیق در مورد آن صورت نگرفته‌است. با این حال مواردی از مسمومیت، تهوع شدید و طولانی مدت طی چند ساعت پس از مصرف خوراکی آن گزارش شده‌است.[۱] مطالعات آزمایشگاهی بر روی عصاره‌های آن، اشکال دیگری از سمی بودن این گیاه را نشان می‌دهد.

  پانویس[ویرایش]

  ↑ «Calamus».

  منابع[ویرایش]

  مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Acorus calamus». در ، بازبینی‌شده در ۲۱ خرداد ۱۴۰۱.

  ماهنامه ترویجی سبزینه - شماره ۵ و ۶

  در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ وج موجود است.

  داده‌های کتابخانه‌ای: کتابخانه‌های ملی

  ژاپن جمهوری چک

  رده‌ها: آرایه (زیست‌شناسی) نام‌گذاری‌شده توسط کارل لینهابسنتادویه‌هاتک‌لپه‌ای‌هافرهنگ نخستین ملت‌هافهرست سرخ IUCN از گونه‌های کمترین نگرانیگیاگان آلاباماگیاگان میشیگانگیاگان نپالگیاهان آب شیرینگیاهان آبزیگیاهان استفاده شده در داروی آمریکایی‌های بومیگیاهان استفاده‌شده در آیوروداگیاهان توصیف‌شده در ۱۷۵۳ (میلادی)گیاهان داروییمحرک‌های گیاهی و قارچیمواد سقط جنین

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  منبع مطلب : chromewebdata

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 روز قبل
  4

  بچه ها کسی جواب رو میدونه ؟

  برای پاسخ کلیک کنید